محصولاتی در بازار فرش و قالی تحت عنوان فرش های ماشینی 1200 شانه از برند دیوان وجود دارد که در طرح ها و سبک های مختلفی با تنوع رنگی بالا و زیبا بافته شده و روانه بازار های داخلی و خارجی می شود . تنوع و گستردگی بازار های فرش 1200 شانه را می توان در ابعاد و سایز ، شانه و تراکم ، طرح تولید و … دنبال کرد .
در بازار فرش 1200 شانه یکه تاز نیست و شانه و تراکم های مختلفی در بازار وجود دارد اما با اعتماد بالا می توان گفت که در بین همه فرش های ماشینی ، نوع 1200 شانه دارای ویژگی های خاصی است که برای خریداران مطلوب و محبوب است . تراکم یا تعداد گره طولی بالا در کنار شانه و تعداد گره عرضی بالا از مواردی است که خاص بودن فرش را تضمین می کند . خاص بودن فرش ماشینی بیش از هر چیز از تعداد گره های طولی و عرضی بالا ناشی شده است . برای مثال بافت ریز و متراکم به عنوان مهم ترین ویژگی از شانه و تراکم بالا ناشی شده است که این ریز بافی و ظرافت بالا در فرش یکی از فاکتور های زیبا ساز و محبوبیت فرش ها و بافته ها در بین مشتریان است . در کل ، تمام آنچه در کیفیت و جذابیت یک تخته فرش ماشینی خوب است ، در فرش های ماشینی 1200 شانه کارخانه فرش دیوان وجود دارد .
در گذشته و آن هنگام که بافت و مبادله فرش های دستباف به جای فرش های ماشینی رواج داشت ، از واژه رج شما برای بیان تراکم فرش و بافته استفاده می شده است . رج همان گره هایی است که در هر متر طول فرش زده می شود . اما رج یا رج شمار در فرش های ماشینی که در کارخانه ها تولید می شوند نام تراکم و در تعریفی مشابه شانه به خود گرفته است .

با وجود آنکه ما فرش های ماشینی 1200 شانه را با تعداد گره عرضی می شناسیم اما فرش های ماشینی 1200 شانه در تراکم های مختلفی تولید می شوند که رایج ترین و بهترین تراکم برای فرش های ماشینی 1200 شانه ، 3600 می باشد . در تولیدات دیوان ، فرش های 1200 شانه تراکم 3600 بیشترین تنوع را به خود گرفته و زیبا ترین تولیدات را به خود اختصاص می دهند . تا چندی پیش فرش های 1200 شانه از جدیدترین انواع تولیدات فرش های ماشینی در سراسر جهان به جساب می آمدند و کارخانه فرش دیوان به عنوان بهترین و نوآورترین تولید کننده بهترین این محصولات را تولید می نمود اما در حال حاضر با وجود فرش های  1200 شانه بی نظیر از برند دیوان ، جدیدترین فرش های ماشینی ، محصولات 1500 شانه هستند .
قیمت فرش های ماشینی 1200 شانه
فرش های 1200 شانه کارخانه دیوان ، از سایر فرش های این تولید کننده گران تر است . دلیل چرایی این موضوع در ادامه توضیح داده شده است اما به یاد داشته باشید که خرید از فروشگاه اینترنتی دیوان می تواند فرش 1200 شانه با قیمت ارزان در دسترس ما قرار دهد .
فرش های 1200 شانه گران تر هستند چراکه با علت شانه و تراکم بالا در هم فشرده بوده و در مساحت مشابه با فرش های 500 شانه ، 700 شانه و 1000 شانه نیازمند مواد اولیه بیشتر است . از طرفی طرح های بکار رفته در تولیدات دیوان به حدی زیبا هستند که بی شک برای تولید آن ها نیازمند بکارگیری تیم حرفه ای هستیم . تیم حرفه ای طراحی دیوان از جمع متخصصین این حرفه تشکیل شده است و به خلق آثاری زیبا می پردازند با وجود آنکه بازدهی بالای تیم طراحی ، تا حد زیادی در هزینه های تولید صرفه جویی می کند اما گران تر بودن طرح ها نسبت به نقوش نقش بست بر فرش های 500 شانه و 700 شانه که خلوت هستند ، مشهود و عقلایی خواهد بود .
با تمام این شرایط ، فروشگاه اینترنتی فرش دیوان ، بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی 1200 شانه ارزان قیمتی است که از کیفیت و زیبایی چیزی از فرش های فروشگاه های فیزیکی کم ندارند . فرش های 1200 شانه موجود در فروشگاه اینترنتی فرش دیوان به علت عرضه مستقیم و مبادله و ارتباط بین تولید کننده و خریدار بودن وجود هیچ واسطه ای به قیمت ارزان انجام می شود . کارخانه فرش دیوان ، متخصص در زمینه تولید فرش های صادراتی و ناب است ؛ پس رضایت خاطر خود را با خرید از فروشگاه اینترنتی دیوان به حداکثر برسانید .
فرش های 1200 شانه
در مقالات مختلفی در رابطه با شانه و تراکم فرش های ماشینی توضیح داده ایم . در اینجا مختصرا شانه و تراکم فرش های ماشینی را معرفی می کنیم . تعداد گره موجود در هر متر طول فرش ، تراکم و تعداد گره موجود در هر متر عرض فرش را شانه می نامند . فرش های 1200 شانه ای که دارای تراکم 3600 هستند ، محصولاتی زیبا و بی نظیر هستند که در هر متر طول خود تعداد 3600 و در هر متر عرض خود تعداد 1200 گره دارند .
هرگاه از فرش های 1200 شانه یاد می کنیم بی شک صحبت از زیبایی و چشم نوازی محصولات به میان می آید . فرش هایی با تعداد گره بسیار بالا که چشم نوازی و جذابیت خاصی به همراه دارند . هرگاه به فرش ماشینی 1200 شانه برند دیوان که در کف خانه پهن شده است نگاه می کنیم ، نشانی از طبیعت و زیبایی را که مانند تابلوی نقاشی چشم نواز در کف خانه پهن شده است توجه ما را به خود جلب خواهد کرد .
با وجود آن که قیمت ، زیبایی ، ارزش هنری و حجم و وزن فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 500 شانه ، 700 شانه و 1000 شانه بیشتر است ، اما پس از فرش های 700 شانه بیشترین تقاضا به فرش های 1200 شانه برند دیوان تعلق گرفته است . بالا بودن قیمت فرش های 1200 شانه دلیلی بر کم شدن تقاضای ان نبوده و خریداران با آگاهی از این موضوع که فرش های مد نظر ، در دسته محصولات لوکس قرار دارند ، اقدام به خرید می کنند .
فرش های 1200 شانه برند دیوان در انواع سایز های استاندارد شامل اندازه های 12 متر ، 9 متر و 6 متری و همچنین در ابعاد غیر استاندارد مانند انواع کناره ها ، قالیچه ها و فرش های بزرگ پارچه تولید می شود . هرچند رواج و تولید فرش های 1200 شانه در ابعاد استاندارد بیشتر است چراکه فرش های 1200 شانه برای پهن شدن در پذیرایی تقاضا می شوند . 
ویژگی فرش ماشینی 1200 شانه
تمام ویژگی های مطرح شده در این قسمت که برای محصولات 1200 شانه برند دیوان ذکر شده است ، به تعداد گره طولی و عرضی محصول مربوط است . داشتن تعداد گره 1200 در هر متر عرض قطعا فرشی متفاوت از تعداد گره 500 ، 700 ، 1000 و 1500 را منجر خواهد شد . فرش های ماشینی 1200 شانه که در چند سال اخیر به بازار راه پیدا کرده است دارای ویژگی هایی است به شرح زیر :
1-گذر زمان نه تنها در تولید فرش های ماشینی تغییراتی ایجاد کرده بلکه در ماشین آلات و متد های تولید هم کارگذار بوده است . در حال حاضر هنگام تولید فرش های 1200 شانه ، از دستگاه هایی استفاده می شود که بازدهی بالا و استهلاک پایینی دارند .
2- استقبال مردم از فرش های 1200 شانه روز به روز در حال بیشتر شدن است ، بالا رفتن انتظار افراد از فرش های ماشینی به عنوان زیبا ساز فضا و متحول کننده دکوراسیون ، تقاضا برای فرش های 1200 شانه را بیشتر و بیشتر کرده است .
3- فرش های 1200 شانه ظرافت بافت و زیبایی بی نظیری دارند . در کنار این زیبایی ضخامت فرش کم شده و با محصولی نازک با ارتفاع نخ خاب کوتاه روبرو هستیم .
4- تراکم های مختلفی از فرش های 1200 شانه وجود دارد . جالب آنکه فرش های 1200 شانه نسبت به سایر محصولات گران قیمت تر است اما تراکم های مختلف در دسته فرش های 1200 شانه در تعیین قیمت نقش داشته و فرش های 1200 شانه در تراکم های مختلف ، دارای اندکی اختلاف قیمت با یکدیگر هستند .
5- در مورد وزن فرش های ماشینی 1200 شانه دو آیتم اثر گذار است و از طرفی فرش های 1200 شانه به علت کوتاه شدن ارتفاع نخ خاب ، سبک تر شده و از طرفی بالا رفتن شانه و تراکم ، فشردگی و در هم تنیدگی بیشتری به همراه دارد که وزن و جرم فرش را بالا می برد .

  • admin divancarpet
  • اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸
  • 10 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه