از زمان های دور تاکنون عادت خانه های ایرانی داشتن کف پوش هایی زیبا و شکیل بوده است . قبل از تولید فرش های ماشینی ، منزل اعیان و اشراف با فرش های دستبافت زینت داده می شده است و افراد عادی از گلیم و جاجیم و … که انواع مختلفی از فرش ها بوده اند استفاده می کردند.
شهر کاشان به عنوان نمادی از قدمت و تاریخ در صنعت نساجی به شهرت جهانی رسیده است. خرید فرش ماشینی از کارخانه های فرش کاشان به دلایلی مانند داشتن ویژگی های کیفی و ظاهری بالا برای خریداران در رده اهداف قرار می گیرد . اولین فرش های ماشینی که حدود 50 سال پیش در شهر کاشان تولید شدند مورد اقبال عمومی قرار گرفتند. داشتن کیفیت، زیبایی و وجاهت موردی بود که رفته رفته در تولیدات کاشان بیش از پیش شد و خریداران بیشتری را به سمت خود جلب کرد. در دنیای کنونی خرید و فروش فرش های ماشینی کاشان در سراسر دنیا رواج و محبوبیت دارد اما توجه داشته باشید که تعداد زیاد برند ها و کارخانه های کاشانی ممکن است مورد سردرگمی خریداران شود . لازم است قبل از اقدام به خرید مواردی مانند برند ، کارخانه تولیدی، ویژگی های مد نظر از بعد ظاهر و کیفیت و … را مورد بررسی قرار دهیم. برای مثال خرید فرش چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت از کارخانه و فروشگاه فرش دیوان توصیه می شود. در ادامه با اشاره به ویژگی های فرش دیوان دلیل توضیح و تأکید بر خرید را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تمرکز و تأکید نوشتار حاضر بر فروش فرش های تخفیفی است که توسط کارخانه های بزرگ و معتبر کاشان انجام می گیرد . اگر خواهان خرید فرش ماشینی ارزان قیمت، با کیفیت و ناب هستید در ادامه با توضیح دلیل فروش فرش های تخفیفی از سوی فروشگاه های مختلف به شما خریداران عزیز خواهیم گفت که چطور می توانید از دوره های تخفیف و خرید و فروش های ارزان قیمت استفاده نمایید.
ویژگی فرش های کارخانه دیوان
فرش های دیوان به حدی اعلا و منحصر بفرد هستند که متخصصین فرش و قالی می توانند بر اساس ویژگی های ظاهری محصول برتری و مرغوبیت آن را تشخیص دهند . اگر تخصصی در این زمینه ندارید می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دیوان از مقایسه ویژگی های محصولات با سایر برند ها به کیفیت بالا به دلیل استفاده از نخ اکرولیک هیت ست شده به عنوان نخ خاب و نخ پنبه و پلی استر به عنوان نخ تار و پود پی ببرید.
محصولات فروشگاه دیوان با نام فرش های صادراتی در سراسر جهان شناخته می شوند و هنر کارخانه دیوان تولید فرش های درجه یکی است که در هیچ کجای دنیا رقیب ندارد . 
مقاله مربوطه : فرش های درجه یک
خرید فرش های تخفیفی
در خرید و فروش های تخفیفی با دو بعد روبرو هستقیم . از طرفی خرید فرش تخفیفی برای خریداران و از طرف دیگر فروش فرش های تخفیفی برای فروشندگان . بی شک خریداران خرید از فروشگاهی را ترجیح خواهند داد که در عین عرضه محصولات با کیفیت و ناب قیمت مناسب و معقولی برای محصولات خود وضع نمایند . در حال حاضر که عصر ارتباطات نامیده می شود روش های متعددی برای خرید و فروش بوجود آمده است که خریداران را از صرف هزینه های گزاف مبری می کند . روش مورد استفاده برای خریداران فرش های ماشینی می تواند استفاده از متدهای نوینی باشد که جهت عدم بهره وری از هزینه های سربار محصول را به کم ترین قیمت ممکن به دست خریداران می رساند .
فروش فرش های تخفیفی
قیمت گذار اصلی فرش های ماشینی تولید کنندگان هستند . موارد متعددی بر قیمت یک محصول اثر گذار خواهد بود . برای نمونه در کارخانه فرش دیوان که یکی از بهترین کارخانه های تولید فرش در سطح جهان است ، تولید یک تخته فرش به مواد اولیه مورد استفاده ، دستگاه های بافت ، نیروی کار متخصص و … مربوط می شود . همانطور که اشاره شد آیتم های قیمت گذاری از ابتدا تا انتهای روند تولید و عرضه حضور دارند . حال آنکه کارخانه های نامی و معتبر برای عرضه بهتر و دسترسی آسان تر به محصولات دوره های تخفیف برگزار می نمایند . فروش فرش های تخفیفی در فروشگاه های اینترنتی برند های مختلف نه تنها به علت کیفیت پایین نبوده است بلکه دلایلی دارد از جمله آنکه :
1- تولید کنندگان تا حد امکان واسطه های خرید را حذف نموده و با خرید مستقیم مواد اولیه توانسته اند هزینه های تولید را کاهش دهند .
2- استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته بازده تولید را بالا می برد .
3- تخصص نیروی کار در امر تولید بسیا ر چشمگیر خواهد بود چراکه هم توان تولید را افزایش داده و هم درصد خطا را پایین می آورند .
4- حذف واسطه های فروش در کنار حذف واسطه های خرید به کاهش قیمت کمک قابل توجهی نموده است . به گونه ای که در حال حاضر فروش به روش اینترنتی ارزان ترین و راحت ترین روش فروش فرش است .
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان در ماه هایی از سال دوره های فروش فرش تخفیفی را برگزار می نماید که می توانیم با مراجعه به فروشگاه اینترنتی از دوره ها مطلع شویم .
جشنواره تخفیفی تابستانه

فروش فرش های تخفیفی بنا بر داشتن قیمت مناسب مورد توجه خریداران می باشد . عمدتا کارخانه های مشهور برای فروش بیشتر و رفاه حال خریداران دوره های مذکور را بنا می نهند . اما عمده  دلایل شامل موارد زیر است :
1- فروش طرح و نقشه ای خاص که تولید کننده دیگر قصد تولید آن را ندارد و خواهان فروش طرح بصورت تمام و کمال است تا بتواند از طرح های جدید تر خود رو نمایی کند .
2- خالی کردن انبار و تولید محصولات جدیدتر .
3- فروش بیشتر و تبلیغ در جهت معرفی محصولات و برند خود .
4- فروش عمده فرش ، در فروش عمده که گاها تنها نام فروش عمده را یدک می کشد ، خریداران با خرید محصول حتی بصورت جزئی اما تحت شرایط خاص مانند خرید از فروشگاه اینترنتی از قیمت پایین بهره مند می شوند .
5- تولید انبوه هم می تواند دلیل دیگری باشد . تولید کنندگانی مانند کارخانه دیوان محصولات خود را در هر طرح و نقشه و سایز و ابعادی در تعداد انبوه تولید کرده و به قیمت انبوه نیز به فروش می رسانند . فروش فرش تخفیفی به علت تولید انبوه از آن جهت حائز اهمیت است که در دوره ای خاص طرح و نقشه ای خاص اصطلاحا مد روز شده و باب خرید خریدارانی ست که توجه زیادی به مد بودن دکوراسیون خود دارند .
فروش فرش تخفیفی در فروشگاه های اینترنتی
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان بهترین مکان برای خرید انواع فرش های ماشینی می باشد . توصیه ما به خرید اینترنتی فرش های دیوان از آن جهت است که در کنار داشتن ویژگی های فنی و کیفی مناسب مانند :
مرغوبیت بالای محصولات
زیبایی ظاهری بی نظیر
تولید توسط دستگاه های پیشرفته
تنوع بالا و حضور تمامی محصولات در فروشگاه
 و ….
می توان در فروش فرش تخفیفی حاضر شد . مقایسه قیمت محصولات در فروشگاه های اینترنتی معتبر نشان از قیمت کم تر محصولات نسبت به فروشگاه های فیزیکی است . خرید از فرش های تخفیفی فروشگاه دیوان تنها به موارد گفته شده محدود نمی شود . مزیت های زیادی با خرید فرش های تخفیفی همراه است از جمله آنکه محصول بصورت رایگان و همراه با گارانتی های معتبر برای خریداران ارسال می شود و این موضوع در ارزان تر تمام شدن محصول اهمیت خاصی دارد .
ناگفته نماند که فروش فرش تخفیفی در نمایشگاه ها ، مراکز پخش و فروش فیزیکی درب کارخانه نیز قابل اجراست . اما تأکید ما بر فروش فرش تخفیفی و خرید بصورت اینترنتی بنا بر محدودیت های سایر روش ها است که در ادامه توضیح داده می شود .
خرید از نمایشگاه با محدودیت زمانی و مکانی شدیدی همراه است . با وجود آنکه قیمت در نمایشگاه بسیار ارزان تر از سایر روش ها است اما زمان و مکان خاص نمایشگاه ها خصوصا در مورد فرش های ماشینی که بصورت بین المللی برپا می شوند ، یکی از مهم ترین محدودیت ها ست .
فروشگاه های فیزیکی چه مراکز اصلی پخش و چه فروشگاه های فیزیکی که زیر نظر تولید کننده اداره می شوند ، با هزینه های سربار همراه هستند . هزینه های سربار همان حق و حقوق کارگران ، حمل و نقل و … است که واسطه گران از درب کارخانه تا هنگام فروش به مصرف کننده متحمل می شوند . هرچند هزینه های سربار برای مراکز پخش و فروشگاه هایی که زیر نظر تولید کننده اداره می شوند کم تر از فروشندگان و بنگاه های خرد است اما باز هم نسبت به فروشگاه های اینترنتی چشمگیر هستند .

  • admin divancarpet
  • مرداد ۱۵, ۱۳۹۸
  • 26 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه