پیشرفت بافته هایی که تحت عنوان فرش  ، در صنایع دستی و هنر ایران زمین جای گرفته است کاملا مشهود ، پیوسته و همیشگی ست . تولید فرش ها از نوع دستبافت آغاز شده و در حال حاضر انواع و اقسام فرش های ماشینی در طرح ها و برند های مختاف تولید می شود . بازار داغ فرش  چنان تنوع و گستردگی به خود گرفته است که خریداران هنگام خرید با دنیایی از کف پوش ها مواجه می شوند . در ابتدایی ترین بافته ها که فرش نام گرفته اند طرح و نقش خاصی وجود نداشته و بافنده که عمدتا از زنان عشایر و ایلات بوده اند بنا بر آنچه در ضمیر ناخودآگاه خود داشته و پرداخته بودند به خلق آثار و طرح بر روی فرش ها می پرداختند از آنجایی که این تصاویر ناخوداگاه برگرفته از ذهن بصری بافندگان بود عمده طرح ها به حیواناتی مانند بز و گوزن و … و طبیعت زیبا ختم می شده است . رفته رفته طرح و نگاره های گوناگون بوجود آمده و زیبایی فرش ها را چند برابر کرده است . اگر از دنبال کنندگان بازار فرش باشید یا حداقل یکبار برای خرید این محصولات ناب اقدام نموده باشد می دانید که طی چند سال اخیر فاخرترین فرش های ماشینی تحت عنوان فرش های ابریشم گونه با طرح هایی عمدتا سه بعدی و زیبا روانه بازار شده اند . فرش های ماشینی ابریشم یا ابریشم گونه  به حدی چشم نواز و جذاب می باشند و در تولید نیازمند مهارت بوده که هر برند و تولید کننده ای از پس تولید فرش های ماشینی ابریشم گونه یا ابریشم بر نمی آید . لازم است در مورد فرش های ابریشم گونه ، شفاف سازی ساده ای انجام گیرد . فرش های ماشینی ابریشم گونه به محصولاتی گفته می شود که در بافت آن از الیاف ابریشم مصنوعی استفاده می شود .
فرش
های تولید شده تحت برند های کاشانی خصوصا برند دیوان در تولید فرش های ابریشم گونه به فاخرترین نحو ممکن عمل کرده و زیبایی و ظرافت را به بالاترین حد ممکن رسانده اند . فرش ماشینی ابریشم گونه کاشان با برند دیوان ( به عنوان برندی صادراتی ) را تصور نمایید که با الیاف ابریشم گونه آذین بندی شده باشد و در زیر پای مهمانان شما خودنمایی کند . حتی تصور چنینن فضایی هم زیبا و جذاب خواهد بود .
برای دیدن انواع فرش ماشینی ابریشم گونه کاشان ، کلیک کنید .
فرش های زیبای ابریشم گونه در طرح و نقشه نسبت به سایر محصولات حساس تر هستند و  تولید کننده با در نظر گرفتن این موضوع وسواس زیادی در تولید و بافت چنین محصولاتی به خرج خواهد داد .
در ادامه مقاله به بررسی مدل های جدید فرش های ابریشم گونه پرداخته و به برخی از مدل های برند دیوان اشاره خواهیم کرد چرا که زیباترین مدل های جدید فرش های ابریشم گونه را برند ناب دیوان تولید و روانه بازار می نماید .
ویژگی های فرش های ابریشم گونه
شهرت اصلی فرش های ابریشم گونه دیوان علاوه بر زیبایی خیره کننده و بی نظیر در داشتن نرمی و لطافت است . درخشندگی و لطافت و ظرافت این فرش ها چیزی از فرش های ابریشم دستبافت کم نداشته و طرح ها و نگاره های زیبا مزید بر علت شده تا چشم نوازی محصولات چندین و چند برابر شود . الیاف مورد استفاده در بافت فرش های ابریشم گونه نوعی نخ با نام ویسکوز و پلی استر فیلامنت هستند که همان ابریشم مصنوعی می باشند . الیاف ویسکوز و پلی استر به علت عدم پرزدهی برای بیماران و کودکان هم مناسب بوده و سلامتی در برابر خطرات پرز فرش و قالی را تضمین می نماید .
الیاف مورد استفاده در هر فرشی تعیین کننده ویژگی های اصلی آن محصول می باشند . نازکی و ظرافت ویسکوز ، پلی استر فیلامنت و ابریشم مصنوعی منجر به داشتن ظرافت و عدم مقاومت فرش های ابریشم گونه در برابر فشار و سایش و … شده است . این محصولات در شانه و تراکم بالا بافته شده و علاوه بر نازکی نخ خاب ، بالا بودن تعداد گره عرضی و طولی هم دلیلی است تا فرش های ابریشم گونه را در مکان های شلوغ و پر رفته و آمد پهن نکنیم . این فرش های لوکس ، باب فضاهای لوکس و فانتزی خانه می باشند . طرح های بکار رفته در فرش های ابریشم گونه چنان زیبا و پر نگاره هستند که چاره ای جز بافته شدن با تعداد گره عرضی 1200 ندارند . با توجه به آنچه عنوان شد از نظر مقاومت در برابر فشار و سایش و شست و شو فرش های اکرولیک بهتر از فرش های ابریشم گونه هستند ، اما بافته های ابریشم گونه زیبایی بیشتری داشته و برای پذیرایی و مکان های کم رفت و آمد مناسب هستند .
فرش های ابریشم گونه برند های فاخر مانند برند دیوان به حدی زیبا بوده که برای فضاهای مهمان نشین قطعا بر فرش های اکرولیک ترجیح داده می شوند . نخ های خاب پلی استر فیلامنت درخشنده و براق هستند و از جهت های مختلف تحت تأثیر سایه روشن به رنگ های مختلف دیده می شوند .
در بازار فرش ، برخی از ویژگی های فرش های ابریشم مصنوعی را جزء عیوب آن گذاشته اند ولی در واقع این موارد عیوب فرش نیست بلکه نکاتی است که هنگام خرید و نگهداری فرش باید مورد توجه قرار داده شود  وگرنه فرش های ابریشم گونه درجه یک برند دیوان هیچ گونه عیب و ایرادی نخواهند داشت .
عدم امکان شست و شوی بالا : الیاف پلی استر فیلامنت یا ابریشم مصنوعی به رطوبت حساس بوده و در برابر مواد اسیدی ضعیف تر از سایر الیاف خاب عمل می کند . شست و شوی زیاد فرش ابریشم مصنوعی آن را کهنه نموده و از درخشندگی آن کم می کند .
قطر اندک فرش ها : نازکی فرش های ابریشمی موجب شده تا برای نشستن مناسب نباشد و بهتر از در فضاهایی استفاده شود که به زیبایی فرش نیاز داریم و برای نسشتن از مبلمان کمک می گیریم .
حساسیت در برابر دما و حرارت : نازکی نخ ابریشم مصنوعی آن را در برابر دمای بالا و حرارت حساس کرده و نمی توان اجسامی مانند کتری داغ ، اتو و … را روی فرش قرار داد چرا که آسیب های جبران ناپذیری به همراه می آورد .
مدل های جدید فرش ابریشم گونه
برترین مدل ها را می توان از برند دیوان انتظار داشت . برندی کاملا صادراتی که چیزی جز فرش های درجه یک ، زیبا و ارزان قیمت تولید نمی کند . به روزترین و زیبا ترین طرح های فرش ابریشم گونه که در بین طرح های برند دیوان هم به چشم می خورد شامل موارد زیر است :
1- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح روبیتا که در 700 گره عرضی و 1200 گره طولی تولید می شود . الیاف مصرفی ابریشم مصنوعی یا پلی استر پلامین هستند . جنس نخ تار این بافته های فاخر پنبه و جنس نخ پود جوت که الیافی ست وارداتی و مقاوم ، می باشد . 8 رنگ زمینه اصلی فرش ابریشم گونه را جذاب تر نموده و دستگاه Vandewiele تولید این محصول را بر عهده دارد .
2- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح زنبق : طرح زیبایی دیگر از فرش های ابریشم گونه که مانند فرش طرح روبیتا دارای شانه 700 و تراکم 1200 می باشد . جنس نخ خاب پلی استر فلامینت ، نخ خاب پنبه و نخ پود جوت ویژگی هایی ست که مربوط به مواد اولیه محصول است . فرش طرح زنبق با داشتن 8 رنگ در کیفیت درجه یک توسط دستگاه Vandewiele بافته می شود .
3- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح اهرام
4- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح رویال
5- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح سرو
6- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح فلورا در رنگ بندی آبی ، بژ ، زرد ، سبز ، سرمه ای ، لاکی ، کرم و گلبهی
7- فرش ماشینی 700 شانه ابریشم طرح سیمین در رنگ بندی آبی ، بژ ، زرد ، سبز ، سرمه ای ، لاکی ، کرم ، کرم لایت و گلبهی
برند دیوان از برترین برند هایی ست که در صنعت فرش ، مشغول فعالیت بوده و در عرصه مد و فشن پیشتاز بوده است . بهترین طرح ها و بهترین بافته ها را می توانید در وب سایت برند دیوان انتخاب و به راحتی هر چه تمام تر خریداری نمایید .

  • admin divancarpet
  • اسفند ۲۸, ۱۳۹۷
  • 31 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه