چگونه عمر فرش ماشینی را زیاد کنیم

چگونه عمر فرش ماشینی را بالا ببریم؟ راه‌های موثر در نگهداری فرش را بشناسید

دسته بندی : اخبار
افزایش طول عمر فرش ماشینی با رعایت نکاتی ساده به سادگی امگان پذیر است. این نکات را در ادامه مطلب بخوانید

فرشی که می‌خرید چه دستی باشد چه ماشینی سال‌های زیادی را مهمان خانه شما خواهد بود و به همین دلیل زیبایی و طول عمر فرش در انتخاب آن اهمیت زیادی پیدا می‌کند. عوامل زیادی از جمله کیفیت ساخت و روش نگهداری روی طول عمر فرش ماشینی تاثیر مستقیمی می‌گذارد. در ادامه مطلب عوامل موثر بر عمر فرش ماشینی و تکنیک‌هایی برای بالا بردن ماندگاری فرش را به شما آموزش خواهیم داد. پس از خواندن این مقاله و به کار بردن روش‌های آن، فرش ماشینی خانه خود را برای سال‌هایی طولانی سالم نگه دارید.

چه عواملی روی طول عمر فرش ماشینی تاثیر گذار هستند؟

علاوه‌بر طرح و رنگ، طول عمر فرش ماشینی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده ایرانی برای خرید فرش محسوب می‌شود. ویژگی‌های فرش در زمان تولید، مهم‌ترین معیاری است که برای تخمین عمر مفید فرش ماشینی باید مد نظر قرار دهید. پس از شناخت عوامل موثر روی عمر فرش ماشینی که در این قسمت به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، به راحتی در هنگام خرید حضوری یا خرید اینترنتی فرش بهترین گزینه را انتخاب کنید.

جنس الیاف فرش ماشینی؛ مهم‌ترین عامل کیفیت فرش

همواره کیفیت بالا و مرغوبیت جنس مصالح و مواد به کار رفته در تولید یک محصول، ماندگاری آن را تضمین می‌کند. در صنعت فرش بافی جنس نخ و الیاف به کار رفته برای تولید قالی و قالیچه، عمر و ماندگاری آن‌ها را مشخص خواهد کرد. برای مثال در تولید فرش ماشینی، پلی پروپیلن از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود که ماندگاری بالا و مقاومت زیادی در برابر جذب رطوبت دارد.

فرش مدرن و فرش ماشینی آکریلیک از جمله فرش‌هایی هستند که در تولید آن‌ها از نخ و الیاف مصنوعی استفاده شده است. اگر به دنبال خرید زیباترین و مقاوم‌ترین فرش هستید، ما خرید فرش مدرن با الیاف پلی پروپیلن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

انواع الیاف فرش ماشینی و تاثیر آن در طول عمر فرش ماشینی - فرش دیوان

شانه و تراکم فرش ماشینی و تاثیر آن‌ها بر دوام فرش

شانه و تراکم دو اصطلاح بسیار رایج در صنعت فرش بافی هستند که کمتر کسی نام آن‌ها را نشنیده است. فرش ماشینی در شانه و تراکم‌های مختلفی تولید شده‌اند. هر چقدر میزان تراکم و شانه فرش ماشینی بالاتر برود، علاوه‌بر زیبایی، ماندگاری و مقاومت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. شاید اسم فرش 1200 شانه را شنیده باشید. 1200 رایج‌ترین عدد شانه فرش است که ماندگاری و دوام مناسبی را در فرش ماشینی ایجاد می‌کند.

تاثیر گره ریشه فرش ماشینی بر ماندگاری آن

زمان بافت فرش، الیاف فرش روی نخ‌های سفید بلندی به هم گره زده شده و در نهایت فرش تولید می‌شود. قسمت انتهایی نخ‌های سفید فرش پس از تمام شدن بافت قسمت اصلی گره خورده یا بافته می‌شود تا گره‌های تار و پود از یکدیگر باز نشوند.

اگر ریشه فرش درست گره زده نشده یا به دلیل کیفیت پایین از بین برود فرش به سرعت پوسیده خواهد شد. کیفیت ریشه فرش و نحوه گره خوردن آن را قبل از خرید بررسی و پس از خرید از آن به خوبی محافظت کنید.

بالا بردن طول عمر فرش ماشینی با بالا بردن کیفیت ریشه فرش ماشینی - فرش دیوان

آهار فرش ماشینی؛ سپر بلای فرش خانه شما

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که روی طول عمر فرش ماشینی تاثیر دارد، آهار فرش است. حتی اگر از بهترین و مقاوم‌ترین الیاف دنیا برای تولید فرش استفاده شود، ممکن است در طول زمان با فرسایش الیاف آن پوسیده شده یا از بین برود. به همین دلیل از روش آهار زنی برای بالا بردن دوام فرش در زمان تولید آن استفاده می‌شود. در زمان خرید فرش ماشینی بسیار دقت داشته باشید که روی فرش فرآیند آهار زنی انجام شده باشد تا طول عمر فرش ماشینی از حالت عادی آن بیشتر شود.

تکنیک‌های ساده و کاربردی نگهداری از فرش ماشینی

اگر باکیفیت‌ترین فرش جهان را خریده باشید باید به صورت اصولی از آن نگهداری کنید تا کیفیت و کارکرد خود را از دست ندهد. روش‌های ساده و بسیار کاربردی برای مراقبت از فرش ماشینی وجود دارد که اگر بلافاصله پس از خرید فرش انجام آن‌ها را شروع کنید فرش ماشینی خانه شما عمر بیشتری خواهد کرد.

فرار از رطوبت؛ اولین راه طولانی کردن عمر فرش ماشینی

رطوبت دشمن فرش ماشینی و دستی محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که نخ فرش را از الیاف مصنوعی انتخاب می‌کنند خاصیت ضد رطوبتی آن‌ها است. هرگز فرش را در جایی که رطوبت زیادی می‌گیرد پهن نکنید و در صورت خیس شدن فرش آن را سریعا خشک نمایید.

با هربار تا زدن فرش چند ماه از عمر آن کم کنید

فرقی نمی‌کند فرش چه جنس الیافی داشته باشد تا زدن باعث شکستگی فرش شده و به سرعت تار و پود و قوام فرش را از بین می‌برد. برای افزایش طول عمر فرش ماشینی آن را به صورت رول شده جا به جا کنید و مراقب باشید که فشار زیادی به فرش وارد نشود.

تا زدنفرش عامل کوتاه شدن عمر فرش ماشینی- فرش دیوان

 

استفاده از بهترین شوینده فرش؛ راهی برای حفظ تار و پود

استفاده از مواد شوینده و شستن فرش همانند شستن پارچه از عمر آن بسیار کم خواهد کرد. بهتر است تعداد دفعات شست و شوی فرش را کم‌تر کنید تا الیاف پارچه کم‌ترین آسیب را ببینند. برای شستن فرش هم در نظر داشته باشید که شوینده‌های قلیایی یا اسیدی که پوست دست را می‌سوزانند، تار و پود پارچه را ار بین می‌برند. استفاده از شامپو فرش یا سپردن فرش به قالیشویی بهترین کاری است که برای شست و شوی فرش ماشینی می‌توان انجام داد.

تابش نور مستقیم به فرش؛ مهم‌ترین دلیل از رنگ پریدگی فرش

نور خورشید در زمانی طولانی رنگ الیاف فرش را تغییر داده و چهره فرش را کدر و زشت می‌کند. اگر فرشی را در کنار پنجره‌ها پهن کرده‌اید، بهتر است در طول روز پرده‌ها را بکشید و از تابش آفتاب به فرش جلوگیری کنید.

جا انداختن وسایل و پایه آن‌ها؛ وارد شدن آسیبی جبران نشدنی به فرش

یکی از صحنه‌های زشت و آزار دهنده‌ای که همه ما با آن مواجه شده‌ایم جای پایه مبل، کمد و وسایل روی فرش است. فشار ناشی از وزن وسایل سنگین مانند مبل، الیاف فرش را فشرده و خراب کرده و معمولا بعد از جا به جایی وسایل نیز الیاف به حالت اولیه بر نمی‌گردند. برای جلوگیری از بروز این مشکل و افزایش عمر فرش ماشینی، سعی کنید پایه وسایل سنگین را روی فرش قرار ندهید. انتخاب فرش‌های بزرگ که فضا را پر می‌کنند نیز دردسرساز خواهد بود. بهتر است از فرش با ابعاد کوچکتر استفاده کرده و یا با استفاده از مدل‌های خاصی از فرش فقط قسمت خالی فضا را پر کنید.

نکته مهمی که کم‌تر به آن توجه می‌شود این است که در هنگام چیدن دکوراسیون معمولا وسایل سنگینی مانند مبل، کمد و دراور را در گوشه‌های اتاق یا سالن قرار می‌دهند. بنابر این گوشه‌ و کناره‌های فرش یبشتر از قسمت‌های دیگر به خاطر قرار گرفتن وسایل سنگین آسیب می‌بینند.

فرش‌های گرد و بیضی شکل به دلیل شکل خاصی که دارند گوشه‌ها را پر نمی‌کنند. به همین دلیل این شکل از فرش می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای فضاهایی باشد که فرش مربع و مستطیل به خوبی در آن‌ها جا نمی‌گیرد.

ما در فرش دیوان بهترین فرش‌های ماشینی را برای شما آماده کرده‌ایم. اگر علاقه‌مند به خرید فرش گرد ماشینی هستید از طریق لینک می‌توانید با تنوع رنگ و مدل محصولات فرش دیوان آشنا شوید.

خرید اینترنتی بهترین فرش ماشینی از فرش دیوان

کارخانه بزرگ فرش دیوان بهترین مدل‌های فرش ماشینی را با بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. شما می‌توانید محصولات فرش دیوان را در بخش فروشگاهی سایت مشاهده کرده و بر اساس میل و سلیقه خود بهترین فرش را برای خرید انتخاب کنید. امکان ثبت سفارش به صورت اینترنتی و تلفنی برای شما مشتریان عزیز قرار داده شده است. هدف ما کسب رضایت خاطر مشتری و ارسال بهترین فرش در سریع‌ترین زمان ممکن است.

تماس مستقیم با واحد فروش : 09133647713

آدرس کارخانه فرش دیوان: کاشان، بلوار قطب راوندی، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “چگونه عمر فرش ماشینی را بالا ببریم؟ راه‌های موثر در نگهداری فرش را بشناسید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید