لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

استانداردهای صادرات فرش ماشینی

standard-licence.jpg

توجه به نکات کلیدی و مهم بازار یابی باعث می شود تولید کنندگان فرش بتوانند در عرصه صادرات فرش ماشینی موفق باشند . امید اکثر تولید کنندگان فرش ماشینی ایران ، در این بازار اقتصادی به صادرات می باشد تا بتوانند خود را از این آشفته بازار نجات دهند .
 صادرات فرش یک دریچه روشن برای موفقیت آنها می باشد . به همین دلیل باید محصولات خود را نه تنها برای مشتریان داخل کشور بلکه از نقطه نظر بازرگانان بین المللی و کشور های هدف صادرات بررسی نمایند . یکی از فاکتور های مهم برای ارائه فرش ماشینی در بازارهای رقابتی کشورهای اروپایی ، ژاپن ، کانادا و دیگر کشورها دارا بودن علامت استاندارد معتبر می باشد . مطمئنا فرش ماشینی که توسط  کشور های ترکیه ، بلژیک و مصر به بازار دنیا ارائه می شود دارای استاندارد های جهانی است  . بنابراین فرش ماشینی ایران نیز باید با داشتن این استاندارد های بین المللی و شناخته شده پا به پای رقیبان خود در صحنه حضور داشته باشد و از آنها عقب نماند . متاسفانه بسیاری از مدیران فرش ماشینی در ایران فکر می کنند که  تنها ، شانه و تراکم بالا و به کار بردن الیاف اکرولیک علامت کیفیت فرش ماشینی است و عقیده دارند که  باید مشتریان خارجی در جلو آنها به این دلیل زانو بزنند  در واقع آنها هنوز آگاه نیستند که زبان تجارت یک زبان استاندارد و بین المللی می باشد و تمام محصولات باید در قالب استاندارد های جهانی و شاخص های بین المللی به بازار ارائه شوند در غیر این صورت توان رقابت با دیگر کشور های صادر کننده فرش را نخواهند داشت .
در این جا به چند شرکت بزرگ که با دریافت استاندارد بین المللی اوکوتکس (OEKO-TEX) فرش های خود را به دنیا صادر کنند اشاره می کنیم . از شمار زیاد تولید کنندگان کشور ترکیه در صنعت کفپوش نساجی تنها شرکت هولدینگ بزرگ "بویداک" بهترین تولید کننده فرش ماشینی دارای استاندارد اوکوتکس می باشد. این شرکت با داشتن استاندارد 100 موسسه اوکوتکس ، کیفیت فرش ماشینی خود با برند استقبال را در دنیا مطرح کرده است . ویژگیهای محصولات این شرکت شامل موارد زیر می باشد.

ویژگیهای فرش ماشینی صادراتی

  • محصولات فرش ماشینی از داشتن هر ماده سمی و خطرناک مبرا است .
  • فرش ماشینی فاقد هرگونه ماده سرطان زا یا الرژی زا و فلزات سنگین است .
  • محصولات شرکت بویتکس باعث ایجاد حساسیت در پوست مانند خارش  نمی شود و ضرری برای پوست مصرف کنندگان ندارد .
  • محصولات این شرکت فاقد هر گونه بوی مواد اولیه فرش ماشینی می باشد و هیچگونه گاز یا بخارات سمی ندارد و برای مصرف کننده مشکلات تنفسی به وجود نمی اورد .
  • در محصولات فرش ماشینی بویتکس از مواد رنگی ممنوعه ( ازو) استفاده نشده و برای سلامت مصرف کننده خطری ندارد .
  • محصولات این شرکت  از تمام تست های کیفی مربوط به ثبات رنگی ph سطح کالا و غیره سربلند بیرون آمده است .
  •  در نهایت  در تمام محصولات این شرکت حقوق مصرف کننده در بخش کیفیت و سلامت بر اساس استاندارد های اتحادیه اروپا و امریکا می باشد .

فرش دستباف صادراتی

  نمونه دیگر از تولید کنندگان فرش دستبافت ذوالانواری است که دارای گواهینامه استاندارد اوکوتکس میباشد که یک شرکت ایرانی اآلمانی است که دارای تولیدات فرش نفیس دستبافت مانند گلیم و گبه و دست بافته های پشمی و رنگدانه های تمام طبیعی می باشد . کارخانه تولیدی این مجموعه در شهر شیراز واقع شده است و در اکثر کشور های دنیا دارای نمایندگی است و در بازار صادرات فرش بسیار درخشان عمل کرده است . این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده فرش دستبافت دنیا از لحاظ کیفیت و طرح های اصیل معروف است و هر ساله در نمایشگاه دموتکس المان شرکت کرده و محصولات خود را به عرضه نمایش جهانیان  می گذارد . استفاده از طرح ها ونقش های اصیل آمیخته با فرهنگ و استفاده از رنگرزی سنتی و مواد صد درصد طبیعی و داشتن استاندارد بین المللی عامل پیشرفت و وجه تمایز این تولیدی با سایر تولید کنندگان می باشد .
با توجه به مطالب گفته شده اگر یک تولید کننده فرش ماشینی می خواهد در بازار های صادراتی  موفق باشد باید مسائل کیفی مصرف کننده را در صدر اولویت های خود قرار دهد .
و با استفاده از کیفیت فرش ماشینی خود را از دیگر رقبای خود متمایز کند و ویژگیهای فرش ماشینی تولیدی را بر اساس شاخص ها و استانداردهای کیفی جهانی مانند اوکوتکس قرار دهد که در این مقاله به آن پرداختیم .

'صادرات فرش' , 'کیفیت فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی ایران' , 'صادرات فرش ماشینی ایران' , 'کشور های صادر کننده فرش' , 'مواد اولیه فرش ماشینی' , 'استاندارد اوکوتکس'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
تولید فرش های ماشینی کاشان با کیفیت و ارزان
فرش ماشینی اصل کاشان
صادرات فرش به کشور های ناحیه دریای خزر
فرش کهنه نمای مدرن را از کجا بخریم ؟
فرش خوب کاشان چه فرشی است ؟
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi