فرش گرد رو کجای خونه بندازیم ؟+(فیلم فرش گرد کاشان)*خرید مستقیم از کارخانه

round-carpet-decor

 

حتما تا به حال فرش گرد را دیده اید که در فروشگاه های فروش فرش یا در برخی از منازل استفاده شده است. این  مدل فرش ها به خاطر اینکه دارای ظاهری متفاوت نسبت به بقیه فرش ها هستند، می توانند زیبایی را به دکوراسیون شما ببخشند.

البته وقتی استفاده از فرش گرد می تواند زیبایی را به خانه شما ببخشد که شما بلد باشید که این فرش ها را در کجا استفاده نمایید. قطعا هنر استفاده از فرش گرد در دکوراسیون نیاز به مطالعه و تحقیق بیشتری دارد و هم اینکه سلیقه شما هم قطعا در این قضیه کمک کننده خواهد بود.

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث فرش گرد در دکوراسیون شویم، باید شما را در ابتدا با انواع این فرش ها آشنا کنیم. آشنایی با انواع این فرش ها می تواند شما را در انتخاب درست تر و دقیق تر برای چیدمان بهتر دکوراسیون یاری نماید.

انواع فرش گرد

فرش های گرد، بیشتر از نوع ماشینی هستند. البته فرش دستباف گرد هم در بازار موجود است، اما خب تنوع و قیمتی که در بین فرش های ماشینی هست، ایجاب می کند که از فرش ماشینی گرد استفاده شود. این بستگی به خود شما خواهد داشت که فرش ماشینی را انتخاب کنید یا فرش دستباف.

مزیت هایی نسبت به یکدیگر دارند  که اگر واقعا پولی که هزینه می کنید برایتان مهم نیست، باید بگوییم قطعا کیفیت فرش های دستباف گرد بیشتر از انواع ماشینی آن است ولی آن تنوع رنگ و طرح که مد نظرتان است را باید در فرش ماشینی گرد پیدا کنید.

 

انواع فرش گرد موجود در بازار :

·فرش کلاسیک گرد

منظور از فرش های کلاسیک همان طرح هایی هستند که مشابه فرش های دستباف دارای طرح های لچک و ترنج و افشان و از این دست نقشه ها هستند. شما می توانید در این فرش ها نقش های گل و بوته را ببینید و اصولا کل فرش با این نقش ها طراحی شده است. فرش های گرد کلاسیک معمولا برای ست شدن با فرش مستطیل که خریداری شده استفاده می شود. این فرش ها دارای تنوع  در تعداد شانه و تراکم هستند، هر چه تعداد شانه در فرش های گرد بیشتر باشد، طرح های زیباتر و ریزبافت تری را در آنها خواهید دید و طبیعتا پول بیشتری هم بالای آن خواهید داد.

·فرش فانتزی گرد

در طراحی فرش فانتزی گرد، هیچ اصول خاصی وجود ندارد و شاید به همین دلیل است که به آنها فرش فانتزی گفته می شود. در فرش های فانتزی انواع متنوعی وجود دارد که شامل طرح های پرزبلند، تک رنگ، آبرنگی، کودکانه، سه بعدی، هندسی و غیره است. اگر در اینترنت برای دکوراسیون فرش گرد جستجویی داشته باشید، بیشتر تصاویری که می بینید در چیدمان دکوراسیون از فرش های فانتزی گرد استفاده شده است.

·فرش گل برجسته گرد

فرش گل برجسته گرد، بیشتر در طرح های کلاسیک دیده می شود. اما گاها در برخی از فرش های فانتزی برای زیبایی و جلوه بیشتر از برجسته کردن طرح ها استفاده شده است. گل برجسته ها همانطور که از نامشان پیدا است، دارای نقش های برجسته ای مثل گل، بوته، ساقه و شاخه ها هستند. این فرش ها هم جلوه قشنگی می توانند در دکوراسیون شما داشته باشند.

فکر کنم تقریبا با معرفی انواع فرش ماشینی گرد، طرح هایی در ذهنتان آمد که هدف ما هم از این کار همین بود. اکنون شما طرح های بیشتری در ذهنتان هستند و می توانید با ذهن باز تری برای چیدمان دکوراسیون گرد خود با حضور فرش ها برنامه ریزی نمایید.

اما موضوع اصلی بحث ما که قسمت جالب و هیجان انگیز این متن خواهد بود، این است که چگونه فرش های گرد را در دکوراسیون خود استفاده نماییم تا زیبایی بیشتری برای ما و مهمانان به ارمغان بیاورد.

فرش گرد دکوراسیون

همانطور که در ابتدای متن گفتیم، برای اینکه زیبایی که میخواهید و انتظار دارید از فرش گرد ببینید، باید بدانید که آن را در کجا استفاده کنید. سوالی که ما را وادار به نوشتن این مقاله کرد این است که فرش های گرد را کجا استفاده کنیم بهتر است؟

1-در مکان هایی که دارای معماری گرد هستند!

در برخی از خانه ها قسمت هایی وجود دارند که در طراحی آنها از انحنا یا گردی خاصی استفاده شده است. استفاده از فرش ماشینی گرد در این مناطق می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. قطعا زیبایی این منطقه با حضور فرش های گرد دو چندان خواهد شد، ضمن اینکه فرش های مستطیل هم برای این منطقه زیاد به کار نمی آید مگر اینکه برخی ها بخواهند بد سلیقگی کنند و فرش مستطیل استفاده کنند. البته در برخی از مکان هایی که دارای معماری گرد یا منحنی دارند، می توان با رعایت اصولی خاص از فرش های با شکل مستطیل استفاده کرد.

2-زیر میز گرد هم می توان استفاده کرد.

از آنجایی که میز گرد در هر خانه ای یافت می شود، می توان از فرش های گرد در زیر آنها استفاده کرد. این کار سبب می شود که حاشیه میز گرد مشخص شده و زیبایی و جلوه خاصی را برای دکوراسیون شما ایجاد کند. همچنین سبب می شود میز گرد و صندلی هایی که در اطراف آن استفاده می کنید، از بقیه اجزا دکوراسیون متمایز شوند.

3-مکان هایی مثل زیر لوستر و زیر رابیتس بندی گرد 

در برخی از خانه ها دیده اید که با رابیتس بندی طرح های گرد و یا منحنی را روی سقف پیاده کرده اند. یا غیر از آن طرح هایی با استفاده از گچ کاری روی سقف قرار گرفته است، این نقاط یکی از بهترین جاهایی هستند که شما می توانید از فرش گرد در آن بهره ببرید. لوستر ها هم به خاطر اینکه دارای طراحی دایره شکل هستند، می توانند محلی باشند که ما فرش های گرد خود را در زیر آنها استفاده می کنیم.

البته لازم به ذکر است که استفاده از فرش به اضافه اجزا دیگری مثل میز و مبلمان می تواند جلوه بهتری به مناطق مذکور بدهید، پس سعی کنید فرش ماشینی گرد را در این نقاط تنها استفاده نکنید.

4-در فضای مرکز مبلمان گرد

مبلمان گرد یا منحنی دارای فضای تقریبا دایره ای شکل است که فضای مناسبی را ایجاد می کند که در آن منطقه بتوانیم از فرش گرد استفاده کنیم. اگر مبلمان گرد دارید، به شما توصیه می کنیم به جای استفاده از فرش های مستطیل از فرش های گرد و بیضی استفاده کنید تا دکوراسیونی شیک تر و بهتر داشته باشید.

5-در جاهایی که برخی از اجزای دکوراسیون متمرکز شده اند

شاید فضای دکوراسیون شما و اجزایی که در آن استفاده کرده اید، گسترده باشد بنابراین می توانید در فضاهایی که برخی از اجزای دکوراسیون در آنجا تراکم پیدا کرده اند، از فرش های گرد استفاده ببرید. مثلا اگر یک صندلی دارید که به همراه میز کوچک در گوشه ای از دکوراسیون قرار گرفته است، می توانید برای پوشش زیر آن از فرش ماشینی گرد استفاده نمایید. این کار همانطور که قبلا هم گفتیم می تواند این جز از دکوراسیون شما را تفکیک کند ، به علاوه اینکه می تواند آنها را در دکوراسیون شما بولد نماید، چون قطعا چشم انسان در دکوراسیون به آن قسمت به خاطر استفاده از فرش گرد جلب خواهد شد.

6-در فضایی که نمی توان از فرش مستطیل استفاده کرد

در برخی از مکان ها و فضاها هم شما ناچار هستید که از فرش های گرد استفاده کنید. برخی از مکان ها هستند که دارای انحنا یا شکل خاصی از معماری هستند که در استفاده از فرش های مستطیل محدود هستید، به شما توصیه می کنیم که از فرش های گرد استفاده نمایید که هم زیبا خواهند بود و هم مشکل شما را حل خواهند کرد.

البته لازم به ذکر است استفاده از فرش های گرد در مکان هایی که ممکن است قناص باشند و دیوار به نحوی کج است، توصیه نمی شود.

7-روی فرش های دیگر

بله شما می توانید روی کفپوس و فرش های دیگر از فرش گرد استفاده کنید،اما به شرطها و شروطها. به این شرط می توانید از فرش ماشینی گرد روی فرش ها و کفپوش های دیگر استفاده نمایید که طرح آن ساده باشد و طرح های پیچیده و هندسی ساده هم در آن استفاده نشده باشد.

مثلا شما نمی توانید روی فرش های کلاسیک که پر از طرح و نقش هستند از فرش های گرد استفاده نمایید، این کار نه تنها به زیبایی شما کمک نمی کند، بلکه یک بی نظمی را به دکوراسیون شما خواهد بخشید.

دومین شرط این است که نباید کفپوش زیرین کوچک باشد. برای مثال بهترین راه استفاده از فرش های گرد روی فرش های دیگر این است که بیش از 90 درصد از فضا با آن فرش پوشانده شده باشد.

سومین شرط هم این است که فرش زیرین گرد نباشد. شما می توانید با رعایت همه این نکات از فرش های گرد با طرح های زیبا و رنگ بندی متفاوت از فرش زیرین آن استفاده ببرید و دکوراسیون خود را شیک و لاکچری کنید.

8-در فضاهای کوچک

اگر اتاق کوچکی دارید که میخواهید جلوه بهتری داشته باشد و حتی بزرگتر نشان داده شود، می توانید از فرش گرد استفاده کنید. فرش های گرد می توانند ذهن انسان را درگیر کنند و وقتی که در دکوراسیون قرار می گیرند سبب می شوند که بیشتر به دیگر اجزای موجود در اتاق توجه کنیم و اینگونه فضا در ذهن بزرگتر جلوه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه