جدیدترین فرش کاشان

جدیدترین فرش کاشان

دسته بندی : فرش كاشان آموزش

جدیدترین فرش کاشان، موضوعی است که امروز میخواهیم به آن بپردازیم. پس توصیه می‌کنیم که حتما ما را همراهی کنید و از مطالبی که در اختیارتان قرار می‌دهیم، استفاده کافی را ببرید. با وجود اینکه طرح های زیادی در بازار وجود دارند، اما همیشه مشتریان به دنبال این هستند که ببینند جدیدترین محصول در بازار کدام است؟ جدیدترین فرش های ماشینی که در بازار هستند چه طرح هایی دارند؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال جدیدترین فرش کاشان می‌گردید، حتما تا انتها این مطلب را دنبال بفرمایید.

خرید جدیدترین محصولات همیشه به انسان حس خوبی می‌بخشد، مخصوصا اینکه کالایی که جدید میخریم، فرش باشد. در واقع فرش به این علت که قیمت بالایی در بین محصولات و لوازم خانه دارد و همچنین همیشه در دید مخاطبان قرار دارد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای همین است که خانم ها همیشه وسواس این را دارند که بعد از چند سال از جدیدترین فرش کاشان خرید کنند.

اما شاید بپرسید چرا فرش کاشان؟ همه ما کم و بیش می‌دانیم که کاشان قطب تولید فرش ماشینی است و به نوعی می‌توان گفت در کیفیت و قیمت حرف اول را می‌زند. معمولا به خاطر حجم بالای تولیدات فرش در کاشان، رقابت در این شهر برای تولید فرش های جدید بسیار بالا است. به همین خاطر برای مشاهده طرح های جدید، باید سراغ کاشان و جدیدترین فرش کاشان رفت.

کاشان با در اختیار داشتن جدیدترین دستگاه های تولید فرش، نوآوری در بافت و طراحی فرش را در پیش گرفته است و هر ساله و یا شاید هر ماه طرح های جدیدی را روانه بازار می‌کند که نمونه آن در دیگر شهرها تولید نمی‌شود. همچنین خلاق ترین طراحان نقشه فرش در کاشان مشغول به فعالیت هستند.

قیمت جدیدترین فرش کاشان

آشنایی با انواع جدیدترین فرش کاشان

حالا بعد از مقدمه ای کامل بهتر است با انواع جدیدترین فرش کاشان آشنا شویم. فرش ماشینی کاشان ابعاد مختلفی دارد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که جدیدترین فرش های ماشینی را در ابعاد مختلف بررسی کنیم. پس با ما در این پارگراف همراه باشید تا به بررسی جدیدترین فرش از نظر تراکم و شانه، ظرافت، جنس و کیفیت نخ، تعداد رنگ فرش، طرح فرش و رنگ‌های جدید بپردازیم.

قبل از رسیدن به این موضوع برای آشنایی و درک بیشتر شما، بهتر است کمی ساختار فرش ماشینی را بررسی کنیم.

فرش ماشینی همانطور که از نامش پیدا است با استفاده از یک ماشین بافنده تولید می‌شود. این دستگاه تار و پود فرش را به هم گره می‌زند و در نهایت محصول نهایی را با طرح دلخواه تحویل ما می‌دهد. هر فرش ماشینی سه نوع نخ دارد که عبارتند از نخ خاب که همان پرز فرش است، نخ تار و نخ پود که وظیفه استحکام فرش را بر عهده دارند. همچنین هر فرش ماشینی دارای طرح و رنگی متفاوت و خاص است که در شناسنامه آن بیان می‌شود. کیفیت فرش هم بیشتر بسته به میزان کیفیت نخ خاب و کیفیت دستگاه‌های بافنده بستگی دارد.

آشنایی با جدیدترین فرش کاشان

حالا با هم با انواع جدیدترین فرش ماشینی کاشان در ابعاد گوناگون آشنا خواهیم شد:

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر تعداد شانه و تراکم

شاید هم اکنون همه آنهایی که میخواهند فرش بخرند، از جدیدترین محصول فرش کاشان از نظر تراکم آگاه نیستند. آیا شما هم جزء آن دسته هستید؟ اصلا آیا می‌دانید شانه و تراکم در فرش ماشینی چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟

بد نیست در این مورد توضیح کوتاهی برای شما بدهیم. کلا فرش با گره زدن تار و پود بافته می‌‌شود، پس طبیعی است که گره در فرش و شمارش آن مهم باشد. هرچه گره ها به هم نزدیک تر باشند، یعنی فرش با ظرافت بیشتری زده شده است و تعداد گره بیشتری دارد. در فرش ماشینی هم به همین جهت تعداد گره ها را می‌شمارند تا هم ظرافت فرش بررسی شود و هم کیفیت آن شناسایی گردد.

برای تمایز هر فرش ماشینی باید تعداد شانه و تراکم آن در شناسنامه مربوطه اعلام گردد. بنابراین تعداد گره‌های عرضی و تعداد گره‌های طولی فرش را در واحد یک متر اندازه گیری می‌کنند تا تعداد شانه و تراکم به ترتیب به‌دست بیاید.

حتما متوجه شده اید که هر چه تعداد گره بالاتر برود، یعنی تعداد شانه بالاتر رفته است. این موضوع چون نیازمند یک دستگاه جدیدتر است، قطعا در قیمت یک فرش ماشینی اثر گذار خواهد بود. ظرافت نقش ها همچنین وابسته به تعداد شانه است، چرا؟ چون گره ها باید نزدیک به هم زده شوند تا ظرافت دلخواه به‌دست بیاید.

جدیدترین فرش کاشان از نظر تراکم

هم اکنون جدیدترین فرش کاشان از نظر تعداد شانه و تراکم، فرش ماشینی 1500 شانه است. اگر بخواهیم تعداد شانه آن را بررسی کنیم و ببینیم که فرش جلوی ما آیا دارای تعداد شانه ای که ذکر شده هست یا نه، فقط کافی است تعداد گره‌های ده سانتی متر از عرض فرش را بشماریم و سپس در عدد 10 ضرب کنیم تا تعداد گره‌های عرضی در واحد متر به دست بیاید. این همان تعداد شانه است که باید عدد 1500 را نشان دهد.

فرش 1500 شانه دارای تراکم 4500 است و به خاطر این تراکم بالایی که دارد، هم اکنون گران ترین فرش ماشینی هم به شمار می‌رود. پس می‌توان گفت که فرش 1500 شانه دارای جدیدترین دستگاه بافنده، جدیدترین تراکم، جدیدترین نخ و جدیدترین طرح خواهد بود.

قبل از فرش 1500 شانه، فرش‌های 1200 شانه، 1000 شانه، 700 شانه، 500 شانه، 440 شانه و 350 شانه در دسته بندی فرش ماشینی از نظر تعداد شانه و تراکم هستند.

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر ظرافت نخ

همانگونه که گفتیم، برای افزایش ظرافت یک فرش باید تعداد گره‌های فرش به هم نزدیک تر شوند. در فرش دستباف به خاطر اینکه بافت توسط دست انسان صورت می‌گیرد، نزدیک شدن گره ها سخت و دارای محدودیت است، اما در فرش ماشینی به علت وجود ماشین آلات بافندگی، محدودیت در این زمینه کمتر است. هر چقدر هم که گره ها به هم نزدیک شوند، فرش باید تعداد شانه بیشتری داشته باشد.

اما یک موضوع دیگر که باید وجود داشته باشد تا بافت ظریف ترین فرش ماشینی ممکن شود، وجود نخ‌های ظریف است. در کنار تعداد شانه باید به تناسب، ظرافت نخ مورد استفاده برای فرش ماشینی نیز افزایش یابد تا طرح‌های دلخواه روی فرش پیاده سازی شوند.

ظرافت نخ را با یک نمره به نام نمره نخ فرش تعیین می‌کنند. هر چه نمره نخ بالاتر برود، یعنی ظرافت آن بیشتر است و در عوض ضخامت آن هم کاهش می‌یابد. هم اکنون جدید ترین فرش کاشان از نظر ظرافت نخ، فرشی است که دارای نخ با نمره 50 الی 60 باشد. این نمره نخ بالاترین نمره در بین نخ ها در صنعت نساجی می‌باشد.

جدیدترین فرش کاشان از نظر ظرافت

اما به نظر شما این نخ با این ظرافت در چه فرش (هایی) مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ قطعا باید تعداد شانه و نمره نخ با هم متناسب باشند، مثلا ما نمی‌توانیم در فرش 700 شانه از نخ‌های با نمره بالای 50 استفاده کنیم، ولی این امکان برای فرش ماشینی 1500 شانه وجود خواهد داشت. پس فرش ماشینی 1500 شانه هم اکنون دارای ظریف ترین نخ و بالاترین نمره نخ در دنیا می‌باشد.

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر دستگاه بافنده

دستگاه بافنده مهم ترین رکن تولید یک فرش ماشینی به شمار می‌رود. دستگاه‌های بافنده کاملا اتوماتیک هستند و تقریبا همه آنها در کشورهای دیگر مثل بلژیک، آلمان و سوئیس تولید می‌شوند. با توجه به رقابتی بودن بازار و همچنین نیاز جامعه، هر چند سال یکبار از جدیدترین دستگاه‌های بافنده رونمایی می‌شود.

هر چه جلوتر می‌رویم، دستگاه‌های جدیدتر با خطای کمتر و دقت بیشتری می‌توانند فرش ماشینی تولید کنند، همچنین سرعت آنها در تیراژ فرش افزایش خواهد یافت.

هم اکنون جدیدترین دستگاه بافنده موجود در صنعت فرش ماشینی کاشان، دستگاه بافنده HCIx2 می‌باشد که با استفاده از آن اقدام به تولید جدیدترین فرش کاشان می‌کنند.

این دستگاه بافنده برای اولین بار در سال 1392 به ایران آمد و برای تولید فرش 1000 شانه 8 رنگ به کار می‌رفت، اما نسخه‌های جدید آن طی سال‌های 1394 و 1396 به بازار آمدند و به ترتیب برای فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه هشت رنگ مورد استفاده قرار گرفتند.

جدیدترین دسگاه فرش کاشان

بنابراین جدیدترین دستگاه بافنده HCIx2 است که می‌تواند سه فرش ماشینی 1000، 1200 و 1500 شانه را تولید کند. اما جدیدترین نسخه آن برای تولید فرش ماشینی 1500 شانه هشت رنگ با تراکم 4500 به کار می‌رود.

این دستگاه بافنده ساخت شرکت وندویل بلژیک است و قادر است با سرعت نسبتا قابل قبول در روز اقدام به تولید فرش ماشینی تا 12 رنگ کند.

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر جنس و کیفیت نخ

از عوامل مهمی که برای هر فرش ماشینی وجود دارد، وجود نخ با کیفیت در آن است. در واقع مواد اولیه فرش، همان نخ‌هایی است که در فرش استفاده می‌شود. جدیدترین فرش کاشان الزاما با استفاده از جدیدترین نخ موجود در صنعت بافته نمی‌شود، ولی باکیفیت ترین فرش ها، قطعا با استفاده از الیاف جدید بافته می‌شوند.

به این علت که نخ خاب بیش از 70 درصد فرش را تشکیل می‌دهد، پس مهمترین نخ در تعیین کیفیت فرش ماشینی، نخ خاب است. هر چقدر کیفیت نخ خاب بیشتر باشد، کیفیت فرش ماشینی بیشتر خواهد بود.

پس معمولا وقتی از کیفیت نخ فرش صحبت می‌شود، منظور همان نخ خاب است. اما هم اکنون جدیدترین نخ خاب در بازار، باید از جنس اکریلیک یا پلی استر باشد، چرا که مرغوب ترین نخ‌های فرش ماشینی به شمار می‌روند.

هم اکنون نخ های پلی استر ترک، اکریلیک ترک و نخ اکریلیک بایر آلمان از جدیدترین انواع الیاف فرش ماشینی به شمار می‌روند که در خاب فرش های جدید با کیفیت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جدیدترین فرش کاشان از نظر کیفیت

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر تعداد رنگ

تعداد رنگ در فرش ماشینی، تعداد واقعی رنگ های به کار رفته در بافت فرش را بیان می‌کند. هم اکنون در بازار فرش های ماشینی 8، 10، 12، 14 و 50 رنگ موجود هستند. مثلا اگر در فرشی گفته شده که هشت رنگ است، یعنی در طراحی نقشه و بافت آن از هشت رنگ واقعی استفاده شده است.

منظور از رنگ واقعی، رنگ ذاتی نخ است، نه رنگی که با ترکیبات مختلف اضافه شده باشد. برخی از شرکت ها ادعا می‌کنند که فرش 50 رنگ تولید می‌کنند. در این شرکت ها با اختلاط یک یا چند رنگ، رنگ جدیدی را به وجود می‌آورند و با استفاده از آن تولید فرش ماشینی را انجام می‌دهند. هم اکنون دستگاه های بافنده تا 14 رنگ را بیشتر پوشش نمی‌دهند، پس بدیهی است که واژه 50 صرفا یک ابزار تبلیغاتی است که در نظر برخی ها جذاب خواهد بود.

بسیاری از فرش های ماشینی که با رنگ های مختلف طراحی و بافته می‌شوند و بسیار زیبا هستند، گاها 8 رنگ بیشتر ندارند و اگر در کنار فرش های 50 رنگ قرار دهید، تفاوتی را احساس نخواهید کرد.

همچنین در صنعت چاپ روی جدیدترین فرش کاشان نیز از واژه تعداد رنگ نا محدود استفاده می‌شود. در دستگاه های چاپ، محدودیتی برای تولید رنگ وجود ندارد، بنابراین هر رنگی که در نقشه کامپیوتری باشد، امکان پیاده سازی آن روی فرش وجود خواهد داشت که در فرش های بافتی، این مورد با محدودیت مواجه است و طراحان فرش باید از تعداد رنگ مشخص استفاده کنند.

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر رنگ زمینه

جدیدترین فرش کاشان یک ویژگی خاص خواهد داشت، آن‌هم استفاده از جدیدترین رنگ‌ها خواهد بود. در واقع استفاده از رنگ‌های جدید در بازار است که سبب تمایز فرش‌های قدیمی و جدید خواهد شد. منظور از رنگ در این قسمت رنگ زمینه فرش یا همان بوم است.

در قدیم برای تولید فرش ماشینی بیشتر از رنگهای کرم، سرمه ای، لاکی و گردویی استفاده می‌شد و این امر به خاطر محدودیت دستگاه های بافنده یا محدودیت در طراحی فرش بود. وقتی طراحی فرش هنوز با کامپیوتر صورت نمی‌گرفت، طراحان مجبور بودند که روی کاغذ از رنگهای موجود در بازار استفاده کنند. همچنین دستگاه بافنده قابلیت تشخیص برخی از رنگ ها را نداشت.

اما حالا با پیشرفت طراحی فرش و دستگاه های بافنده، رنگ های جدیدی همچون شکلاتی، گلبهی، فیلی، یاسی، بژ، نخودی، الماسی، موشی، بادامی و غیره برای تولید جدیدترین فرش کاشان مورد استفاده قرار می‎گیرند.

جدید ترین فرش کاشان از نظر رنگ

 • جدیدترین فرش ماشینی کاشان از نظر طرح و نقشه

فرش ماشینی کاشان همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، بر اساس نقشه های سنتی فرش دستباف ایرانی تولید می‌شود. معروف ترین نقشه فرش دستباف، نقشه لچک و ترنج است که شاید در خیلی از خانه های اصیل ایرانی، یا خانه‌های پدربزرگ و مادر بزرگ خود به این فرش ها برخورده باشید.

نقشه فرش های لچک و ترنج، یک قالب مشخص دارد، یعنی در مرکز آن یک طرح به صورت دایره، لوزی یا بیضی دیده می‌شود و در چهار گوشه فرش هم چهار طرح که عینا قرینه یکدیگر هستند، وجود دارند. این طرح فرش دستباف با الهام از خانه های سنتی ایرانی طراحی شده، در مرکز خانه یک حوض وجود دارد و در چهار گوشه حیاط چهار باغچه، حوض را محاصره کرده اند.

اما غیر از فرش لچک و ترنج، طرح هایی مثل افشان نیز وجود دارد. طرح افشان نسبت به فرش ترنج در فرش دستباف کمتر تولید می‌شد، اما اکنون در طرح های جدیدترین فرش کاشان، فرش افشان به وفور با تنوع بی نظیر دیده می‌شود، چون مردم از این نقشه فرش استقبال می‌کنند.

حالا به غیر از طرح افشان و طرح لچک و ترنج که طرح های سنتی فرش دستباف هستند، طرح هایی مثل شکارگاه و خشتی هم در صنعت فرش ماشینی تولید می‌شوند، اما تعداد آنها کمتر است.

اما جدیدترین طرح های فرش کاشان، معمولا با نوآوری در طراحی نقشه تولید می‌شوند. برای مثال در فرش باغ معلق، طراحی نقشه با تلفیقی از طرح های خشتی و لچک و ترنج صورت گرفته است. یا در فرش ارژنگ که جدیدترین فرش کاشان در کارخانه فرش دیوان به شمار می‌رود، طرح شکارگاه با تلفیق طرح خشتی طراحی شده است و نقشه بسیار چشم‌نوازی دارد.

بیشتر تولید کنندگان با توجه به افزایش رقابت در صنعت فرش، سعی می‌کنند که نقشه های جدید را با الهام از طرح های سنتی و تلفیق با طرح های مدرن، روانه بازار کنند و برای تحقق این امر از طراحان برتر ایرانی در کشور استفاده می‌کنند.

در کارخانه فرش دیوان که در این مقاله بیشتر از آن نام خواهیم برد، جدیدترین طرح های فرش کاشان با استفاده از طراحان مجرب نقشه فرش طراحی و تولید می‌شوند.

جدیدترین فرش کاشان از نظر طرح و نقشه

معرفی طرح های جدیدترین فرش کاشان

در این بخش از متن میخواهیم به صورت کامل و به تفکیک، به معرفی انواع مدلهای فرش جدید کاشان بپردازیم و ببینیم که در هر شاخه محصول جدید چه چیزی موجود است؟

به خاطر اینکه دسته بندی کامل و جامعی داشته باشیم، این قسمت به چند بخش تقسیم خواهد شد: کلاسیک، وینتیج، مدرن و کودک تا بر اساس هر شاخه بتوانیم به معرفی انواع فرش جدید کاشان بپردازیم:

جدیدترین فرش کلاسیک کاشان

فرش کلاسیک یکی از دسته بندی های کلی فرش ماشینی به شمار می‌رود. در واقع فرش کلاسیک یا فرش سنتی، به فرش هایی اطلاق می شود که با طرح و نقشه کلاسیک فرش های دستباف تولید می‌شوند. مدلهای فرش کلاسیک در چهارچوبی خاص و در چند سبک متفاوت از جمله افشان، لچک و ترنج، خشتی، شکارگاه و تلفیقی تولید می‌شوند.

اما حالا فرش کلاسیک هم به چند دسته تقسیم می شود که باید از نظر تعداد شانه و تراکم، آن را جدا کنیم:

 • جدیدترین فرش 1500 شانه کاشان

فرش 1500 شانه تراکم 4500 یکی از زیر مجموعه‌های فرش کلاسیک به شمار می‌رود. البته این فرش در دو رده گل‌برجسته و معمولی تولید می شود که نوع گل‌برجسته آن مرغوب تر و گران تر است.

 • جدیدترین فرش 1200 شانه کاشان

یکی دیگر از دسته بندی های فرش ماشینی کلاسیک، فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 است. این محصول هم در دو دسته بندی گل‌برجسته و معمولی در بازار عرضه می‌شود.

 • جدیدترین فرش 700 شانه کاشان

آخرین دسته محصولاتی که از فرش کلاسیک میخواهیم خدمت شما معرفی کنیم، فرش 700 شانه است که در این مطلب راجع به آن زیاد صحبت نشده است. فرش 700 شانه کاشان یکی از پرفروش ترین فرش های ماشینی در بازار است که با تراکم 2550 عرضه می شود. این محصول از سال 1388 تا به حال در بازار وجود دارد و به خاطر ویژگی هایی که دارد در بین مشتریان بسیار محبوب واقع شده است.

جدیدترین فرش مدرن کاشان

فرش مدرن دومین دسته بندی کلی است که در صنعت فرش ماشینی وجود دارد. فرش مدرن را می‌توان یکی از جدیدترین فرش های ماشینی در عصر حاضر دانست که با نام های دیگری چون فانتزی در بازار یافت می‌شوند. این فرش ها در ابتدا در ایران وجود نداشتند، چرا که فرش های ایرانی با اصول و نقشه ها در سبک خاصی بافته می‌شد، در صورتی که در فرش مدرن هیچ قاعده و قانونی برای طراحی وجود ندارد.

طراحی فرش های مدرن و فانتزی دارای اصول خاصی نیست، اما زیبایی آنها در سادگی و رنگ هایی است که در آنها استفاده می‌شود. بسیاری از افراد هستند که به جای طرح های سنتی، دوست دارند یک فرش ساده با رنگ بندی های شاد و جذاب داشته باشند، که انتخاب آنها باید فرش مدرن باشد. فرش مدرن همانطور که از نامش پیدا است، نقطه روبروی فرش کلاسیک از نظر طرح و رنگ است.

هر چقدر در طرح های کلاسیک فرش ماشینی، ظرافت و پیچیدگی به کار می رود، اما در مقابل در طرح های فرش مدرن، سادگی بیشتری دیده می‌شود.

جدیدترین فرش کاشان در دسته محصولات مدرن، در انواع مختلفی یافت می‌شوند:

 • جدیدترین فرش مدرن ترک کاشان

یکی از طرح هایی که در سالهای اخیر مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، فرش مدرن ترک بود. فرش ترک یکی از آن دسته فرش هایی است که با الهام از فرش دستباف ترکیه ( تلفیقی از طرح سنتی فرش ایرانی و قفقازی) تولید می‌شوند. این فرش ها به خاطر رنگبندی شاد و طرح های ساده شبیه به فرش های ایرانی محبوب شدند.

 • جدیدترین فرش مدرن قشقایی کاشان

فرش قشقایی یکی از صنایع دستی کشورمان است که توسط قوم قشقایی و همچنین عشایر قشقایی تولید می شود. با توجه به اینکه این تولیدات نایاب و گران است، تولید کنندگان فرش ماشینی، از فرش های ماشینی قشقایی به عنوان جدیدترین فرش کاشان رونمایی کردند تا مردم عادی بتوانند با قیمت بسیار پایین تر فرش هایی با طرح قشقایی بخرند.

 • جدیدترین فرش شگی کاشان

یکی از جدیدترین فرش های ماشینی کاشان، فرش شگی است که در عین سادگی طرفداران زیادی دارد. بسیاری از مشتریان از طرح های ساده و تک رنگ فرش شگی استقبال می کنند.

 • جدیدترین فرش گرد مدرن کاشان

فرش های گرد بعد از فرش هایی با ابعاد مستطیل، از پرطرفدار ترین فرش های ماشینی هستند. حالا با توجه به اینکه مردم از فرش های گرد و بیضی هم استقبال می کنند، تولیدکنندگان در سال های اخیر از جدیدترین فرش های گرد کاشان رونمایی کردند. البته تا سالهای قبل، فقط فرش های کلاسیک را در ابعاد گرد و بیضی تولید می کردند، اما رفته رفته با توجه به سلیقه یابی از مردم، فرش های مدرن گرد هم به بازار آمد و با استقبال روبرو شد. طرح های فرش گرد متنوع هستند و مشتریان می توانند در هر طرح و رنگی که بخواهند، آنها را تهیه کنند.

حالا باید با هم به سراغ جدیدترین فرش کاشان در دسته محصولات کودک برویم. پس با ما همراه باشید.

جدیدترین فرش کودک کاشان

یکی از دغدغه های مردم در سال های اخیر، طراحی دکوراسیون اتاق کودکان و نوجوانان با جدیدترین فرش کاشان بوده است. در سال های قبل تر اگر میخواستید برای اتاق کودکان خود فرش مناسب بخرید، گیرتان نمی آمد ولی مشابه آن در کشورها خارجی وجود داشت. با توجه به اینکه چیدمان دکوراسیون اتاق کودک و همچنین فرشی که در اتاق آن استفاده می شود از اهمیت بالایی برخوردار است و جزء دغدغه های والدین به شمار می رود، تولید کنندگان فرش ماشینی در ایران هم به این دغدغه پاسخ مثبت دادند و محصولات فرش کودک وارد بازار شد.

فرشی که در اتاق کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، باید دارای ویژگی هایی باشد که در فرش های دیگر ممکن است به آن توجه نشود. کودکان و نوجوانان در سنین حساس رشد هستند و رعایت این نکات الزامی است، چون ممکن است ضررهای جبران ناپذیری با یک اشتباه در انتخاب فرش مناسب، برای فرزندان شما به وجود بیاید.

اما نکاتی که باید در هنگام خرید جدیدترین فرش کاشان در دسته محصولات کودک به آن توجه داشته باشید، عبارتند از:

 • فرش کودک باید ضد حساسیت باشد؛ فرش های ماشینی با استفاده از الیاف مصنوعی بافته می شوند. برخی از الیاف مصنوعی به علت انتشار بو و پرز در هوا و همچنین مواد شیمیایی، ممکن است برای سلامت ریوی و تنفسی کودکان آسیب زا باشد. توجه داشته باشید که بهترین الیاف برای فرش کودک، الیاف پلی استر یا ابریشم مصنوعی است. الیاف پلی استر به هیچ عنوان خطری برای کودکان شما ایجاد نخواهد کرد.
 • فرش کودک باید نرم و لطیف باشد؛ از خریدن فرش هایی با خاب کم ارتفاع برای کودکان خود خودداری کنید. فرش های کودک باید آنقدر نرم و لطیف باشند تا هنگامی که کودکان در حال بازی هستند، آسیب نبینند. زمین سفت ممکن است به استخوان ها و همچنین عضلات کودکان فشار وارد کند. همچنین زمین همیشه سرما را منتقل می کند، با استفاده از یک فرش مناسب می توانید از انتقال سرما به دست و پای فرزندتان جلوگیری کنید.
 • فرش باید دارای طرح مناسب سن کودکان باشد؛ یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به آن دقت کنید، داشتن طرح و رنگ مناسب برای کودکان در انتخاب فرش کودک است. از طرح هایی که رنگ سنگین دارند و طرح های ساده در آنها استفاده شده است، خرید نکنید و در عوض از طرح های عروسکی و کارتونی استفاده نمایید. در ضمن از فرش شگی به هیچ عنوان در اتاق کودکان خود استفاده نکنید. فرش شگی به علت عمق خابی که دارد، مستعد سرایت آلودگی است.

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “جدیدترین فرش کاشان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید