فرش 700 شانه ماشینی و نقش آن در دکوراسیون

به دکور خانه خود نگاهی بیاندازید و چند عنصر مهم در دکور را که نقش تعیین کننده ای در زیبایی دارند در ذهن خود مجسم کنیم . حال آن ها را از فضا کم کرده و فضای خانه را بدون داشتن وسایل مهم دکور تصور نمایید . برخی از وسایل و ملزومات صرفا جنبه زیبایی داشته و برخی دیگر علاوه بر زیبا نمودن فضا ، جنبه کاربردی بالایی هم دارند و بی شک نبودن آن ها در خانه حس می شود . یکی از این ملزومات مهم فرش و کف پوشی مشابه فرش است . خانه بدون کف پوش برای سکونت مناسب نیست و محبوب ترین کف پوش ها نزد ایرانیان انواع فرش ها و قالی هایی هستند که در بازار عرضه شده و خریداران بنا بر سلیقه و توان مالی ، یکی از این محصولات را از انواع فرش های 700 شانه و 500 شانه تا 1200 یا 15000 شانه را برای پوشاندن کف خانه خود خریداری می کنند . فرش ماشینی در دکوراسیون تأثیرات مختلفی دارد . می تواند دکور را دگرگون کند ، فضایی ناب و دنج برای نشستن و دور هم جمع شدن اعضا خانواده فراهم نماید ، با زیبایی و جذابیتی که دارد از مهمان ها پذیرایی نموده و خانه را قابل سکونت نماید . فرش های ماشینی در انواع 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه تولید و به بازار عرضه می شوند .
اینکه خریدار در مواجه با تنوع و تعدد محصولات از کدام یک خریداری نماید ، بسته به موارد مختلفی دارد و مهم ترین مورد کارکرد فرش ماشینی است . دسته بندی محصولات بر اساس شانه و تراکم ، کیفیت و رنگ ، دستگاه بافت و … بی مورد نبوده و هر محصول بنابر خصوصیاتی که دارد استفاده متفاوت داشته و در مکانی متفاوت بکار گرفته می شود برای مثال خصوصیات فرش 700 شانه و نقش آن در دکوراسیون بسیار متفاوت تر از خصوصیات فرش 1200 شانه و نقش آن در دکوراسیون است . سری به بازار فرش و قالی بزنید تا تنوع و تعدد محصولات را به عین دیده و درک کنید .
خریداران باید با داشتن حداقل آگاهی از انواع فرش های ماشینی و خصوصیات نسبی هر محصول به خرید اقدام نمایند اگر چنین نباشد ، نمی توانند محصولی مناسب خریداری نموده و انتخاب فرش با عدم آگاهی ، انتخاب مناسب و مقرون به صرفه ای نخواهد بود . چه بسا خصوصیات بی شمار فرش های 700 شانه و نقش بی نظیری که در دکوراسیون می آفریند اما به علت عدم آگاهی از گزینه های خرید خارج شده و تحت  این باور غلط که فرش با شانه و تراکم بالا خصوصیات بهتری دارد خریداران نسبت به خرید فرش های ماشینی 700 شانه بی تفاوت خواهند بود .
مقاله در دست که تحت عنوان خصوصیات فرش 700 شانه و نقش آن در دکوراسیون نوشته شده است در پی آن است تا خوانندگان را با دنیای فرش های ماشینی 700 شانه آشنا نموده و به خرید بهتر و مناسب تر کمک نماید .
فرش ماشینی 700 شانه
برآورد هر محصول و بررسی خصوصیات آن در وهله اول نیازمند شناخت کالا و آگاهی از نحوه تولید آن است . از همین رو برای شناخت خصوصیات فرش 700 شانه و نقش آن در دکوراسیون لازم است تا قبل از هر چیز با این محصول پر کاربرد و پر تقاضا آشنا شویم .
فرش های700 شانه ماشینی ، یکی از پر فروش ترین شاخه هایی هستند که توسط تمامی برند ها تولید شده اما متأسفانه تمامی برند ها نمی توانند فرش ماشینی 700 شانه درجه یک تولید کنند .
فرش 700 شانه که در تراکم های مختلفی تولید می شود ، محصولی است دارای 700 گره در هر متر عرض خود همچنین تراکم ، تعداد گره های هر متر طول فرش را نشان می دهد . این محصولات مدتی پس از فرش های 500 شانه تولید شده و نبض بازار را در دست گرفتند . علت محبوبیت فرش های 700 شانه ، در نگاه اول ارزان قیمت بودن آن است ، اما در عین ارزان بودن دارای دوام و مقاومت بالایی است که فرش 700 شانه را برای گسترانده شدن در قسمت های شلوغ و پررفت و آمد خانه مانند هال ، آشپزخانه و … مناسب نموده است . همچنین یکی از پرمخاطب ترین مکان ها برای فرش ماشینی 700 شانه ، مکان های عمومی است که خواهان فرشی ناب تر از فرش های 500 شانه هستند .
خصوصیات فرش 700 شانه
برشمردن خصوصیات فرش 700 شانه را از مواردی شروع می کنیم از نظر برخی کاستی محسوب می شود :
1- اولین ویژگی که هنگام مواجه با فرش ها به چشم می آید ، شانه و تراکم پایین محصول است . فرش های 700 شانه پس از محصولات 500 شانه کم ترین شانه را دارند اما به یاد داشته باشید که هر چه شانه و تراکم بیشتر شود ، نیازمند بافت با نخ های نازک تر و ظریف تر هستیم ویژگی مثبت این شانه و تراکم پایین ، آن است که فرش در برابر فشار و سایش و … مقاوم خواهد شد و نخ ها و بافت آنقدر ظریف نیستند که در برابر پاخوردگی آسیب ببینند . ناگفته نماند که چند عامل در کنار یکدیگر موجب مقاومت و دوام فرش های 700 شانه شده اند و شانه پایین یکی از این موارد است .
2- مورد دیگر که تحت عنوان خصوصیات فرش 700 شانه تلقی می شود ، داشتن ارتفاع بالای نخ خاب است . ارتفاع بالای نخ خاب هم بر دوام موثر است . خاصیت ارتجاعی نخ های خاب درجه یک و با کیفیت موج شده تا هر قدر فرش پا بخورد و مورد رفت و آمد قرار گیرد باز هم به فرم اولیه خود در آمده و زیبایی خود را حفظ کند .
3- با وجود آنکه فرش های 700 شانه  در برابر فرش های 1200 شانه دارای شانه و تراکم پایینی هستند اما باز هم در نوع خود بی نظیر بوده و می توانند در دکوراسیون تحول آفرین باشند اما این تحول و زیبایی به شرطی رخ می دهد که اصول صحیح انتخاب با دقت و ظرافت به کار گرفته شد .
نقش فرش ماشینی 700 شانه در دکوراسیون
نقطه عطف فرش های 700 شانه که این محصولات را از استفاده و قرار گرفتن در مکان هایی مانند پذیرایی ساقط کرده است شانه و تراکم است ، شانه و تراکم بالا در ظرافت فرش و زیبا به جلوه در آمدن نگاره ها موثر هستند اما این ظرافت در فرش های 700 شانه کمتر از فرش های 1200 شانه اعمال می شود . حال آنکه اگر در فرش های 700 شانه از نگاره های ریز و طرح های پیچیده استفاده نشود تفاوت فاحشی از نظر ظرافت بین فرش های متفاوت از نظر شانه و تراکم به چشم نخواهد آمد .
حتی می توانید از فرش های 700 شانه با طرح خلوت و نگاره هایی که نیاز به ظرافت بافت ندارند برای پذیرایی کمک بگیرید بی آنکه هزینه گزافی بابت شانه و تراکم بالا داده باشید دکور خانه را زیبا خواهید نمود .
استفاده از فرش های 700 شانه در دکوراسیون آشپزخانه ، اتاق خواب ها ، راهرو ها و … بسیار مرسوم است . هنگام خرید فرش 700 شانه برای پررنگ تر شدن نقش آن در دکوراسیون به هماهنگ بودن طرح ، رنگ و ابعاد فرش به عنوان سه آیتم مهم در انتخاب با سایر وسایل فضا دقت نمایید . برای مثال فرش 700 شانه انتخابی برای آشپزخانه باید در رنگ با کابینت ها هماهنگ باشد و از آنجایی که آشپزخانه ، جای شلوغ و پر وسیله ای است تا حد امکان از طرح های خلوت و نگاره های کم پیچ و خم استفاده نمایید . در انتخاب ابعاد فرش 700 شانه توجه نمایید که فرش های کوچک تر از ابعاد اتاق دارای زیبایی و جلوه بیشتری در فضا هستند و تاثیر مطلوب تری در فضا خواهند داشت چراکه قالی در وسط قرار گرفته و بقیه وسایل به دور ان چیده خواهند شد در اینصورت بیننده می تواند تمام قرینگی و طرح فرش را لمس نماید . همچنین انتخاب فرش 700 شانه در این سایز باعث خواهد شد تا مکانی جهت قرار گیری سایر وسایل خارج از فرش بوجود آید می دانیم که قرار گرفتن وسیله مانند پایه مبلمان ، گلدان و … به فرش آسیب خواهد زد . شرکت دیوان ، با استفاده از الیاف ابریشم مصنوعی ، فرش های 700 شانه ابریشم گونه تولید کرده است که زیباترین قالی برای دکوراسیون پذیرایی می باشد و از قیمت مناسبی برخوردار است . بدین ترتیب ، این شرکت نیاز افرادی که زیباترین فرش را با قیمت مناسب برای پذیرایی می خواهند ، پاسخگو می باشد .
خرید فرش 700 شانه
خرید به روش اینترنتی برای هر نوع فرشی نسبت به خرید از بازار های فیزیکی مقرون به صرفه تر و ایمن تر خواهد بود . برند مورد نظر خود را انتخاب نمایید ، به فروشگاه اینترنتی برند مراجعه کنید ، شاخه فرش های ماشینی 700 شانه را برگزیده و از بین محصولات آنچه را که باب سلیقه و دکوراسیون منزلتان است انتخاب کنید . با خرید به روش اینترنتی مطمئن خواهید بود که محصولی اصل با نازل ترین قیمت و والاترین خدمات خریداری نموده اید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه