در دوره و زمانه ای هستیم که خرید اینترنتی به عنوان یکی از خرید های محبوب شناخته می شود و خیلی از افراد هستند که ترجیح میدهند به جای اینکه به صورت حضوری برای خرید اقدام کنند، در خانه و محل کار خود بنشینند و بدون اینکه نیاز باشد جابجا شوند، به صورت اینترنتی اقدام به خرید کالای مورد نظر خود کنند. کالاهای مختلفی هستند که قابلیت فروش آنلاین را دارند که فرش ماشینی هم جزء آنها است.

در واقع چند سالی است که تعداد فروشگاه های اینترنتی رشد داشته است و یکی از انواع فروشگاه هایی که در سال های اخیر با رشد قابل توجهی روبرو بوده است، فروشگاه های خرید و فروش فرش ماشینی بوده است. فروشگاه های اینترنتی که انواع فرش و صنایع وابسته را برای مشتریان خود به عرضه می گذارند.

اکثرا فرش ماشینی در این فروشگاه ها از کاشان تهیه می شود، ولی فروشگاه های دیگری هم هستند که محصولات خود را از دیگر شهر ها مثل مشهد و تبریز ارائه می دهند.

با توجه به اینکه خرید اینترنتی فرش ماشینی افزایش یافته است، برخی از مشتریان در این زمینه با مشکلاتی مواجه شده اند. برخی از مشتریانی که به صورت آنلاین فرش خریده اند، ادعا دارند که فرش ارسالی با فرشی که داخل فروشگاه تصاویر آن به نمایش گذاشته شده است، متفاوت است. این تفاوت بیشتر در رنگ های فرش و طرح های جزئی دیده شده است.

حال سوال اینجا است، چرا فرشی که میخریم، با فرشی که سفارش میدهیم یکسان نیست؟ چه کنیم تا همان فرشی را که سفارش می دهیم برایمان بفرستند؟ ما در این مقاله به صورت ویژه به بررسی این موضوع می پردازیم.

مشکلات خرید اینترنتی فرش ماشینی

فروشگاه های اینترنتی که در زمینه فرش فعال هستند با دو رویکرد متفاوت کار می کنند و اقدام به فروش محصولات خود می کنند:

1-یک اینکه این فروشگاه ها واسطه هستند و شما فرشی را که سفارش می دهید، کارشناسان فروشگاه اقدام به سفارش از تولید کننده می کنند و فرش را برای شما ارسال می کنند.

2-دوم اینکه فروشگاه مخصوص کارخانه است و در واقع محصولات خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه ارائه می کند.

در این بین مشکلاتی به وجود می آید که بیشتر برای فروشگاه دارانی است که تقریبا واسطه فروش فرش هستند. مشکلی که تقریبا غیر از فروشگاه های فرش برای دیگر فروشگاه ها ( مثل لباس، پوشاک و کفش ) هم ممکن است پیش بیاید، این است که محصولی که می فرستند ممکن است با محصولی که تصویر آن روی سایت هست، تفاوت هایی داشته باشد.

مثلا شما فرش زمینه کرم حاشیه سرمه ای سفارش داده اید، ولی برای شما فرش ماشینی زمینه کرم حاشیه کرم ارسال می شود. یا اینکه برای مثال گل هایی که در فرش به کار رفته است با تصویر موجود در سایت متفاوت است. اما علت چیست؟

دلایل زیادی ممکن است پشت این قضیه باشد که به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

عدم تولید طرح

یکی از مشکلاتی که در خرید اینترنتی هست، مخصوصا برای فروشگاه داران واسطه ای، این است که طرحی را برای مدت ها در فروشگاه خود دارند، ولی کارخانه در تولید آن صرف نظر کرده است. برای همین وقتی که شما سفارش می دهید، فروشندگان در بین طرح های موجود، شبیه ترین فرش را برای شما در نظر می گیرند و ارسال می کنند. این امر شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید و اینگونه از ارسال کالا اعلام نارضایتی می کنند.

عدم تولید رنگ زمینه

واحد تولید کارخانه های فرش، هر چند وقت یکبار تولیدات خود را بر اساس میزان فروش و سلیقه مردم، دستخوش برخی تغییرات می کنند. برای مثال یکی از تغییرات این است که رنگ های زمینه ای که کم فروش بوده اند را از چرخه تولید حذف می کنند. به جای آن فرش های با رنگ زمینه پر فروش را جایگزین آن می کنند. این است که فرش ماشینی را از برخی از فروشگاه ها با رنگ زمینه متفاوت تحویل می گیرید.

تغییر رنگ بندی های موجود در فرش

در برخی از موارد هم هست که رنگ های به کار رفته در فرش به روز رسانی می شوند یا تغییر می کنند. مثلا اگر گل های فرش به رنگ سرمه ای بوده است، به رنگ آبی تولید می شوند یا اگر حاشیه سرمه ای بوده است، به رنگ کرم تغییر می کند. این مشکل جزئی تر و شایع تر از بقیه مشکلات است و ممکن است شما با خرید فرش به صورت اینترنتی متوجه آن شوید.

اما برای اینکه با این مشکلات مواجه نشوید، باید چه کنید؟

1. قبل از هر گونه اقدام به خرید یا کارشناسان مربوطه برای انتخاب یک طرح و خرید آن هماهنگ کنید.

2. از کارشناسان بخواهید که برای شما از طرح فرش فیلم یا عکس بگیرند و برای شما ارسال کنند.

3. فرش را قبل از اینکه از شرکت باربری یا پست تحویل بگیرید، بررسی کنید و اگر طرح مورد خواست شما نبود، آن را برای کارخانه مرجوع کنید. وقتی شما مرسوله را تحویل نگیرید، پست مجبور است کالای شما را برای فرستنده مرجوع کند.

4. از فروشگاه اینترنتی فرش دیوان، فرش ماشینی بخرید!

خرید فرش ماشینی از فروشگاه فرش دیوان

همانطور که خدمت شما عرض کردیم، یکی از راه های موجود برای اینکه با مشکل عدم تطابق محصول مواجه نشوید، این است که از فروشگاه اینترنتی فرش دیوان خرید خود را انجام دهید. شاید با خود بپرسید که چه ویژگی هایی در فروشگاه فرش دیوان دیده می شود؟ خدمتتان عرض می کنیم:

عرضه محصولات به صورت مستقیم

فروشگاه دیوان محصولات خود را به صورت مستقیم از واحد تولید خود برای شما ارائه می کند، بنابراین محصولاتی که بر روی سایت قرار می گیرند به روز هستند و مشکلاتی که برای تحویل فرش به آن اشاره کردیم، کمتر در این فروشگاه دیده می شود.

مشاهده فرش قبل از ارسال

قبل از اینکه فرش ماشینی خود را از فروشگاه سفارش دهید، می توانید از کارشناسان فروشگاه دیوان بخواهید که از محصول عکس یا فیلم بگیرند و برای شما ارسال کنند، اینگونه دیگر نیازی نیست که نگران ارسال فرش متفاوت با طرح موجود در تصاویر سایت باشید.

بازدید فرش به صورت زنده

همچنین در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان این امکان فراهم شده است که می توانید قبل از سفارش یا ارسال، فرش خود را به صورت زنده در کارخانه مشاهده کنید. پس با سفارش فرش از فروشگاه فرش دیوان نیازی به نگرانی از هیچ چیزی نیست!

 

 

  • admin divancarpet
  • فروردین ۳۱, ۱۳۹۹
  • 28 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه