طرح های جدید فرش 1400، جدیدترین فرش 1400

طرح های جدید فرش 1400

دسته بندی : آموزش فرش فرش كاشان

در این مطلب بر آن شده ایم تا از طرح های جدید فرش 1400 برای شما رونمایی کنیم، پس در این مطلب جذاب همراه ما باشید. جدیدترین فرش 1400 کدام است؟ طرح‌های جدید فرش وینتیج کدام هستند؟ فرش جدید اتاق خواب توی سال 1400 چی اومده؟ جدیدترین مدل های فرش افشان در سال جدید کدام هستند؟ همه اینها سوالاتی هستند که قصد داریم به صورت جامع به آنها در این مطلب پاسخ دهیم.

سال که نو شد، تقریبا همه به دنبال این هستند که وسیله‌های جدید بخرند، مخصوصا برای خانه و کاشانه خود که هم محل زندگی است و هم محل رفت و آمد‌های خانوادگی! با توجه به اینکه فرش ماشینی یکی از ملزومات و کالا‌های لوکس هر خانه به شمار می‌رود، مردم هر سال به دنبال طرح‌های جدید فرش ماشینی هستند. با توجه به این نکته تولیدکنندگان هم در ماه‌های پایانی سال و همچنین ماه های آغازین سال نو به فکر تولید فرش‌های جدید هستند. در سال 1400 هم با توجه به روال قبل، مردم به دنبال طرح های جدید فرش 1400 خواهند بود.

طرح های جدید سال 1400

با توجه به گستردگی صنعت فرش ماشینی در ایران ما سعی کردیم مطلب را به چندین بخش تقسیم کنیم! مثلا فرش‌های کلاسیک جدید، فرش‌های مدرن، وینتیج، اتاق خواب و کودک هر کدام در پاراگراف‌های جداگانه برای شما بیان خواهد شد. سعی می‌کنیم که از جدیدترین فرش 1400 به صورت کامل و جامع رونمایی کنیم تا اگر به دنبال طرح های جدید هستید، نیازی به مطالب دیگر در فضای اینترنت نداشته باشید. پس اگر شما هم به دنبال طرح های جدید فرش 1400 هستید، این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

معرفی طرح های جدید فرش 1400، جدیدترین فرش سال 1400 کدام است؟

فرش ماشینی شاخه های متنوعی دارد و به دسته بندی های مختلف تقسیم می‌شود. قبل از اینکه به بحث اصلی طرح های جدید فرش 1400 بپردازیم باید با این تقسیم بندی ها آشنا شوید:

 • فرش ماشینی کلاسیک:

فرش هایی هستند که به سبک سنتی و با الهام از طرح های فرش دستباف اصیل ایرانی طراحی و تولید می‌شوند. فرش کلاسیک خودش به چندین دسته بندی تقسیم می‌شود، مثلا از نظر تعداد شانه به فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه. و از نظر طرح به افشان، لچک و ترنج، خشتی، شکارگاه و تلفیقی.

 • فرش ماشینی مدرن:

فرش ماشینی مدرن طراحی بسیار متفاوتی با فرش‌های کلاسیک دارد. فرش‌های مدرن عموما با طرح و رنگ فانتزی روانه بازار می‌شوند. انواع فرش مدرن اگر بخواهیم نام ببریم، عبارتند از: فرش کودک، فرش شنل، فرش شگی یا پرز بلند، فرش سه بعدی، فرش وینکور، گلیم فرش، فرش گبه، فرش اتاق خواب.

 • فرش ماشینی وینتیج:

فرش های وینتیج هم طراحی های مشابه طرح های کلاسیک دارند، البته تفاوت هایی در آنها دیده می‌شود که به موقع در این متن به آنها خواهیم پرداخت. دسته بندی فرش وینتیج بیشتر از نظر تعداد شانه است، مثل 440 شانه، 500 شانه و 1200 شانه.

حالا که به صورت کامل با دسته بندی‌های فرش ماشینی آشنا شدید، برویم سراغ بحث اصلی، یعنی پرداختن به طرح های جدید فرش 1400 در دسته فرش های کلاسیک!

جدید ترین فرش سال 1400

فرش ماشینی طرح سنتی ( کلاسیک) جدید 1400

یکی از پر تیراژ‌ترین تولیدات فرش ماشینی که می‌توان به آن اشاره داشت، فرش ماشینی طرح سنتی یا کلاسیک است. پس بخش عمده ای از طرح های جدید فرش 1400 را فرش‌های کلاسیک تشکیل خواهند داد.

منظور از فرش های سنتی یا کلاسیک، طرح های سنتی آنها است. در واقع فرش کلاسیک با الهام از طرح های فرش دستباف طراحی می‌شود. اگر به فرش های دستباف اصیل ایرانی دقت کرده باشید، دارای یک سبک و قالب مشخصی هستند، در صورتی که در فرش های مدرن اینگونه نیست. مثلا یک فرش سنتی دارای حاشیه، متن، لچک، ترنج، کتیبه، خامه، کلاله و غیره است.

سبک های طراحی فرش کلاسیک از این قرار است:

 • طرح سنتی لچک و ترنج: در طرح لچک و ترنج که با الهام از حیاط سنتی خانه های ایرانی ( چهار باغچه قرینه و یک حوض در وسط) بافته می‌شود و یک طرح ترنج ( طرح مرکزی دایره، بیضی یا لوزی) به همراه لچک ( طرح های قرینه چهارگوشه متن اصلی فرش) دارد.
 • طرح افشان: طرحی است که اغلب ترنج ندارد. گاهی اوقات طرح های ترنج دار افشان دیده می‌شود، اما به قطع یقین طرح لچک در فرش های افشان دیده نمی‌شود.
 • طرح خشتی: فرش های خشتی شامل مستطیل هایی هستند که هر کدام دارای طرح جداگانه ای دارند. به این مستطیل ها اصطلاحا خشت گفته می‌شود و علت نامگذاری این محصولات به خاطر این موضوع است.
 • طرح شکارگاه: یکی از طرح های خاص فرش ماشینی است. یک نمایی از شکار پادشاهان قدیم به صورت مینیاتوری روی فرش نقش می‌بندد.
 • طرح تلفیقی: معمولا تلفیقی از طرح های مختلف است، مثل تلفیق ترنج و خشتی، تلفیق ترنج و شکارگاه و غیره.

حالا که با فرش های کلاسیک آشنا شدید، برویم سراغ جدیدترین فرش سال 1400 در دسته بندی های فرش کلاسیک. ما به صورت کامل طرح های جدید فرش 1400 را بر اساس دسته بندی برای شما بیان خواهیم کرد که کارتان بابت انتخاب محصولات خیلی راحت‌تر باشد.

جدیدترین طرح‌های سنتی فرش سال 1400

فرش 1200 شانه طرح جدید 1400

فرش ماشینی 1200 شانه یکی از پرفروش ترین انواع فرش ماشینی کلاسیک در بازار به شمار می‌رود. اولین تولیدات این محصول در سال 1394 به بازار عرضه شد و در همان ابتدای تولید با استقبال گرم مردم روبرو شد. بسیاری از مردم فرش‌های 1000 شانه را کنار گذاشتند و به خاطر ظرافت بالاتر و طرح‌های زیباتر به سراغ فرش 1200 شانه رفتند.

ظرافت فرش 1200 شانه به قدری بالا است که می‌تواند معادل فرش‌های بالای هشتاد رج قم، تبریز و اراک باشد. فرش 1200 شانه با تراکم 3600 شناخته می‌شود و دستگاه بافنده ای که این فرش را تولید می‌کند دستگاه واندویل HCIx2 سری دو است.

مهم‌ترین ویژگی ها و طرح های جدید فرش 1400 در دسته 1200 شانه دارند:

 • بافت با‌کیفیت: به علت استفاده از جدیدترین دستگاه بافنده در جهان، قطعا کیفیت بافت و همچنین تکنولوژی به کار رفته در تولید فرش ماشینی 1200 شانه در حد استاندارد‌های جهانی است.
 • بافت با ظرافت بالا: از بارزترین ویژگی این فرش ها می‌توان به بافت ظریف و دستباف گونه آن اشاره کرد که می‌تواند با فرش‌های دستباف رقابت کند.
 • طرح های متنوع: به علت افزایش تولیدات محصولات 1200 شانه، دریایی از انواع طرح های جدید در این شاخه دیده می‌شود که هر ساله به تعداد آن افزوده می‌شود.

طرح های جدید فرش 1200 شانه در سال 1400

و اما طرح های جدید فرش 1200 شانه در سال 1400 عبارتند از:

 • فرش 1200 شانه طرح شاهکار

یکی از جدیدترین طرح های فرش 1400 در شاخه محصولات 1200 شانه گل برجسته که در فروشگاه های معتبر علی الخصوص فروشگاه فرش دیوان هم دیده می‌شود، فرش 1200 شانه طرح شاهکار است. این محصول به سبک لچک و ترنج طراحی شده است.

ترنج به کار رفته در مرکز فرش به صورت دایره ای و کاملا گرد طراحی شده است. همچنین لچک ها با رنگ روشن از بقیه متن اصلی جدا شده اند. در کلاله و حاشیه ترنج از طرح های گل واقعی ( یا سه بعدی) استفاده شده است. در متن فرش هم از گل های پیوسته به سبک ماری و اژدهایی بهره گرفته شده است و اکثرا گل ها، شاخه ها و ساقه ها در آن دیده می‌شوند. گل ها بیشتر به صورت درشت به کار رفته اند.

سه رنگبندی برای محصول فرش شاهکار 1200 شانه به کار رفته است. رنگ‌های بژ، سرمه ای و لاکی رنگ‌های قابل سفارش برای مشتریان هستند.

فرش شاهکار

اگر میخواهید این محصول را خریداری کنید، از جدیدترین محصولات فرش 1200 شانه فروشگاه دیوان دیدن فرمایید.

 • فرش 1200 شانه طرح ارژنگ

اگر به دنبال یک فرش خاص و ظریف می‌گردید، توصیه ما فرش طرح جدید ارژنگ 1200 شانه است. این محصول جزء طرح های جدید فرش 1400 به شمار می‌رود که به سبک تلفیقی طراحی شده است.

همانطور که در بالا گفتیم در طرح های تلفیقی، دو سبک با یکدیگر ترکیب می‌شوند و یک طرح جدید به وجود می‌آورند. حالا در طرح ارژنگ 1200 شانه اگر دقت کنید مشاهده خواهید کرد که محصول با تلفیق سبک شکارگاه و خشتی طراحی شده است و زیبایی خود را به رخ مخاطبان می‌کشد.

هر خشت در این طرح یک نمای مجزا از محوطه شکارگاه را به نمایش می‌گذارد و در مجموع همه آنها نمایش دهنده یک صحنه واحد هستند که در نوع خود بی‌نظیر است.

محصول فرش 1200 شانه طرح ارژنگ به صورت گل‌برجسته طراحی شده است و قطعا بعد از استفاده، جلوه بی‌نظیری را به دکوراسیون خواهد بخشید.

فرش ارژنگ

محصول فرش ارژنگ 1200 شانه به صورت تک رنگ کرم موجود است، اما امکان سفارش آن با رنگ سفارشی سازی شده فقط در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان وجود دارد. اگر راغب به خرید محصول هستید، می‌توانیم ویدئو محصول را از زوایای مختلف برای شما بفرستیم تا با اطمینان کامل و حس لمس فرش، خرید خود را انجام دهید.

 • فرش 1200 شانه طرح هالیدی گل برجسته

فرش طرح هالیدی یکی از پرفروش ترین طرح های فرش ماشینی است که در بین مشتریان بسیار محبوب شده است. برای همین هرسال با اعمال تغییراتی سبک های جدیدی از طرح هالیدی وارد بازار می‌شود. پس فرش هالیدی یکی از طرح های جدید فرش 1400 به شمار می رود که با تعداد شانه 1200 و تراکم 3600 تولید شده است.

جدیدترین فرش سال 1400 طرح هالیدی با تغییراتی نسبت به نسخه‌های قبلی عرضه شده است. برای مثال، ظرافت نقش‌های به کار رفته افزایش یافته است، در حالت گل برجسته تولید شده است و همچنین رنگ های جدید در طراحی فرش به کار گرفته شده است.

فرش طرح هالیدی فرشی در سبک لچک و ترنج است. ترنج آن به صورت کاملا گرد طراحی شده است که دو طرف آن کلاله دیده می‌شود و لچک آن با طرح های خشتی و کتیبه ای تمامی دور تا دور متن فرش را پوشانده است.

فرش هالیدی

رنگبندی‌های موجود برای سفارش فرش هالیدی در حال حاضر رنگ‌های الماسی، بژ، کرم و لاکی است. امکان سفارش در رنگبندی های سفارشی برای شما عزیزان وجود دارد. هم اکنون می توانید با تماس با شماره 09133605595 راهنمایی‌های لازم را جهت سفارش محصول دریافت نمایید. همچنین امکان ارسال ویدئو از محصول وجود دارد.

 • فرش 1200 شانه طرح گیسو

یکی از طرح های جدید فرش 1400 که میخواهیم آن را خدمتتان معرفی کنیم، فرش طرح گیسو 1200 شانه است. این فرش ماشینی در سبک ترنج طراحی و تولید شده است و رنگبندی‌های متفاوتی از آن در بازار و شرکت‌های تولیدی وجود دارد.

اگر به دنبال این هستید که یک فرش ماشینی متفاوت با طرحی جدید بخرید، طرح گیسو می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. علی الخصوص اگر علاقمند به طرح های سبک ترج هستید، طرح گیسو با استفاده از جدیدترین اتدهای طراحی فرش تولید شده و بنابراین جزء فرش‌های مد روز به شمار می‌رود. در طراحی فرش گیسو سلیقه تمام مشتریان در نظر گرفته شده است و به همین خاطر این طرح جزء طرح‌های پر فروش در فروشگاه فرش دیوان بوده است.

ترنج گرد در مرکز طرح قرار گرفته است و همچنین لچک‌های پایین به یکدیگر وصل شده اند و در بالا هم همین اتفاق افتاده است، اما از وسط فرش از یکدیگر جدا هستند. گل ها و نقش های به کار رفته در متن اصلی فرش ماشینی به رنگ روشن در همه رنگبندی ها دیده می‌شود.

فرش گیسو

رنگبندی‌های بژ، قهوه ای، کرم و 4 فصل از این محصول برای سفارش موجود هستند. منظور از رنگبندی 4 فصل که یکی از ابعادات طراحی فرش در شرکت فرش دیوان می‌باشد، استفاده از 4 رنگ زمینه اصلی در فرش می‌باشد. در واقع فرش به 4 قسمت مساوی تقسیم شده است و هر کدام دارای یک رنگ زمینه اصلی هستند. اگر رنگبندی دلخواه شما در بین طرح های موجود نبود، اصلا نگران نباشید، امکان سفارش طرح‌ها با رنگبندی سفارشی برای شما فراهم است.

 • فرش 1200 شانه طرح بیجار

فرش طرح بیجار 1200 شانه نیز یکی از طرح های جدید فرش 1400 به شمار می‌رود که در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان به عرصه نمایش و فروش برای مشتریان عزیز رسیده است. اما از این طرح چه می‌دانید؟ آیا از طرح های فرش بیجار آگاه هستید؟

بیجار را می‌توان به عنوان یکی از متقدمین فرش دستباف ایرانی دانست. بیجار شهری کرد نشین در استان کردستان می‌باشد که فرش های دستباف آن با طراحی و رنگبندی خاص خودش خیلی معروف و محبوب است. فرش های دستباف بیجار به علت استفاده از مواد اولیه باکیفیت که از ارتفاعات کردستان و سنندج و همچنین خود بیجار به دست می‌آید، در بین ایرانی ها و خارجی ها محبوب شده است.

اگر علاقه به طرح های فرش دستباف بیجار دارید، اما به خاطر بحث های مالی یا کم بودن تنوع آن نمیخواهید هزینه کنید، فرش ماشینی طرح بیجار 1200 شانه می‎‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این فرش با ظرافتی شبیه به فرش های دستباف طراحی و تولید شده است و همچنین قیمت عرضه آن بسیار پایین تر از قیمت فرش دستباف طرح بیجار است.

از نظر ظاهری فرش 1200 شانه طرح بیجار کاملا مشابه طرح های دستباف طراحی شده است. در فرش دستباف طرح بیجار اگر سری به تصاویر آن بزنید، یک الگوی خاص با طرح های ساده دنبال می‌شود. استفاده از دو لوزی تو در تو که یکی از آنها به عنوان ترنج و یکی از آنها به عنوان لچک شناخته می‌شود، از ویژگی های بارز ظاهری فرش طرح بیجار ماشینی است.

فرش بیجار

دو رنگبندی زرد و کرم از این محصول تولید شده است و در شرکت فرش دیوان موجود است اما اگر دوست دارید رنگ‌های دیگر این محصول علی الخصوص رنگبندی لاکی محبوب آن را سفارش دهید، با شرکت فرش دیوان ارتباط برقرار کنید تا به صورت کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

 • فرش 1200 شانه طرح شوکان

آیا به دنبال یک فرش لوکس و شاهانه هستید؟ آیا میخواهید جذابیت دکوراسیون خانه را با یک فرش زیبا و جذاب افزایش دهید؟ ما به شما فرش 1200 شانه طرح شوکان را معرفی می کنیم. فرش شوکان یکی از شاهکارهای طراحی فرش در واحد طراحی کارخانه دیوان است که در ادامه از زیبایی های آن بیشتر خواهیم گفت.

فرش طرح شوکان از طرح های جدید فرش 1400 در کارخانه فرش دیوان با نقشه ثبتی به شمار می رود. فرش شوکان به سبک شکارگاهی و با خلاقیت بسیار ویژه طراحی شده است به گونه ای که در نگاه اول هر مخاطب دوست دار هنر را به خود جذب می کند.

فرش ماشینی 1200 شانه طرح شوکان، یک فضای شکار را به تصویر می کشد که بر خلاف برخی از طرح های شکارگاهی، در آن از تصاویر مینیاتوری استفاده نشده است و به جای آن از نقاشی رئال کمک گرفته شده است. اگر به فرش دقت کنید، در یک دشت، سوارکارانی با اسب و شتر در حال شکار آهو و گوزن هستند. البته در کنار ظرافت طرح فرش، باید به باریک بینی طراح فرش هم اشاره داشت که جزئیات را به صورت دقیق به تصویر کشیده است.

وجود پرنده ها و سگ های شکاری که به کمک شکارچیان آمده اند، خلاقیت و نوآوری است که طراحی این فرش به رخ مخاطبان خود کشیده است. در حاشیه فرش، پیچیدگی زیادی دیده نمی شود و حاشیه با رنگ روشن از زمینه فرش که به رنگ لاکی است، متمایز شده است.

قرش 1200 شانه طرح شوکان

اگر به دنبال رنگ دیگری از این محصول هستید، به علت طراحی و تولید انحصاری این فرش ماشینی در کارخانه فرش دیوان، این امکان برای شما عزیزان و مشتریان فراهم شده است که در رنگ های دیگر این محصول را سفارش دهید.

معرفی طرح های جدید فرش 1400

 

فرش 700 شانه طرح جدید 1400

فرش 700 شانه ماشینی را به جرأت می‌توان از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات فرش ماشینی در ایران نامید. درخشش این محصول در زمینه فروش به خاطر طرح، قیمت و تنوع بالایی است که دارد. هنوز با وجود 12 سال از اولین تولید فرش ماشینی 700 شانه، مردم به دنبال طرح های جدید فرش 1400 در دسته بندی محصولات 700 شانه هستند.

هرکسی که می خواهد فرش ماشینی بخرد، به دنبال ویژگی هایی است تا انتظاراتش را برآورده کند. مثلا یکی زیبایی برایش مهم است، یکی ظرافت فرش ماشینی برایش اهمیت دارد، یکی هم هست که میخواهد فرش نرم زیر پایش داشته باشد. اما اگر کسی باشد که همه اینها را یکجا بخواهد، فرش ماشینی 700 شانه قطعا بهترین انتخاب برای وی خواهد بود.

جدید ترین فرش 700 شانه

از مهمترین ویژگی های فرش 700 شانه که می‌توان به آن اشاره کرد:

 • لطافت و نرمی: فرش ماشینی 700 شانه به این خاطر که دارای ظرافت کمتری نسبت به فرش 1200 شانه و 1000 شانه است، دارای خاب بلندتری است. هر چه تعداد شانه افزایش پیدا کند، ضخامت فرش و خاب آن کوتاه تر می‌شود و در عوض به ظرافت آن افزوده می‌شود.
 • بافت با کیفیت: فرش ماشینی 700 شانه دارای تراکم 2550 است و با استفاده از دستگاه واندویل HCPx2 بلژیک بافته می‌شود. عموما در نخ خاب آن از الیاف اکریلیک هیت ست یا پلی استر استفاده می‌شود.
 • تنوع بالاتر: از مهمترین ویژگی‌های بارز فرش ماشینی 700 شانه می‌توان به تنوع بی نظیر آن اشاره کرد. فرش 700 شانه در انواع 8 رنگ، 10 رنگ، 12 رنگ، 14 رنگ و تراکم‌های مختلف با طرح‌های متنوع در بازار موجود است و می‌توان گفت برای هر سلیقه ای چندین مدل فرش 700 شانه در بازار پیدا می‌شود.

و حالا با هم از طرح های جدید فرش 1400 محصولات 700 شانه دیدن خواهیم کرد و با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

جدیدترین فرش سال 1400 در دسته محصولات 700 شانه عبارتند از:

 • فرش 700 شانه طرح باغ معلق

فرش 700 شانه باغ معلق یکی از قدیمی ترین محصولات فرش در کاشان است، اما چرا ما در طرح های جدید فرش سال 1400 آن را عنوان کرده ایم؟ با توجه به اینکه این فرش ماشینی دارای طرفداران زیادی است، تولیدکنندگان هر ساله آن را با رنگبندی های جدید، تغییرات و طرح های به روز تر وارد بازار می کنند.

کارخانه فرش دیوان هم به همین علت از جدیدترین نسخه فرش باغ معلق 700 شانه در سایت و فروشگاه خود رونمایی کرده است. فرش ماشینی باغ معلق به سبک تلفیقی طراحی شده است. ترنج آن به صورت معمولی در وسط فرش قرار گرفته است و همچنین چهار گلدان در چهار گوشه متن اصلی فرش، طرح مرسوم لچک را تشکیل داده اند. نکته جالب توجه فرش باغ معلق، حاشیه آن است. در حاشیه فرش، طرح های خشتی دیده می شود که هر کدام دارای طرح های گل واقعی هستند.

دلیل مهمی که فرش باغ معلق را جزء طرح های جدید فرش 1400 آوردیم، طراحی جدید گل ها در متن و در خشت ها بود. طراحی گل ها با رنگ های جدید تر و همچنین با ظرافت بیشتر صورت گرفته است که جذابیت این محصول را چندین برابر کرده است.

طراحی متن فرش به صورت ساده تر و خلوت تر در نظر گرفته شده است. خلوت بودن فرش به علت استفاده از نقش ها با رنگ مشابه پس زمینه فرش می باشد.

فرش باغ معلق

فرش طرح باغ معلق، جزء طرح های جدید فرش 1400، هم اکنون در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان برای سفارش با کد 9859 آماده به ارسال است. تنها رنگبندی که فعلا در سایت موجود است، رنگ بژ است، اما شما می توانید با تماس با واحد سفارشات فرش دیوان، رنگ مورد نظر زمینه فرش را سفارشی سازی کنید و این امکان برای همه مشتریان عزیز فراهم شده است.

 • فرش 700 شانه طرح حوض نقره

فرش 700 شانه طرح حوض نقره نیز خیل وقت است که تولید می شود، اما هرسال طرح های جدید با رنگبندی های متفاوت آن به بازار وارد می شود و اینگونه می توان دوباره از فرش حوض نقره به عنوان یکی از طرح های جدید فرش 1400 نام برد. منظور از تغییرات در رنگبندی این فرش، هم رنگ زمینه است و هم رنگ هایی که برای هر نقش این فرش به کار می رود. تولیدکننده بنابه سلیقه مشتریان، این طرح ها را هر سال به روز کرده و روانه بازا می کند.

فرش حوض نقره، دارای نقشه معروفی است و تقریبا همه تولیدکنندگان به سبک و سیاق خودشان این طرح را تولید می کنند.کارخانه فرش دیوان هم، در انواع رنگ های مختلف اقدام به تولید فرش ماشینی 700 شانه حوض نقره می کند. اما این فرش نسبت به تولیدات دیگر کارخانه ها متفاوت است.

فرش حوض نقره دیوان با طراحی جدیدتری تولید شده است. واحد طراحی فرش دیوان در حقیقت با به کارگیری خلاقیت، نقش ها گل، بوته و خشتی را در این طرح به صورت جذاب تر در آورده است. این کار با استفاده از ترکیب رنگ های جدید صورت گرفته است، به گونه ای که مشتری می تواند این تغییر را نسبت به دیگر فرش ها احساس کند. قطعا نقطه قوت طراحی فرش حوض نقره، تلفیق دو سبک خشتی و ترنج، طراحی گل های واقعی به جای اسلیمی و رنگ های آن است که در واحد طراحی فرش مدرن این موارد به خوبی در نظر گرفته شده و نقشه باز طراحی شده است.

در طرح های جدید فرش 1400 نقشه حوض نقره، به طور کلی در مرکز فرش یک ترنج به صورت گلبرگ دیده می شود که دور تا دور آن را طرح های خشتی دربرگیرنده گلهای واقعی فرا گرفته اند. اگر به حاشیه فرش توجه داشته باشید، متوجه می شوید که با استفاده از سبک خشتی، حاشیه ها طراحی شده اند.

حوض نقره از طرح های جدید فرش 1400 

هم اکنون فرش ماشینی طرح حوض نقره 700 شانه تراکم 2550 در فروشگاه فرش دیوان با ارسال رایگان در انواع رنگ موجود و سفارشی قابل خرید است.

 • فرش 700 شانه طرح چکاوک

گستردگی طرح های فرش 700 شانه بالا است، اما برخی از طرح ها هستند که همیشه پای ثابت طرح های جدید فرش 1400 هستند. یکی از این نمونه ها که معمولا هر سال با پالت های نقشه و رنگ جدید روانه بازار می شود، فرش طرح چکاوک 700 شانه است. نقشه ای معروف دارد که البته با طراحی خاص و منحصر به فردی طراحی شده است.

در سال های ابتدایی تولید این طرح و نقشه، معمولا رنگ زمینه سرمه ای برای آن در نظر گرفته می شد. اما حالا این طرح با رنگ هایی همچون کرم، گلبهی، قرمز، فیلی و موشی در بازار یافت می شوند. البته این را هم در نظر داشته باشید که رنگبندی سرمه ای آن در بین مشتریان محبوب تر است.

اما چرا این فرش اینقدر محبوب است که هر سال جزء طرح های جدید فرش است؟

هنر یک طراح اینجا مشخص می شود. معمولا ما کمتر دیده ایم که طرح های ساقه و ماری و اژدهایی در فرش مورد توجه قرار بگیرند و در پس زمینه فرش استفاده می شده اند، اما هنرمند طراح با خلاقیت خود، به گونه ای طرح ماری و اژدهایی را تبدیل به یک طرح در مرکز فرش نموده است. این طرح با ظرافت هر چه تمام تر طراحی شده است.

در مرکز این فرش، یک گلبرگ در جای ترتج نشسته است و دور تا دور آن را نقش و نگار گل های واقعی با رنگ های گوناگون فرا گرفته اند. در متن فرش به صورت کم جلوه تر، ما می بینیم که گلبرگ هایی قرار گرفته اند که هر کدام به صورت مشابه درون خود یک طرح گل و غنچه واقعی دارند. در رنگبندی سرمه ای، این گلبرگ ها آبی است.

اما در حاشیه فرش، همانطور که مشاهده می کنید، یک رنگ کرم استفاده شده است و در فواصل منظم، طرح های گل اسلیمی با رنگ های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته اند.

چکاوک از طرح های جدید فرش 1400

اگر به دنبال این هستید که فرش برای شما سفارشی سازی شود، می توانید این موضوع را با کارشناسان فروشگاه اینترنتی فرش دیوان، در میان بگذارید.

 • فرش 700 شانه طرح لوکس

فرش 700 شانه لوکس هم یکی از طرح های جدید فرش 1400 در شاخه محصولات 700 شانه است. این محصول در دو کیفیت پلی استر و اکریلیک ترک در بازار عرضه می شود، که در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان با بهترین کیفیت، یعنی تمام اکریلیک عرضه خواهد شد.

این فرش هم یکی از فرش های بسیار زیبا و پر فروش در بازار است. انواع رنگبندی های آن نیز در بازار یافت می شوند و شما می توانید آنها را خریداری نمایید. اما حالا بهتر است به سراغ بررسی ویژگی های ظاهری این فرش زیبا برویم. لازم به ذکر است فرش ماشینی طرح لوکس با کد 9824 در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان موجود است.

در مرکز فرش، یک هاله ی با رنگ روشن مشاهده می شود که طرح ترنج را در خود جای داده است. این دسته فرش، درست است که در سبک لچک و ترنج طراحی شده است، اما بسیاری از اصول در طراحی این سبک در طرح لوکس زیر پا گذاشته شده است، مثلا یک نمونه آن، نرکیب حاشیه و لچک که البته سبب زیبایی هر چه بیشتر این فرش ماشینی شده است.

لچک فرش که در حاشیه آن فرو رفته است، طرح های گلدان گل است. این گلدان ها پر از گل های واقعی هستند و از حاشیه فرش گرفته تا متن فرش ادامه دارند. در مرکز فرش در هاله روشن رنگ، بالا و پایین ترنج که به اصطلاح به آن کلاله گفته می شود، با طرح جام گل طراحی شده است و جذابیت فرش به خاطر استفاده از آنها بالا رفته است.

فرش لوکس از طرح های جدید فرش 1400

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • مریم عابدینی پاسخ دهید
  1400.07.18

  سلام خسته نباشید طرح های سال 1400 خیلی بهتر از سال 99 هستن چجوری میتونیم به صورت حضوری خرید کنیم؟

  • محمدحسین صحرائی پاسخ دهید
   1400.07.18

   سلام وقت بخیر
   میتونین جهت بازدید از فرش ها به نمایشگاه بین المللی فرش دیوان مراجعه کنید.
   آدرس: کاشان، بلوار قطب راوندی، کوی حکمت 33، نبش افشان 21، شرکت فرش دیوان کاشان

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید