ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

دسته بندی : ست کردن فرش با دکوراسیون

ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

اتاق های ما معمولا دارای زوایای راست هستند و اکثرا تمایل داریم هنگام انتخاب فرش از فرش های مستطیلی استفاده کنیم. اما اگر به دنبال ایجاد یک ترکیب دوست داشتنی در منزلتان هستید به یک فرش گرد نیاز دارید. امروزه فرش های گرد بیش از هر زمان دیگری در دکوراسیون خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این  فرش ها در رنگ، طرح و اندازه های مختلف در بازار وجود دارند. استفاده از فرش های گرد  فضا را بزرگتر نشان می دهد و در فضاهایی که منحنی شکل هستند یا اندازه کوچکی دارند به بازتر شدن محیط کمک می کنند. این فرش ها در اتاق هایی که حالت منحنی دارند و شکل هندسی مناسبی ندارند به تلطیف و اصلاح شکل اتاق کمک می کند.البته در هنگام انتخاب فرش های گرد باید به نکات متعددی توجه کرد. اگر قصد دارید این فرش ها را در مکان های پر رفت و آمد استفاده کنید باید در مرحله اول به جنس فرش دقت نمایید که با دوام باشد و در مواجه با رفت آمد زود خراب نشود. اما اگر قصد شما از انتخاب فرش بهره بردن از زیبایی آن است در مرحله اول باید طرح و رنگ را در اولویت انتخاب قرار دهید.

ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

                                             ست کردن دکوراسیون با فرش گرد

مکان های استفاده فرش گرد

بهترین حالت استفاده از فرش گرد، زمانی است که در داخل اتاق از اجزای منحنی شکل استفاده شده باشد. مثلا  اگر در اتاق پنجره های منحنی شکل، لوستر گرد و یا تزیینات سقفی گرد داشته باشید استفاده از فرش های گرد این دکوراسیون را زیباتر و برجسته تر می کند.

بیشتر طراحان، فرش گرد را برای فضا ها و اتاق های کوچک پیشنهاد می کنند. زیرا در این فضاها، به کار بردن  وسایل با خطوط منحنی حرکت چشم را روان تر می کند و این بخش از اتاق به نقطه کانونی تبدیل می شود. در نتیجه فضا باز تر نشان داده می شود. استفاده از فرش های گرد یک فضای جذاب در مهد کودک ها فراهم می کند. این مدل  فرش در محل صبحانه باعث افزایش احساس صمیمیت هنگام غذا خوردن می شود. در حالت کلی در هر نقطه از منزل که تمایل دارید یک فضای گفت و گوی صمیمی ایجاد کنید فرش گرد پیشنهاد می شود.

فرش های گرد انتخاب مناسبی برای ورودی منزل نیز هستند و با خرید یک فرش با طرح و اندازه مناسب برای ورودی منزل می توانید زیبایی فوق العاده را تجربه کنید. یکی دیگر از مکان هایی که برای کاربرد این نوع فرش مناسب میباشد اتاق خواب است. شما می توانید در یک طرف یا دو طرف تخت از یک فرش گرد با طراحی و جنس مناسب استفاده کنید. برای اتاق کودکان نیز می توان از فرش گرد استفاده کرد. اما در انتخاب اندازه و جنس در این مورد باید دقت لازم را داشت. فرشی که برای اتاق کودک استفاده می شود باید از جنسی باشد که به راحتی پاک شود و همچنین به اندازه ای بزرگ باشد که اسباب بازی ها و وسایل کودکان  بر روی آن قرار گیرد.

مکان های استفاده فرش گرد

                                                 مکان های استفاده فرش گرد

جدیدترین فرش های گرد

همان طور که گفته شد فرش های گرد در رنگ ها، طرح ها و جنس های مختلف در بازار وجود دارند و هرکس با توجه دکوراسیون منزل و سلیقه خود می تواند از این فرشها انتخاب کند.

اگر بخواهیم محبوب ترین و جدیدترین فرش های گرد را در بازار معرفی کنیم در مرحله اول می توان از فرش های ایرانی را نام برد. این فرش ها از نظر ظاهر و قیمت بسیار متنوع می باشند. طرح های پیچیده و ظریف فرش های ایرانی آنها را منحصر به فرد کرده است. البته بهتر است در انتخاب هر فرشی تنها  به جدید بودن آن در بازار اکتفا نکنیم. زیرا شاید یک مدل به روز در بازار که طرفداران زیادی نیز دارد با مدل و منزل شما متناسب نباشد. بنابراین در وهله اول در انتخاب هر فرشی ابتدا متناسب بودن آن را با وسایل و مدل مکانی که قصد استفاده از آن را دارید بسنجید. اگر دکوراسیون شما از مدل های سنتی تبعیت می کند فرش هایی با طراحی و رنگ های سنتی بسیار زیبا خواهند بود. اما اگر وسایل و دکوراسیون شما مدرن است از فرش های گرد ساده و چند رنگ با توجه به مکان و هارمونی رنگ وسایل خود می توانید بهره بگیرید.

 روش های ست کردن فرش های گرد ست

برای تنظیم دکوراسیون با فرش گرد توجه به مدل و رنگ دیگر وسایل منزل بسیار مهم است. اما در حالت کلی برای اتاق خواب کودکان، مهد کودک و یا اتاق نشیمن استفاده از فرش با جنس مخمل و یا پرز دار فضایی گرم و راحت ایجاد می کند. در این مکان ها جنس پشت فرش باید طوری انتخاب شود که ضد لغزش باشد تا از سر خوردن آن در هنگام حرکت جلوگیری کند.

برای مکان های پر تردد منزل می توانید یک فرش گرد چند رنگ در تناژهای گرم و خاکی انتخاب کنید. جنس این فرشها بهتر است از پلی پروپیلن باشد تا دوام خوبی داشته باشند. برای اتاق نشیمن، غذاخوری یا اتاق خواب بسته به نوع دکوراسیون خود می توانید فرش های گرد گلدار استفاده کنید. این  فرش ها با رنگ های زغالی یا آبی الگوی گرافیکی  قوی ایجاد می کنند. فرش های گرد خاکستری با شکل های هندسی مدرن برای انواع و اقسام مکان ها می تواند مناسب باشد.

اگر می خواهید در اتاق یا مکان مورد نظر حالت انتزاعی ایجاد کنید فرش هایی با رنگ و مدل مرجانی پیشنهاد می شود. استفاده از فرش های گرد سبز، آبی و سرمه ای، امکان استراحت برای چشم های شما را فراهم می آورند. برای محلی که میز غذا خوری در آن جا قرار دارد می توانید از فرش های گرد با رنگ سیاه و سفید و طرح های خطی استفاده کنید. برای محل غذا خوری هرچه فرش بزرگتر باشد بهتر است. پس مطمئن شوید که فرش اتاق غذاخوری شما به اندازه کافی بزرگ انتخاب شود. البته دقت کنید که صندلی‌هایتان روی فرش گیر نکنند. صندلی ها باید بتوانند آزادانه به سمت میز حرکت کنند. یک قانون خوب این است که فرشی را انتخاب کنید که 75 سانتی متر بزرگتر از دور میز شما باشد. یک فرش گرد می تواند زیر یک میز ناهارخوری مربعی نیز زیبا باشد.

یک میز گرد که در مرکز یک فرش گرد قرار دارد از نظر بصری بسیار متعادل است. اما اگر میز شما مربع است نیز می توانید از فرش گرد بهره بگیرید. در این حالت فقط مطمئن شوید که فرش گرد به اندازه کافی بزرگ باشد تا اشکال به هم نخورند. در یک محیط باز، یک فرش گرد بزرگ در اتاق نشیمن می تواند فضایی پر از صمیمیت با ویژگی طراحی قوی ایجاد کند. استفاده از فرش های گرد بر روی فرش های مستطیل شکل با رنگ های متناسب نیز می تواند جلوه ای زیبا ایجاد کند.

جدیدترین فرش های گرد

                                                    جدیدترین فرش های گرد

تعیین اندازه صحیح فرش

قبل از خرید فرش ابتدا فضای خود را اندازه گیری کنید. قالی های گرد با قطر پهن ترین قسمت دایره اندازه گیری می شوند. بسته به اندازه اتاق شما، آنچه می خواهید برجسته کنید و چه مقدار فضای کف می خواهید پوشیده شود،  اندازه فرش را انتخاب میشود. پس از چیدن مبلمان، لبه قسمتی را که می‌خواهید فرش آن را بپوشاند، با یک تکه نوار که به راحتی جدا می‌شود علامت بزنید. می توانید از نوارهای رنگی مختلف برای مشخص کردن اندازه فرش استفاده کنید. این مرحله آسان و سریع است و تجسم و اندازه گیری را دقیق تر می کند.

اگر اتاق نشیمن شما دارای پلان باز می باشد و یا به اندازه کافی بزرگ است که یک گروه مبلمان اضافی را در خود جای دهد، یک فرش گرد  8 . 1  متری می تواند به تعریف فضا کمک کند و یک تصویر یا نقطه کانونی ایجاد کند. فرش گرد خود را زیر مبلمانی که می خواهید توجه را به آن جلب کنید قرار دهید. بگذارید مبلمان روی محیط فرش بنشینید. نیازی نیست که تمام مبلمان خود را روی فرش بگذارید.

لازم نیست روی فرش را با مبلمان شلوغ کنید. در عوض، بگذارید فرش زیر چیدمان مبلمان متناسب با فضا قرار گیرد. مبلمان باید در لبه های فرش قرار گیرند. ببینید چه چیزی از نظر بصری در فضای شما بهتر عمل می کند. فرش را از دیوارها دور نگه دارید. فرش گرد اتاق ناهارخوری نیز اگر در فضا شناور باشد و دیوارها را لمس نکند بهترین جلوه خواهد داشت.

تعیین اندازه صحیح فرش

                                                   تعیین اندازه صحیح فرش

بهترین فروشگاه های تهیه فرش

مطمئنا اگر بعد از توضیحات بالا احساس نیاز به وجود یک فرش گرد در خانه یا محل کار خود کرده باشید باید فروشگاهی را پیدا کنید که این فرش ها را با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می کنند. فرش دیوان به عنوان تولیدکننده حرفه ای فرش گرد در ایران در هر سایز و نقشه مفتخر است اعلام کند با بهترین تنوع و جنس فرش گرد در خدمت مشتریان عزیز خواهد بود. وجود انواع و اقسام سایزهای فرش گرد با جنس های متنوع در فروشگاه دیوان باعث شده است که هموطنان عزیز بهترین انتخاب ها را پیش روی خود داشته باشند و بسته به مکان مورد نظر خود بهترین فرش را انتخاب کنند. مشاوران ما در طول روز آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه می باشند. با ما در تماس باشید.

 

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ست کردن دکوراسیون با فرش گرد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید