لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

دلیل صادرات فرش ایرانی به کشورهای عربی چیست ؟

persian-carpet-production.jpg

خوشبختانه از نظر صادرات و واردات در قاره آسیا با کشورهای واقع در حاشیه خلیج فارس و جنوب کشور ، دارای روابط خوب سیاسی و تجاری هستیم . از آنجایی که این کشورها در دسته کشورهای پردرآمد دنیا قرار می گیرند و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران در سراسر دنیا هستند ، بازار بسیار خوبی جهت فروش کالاهای ناب ایرانی محسوب می شوند . افزایش صادرات به این کشور ها می تواند نیاز ما را به وابستگی صادرات نفتی کاهش دهد ، از طرفی این مبادلات برای کشورهای مقابل هم سود فراوان دارد ، ارائه محصولات درجه یک ایرانی مانند فرش و قالی که در هیچ جای دنیا قابل یافتن نیست گردشگران را نسبت به خرید از این محصولات مطمئن تر می نماید .
فرش های دستباف و ماشینی ساخت ایران که در تمام دنیا زبان زد خاص و عام هستند ، در بسیاری از کشورهای عربی نیز خریداران و طرفداران خود را دارند . غنا و هنر نهفته در فرش های ایران زمین در کشورهای حاشیه خلیج فارس به خوبی درک شده و این محصولات علاوه بر کشورهای اروپایی و آمریکایی در کشور هایی مانند عربستان ، امارات ، بحرین ، قطر ، عمان کویت و ... سهم بزرگی از مبادلات را در دست گرفته است .
اگر قصد آگاهی از روابط تجاری و صادرات فرش ایرانی به کشور های عربی را دارید خواندن ادامه نوشتار به شما در بالا بردن آگاهی در این زمینه کمک خواهد نمود . شناخت ویژگی های منحصربه فرد فرش های ایرانی ، وضعیت تجارت فرش با کشور های عربی و .... از مواردی است که سعی شده در ادامه مقاله به آن ها پرداخته شود .

صادرات فرش ایرانی به کشور عربستان
روند سیاسی در سال های اخیر حکایت از کاهش روابط تجاری ایران و عربستان به دلایل سیاسی شده است . اما عربستان نمی تواند جایگزینی برای فرش های ایرانی بیابد و از همین رواین کاهش تجارت در طولانی مدت نگران کننده نخواهد بود . قطع کامل و یا کاهش بیش از حد ارتباط مضرات فراوانی برای کشور عربستان به دنبال خواهد داشت ، این موضوع را هنگامی مطرح می نماییم که سران عربستان رسما از کاهش درآمد دولت در صورت قطع رابطه با ایران سخن گفته اند .
کشور عربستان به سبب داشتن شرایط مذهبی ویژه بیشترین آمار مسافران خارجی در منطقه را به خود اختصاص داده است ، این گردشگران هر ساله میزان زیادی منابع ارزی به عربستان آورده و در صورتی که عربستان نتواند نیاز آن ها را به محصولات و کالاهای مورد نیاز برآورده نماید ، منابع از دست وی خارج شده و در تامین منابع مالی دولت با مشکل مواجه می گردد . همچنین بازار های عربستان به سان نمایشگاه بین المللی عمل کرده و به علت حضور تعداد زیادی از مشتریان از سراسر دنیا مکان خوبی جهت معرفی محصولات و طرح ها و کیفیت های جدید خواهد بود . پس شاید بتوان ادعا کرد که معرفی محصولات در بازار پر رونق و شلوغ عربستان یکی از دلایل صادرات فرش ایرانی به این کشور است .

صادرات فرش ایرانی به کشور امارات
کشور امارات با داشتن تعداد زیادی مبادله توانسته است عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران را به خود اختصاص دهد . در سال های اخیر به دلیل رشد صنایع ایران ، پیشرفت بازارهای امارات و وضع تحریم ها مبادلات ایران با کشور امارات بیشتر و بیشتر شده است . کشور امارات دارای بندرگاه های فراوان و مهمی است . یکی از مهم ترین نقش های امارات در صادرات ایران استفاده از بندرگاه ها و تنگه های ارتباطی با سایر جهان است . ایران با کمک گرفتن از این بندرگاه ها و تنگه ها میزان زیادی کالا وارد و صادر کرده است و این امر صرفا متضمن داشتن رابطه تجاری خوب با کشور امارات است.
داشتن تنگه ها و بندرگاه ها امارات را به بزرگ ترین صادر کننده و وارد کننده تبدیل کرده است . آمار ها نشان می دهد در سال های اخیر ، به صورت میانگین سالانه میزان 3774 قلم کالای سنگین به ارزش بالغ بر 11 میلیارد دلار از کشور امارات به کشور ایران وارد گشته است. این در حالی ست که ایران با داشتن صادرات بهترین محصولات از جمله فرش و قالی نیاز امارات را تامین و صرفه های بالای اقتصادی برای این کشور به همراه داشته است .
اندکی هوش و ذکاوت کافی است تا کشور امارات متوجه مزیت ایران برای کشورش باشد و همین موضوع باعث شده تا روابط دو کشور هر سال بهتر شود و از منافع یکدیگر بهره مند گردند . با توجه به مطالب گفته شده اگر ارتباط ایران و امارات به دلیل وجود مشکلات سیاسی در منطقه کاهش یابد ، کشور ایران قطعا متضرر خواهد شد اما این در حالی است که امارات توان تولید کالاهای ملی را ندارد و از نظر تامین بازار نیازمند کشور ایران است . برای مثال تهیه فرشی که به میزان فرش ایرانی با کیفیت باشد و بتواند با داشتن طرح و رنگ های متنوع و زیبا نظر همگان را به خود جلب کند برای امارات غیر ممکن بوده و از این درگاه بسیار آسیب می بیند .
پس رابطه مبادلات محصولات از جمله صادرات فرش ایرانی برای کشور امارات بسیار سودمند و مهم تلقی می گردد .

صادرات فرش ایرانی به کشور بحرین
به طور میانگین در سال های اخیر درآمد ایران از صادرات فرش به بحرین حدود 10 میلیون دلار بوده است ، این درآمد برای بحرین بسیار بیشتر بوده . جالب است بدانیم این اتفاق در حالی رخ می دهد که بحرین جزء مهم ترین کشورهای مبادلاتی ایران نیست .

ویژگی فرش های ایرانی جهت صادرات
دلیل این که چرا فرش های ایرانی این همه محبوبیت و معروفیت پیدا کرده اند و در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته اند ، این است که فرش های ایرانی بیشترین تنوع را در بین فرش های تولید شده در سایر کشور های جهان دارند . تنوع طرح و رنگ ، تنوع کیفیت با وجود آنکه تماما از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب تولید شده اند ، هنر و ظرافت بی نظیری که به خاص ترین حالت ممکن طرح و نگاره را به تصویر می کشد ، رنگ های جذاب و چشم نوازی که بیننده را محصور می کند و صد ها ویژگی خاص دیگر موجب محبوبیت فرش های ایران شده است . کشور های عربی نیز به عنوان یکی از چندین و چند کشوری که مشتریان زیادی دارند ، به واردات فرش های ایرانی مشغول هستند .
طرفداران فرش های ایرانی کم نیستند و اصالت و ماندگاری بالای فرش های ایرانی است که بازاری چنین وسیع برای آن فراهم آورده است . امید است تولید کننده نوپا و کسانی که تازه قدم در راه تولید فرش ایرانی می گذارند بتواندد با ارائه محصولاتی درجه و مرغوب نام و شهرت فرش ایرانی را در سطح جهان حفظ نموده و هر روز شاهر رشد و پیشرفت تولید فرش های ایرانی باشیم .

'صادرات فرش ایرانی به کشور های عربی' , 'صادرات فرش به بحرین' , 'ویژگی فرش های ایرانی جهت صادرات' , 'صادرات فرش ایرانی' , 'صادرات فرش ایران' , 'تولید فرش ایرانی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش های ۱۰۰۰ شانه کاشان
خصوصیات فرش های 700 شانه واقعی
سایت فروش انواع فرش ماشینی
مقایسه فرش 700 شانه واقعی با 700 شانه تبدیلی
فرش ماشینی 700 شانه کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi