راهنمای خرید فرش ارزان و با کیفیت

دسته بندی : فرش اخبار
در این مطلب می خواهیم راهکارهایی برای خرید فرش ارزان به شما ارائه دهیم. در این روزها که قیمت هر محصولی مدام بالا و پایین می‌شود تعجبی ندارد که هنگام خرید محصولی مانند فرش نیز مشتری به دنبال خرید فرش ارزانِ باشد. چنین محصولی باید در عین داشتن قیمت ارزان و مناسب ویژگی‌های کیفی و ظاهری مناسبی هم داشته باشد. فرش های ماشینی از مهمات هر خانه بشمار رفته و سکونت و قابلیت اسکان هر فضایی بدون داشتن کف پوش مناسب زیر سوال خواهد رفت.

نقش کف پوش به حدی مهم است که انسان‌ها حتی در اولین خانه‌های خود که همان غارها بوده‌اند به دنبال کفپوش جهت عایق کردن خانه و محافظت در برابر حشرات و جانوران بوده‌اند. کف پوش‌های ابتدایی از شاخ و برگ درختان و پوست حیوانات شکاری بوده‌اند. پس از آنکه دامداری و پرورش حیوانات به عنوان شغل برگزیده شد، استفاده از پشم هم نوعی کفپوش محسوب شد. ریسیدن پشم و بافت دستبافته‌ها اولین رگه‌های تولید فرش را پایه گذاری نمود. هنر بکار رفته در تولید یک تخته فرش ماشینی خصوصا از نوع دستباف بسیار با ارزش بوده و زیبایی موجود در طرح و نقش فرش‌ها را نمی‌توان با هیچ چیز دیگری جایگزین نمود.

 

اینکه فرش های ماشینی نسبت به هر محصول دیگری گران قیمت تر و پر بهاتر می باشد بر کسی پوشیده نیست اما تفاوت قیمت فرش های ماشینی در طرح‌ها، کیفیت‌ها و انواع مختلف هم قابل توجه بوده و حتی روش خرید هم می‌تواند در تعیین قیمت فرش موثر باشد. بهایی که هر خریدار بابت فرش ماشینی می‌پردازد آنقدری خواهد بود که سهم مهمی در بودجه خانوار داشته باشد. گاها بهای فرش ماشینی از توان مالی خریداران خارج بوده و خریدار ناچارا برای آنکه محصولی ارزان تر خریداری نماید به کیفیت‌ها پایین تر روی می‌آورد. حال آنکه اگر خریداران از روش خرید ارزان قیمت و این موضوع که می‌توان فرش درجه یک را به قیمت تولیدی خریداری کرد مطلع باشند، لزومی به خرید محصولات بی‌کیفیت نخواهد بود.

 

در مقاله حاضر بیش از هر چیز در پی معرفی روش‌ها و راهکارهایی هستیم که توان خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی را به خریداران می‌دهند. بهتر است قبل از هر چیز کاملا در مورد روش‌های خرید، تکنیک های لازم جهت خرید ارزان قیمت و حتی نحوه قیمت گذاری آشنا شده و سپس با توجه به خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی اقدام نماییم.

فرش ارزان و با کیفیت از کجا بخریم

خرید فرش ارزان و درجه یک با قیمت تولیدی

فرش‌های ماشینی درجه یک را می‌توان به قیمت ارزان خرید، اگر جهت خرید از روش‌های مستقیم استفاده نمود. روش های مستقیم روش‌هایی هستند که در آن‌ها واسطه وجود نداشته و خریداران مستقیما فرش مد نظر را از تولید کننده خریداری می‌کنند. در روش خرید مستقیم هیچ واسطه‌ای وجود نداشته و مسیر عرضه کوتاه ترین حد ممکن را تجربه خواهد نمود.  در میان روش های خرید مستقیم فرش هم خرید به روش اینترنتی نسبت به سایر روش ها کارآمدتر و به صرفه تر خواهد بود. ارزان بودن خرید در فروشگاه‌های اینترنتی تنها به داشتن قیمت تولیدی محدود نشده و به علت استفاده از خدمات ویژه مقرون به صرفه تر خواهد بود. تحویل فرش درب منزل و داشتن گارانتی و عدم نیاز به صرف هزینه و رفتن به بازارهای فیزیکی از دیگر مواردی است که خرید فرش ارزان و به صرفه می کند.

کارخانه بزرگ دیوان توانسته است فرش‌های ارزان درجه یک را به قیمت تولیدی عرضه کند. بسیاری از تولید کنندگان هستند که محصولات بی‌کیفیت را با قیمت ارزان عرضه می کنند. در این محصولات کیفیت پایین و استفاده از الیاف نامرغوب، دلیل ارزان بودن است ولی کارخانه فرش دیوان، توانسته است فرش های درجه یک را با قیمت تولیدی ارائه دهد و این رمز موفقیت این کارخانه می باشد. این کارخانه خرید فرش ارزان و درجه یک را برای مشتری با عرضه مستقیم محصولات پدید آورده است.عرضه مستقیم شامل حضور در کارخانه و یا فروش اینترنتی می باشد.

 

ویژگی های خرید فرش درجه یک

فرش درجه یک چه ویژگی هایی دارد؟

خرید فرش ارزان درجه یک برای خریداران مهم است چراکه خرید محصولات درجه دو و سه و فرش های بی کیفیت بدون هیچ مشکلی در قیمت های ارزان اتفاق می افتد. اما مهم آن است که خریداران بتوانند محصولی ناب که در بازارهای فیزیکی به قیمت گزاف به فروش می رسد را به قیمت ارزان و اصطلاحا به قیمت تولیدی یا کارخانه خریداری نمایند.

فرش ها در پنج رده دسته بندی می شوند. فرش های درجه یک بهترین محصولات و فرش های درجه پنج بی کیفیت ترین فرش ها هستند. به هر میزان که فرش در داشتن ویژگی ها به محصولات درجه یک شبیه تر باشد، بهتر و مرغوب تر و هر اندازه به سمت فرش های درجه پنج حرکت کند، فرش بی کیفیت تر خواهد بود. عموم فرش های تولید شده در شهر کاشان فرش های درجه یک هستند. بررسی این محصولات می تواند بهتر از هر چیزی ما را با شناخت در این مورد روبرو نماید. ویژگی مهم فرش های درجه یک شامل:

 • اولین موضوعی که به کیفیت و درجه بندی فرش مربوط می باشد، الیاف و مواد اولیه است. مواد اولیه مرغوب می توانند فرش های مرغوب را تولید نموده و مواد اولیه بی کیفیت، بی شک به تولید فرش های بی کیفیت منجر خواهند شد. در کنار الیاف، دستگاه بافت هم مهم بوده و تکنولوژی بالای بکار رفته در بافت فرش دلیلی بر داشتن فرشی مرغوب و با کیفیت خواهد بود.
 • در سایز و ابعاد از پیش تعیین شده تولید می شوند و اختلاف سایز با ابعاد استاندارد بیش از چند سانتی متر در فرش های درجه یک وجود ندارد.
 • رنگ و طرح و بافت در فرش های مد نظر قرینه بوده و به عبارتی تمامی نگاره ها در چهار وجه فرش دقیقا تکرار می شوند.
 • سوراخی یا پارگی در فرش های درجه یک دیده نشده و هیچ گونه نخ دررفتگی که عامل این موضوع می باشد نخواهیم داشت.
 • مهم نیست که فرش های درجه یک در چه شانه و تراکمی تولید شده و دارای چه میزان رنگ در بافت هستند، اما مهم است که طرح و نقش بافته شده با میزان شانه و تراکم هماهنگی داشته باشد و تنوع رنگی موجود با هارمونی همراه باشد. داشتن تنوع اندک اما هماهنگ و چشم نواز بر تنوع زیاد رنگ هایی که دارای عدم هارمونی هستند ترجیح داده خواهد شد.
 • فرش های ماشینی درجه یک در شرایط معین عموما گران قیمت تر از محصولات درجه دو و سه همسان خود هستند اما هر فرش گران قیمتی با کیفیت نخواهد بود و از طرف دیگر هر فرشی که با قیمت مناسب عرضه می شود الزاما بی کیفیت تلقی نخواهد شد. موارد مهمی بر قیمت فرش اثر دارند که تولید کنندگان می تواند با بکارگیری هرکدام از آنها در تولید فرش درجه یک ارزان کوشا باشند.

 

مزایای خرید اینترنتی فرش ارزان

مهم ترین موردی که در تبلیغات مبادلات اینترنتی فرش هم زیاد به چشم می خورد عرضه فرش ارزان و باکیفیت است. در بازار فرش ماشینی ، واسطه گر و دلال وجود ندارد، محصول مستقیما از انبار کارخانه به دست مشتریان می رسد. نبود واسطه ها دلیل اصلی اختلاف قیمت بازار های اینترنتی و بازار های فیزیکی است. نگاهی به بازار فرش و قالی، نشان دهنده تعداد بالای واسطه گران درباره خروج از کارخانه تا رسیدن به دست مشتریان است. علت حضور انبوهی از دلالانی که عموما تخصصی در زمینه فرش، ندارند سود سرشاری است که از اینگونه واسطه گری ها کسب می کنند. اختلاف قیمت بازار های اینترنتی و بازار های فیزیک نشان گر سود بالای واسطه ها ست.

 

البته این سود تماما به جیب واسطه گران ریخته نمی شود، قسمتی از این اختلاف قیمت صرف هزینه های نمایشگاهی از جمله: اجاره مغازه، هزینه حمل و نقل کالا، قبوض مختلف آب و برق و …  می شود. در فروشگاه های اینترنتی فرش، هیچ کدام از این هزینه های نمایشگاهی وجود نداشته و در واقع فضایی برای این گونه بازارها موجود نیست. خریداران و فروشندگان با صرف کمترین هزینه در مکانی مجازی با یکدیگر روبرو شده و به ارائه محصولات و تقاضاهای خود می پردازند.

 

 • دسترسی آسان

با وجود اینترنت و امکان استفاده از سایت های فروش فرش، دیگر لزومی به طی کردن مسافت های طولانی جهت رفتن به فروشگاه یا کارخانه نیست. کافی است از تلفن همراه هوشمند خود یا یارانه به وب سایت فروشگاه رفته و از طریق آسان ترین راه ممکن خرید نمایید. خرید فرش ارزان قیمت از طریق روش های خرید مستقیم امکان پذیر است، حال آنکه از بین روش های خرید مستقیم ( مراجعه به کارخانه، مراجعه به فروشگاه اینترنتی ) رفتن به فروشگاه اینترنتی بی دغدغه ترین و راحت ترین راه موجود است.

 

 • تنوع در رنگ و طرح فرش ماشینی

بالا رفتن کیفیت، اهمیت دنیای مد و فشن، دستگاه های مختلف بافت و … تنوع فرش های ماشینی را به حدی بالا برده است که دیدن تمامی محصولات از طریق خرید سنتی امری غیر ممکن است. اگر قصد دیدن انواع و اقسام محصولات را دارید باید زمان زیادی را صرف رفتن به فروشگاه های مختلف نموده و با صرف انرژی و هزینه گزاف جهت این رفت و آمدها، خرید فرش ارزان را دشوار تر و گران قیمت تر نمایید. اما راه حل معقول و منطقی دیدن محصولات و آشنایی با ویژگی آن ها از طریق وب سایت است. پس شما می توانید انواع طرح ها و رنگ ها را با یک سرچ ببینید و نسبت به جدیدترین فرش ماشینی با قیمت مناسب، اقدام کنید.

در فروشگاه اینترنتی نیازی به صرف هزینه جهت جابجایی نیست، به دسته محصولات مراجعه کرده و از انواع طرح ها و کیفیت ها دیدن نمایید. حتی می توانید در قسمت جست و جو ویژگی فرش مورد نیاز خود را سرچ نمایید، در کسری از ثانیه موتور جست و جو تمامی محصولات موجود منطبق و دلخواه شما را ارائه می دهد.

 

 • ایجاد اطمینان برای مشتری

ریسک خرید و احتمال معیوب بودن یا بی کیفیت بودن کالا موردی است که در نهایت منجر به کسر سهمی از بودجه خانوار و افزایش بها در خرید می شود. انتخاب برند معتبر، خرید از تولیدکننده بدون دست به دست شدن کالا و … مواردی است جهت خرید محصولی اصیل، با کیفیت و با دوام. برای مشتریان انتخاب فروشگاه و پاسخ به این سوال که از کجا خرید کنم ؟ اهمیت به سزایی دارد. فروشگاه های اینترنتی پلی مستقیم از تولیدکننده به خریدار هستند از این رو و به لحاظ داشتن اعتماد بین مشتریان و تولید کنندگان اطمینان در خرید فرش اصل و با کیفیت در قیمت ارزان در فروشگاه اینترنتی امکان پذیر خواهد بود.

 

 • تحویل رایگان فرش درب منزل

پس از خرید، نوبت حمل فرش ماشینی از فروشگاه تا منزل می باشد. فرش ماشینی حجیم و سنگین است، باید هنگام حمل و نقل لوله شده باشد تا مورد آسیب واقع نگردد. امکان حمل فرش ماشینی با هر وسیله نقلیه ای امکان پذیر نخواهد بود. یکی از موارد هزینه بر در خرید فرش ارزان حمل کالا تا منزل است. گاها فروشندگان، در بازار های فیزیکی عهده دار حمل فرش شده و تحویل درب منزل را ضمانت می کنند اما هزینه این ارسال بر عهده خریدار بوده و یا بر قیمت تمام شده فرش افزوده می شود.

 

خرید آنلاین فرش ارزان

شما عزیزان می‌توانید با خرید اینترنتی فرش از فروشگاه فرش دیوان، از شرایط پرداخت اقساطی، مزایای سرویس پرداخت در محل، همچنین امکان یک خرید مقرون به صرفه و مطمئن، حس خوب خرید آنلاین را تجربه کنید.

 

انواع فرش با قیمت ارزان و به صرفه برای خرید

در این قسمت می خواهیم دو نوع فرش ماشینی را به شما معرفی کنیم که نسبت به قیمت ارزش خرید دارد:

 • فرش ماشینی 700 شانه

یکی از انواع فرش های ماشینی پر فروش که بسیار در بین مردم مورد توجه قرار گرفته است و فروش بالاتری نسبت به دیگر انواع فرش ماشینی کلاسیک دارد، فرش 700 شانه تراکم 2550 است.

این فرش علاوه بر اینکه دارای قیمت ارزان تری است، دارای طرح ها و نقشه های متنوعی می باشد که می تواند هر مخاطبی را قانع کند که از این فرشها بتواند خریداری نماید.

علاوه بر آن فرش های 700 شانه به این خاطر که دارای نرمی و لطافت بیشتری است، برای افرادی که بیشتر کارهای خود را روی زمین بدون مبل انجام می دهند، مناسب تر است.

 

 • فرش ماشینی 1200 شانه

فرش 1200 شانه تراکم 3600 یکی دیگر از انواع فرش های ماشینی است که نسبت به قیمت ارزش خرید دارد. در واقع در بین فرش های ماشینی 1000 شانه، 1200 شانه و 1500 شانه این فرش های 1200 شانه هستند که هم قیمت مناسبی دارند و هم اینکه دارای ظرافت بالایی هستند.

فرش های ماشینی 1200 شانه از طرفداران زیادی برخوردار هستند چون ویژگی های این فرش مخاطبان را متقاعد می کند که از این فرش ها بخرند.

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای خرید فرش ارزان و با کیفیت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید