فرش ماشینی در دکوراسیون تأثیرات زیادی دارد . فرش های ماشینی کاشان با شانه و تراکم ، که مشخصه ی فنی آنهاست ، شناخته می شوند . یکی از نمونه های زیبا و پر فروش فرش ماشینی کاشان که در رنگ بندی های متنوع تولید می شود قالی 700 شانه است . شانه به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای عرضی فرش ماشینی گویند و تراکم به تعداد گره های به کار رفته در هر یک متر راستای طولی فرش ماشینی گفته می شود . فرش های 700 شانه به دلیل قیمت مناسب بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است به کار رفتن این تعداد گره در فرش موجب راحتی و نرمی آن می شود ارتفاع نخ خاب در این محصولات 7.5 است .
فرش های ماشینی 700 شانه به علت ویژگی های عنوان شده مقاوم در برابر فشار و سایش و تردد خواهند بود و برای مکان های شلوغ خانه مناسب هستند . استفاده از نگاره های ساده و خلوت در فرش های 700 شانه زیبایی بیشتری به همراه دارد چراکه نگاره های خلوت بر فرش های 700 شانه خوش درخشیده و جلوه بهتری دارند .
فرش های 700 شانه ابریشم گونه
از دسته قالی ممتاز کاشان است . محصولات ابریشم گونه ، با نخ پلی استر فیلامنت بافته شده اند و برای مکان های پذیرایی و لوکس مناسب هستند . محصولات 700 شانه ، از تنوع طرح و نقش فوق العاده و رنگ زمینه فرش متعددی همچون سرمه ای ، آبی کاربنی ، کرم و .. برخوردار می باشد که همین امر همخوانی آن با دیگر وسایل را سهل نموده است .
عوامل مختلفی در کیفیت فرش ماشینی 700 شانه دخیل هستند که از جمله موارد آن می توان به تعداد شانه و تراکم ، جنس الیاف کاربردی ، ارتفاع نخ خاب ، دستگاه بافت فرش ماشینی و … اشاره نمود .
فرش های هفتصد شانه شاید نتوانند به زیبایی فرش های دستبافت برسند اما باز هم زیبایی خاص  خود را داشته که افراد زیادی را به سمت خود جلب می نمایند . افزایش تعداد رنگ در قالی 700 شانه کاشان سبب افزایش قیمت فرش می شود . وجود رنگ های متنوع در بافت این نوع فرش ها باعث شده طرح های آن نیز متنوع بوده و در کل فرش هایی با تنوع بالا باشند . این طیف رنگی تنها عاملی است بر بیشتر نمودن زیبایی فرش دستبافگونه و کمی اختلاف قیمت در بین دسته فرش های 700 شانه . ولی این امر در بحث کیفی فرش تاثیر نداشته و تمامی فرش های 700 شانه با کیفیتی یکسان تولید می شوند .
انواع فرش 700 شانه براساس تعداد رنگ عبارتند از :
فرش  700 شانه 8 رنگ
فرش  700 شانه 10 رنگ
فرش 700 شانه 12 رنگ
فرش 700 شانه 14 رنگ

برای بافت فرش های 700 شانه 8 رنگ کاشان از دستگاه های به روز شرکت وندویل بلژیک برای بافت استفاد می شود که سبب شده تا فرش 700 شانه 8 رنگ در به عنوان فرش درجه یک محسوب شود .
فرش های 700 شانه کاشان در سه دسته فرش 700 شانه واقعی ، قالی طرح 700 شانه و قالی 700 شانه تبدیلی بافت و تولید می شود . فرش طرح 700 شانه به دلیل مشابه بودن با فرش پانصد از لحاظ تعداد گره ها در شانه و تراکم طولی ، به لحاظ قیمت نیز با آن محصول تفاوتی ندارد زیرا با همان مقدار الیاف و مواد تولید می گردد . فرش های ماشینی طرح 700 شانه تنها به علت داشتن طرحی مشابه نقشه فرش های 700 شانه واقعی در دسته محصولات 700 شانه قرار گرفته اند .
فرش های 700 شانه تبدیلی در تراکم پایین تر از 700 شانه واقعی هستند . محصولات 700 شانه تبدیلی را می توان فرش های درجه دوم از دسته 700 شانه ها نامید .
فرش های 700 شانه کاشان در تراکم های مختلف بافته می شوند . انواع فرش ماشینی 700 شانه در تراکم های مختلف 2100 ، 2550 ، 2700 و 3000 می باشد که به ترتیب افزایش استحکام و افزایش قیمت را به دنبال دارد . قالی هفتصد شانه تراکم 2550 از بهترین نوع 700 شانه می باشد  .
قالی ماشینی هفتصد شانه کاشان به دلیل استفاده از الیاف آکریلیک هیت ست شده که جایگزین بسیار خوبی به جای پشم طبیعی است ، از کیفیت بالایی برخوردار هستند . استفاده از الیاف آکریلیک که از با کیفیت ترین نوع الیاف در بافت فرش می باشد سبب شده تا فرش های ماشینی 700 شانه بافته شده با این الیاف در رده بندی کیفیت به عنوان فرش درجه یک شناخته شود .
قالی های ماشینی 700 شانه آکریلیک ، علاوه بر ضخامت استانداردی که دارند ، از مقاومت و استحکام بالا برخوردار هستند و در برابر پاخور شدن ، شست و شو ماهیت خود را از دست نمی دهند . این محصولات ، به دلیل زیبایی فوق العاده می تواند بهترین فرش برای جهیزیه عروس تلقی شوند و با توجه به پاخور نرمی و لطیفی که دارند ، به جهت به کار گرفتن به عنوان فرش اتاق خواب یا آشپزخانه استفاده می شوند .
عدم نخ در رفتگی ، عدم بافت غلط ، قرینگی در طرح و رنگ ، میزان بودن سایز و ابعاد ، توجه به هارمون بودن رنگ و طرح با شانه و ترراکم و … ویژگی های به عنوان فرش درجه یک 700 شانه کاشان می باشد .

خرید آنلاین فرش ماشینی دستبافگونه 700 شانه
خرید اینترنتی فرش 700 شانه ، راحت ترین و پرسرعت ترین روش خرید می باشد . فروشگاه اینترنتی دیوان از عرضه کنندگان مستقیم فرش 700 شانه کاشان است . ارسال رایگان فرش هفتصد شانه و تحویل فرش درب منزل از خدمات فروشگاه آنلاین دیوان می باشد .

  • admin divancarpet
  • آذر ۳, ۱۳۹۸
  • 27 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه