جدیدترین فرش مدرن

جدیدترین فرش مدرن

دسته بندی : آموزش فرش اتاق کودک فرش سه بعدی فرش كاشان

جدیدترین فرش مدرن موضوعی است که امروز قصد داریم در مجله اینترنتی فرش دیوان به آن بپردازیم، با ما همراه باشید تا از مطالبی که در اختیارتان قرار می‌دهیم، نهایت استفاده را ببرید. جدیدترین فرش مدرن در بازار چی داریم؟ فرش های جدید مدرن چه قابلیت هایی دارند؟ قیمت جدیدترین فرش های فانتزی و مدرن در بازار چند است؟ اگر پاسخ این سوالات را میخواهید، ما در ادامه آن را برای شما به صورت کامل شرح داده ایم.

فرش از اجزای اصلی دکوراسیون به شمار می‌رود، به همین دلیل در چشم است. بنابراین بسیاری از خانم ها بر این عقیده هستند که همیشه باید فرش جدید و تمیز در داخل دکوراسیون پهن باشد. برای همین موضوع مطلب امروز ما، درباره جدیدترین فرش مدرن شد تا خانم هایی که میخواهند جدیدترین مدلهای فرش فانتزی و مدرن را ببینند، بتوانند از این مطلب استفاده کنند.

جدیدترین فرش مدرن

حالا از اینها بگذریم، این موضوع حائز اهمیت است که چه فرشی را باید کجا پهن کنیم؟ آیا صرفا به خاطر اسم مدرن میخواهید از فرش مدرن استفاده کنید یا تفاوت های آن با فرش کلاسیک را می‌دانید؟

در طراحی دکوراسیون داخلی به صورت اصولی، فرش در جایگاه مناسب خود قرار دارد، اما اینکه چه فرشی را برای دکوراسیون بخریم، از اهمیت بیشتری برخوردار است. فرش مدرن نسبت به فرش کلاسیک ظاهری سبک تر و ساده تر دارد، پس در دکوراسیون های سلطنتی و سنگین نمی‌توانید از جدیدترین فرش مدرن استفاده کنید و باید به فکر فرش های کلاسیک باشید.

اگر نمی‌دانید که هر فرش مدرن مناسب کجا است، ما برای شما در این مطلب تدارک دیده ایم که در این زمینه هم شما را راهنمایی کنیم. در ضمن، قبل از خرید، باید تکلیف اینکه می‌خواهید فرش مدرن بخرید یا کلاسیک را روشن کرده باشید تا به مشکل برنخورید.

معرفی ویژگی های جدیدترین فرش مدرن در بازار

فرش های جدید مدرن که در بازار هستند، دارای ویژگی هایی هستند که نسبت به قبلی ها ارتقاء یافته اند. در هنگامی که میخواهید فرش مدرن بخرید، می‌توانید با استفاده از ویژگی ها و مشخصات آن تشخیص دهید که آیا فرش مورد نظر جدید است یا خیر؟

ویژگی های جدیدترین فرش مدرن

و اما ویژگی های جدیدترین فرش مدرن عبارتند از:

  • تعداد شانه و تراکم جدیدترین فرش فانتزی و مدرن

تعداد شانه و تراکم یکی از اصلی ترین مشخصه های هر فرش ماشینی است. بنابراین در فرش مدرن هم تعداد شانه و تراکم از اهمیت بالایی برخوردار است. تراکم و شانه در فرش ماشینی به صورت مستقیم با مولفه هایی همچون ظرافت فرش، قیمت و لطافت آن رابطه دارد و از این نظر اهمیت بالایی خواهد داشت.

هر چه فرش مدرن دارای تراکم و شانه کمتری باشد، قطعا لطافت و نرمی آن بیشتر است و دلیل آن هم به علت خاب بلندتری است که در فرش های با تراکم پایین تر دیده می‌شود. ولی در عوض ظرافت فرش هایی که تراکم و تعداد شانه کمتری دارند، پایین تر است.

البته بر عکس این موضوع هم هست، یعنی اگر تراکم بیشتر باشد، لطافت و نرمی خاب آن کمتر و ظرافت فرش مدرن بیشتر است.

حالا در فرش های مدرن جدید، دو موضوع حائز اهمیت است، یک ظرافت فرش و دیگری نرمی و لطافت آن. برخی از فرش ها هستند که ظاهر ساده تری دارند، پس تولید این فرش ها با تعداد شانه بالاتر علنا توجیه خاصی ندارد. بنابراین در این فرش ها باید بیشتر به موضوع نرمی و لطافت توجه شود.

در برخی از فرش های مدرن هم هست که ظرافت از اهمیت بالایی برخوردار است، پس باید با توجه به این موضوع، فرش های ماشینی مدرنی که تولید می‌شوند، دارای تراکم بالاتری باشند تا ظرافت فرش مدرن افزایش پیدا کند.

انواع شانه و تراکم جدیدترین فرش مدرن

 

پس در انواع جدیدترین فرش مدرن، ما با دو دسته مواجه هستیم:

دسته اول فرش هایی که باید تراکم آنها بالاتر باشد؛  هم اکنون جدیدترین فرش های مدرن که دارای ظرافت بالاتری هستند و مولفه ظرافت در آنها حائز اهمیت است، با شانه 1200 و تراکم 3600 تولید می‌شوند و در بازار عرضه می‌شوند.

جدیدترین محصولات دسته دوم یعنی محصولاتی که ظرافت در آنها مهم نیست، معمولا با تعداد شانه 500 و 440 تولید می‌شوند و هم اکنون در بازار موجود هستند.

  • دستگاه بافنده جدیدترین فرش فانتزی و مدرن

جدیدترین دستگاهی که هم اکنون برای تولید فرش ماشینی مدرن استفاده می‌شود، دستگاه بافنده HCIx2 است. این دستگاه با تراکم بالا یعنی 1500 و 1200 قادر به تولید انواع فرش می‌باشد. دستگاه HCI قادر به تولید انواع فرش ماشینی با ظرافت های مختلف است که یکی از محصولات آن فرش مدرن با ظرافت بالا است. این دستگاه تولید کشور بلژیک است.

بعد از آن جدیدترین دستگاهی که برای تولید محصولات با شانه پایین تر استفاده می‌شود، دستگاه های سری آلفا شونهر است. جدیدترین دستگاه های آلفا این قابلیت را دارند که انواع جدیدترین فرش مدرن را در طرح های مختلف و در تراکم پایین تولید کنند.

  • نخ و مواد اولیه جدیدترین فرش ماشینی مدرن

در تولید فرش ماشینی مدرن باید از نخ های مرغوب استفاده شود. هم اکنون نخ هایی که در فرش مدرن استفاده می‌شود، نخ های پلی استر و اکریلیک هستند. البته در فرش مدرن بیشتر از نخ های پلی استر استفاده می‌شود، چون هم دارای درخشندگی و جلای بیشتری هستند و هم اینکه نسبت به  الیاف اکریلیک ضد حساسیت هستند.

البته قیمت الیاف اکریلیک نسبت به الیاف پلی استر خیلی بالاتر است و به همین دلیل ترجیح داده می‌شود که از الیاف پلی استر استفاده شود تا قیمت فرش مدرن متعادل و کم باقی بماند.

هم اکنون در جدیدترین فرش های مدرن از الیاف پلی استر هیت ست شده یا پلی استر ترک استفاده می‌شود. البته یادتان باشد که به پلی استر هیت ست شده ورجین هم گفته می‌شود. به گفته بسیاری از کارشناسان صنعت نساجی، برای افزایش سلامت مردم، باید الیاف پلی استر جای الیاف اکریلیک را در صنعت فرش ماشینی بگیرد.

معرفی انواع جدیدترین فرش مدرن

حالا که در مقدمه ای به توضیح درباره جدیدترین فرش های مدرن و فانتزی پرداختیم، بهتر است به سراغ طرح های جدید فرش مدرن برویم، موضوعی که اصل داستان را در این مطلب رقم می‌زند.

انواع جدیدترین فرش مدرن

 

انواع طرح ها و سبک های فرش مدرن، عبارتند از:

  • جدیدترین فرش وینتیج مدرن

یکی از دسته های فرش مدرن، که برخی ها اعتقاد دارند که باید یک دسته بندی جدا در انواع فرش ماشینی باشد، فرش وینتیج یا کهنه‌نما است که به خاطر ویژگی های ظاهری خاصی که دارد، در بین مردم بسیار محبوب شده است.

اگر تا به حال فرش وینتیج ندیده اید یا اسم آن را نشنیده اید، ما برای شما می‌گوییم که به فرش هایی که به سبک آنتیک، کهنه و قدیمی تولید می‌شوند، فرش کهنه‌نما، وینتیج یا پتینه گفته می‌شود. دلیل تولید این فرش ها به خاطر این است که بسیاری از افراد به فرش های آنتیک و عتیقه علاقه‌مند هستند، اما به علت مشکلاتی همچون قدیمی بودن، کمیاب بودن و قیمت بالا، نمی‌توانند آنها را تهیه کنند، پس فرش وینتیج تولید شده است تا این دسته از مشتریان هم به خواسته خود در این صنعت برسند.

انواع جدیدترین فرش وینتیج مدرن

 

  • جدیدترین فرش قشقایی مدرن

اگر به انواع فرش با طرح های عشایری سنتی علاقه‌مند هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما با انواع فرش قشقایی آشنا شوید. فرش های قشقایی یکی از انواع جدیدترین فرش مدرن در بازار هستند که طرح ها و مدلهای آن برگرفته از طراحی فرش های قشقایی است.

تولید فرش قشقایی معمولا با رنگ های مختلف به سبک تولیدات عشایر قشقایی صورت می‌گیرد و پهن کردن آن در دکوراسیون مناسب می‌تواند محیط را از جلوه و زیبایی خاصی برخوردار کند.

انواع جدیدترین فرش قشقایی مدرن

 

  • جدیدترین فرش ترک مدرن

فرش هایی که موسوم به فرش ترک هستند، معمولا دارای رنگ های شاد و روشن با طراحی شبیه به فرش های سنتی ایران می‌باشند. فرش های مدرن ترک، از سبک فرش دستباف ترکیه برگرفته شده است. در فرش های دستباف و سنتی ترکیه، طرح های سنتی ایران با طرح های قفقازی تلفیق شده اند و یک سبک نو به وجود آمده است که به فرش ترکی یا ترک معروف شده است.

بسیاری از مشتریانی که می‌خواهند فرش های با نقشه ایرانی اما ساده تر و خلوت تر داشته باشند، پیشنهاد ما به آنها استفاده از فرش مدرن ترک است. در این فرش ها آنچه که آنها میخواهند، دیده می‌شود. به علاوه رنگبندی های فرش ترک با فرش سنتی ایرانی متفاوت است و بیشتر رنگ های روشن در فرش ترک به کار می‌رود.

انواع جدیدترین فرش ترک مدرن

 

  • جدیدترین فرش کودک مدرن

به خاطر اینکه بازار فرش توسعه یابد، باید برای انواع سلیقه ها و سن و سال هم فرش تولید کرد. کودکان و نوجوانانی که دارای اتاق اختصاصی برای بازی و استراحت هستند، نیازمند یک فرش مناسب خواهند بود تا مناسب روحیه آنها باشد. بنابراین انواع فرش کودک در ایران تولید شد و بازار آن رونق گرفت. هم اکنون طرح های کودک شامل مدلهای عروسکی، کارتونی و انیمیشنی هستند که مشتریان می‌توانند آنها را برای اتاق کودکان یا نوجوانان خود استفاده کنند.جدیدترین فرش کودک مدرن

 

  • معرفی فرش مدرن


ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “جدیدترین فرش مدرن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید