تشخیص تابلو فرش ماشینی و دستباف

تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی

دسته بندی : اخبار

تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی با چه روش‌هایی ممکن است؟ فرش هنر خاص و از مهمترین صنایع دستی ایرانیان است. تابلو فرش یکی از اجز اصلی دکوراسیون منزل است و جلوه بسیار زیبایی به فضای خانه می‌دهد؛ تابلو فرش به دو صورت دست و ماشینی بافته می‌شود. کسانی که در حوزه فرش تخصص دارند در یک نگاه دستباف بودن یا ماشینی بودن تابلوفرش را می‌فهمند. اما این امر برای کسانیکه شاید برای اولین بار می‌خواهند تابلو فرش دستباف خرید کنند، آسان نباشد. به همین دلیل این مقاله نوشته شده است که تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی برای این دست از فراد ممکن باشد.

تابلو فرش ماشینی؛ تولید سریع و قیمت ارزان

فرش دستباف طبیعتا زمان بیشتری برای تولید نیاز دارد و همین امر شاید به خوبی نتواند به تقاضای بازار جواب دهد. اما با وجود ماشین‌های نساجی بشر توانست فرش را در مدت زمان کمتری ببافد و به تولید انبوه برساند. امروزه تابلو فرش‌های ماشینی با کیفیتی نیز وجود دارد که از الیاف آکریلیک برای بافت آن استفاده شده است. الیاف آکریلیک کیفیت بالاتری دارد و بسیار لطیف و منعطف بوده و برای تابلو فرش نیز مناسب است. معمولا فرش دستباف در ابعاد 2 در 3 متر و حتی با ابعاد کوچکتر نیز تولید می‌شود و آن را روی دیوار همانند یک تابلو نصب می‌کنند. باتوجه به قیمت بالای فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی، لازم است که هنگام خرید تابلوفرش با کسی که از فرش تخصص دارد همراه شویم یا با کارشناسان متخصص این حوزه مشاوره کنیم. فرش دیوان فروشگاهی معتبر برای خرید آنلاین فرش از تابلو فرش گرفته تا انواع فرش ماشینی، سنتی، فانتزی و… است و از طریق منوی بالا می‌توانید به دسته‌بندی مورد نظر خود رفته و انواع فرش همراه باقیمت را مشاهده بفرمایید.

تابلو فرش دستباف، ظریف و گران‌قیمت

تابلو فرش دستباف هنر ظریف ایرانیان است و در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. برای بافت تابلو فرش دستباف از الیاف و رنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود و همانطور که از نامش پیداست تمام‌گره‌های آن به دست انسان و در ایران با ابعاد مختلف و با طرح‌های بسیار متنوع بافته می‌شود. تابلو فرش دستباف در هر منطقه با توجه به فرهنگ آن منطقه با طرح و شکل‌های سنتی خاصی بافته می‌شود و قیمت آن نیز متفاوت است. قیمت تابلو فرش به عوامل زیادی بستگی دارد. از کسی که آن را می‌بافد گرفته تا جنس الیاف، ابعاد و طرح و نقشه‌ی آن وابسته است. یکی از گرانقیمت‌ترین انواع فرش دستباف، تابلو فرش ابریشمی است که تمام تار و پود آن از ابریشم استفاده شده، با توجه به قیمت بالای ابریشم قیمت نهایی این نوع تابلو فرش بالاتر است. بطور مثال برای بافت فرش دستباف گل ابریشم، چله از ابریشم است و روی آن از الیاف و پرز‌های ابریشم استفاده شده که نسبت به تابلو فرش‌هایی که تمام ابریشم است، قیمت پایین‌تری دارد. اگر برای تابلو فرش خود ایده‌ای در ذهن دارید یا می‌خواهید عکس خود یا منظره‌ای خاصی در تابلو فرش نمایان باشد، خبر خوبی برای شما داریم. در فرش دیوان، امکان درخواست فرش سفارشی وجود دارد؛ برای این کار با کارشناسان فرش دیوان تماس بگیرید و ایده خود را سفارش دهید.

تصویر پشت تابلو فرش

بررسی پشت فرش برای تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی

تابلو فرش دستباف با توجه به اینکه با دست انسان بافته می‌شود، ممکن است دارای‌گره‌های بزرگ و کوچک باشد به همین دلیل‌گره‌ها ناهموار است و یکدست نیستند. هنگام خرید فرش دستباف می‌توانید پشت فرش را بررسی کنید. لازم به ذکر است که فرش ماشینی چون توسط ماشین بافته می‌شود، ‌گره‌ها هم اندازه و یکدست هستند و این مورد طبیعی است که‌گره‌هایی که با دست انسان ایجاد می‌شود کوچک و بزرگ و ناهموار باشد.

فرش دستباف حداقل 120گره در اینچ مربع دارد. یعنی تعداد‌ گره‌های آن بیشتر از فرش ماشینی است. خوشبختانه پشت فرش آینه‌ای برای تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی است. در پشت فرش دستباف  نقش فرش مشخص و واضح است با اینحال در فرش ماشینی اینگونه نبوده و طرح فرش از پشت فرش نمایان نیست و تار است. ‌گره‌ها در فرش دستباف محکم‌تر از فرش ماشینی است. در تابلو فرش ماشینی‌گره‌ها با یک شدت و اندازه بافته می‌شود و با توجه به اینکه ماشین با فرمول خاصی فرش را می‌بافد ‌گره‌ها هم اندازه و کاملا یکنواخت است. قبل از اینکه خرید تابلو فرش خود را نهایی کنید پیشنهاد می‌کنیم که از صفحه تابلو فرش جدید انواع تابلو فرش با ابعاد و طرح‌های مختلف را مشاهده کنید و در صورتیکه در خصوص تابلو فرش‌ها سوالی داشتید با کارشناسان فرش دیوان تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریات کنید.

تار و پود تابلو فرش دستباف

فرش دستباف علاوه بر اینکه با بررسی پشت فرش، جنس الیاف، درخشندگی و… قابل شناسایی از تابلو فرش ماشینی است، با تار پوداش نیز خود را نمایان می‌کند؛ بطوریکه در تابلو فرش دستباف تار جزئی از فرش است و معمولا با رشته‌های ابریشمی ساخته می‌شود که سنگین، با درخشندگی بالا و ریز هستند اما در تابلو فرش ماشینی تار جزئی از فرش نبوده و در انتها به فرش دوخته می‌شود. کوک‌ها نیز در فرش دستباف به دلیل اینکه با دست بافته می‌شوند یکنواخت و منظم نیستند اما در فرش ماشینی با توجه به اینکه میزان فشار اندازه و چگونگی بافت با فرمول به دستگاه داده می‌شود، کناره‌های فرش هم اندازه در یک خط مستقیم، صاف و کاملا یک اندازه کوک‌زده می شوند.

 

جنس نخ تابلو فرش

جنس الیاف، بهترین راه تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی

یکی دیگر از راه‌های تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی که خیلی مهم است، الیاف به کار رفته است. تابلو فرش دستباف از جنس ابریشم و پشم یا ترکیبی از این دو است. طبیعتا فرش‌هایی که تماما ابریشمی هستند بسیار واضح هستند و از درخشندگی بالایی برخوردارند؛ که نسبت به تابلو فرش‌هایی که ترکیبی از پشم و ابریشم هستند، قیمت بالاتری دارد. تابلو فرش ماشینی الیاف مصنوعی دارند و بهترین الیاف آن آکریلیک است که نسبت به الیاف‌های مصنوعی دیگر مقاومت بالاتری در برابر فشار و حرارات دارد و جنس لطیف و منعطفی داشته و وقتی روی آن دست بکشید قابلیت برگشت‌پذیری سریعی دارد. بنابراین در ظاهر نیز می‌توان متوجه دستباف یا ماشینی بودن تابلو فرش شد. اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید پیشنهاد می‌کنیم که به صفحه جدیدترین قیمت فرش ماشینی مراجعه و از انواع مدل‌ها و طرح‌های فرش دیوان دیدن کنید.

تابلو فرش دستباف درخشان و با طول عمر بالا

تابلو فرش دستباف با جنس الیاف پشمی، تا حدی در برابر شعله مقاوم هستند. اما الیاف فرش ماشینی معمولا از جنس آکریلیک، پلی استر و پلی پرو پیلن است که سریعتر می‌سوزند و هنگام سوختن بویی همانند پلاستیک می‌دهند. الیاف طبیعی پشم و ابریشم، رنگ‌های کاملا طبیعی دارند و کیفیت و نمای فرش را با جلوه‌های رنگی بسیار مسحور‌کننده‌ای تبدیل می‌کنند. ظرافت فرش دستباف بسیار بالاست و در یک نگاه کاملا جذب آن خواهید شد. کیفیت الیاف به عوامل زیادی بستگی دارد. بطور مثال کیفیت پشم تابلو فرش دستباف، به نژاد گوسفند، زمان تهیه پشم، نحوه نگهداری و عواملی از این دست بستگی دارد. طول عمر فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی به دلیل، تعداد ‌گره‌ها، الیاف به کار رفته، محکم بودن ‌گره‌ها (فرش دستباف روی ریسمان قرار می‌گیرد و کاملا محکم می‌شود) و… بیشتر است.

خرید بهترین و متنوع‌ترین تابلوفرش در فرش دیوان

فرش زینت هر خانه‌ای است. تابلو فرش نمایی زیبا و جذاب به دکوراسیون هر خانه‌ای می‌دهد. اهمیت شناسایی فرش اصل از تقلبی بسیار مهم است به همین دلیل در این مقاله با بررسی روش‌هایی امکان تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی را بطور کامل شرح دادیم. امیدواریم که با این مقاله توانسته باشید آگاهی‌های لازم را در خصوص خرید انواع تابلو فرش دستباف و ماشینی دریافت کرده باشید.

فرش دیوان بزرگترین فروشگاه آنلاین خرید فرش در ایران است که با تهیه عکس واقعی از فرش، امکان خرید آسان و راحت را به صورت اینترنتی برای شما هموطنان عزیز فراهم کرده است. فرش دیوان به ارسال سریع و ایمن کاملا متعهد است و به دنبال رضایت خاطر شما مشتریان عزیز است. در هر مرحله از ثبت سفارش خود اگر سوالی در خصوص تابلو فرش، فرش ماشینی، فرش کودک، فرش نوجوان، فرش سفارشی و… دارید با کارشناسان فرش دیوان تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

ارتباط با ما

نظرات و سوالات خود را درمورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید
اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال سریع و ایمن
بهترین کیفیت در ارائه خدمات
بهترین قیمت
پشتیبانی و مشاوره
پرداخت امن

تمامی حقوق سایت محفوظ و متعلق به فرش دیوان می باشد.

Copyright © Divan Carpet Co. 2021

09133605595
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید