4 نکته طلایی در خرید فرش بزرگ پارچه+(فیلم تصاویر دکور شده فرش ها)

buy-big-carpet

بسیاری از ما هستیم که فکر می کنیم ای کاش بتوان کل اتاق پذیرایی یا محیط اتاق خواب ها و غیره را با یک فرش بزرگ پوشش داد. شاید خیلی ها تصور می کنیم که چنین چیزی امکان ندارد، اما وقتی با کارخانه فرش دیوان آشنا شدید، به امکان پذیر بودن این قضیه پی خواهید برد. این مطلب به بررسی فرش بزرگ پارچه فروشگاه اینترنتی دیوان می پردازد و افرادی که علاقه دارند با این مبحث آشنا شوند، می توانند ادامه مطلب را بخوانند.

فرش بزرگ پارچه دیوان

فرش بزرگ پارچه به فرش هایی گفته می شود که بزرگتر از سایز های استانداردی چون 12 متری، 9 متری، 6 متری و غیره هستند. معمولا تولید کنندگان فرش مثل بقیه صنعت ها که سایز های تولیدی مشخصی دارند، فرش را در ابعاد استاندارد تولید می کنند و روانه بازار می کنند.

مشتریان فرش بزرگ پارچه کم است و معمولا افراد خاص به دنبال این فرش ها هستند. همچنین یکی از دلایلی که این فرش ها کمتر به فروش می رسند، این است که مردم اطلاع چندانی از حضور آنها ندارند.

قطعا برخی ها هستند که فضای بزرگتر از 12 متر دارند و میخواهند به گونه ای شیک فرش پهن کنند. فرش بزرگ پارچه برای افراد و دکوراسیون هایی مناسب است که میخواهند کل محیط خود را پهن کنند، اما ابعاد محیطشان به گونه ای نیست که بتوانند چند فرش با ابعاد یکسان پهن کنند.

برای مثال اگر کسی یک محیط بزرگ 21 متری داشته باشد، به نظر شما چگونه می تواند از فرش استفاده کند؟ آیا از فرش 12 و 6 استفاده کند؟ یا از دو فرش 9 متری استفاده کند؟ باز هم فضا های خالی در این میان دیده می شوند. آیا استفاده از کناره ها جلوه خوبی در دکوراسیون شما خواهند داشت؟ پس بهترین راه به نظر شما چیست؟

از نظر ما بهترین راه برای افرادی که میخواهند محیط خود را با چند فرش پهن کنند، استفاده از فرش ماشینی بزرگ پارچه است. فرش ماشینی بزرگ پارچه با استفاده از طرح های جذابی بافته می شود که در نقشه های فرش ماشینی معمولی ( سایز استاندارد ) هم دیده می شود.

شاید از بابت تنوع فرش نگران باشید، اما کارخانه فرش دیوان، این افتخار را دارد که می تواند برای شما فرش یکپارچه را با طرح سفارشی و دلخواه که نقشه های آن در دیگر فرش های ماشینی هم موجود است ببافد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد، طرح های بزرگ پارچه فرش دیوان عبارتند از :

طرح افشان

یکی از محبوب ترین فرش هایی که این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده است، فرش طرح افشان است. این فرش ها به خاطر اینکه ظاهر خلوت تری نسبت به بقیه طرح ها دارند، طرفداران خاصی دارند. فرش های افشان دارای طرح لچک و ترنج نیستند و به همین خاطر جزء طرح های خلوت به شمار می روند. به این خاطر به این طرح ها افشان گفته می شود، چون طرح های گل، شاخه، بته جقه و غیره در کل فضای فرش پراکنده ( افشانه ) شده اند.

رنگ بندی های موجود برای فرش بزرگ پارچه افشان در کارخانه فرش دیوان عبارتند از: کرم، گلبهی، انبه ای، سرمه ای ، فیروزه ای، لاکی، گردویی و غیره، بنابراین هم از نظر طرح و هم از نظر رنگ بندی شما با دریای متنوع از فرش ماشینی روبرو خواهید بود و عملا محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

طرح لچک و ترنج

طرح لچک و ترنج که در فرش های دستباف هم بسیار استفاده می شود، از دیگر طرح هایی است که کارخانه فرش دیوان آن را در فرش های سایز بزرگ به کار می گیرد. طرح لچک و ترنج بیانگر فضای حیاط های قدیمی است که چهار باغچه و یک حوض در وسط دیده می شده است. این طرح با تنوع بالا و طراحی های خاص و منحصر به فرد که در واحد طراحی فرش دیوان شکل گرفته اند، روی فرش های بزرگ پارچه قابل اعمال و طراحی است.

کارخانه فرش دیوان در این فرش ها هم محدودیتی برای رنگ بندی ها ندارد و رنگ های معروف، پر فروش و حتی خاص و منحصر به فرد در این طرح ها به کار می روند.

طرح شکارگاه و خشتی

طرح شکارگاه دارای طراحی خاص و منحصر به فردی نسبت به بقیه فرشهای ماشینی است. در نقشه های شکارگاه معمولا تصویری از محیط و حیوانات در حال شکار روی فرش پدید می آیند. برای طراحی این فرش ها باید از ظرافت بسیار بالایی استفاده شود.

طرح های خشتی هم از طرح های محبوبی هستند که در طراحی آن از چندین مربع استفاده می شود که داخل هر کدام از آنها یک طرح متفاوت وجود دارد، به همین خاطر به آنها خشتی گفته می شود.

کارخانه فرش دیوان دارای واحد مخصوص طراحی فرش می باشد و با سلیقه یابی از مشتریان خود، طرح های بی نظیر را با خلاقیت بالا تولید می کند، به صورتی که این طرح ها را در جای دیگری پیدا نخواهید کرد، چون همگی از طرح های ثبتی کارخانه فرش دیوان به شمار می روند.

طرح های ترکیبی و تلفیقی

در بعضی اوقات برخی از فرش ها هستند که با ترکیب از چند طرح ایجاد می شوند. مثلا ممکن است برخی از فرش های افشان را ببینید که در مرکز آن از ترنج استفاده شده است، یا در برخی از فرش های لچک و ترنج ( مثل حوض نقره ) از طرح های خشتی هم استفاده شده است. به این فرش ها ترکیبی گفته می شود و جلوه بسیار زیبایی دارند.

همانطور که دیدید، اگر بخواهید فرش بزرگ پارچه بخرید، اصلا محدودیتی برای شما از نظر طرح و رنگ وجود نخواهد داشت و شما می توانید سفارش فرش خود را در ابعاد سفارشی به فروشگاه اینترنتی فرش دیوان بسپارید.

بررسی کیفیت فرش بزرگ پارچه دیوان

مهمترین فاکتوری که باید در خرید محصول به آن دقت کنید، کیفیت محصول مد نظر شما خواهد بود. کیفیت فرش ماشینی بزرگ پارچه به عواملی همچون دستگاه بافنده، مواد اولیه و تراکم بستگی دارد. همه این فاکتور ها را یکی یکی در محصولات کارخانه فرش دیوان بررسی می کنیم:

بررسی مواد اولیه فرش سایز بزرگ دیوان

مواد اولیه به کار رفته در فرش ماشینی اکثرا الیاف مصنوعی همچون پلی استر، اکریلیک، فیلامنت، ویسکوز، بی سی اف و پلی استر هستند. اما همه این موارد از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند و قطعا چند مورد دارای درجه کیفی بالاتری خواهند بود.

مرغوب ترین الیافی که می تواند در نخ خاب فرش مورد استفاده قرار بگیرد، انواع الیاف اکریلیک می باشد. الیاف اکریلیک دارای ویژگی های ممتازی هستند که آنها را نسبت به بقیه الیاف متمایز می کند:

دوام بسیار بالا

مقاومت در برابر عوامل محیطی مثل گرما و نور خورشید

مقاومت به گرمای لحظه ای ( مثلا قابلمه داغ )

رنگ پذیری شفاف و با کیفیت

ماندگاری طولانی

همچنین انواع الیاف اکریلیک در کارخانه فرش دیوان عبارتند از:

الیاف اکریلیک هیت ست که دوام آن در طی فرآیند هیت ست افزایش یافته است و همچنین مشکل پرزدهی در آنها نیز برطرف شده است.

الیاف اکریلیک برایت که در فرآیند هیت ست، براق و درخشنده می شوند

الیاف اکریلیک ترک که دو بار هیت ست شده اند و به همین خاطر دو برابر گرما و فشار به آنها وارد شده است و مقاومت بسیار بیشتری خواهند داشت.

کارخانه فرش دیوان برای طراحی و تولید فرش بزرگ پارچه از بهترین الیاف اکریلیک هیت ست و ترک استفاده می کند، به همین دلیل با خرید فرش از کارخانه دیوان محصولاتی با دوام و ماندگاری بالا دریافت خواهید کرد که حالا حالاها برایتان فرش باقی خواهد ماند.

در نخ تار و پود این فرش های سایز بزرگ ئیوان هم از نخ پنبه خالص و پلی استر استفاده می شود. مواردی که خدمتتان عرض کردیم از بهترین الیافی هستند که برای تار و پود فرش ها مورد استفاده قرار می گیرند.

بررسی دستگاه بافنده فرش سایز بزرگ

بعد از اینکه از محصولات با کیفیتی در بافت فرش استفاده شد، باید دستگاهی هم که فرش را می بافد جدید و به روز باشد تا بتواند در بالاترین کیفیت طرح را روی فرش پیاده سازی کنید. فرش ماشینی بزرگ پارچه دیوان با استفاده از دستگاه بافنده HCIx2 که از جدیدترین دستگاه های بافنده موجود در صنعت فرش است بافته می شود و کمترین خطا را هنگام بافت محصولات خواهد داشت.

این دستگاه با ظرافت بسیار بالا طرح ها و نقشه هایی که به آن داده شده است را روی تار و پود فرش پیاده سازی می کند بنابراین طرح زیبا و با کیفیت تولید شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

بررسی تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی بزرگ پارچه

فرش ماشینی برای اینکه ظرافت بیشتر و ریز بافتی بالاتری داشته باشد و مشابه فرش های دستباف باشد، باید در تعداد شانه بالاتر بافته شود، اینگونه طرح های زیباتر و ظریف تری را روی فرش های ماشینی خواهید دید. در کارخانه فرش دیوان محصولات به صورت 1200 شانه و تراکم 3600 بافته می شوند چون فرش های 1200 شانه از ظریف ترین فرش های ماشینی موجود در جهان به شمار می روند. لازم به ذکر است که هر چه تعداد گره های موجود در فرش به هم نزدیک باشند ( یعنی تراکم آن فرش بیشتر باشد )  استحکام فرش بیشتر خواهد بود.

 

همانگونه که تک تک مولفه های کیفیت را در محصولات فرش بزرگ پارچه فرش دیوان بررسی کردیم، حتما متوجه شده اید که این فرش ها در واحد تولید کارخانه دیوان با کیفیت بالا تولید می شوند. این نکته را هم خوب است بدانید که فرش های سایز بزرگ به غیر از تامین نیاز های داخلی به کشور های دیگر مثل آلمان، امارات، ایتالیا، روسیه و غیره صادر می شوند.

چگونه فرش بزرگ پارچه از فروشگاه دیوان سفارش دهیم؟

برای اینکه به فرش با ابعاد مورد نظر خود دست پیدا کنید، می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش دیوان مراجعه فرمایید. در شاخه فرش بزرگ پارچه می توانید طرح های آماده که در ابعاد بزرگ بافته شده اند را مشاهده کنید و سفارش دهید. نکته ای که در این محصولات به چشم شما خواهد خورد، تنوع بالای محصولات است که در انواع اشکال مربعی، بیضی و دایره در کنار طرح های مستطیل موجود هستند.

این فرش ها از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار هستند و شما می توانید هر کدام از فرش ها را که مشاهده کردید، با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

راه اول برای خانه هایی که ابعادشان به ابعاد موجود در فرش ها میخورد مناسب است. اما عده ای هم هستند که یا فضای خیلی بزرگتری دارند ( مثل مساجد و حسینیه ها ) یا اینکه فضای آنها دارای ابعاد خاصی است. این افراد می توانند با مدیر تولید کارخانه فرش دیوان هماهنگ نموده و فرش خود را در ابعاد سفارشی سایز بزرگ تحویل بگیرند.

این فرش ها بعد از طی کردن پروسه بافت، برای شما ارسال می گردند. برخی از فرش های بزرگ پارچه برای آنکه در محیط نصب شوند، نیازمند حضور کارشناسان هستند، برای همین کارخانه فرش دیوان برای شما افرادی را میفرستد تا عملیات نصب را برای شما انجام دهند.

راه های تماس با کارخانه فرش دیوان :

ورود به فروشگاه اینترنتی دیوان :  به نشانی https://farshdivan.com

تماس مستقیم با واحد فروش : 09133647713

آدرس کارخانه فرش دیوان: کاشان، بلوار قطب راوندی، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه