انتخاب فرش دایره در دکوراسیون

فرش گرد در دکوراسیون منزل

دسته بندی : اخبار

فرش گرد در دکوراسیون منزل، تاثیر بسیار زیادی دارد بگونه‌ای که اگر اتاق شما دارای نواقصی هست یا دیوار‌ها بد کار شده‌اند و نمی‌توانید مبلمان و فرش و دیگر وسایل خود را با هم هماهنگ کنید، با فرش گرد می‌توانید همه‌ی این موارد را با هم حفظ و نواقص را کمرنگ کنید. در واقع فرش گرد در دکوراسیون منزل، هر اتاقی را به فضایی هماهنگ و دلنشین تبدیل می‌کند و نواقص و ایرادات دکوراسیون کمتر به چشم می‌آید. اگر شما هم همیشه فقط از فرش‌های مستطیلی استفاد کرده‌اید، این مقاله برای شما نگارش شده است تا انواع کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل را بررسی کنیم.

فرش گرد برای هر دکوراسیونی، سخنی دارد

اگر شما هم فکر می‌کنید فقط فرش چهارگوش می‌تواند با دکوراسیون شما هماهنگ باشد، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را با دقت بخوانید تا از مزایا و کاربرد فرش گرد در دکوراسیون منزل آشنا شوید. با داشتن اطلاعات دقیق و درست از انواع فرش می‌توانید برای اتاق‌های خود فرش مناسب و دقیقی را تهیه کنید. در هر صورت ابتدا نیاز فضای اتاق را در نظر بگیرید. اتاق شما چه شکلی دارد؟ معماری منزل شما منحنی‌، مستطیلی، مربعی و یا شکل خاصی دارد؟ در هر بخش که با سوال بدون جوابی مواجه شدید می‌توانید، برای خرید فرش ماشینی خود با کارشناسان فرش دیوان تماس بگیرید و سوالات خود را با این تیم تخصصی و مجرب در میان بگذارید.

فرش گرد متناسب خانه‌هایی با معماری خاص

اگر معماری خانه شما منحنی است برای اینکه فرش و چیدمان وسایل در دکوراسیون منزل با هماهنگی خاصی همراه شود و جزئیات اطراف بیشتر به چشم بیایند، پیشنهاد می‌کنیم که از فرش گرد استفاده کنید. با فرش گرد هم با منحنی معماری همراه شده‌اید و هم آن را بیشتر برجسته و نمایان‌تر می‌سازید. فرش گرد گاهی همانند شئ تزئینی در اتاق می‌درخشد و گوشه‌های تیز و نواقص لوازم دیگر را با منحنی خود می‌پوشاند و همانند قرص ماه در کف اتاق جلوه درخشانی به زمین شما می‌دهد.

فرش گرد هماهنگ با لوستر و میز ناهار خوری

اگر از اشکال هندسی گرد در سقف کاذب خود استفاده کرده‌اید، برای اینکه فضای منزل خود را با فرش هماهنگ و همراه کنید؛ استفاده از فرش گرد برای چنین دکوراسیونی بسیار مناسب است و زیبایی‌ها را دو چندان و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. همچنین اگر از مبلمان گرد یا میز ناهار خوری گرد استفاده می‌کنید، بهترین فرش برای چنین فضایی باز هم فرش گرد است. فرش گرد همسویی و صمیمیت خاصی را موجب می‌شود و به دلیل هماهنگی با لوستر، مبل، چراغ‌ها و… می‌توند فضای جذاب و دلنشینی را ایجاد کند.

نحوه دکور فرش گرد

تعیین فضای خاص با استفاده از فرش گرد

اگر می‌خواهید بخشی از فضای بزرگ منزل خود را به فضای خاصی تبدیل کنید، مثلا می‌خواهید تک مبلی برای مطالعه در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید یا می‌خواهید با استفاده از صندلی راکی فضای ریلکسیشنی برای خود ایجاد کنید، برای تعیین چنین فضا‌های خاصی، فرش گرد می‌تواند انتخاب بسیار جذابی باشد. برای اینکار حتما صندلی راکی یا تک مبل یا عسلی یا هر وسایلی که می‌خواهید در یک فضای مشخص برای کار بخصوصی باشد، باید کاملا روی فرش قرار بگیرد تا ظاهر خود را نشان و هماهنگ، همسو و فضای خاصی را ایجاد کند. همچنین اگر اتاق خود را با فرش تک رنگ ساده‌ای پوشانده‌اید، کمک شایانی به برجستگی دکوراسیون منزل خود کرده‌اید. اما اگر می‌خواهید بخشی از اتاق را با میز تحریر، میز نقاشی، بازی و … در وسط اتاق پر کنید، استفاده از فرش گرد می‌تواند ترکیب جذابی به چیدمان و برجستگی دکوراسیون و رنگ‌های اتاق بدهد و هماهنگی تم رنگ اتاق را بسیار بالا ببرد. فرش دیوان متنوع‌ترین فرش‌ها را در فروشگاه خود عرضه می‌کند برای مشاهده  فرش ماشینی 1200 شانه، فرش گرد، فرش کودک، فرش فانتزی و… از منوی بالا به دسته بندی محصولات مدنظر خود رفته و در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان فرش دیوان مشاوره کنید.

با فرش گرد، ستون و نقص‌های اتاق را کمرنگ می‌کنید

اگر در وسط اتاق یا پذیرایی خود راه خروجی در، ستون، شکل هندسی خاص و… قرار دارد، باید بدانید که فرش با چنین ابعادی وجود ندارد. به همین دلیل فرش گرد می‌تواند علاوه بر پوشش نقص معماری، فضای جذابی را برای شما بوجود بیاورد. در چنین اتاق‌هایی سعی کنید تا جایی که فضا اجازه می‌دهد فرش گرد خود را بزرگ تهیه کنید که وسایلی همچون میز، صندلی، مبل و… با فرش تماس داشته باشند؛ با این کار انسجام و نظم خاصی به دکوراسیون منزل خود می‌دهید.

انتخاب رنگ فرش

رنگ فرش گرد را چگونه انتخاب کنیم؟

برای اینکه بهترین و بهینه‌ترین انتخاب را داشته باشید، می‌توانید با یک طراح متخصص دکوراسیون داخلی مشورت کنید. توجه داشته باشید که رنگ فرش گرد اتاق باید همسویی خاصی با تم رنگی اتاق‌تان داشته باشد. به پرده‌ها، مبل، رنگ پارچه کوسن‌ها، کاغذ دیواری و نمای اتاق، پشتی‌ها و دیگر لوازمی که در اتاق دارید، داشته باشد. برای فضای خود می‌توانید رنگی متضاد در نظر بگیرید که فرش بهتر و خاص‌تر به چشم بیاید. یا در صورتیکه رنگ‌های اتاق شما شلوغ و بسیار مخلوط و ترکیبی است، فرش گرد تک رنگ یا با رنگ آرام و لطیفی تهیه کنید که به فضای شما حس و ظرافتی خاص بدهد. با فرش گرد می‌توانید تضاد‌های رنگی و نواقص وسایل و دکوراسیون را کمرنگ‌تر کنید و فضای جدید و خاصی را برای خود ایجاد کنید.

فرش گرد انتخابی همسو با فضای اتاق خواب بچه‌ها

انتخاب فرش کودک کمی مشکل است اما بهتر است بدانید که بچه‌ها با فرش‌هایی که اشکالی هندسی متفاوتی دارند بهتر ارتباط می‌گیرند. از فرش گرد می‌توانید جلوی کنسول، جلوی تختخواب، جاکتابی و… استفاده کنید. همچنین اگر در اتاق خواب فضایی برای قرار دادن مبل یا میز و صندلی دارید برای ایجاد یک فضای کانونی می‌توانید از فرش گرد برای آن بخش استفاده کنید. اما اگر فضای اتاق شما کوچک است برای اینکه فضا بزرگتر به چشم بیاید استفاده از فرش گرد به دلیل منحنی بودنش توجه شما را به اطراف جلب می‌کند و دقت بیشتری به جزئیات و فضای اتاق می‌کنید. بهتر است در این گونه اتاق‌های متراژ پایین، مبل بزرگ یا پایه‌های میز تحریز یا هر وسیله‌ای دیگری که دارید را روی فرش گرد قرار دهید.

انتخاب سایز فرش گرد

فرش گرد را با چه اندازه‌ای بخریم؟

خرید فرش گرد خریدی خاص است. در گذشته فرش در ابعاد 6، 9، و 12 متری تولید می‌شد. اما هم اکنون می‌توانید فرش را با طرح و اندازه‌ی متناسب با فضای خود سفارش دهید. اگر مبلمان خود را می‌خواهید روی فرش قرار دهید، پس فرش را به اندازه‌ی بگیرید که مبلمان کاملا روی آن قرار بگیرد. گاهی اوقات انتخاب فرش گرد کوچک، نما و تاثیر آن را نشان نمی‌دهد و در فضای گسترده‌ی اتاق گم می‌شود. اغلب یک ناهماهنگی کوچک می‌تواند احساسات شما را به هم بریزد؛ به همین دلیل هنگامی که برای میز ناهار خوردی خود می‌خواهید فرش انتخاب کنید به این نکته توجه داشته باشید که وقتی صندلی‌ها را عقب می‌دهید از فرش بیرون نزد و فضای ناهمواری ایجاد نکند، چون در این صورت ممکن است صندلی از روی فرش بلغزد و از فضای میز دور شود. اگر فرش گرد را برای قسمتی از اتاق خود می‌خرید سعی کنید که برای پر کردن فضای آن بخش، از فرشی که با آنجا هم اندازه هست استفاده کنید.

فرش دیوان فروشگاه اینترنتی خرید فرش گرد در دکوراسیون منزل

همانطور که در بالا اشاره شد فرش گرد کاربرد بسیار زیادی دارد و در انواع فضاها و اتاق‌های می‌توان از آن استفاده کرد. در فرش دیوان، انواع فرش با مدل‌ها و اشکال هندسی متفاوت عرضه شده تا برای هر بخش از منزل خود انتخاب‌های زیادی پیش‌رو داشته باشید. اگر برای خرید فرش خود نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان فرش دیوان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند؛ در این خصوص برای ارتباط با تیم تخصص فرش دیوان با شماره‌های 02128427513 و 09133605595 تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. فرش دیوان بزرگترین وب‌سایت خرید فرش آنلاین با ارسال سریع و ایمن است، پس خرید خود را با اطمینان انجام دهید.

 

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “فرش گرد در دکوراسیون منزل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید