بی شک تمامی خریداران به دنبال خرید محصولی خوب و مرغوب هستند . حتی کسانی که توان مالی کم تری دارند با علم به اینکه خرید جنس بی کیفیتی برای آن ها هزینه هایی چندباره به دنبال خواهد داشت تا حد امکان در خرید به آیتم های خوب بودن محصول توجه می کنند . فرش های ماشینی از جمله کالاهایی هستند که کیفیت و مرغوبیت در آن ها حرف اول را می زند . بازار فرش ماشینی چنان گسترده شده است که انواع و اقسام فرش ها در هر کیفیت ، رنگ ، جنس و طرحی را در خود جای داده و نیاز تمامی مشتریان را بر طرف می کنند اما همواره می بینیم اولویت اول خریداران فرش ماشینی کاشان است چراکه فرش های ماشینی کاشان ویژگی های خوب بودن را داشته و به لحاظ اینکه فرش ماشینی خوب تلقی می شوند در سراسر دنیا خواهان دارند .
مورد مهم در زمینه فرش های ماشینی این که توان تشخیص فرش خوب و مرغوب از فرش های کم کیفیت و درجه دو و سه از عهده عامه مردم خارج بوده و نیازمند تخصص و مهارت است ، بهتر است فروشگاهی را جهت خرید انتخاب نمایید که فروشنده نسبت به تمامی محصولات آگاهی داشته باشد و بتواند شما را در امر خرید فرش ماشینی خوب هدایت کند ، از طرف دیگر لازم است در انتخاب برند هم دقت شود . برند هایی که اصطلاحا امتحان خود را پس داده اند ، برندهایی هستند نامی ، سرشناس و پرآوازه که سهم بالایی از بازار را در دست دارند . برای تعداد زیاد مشتریان یکی از المان های خوب بودن فرش ماشینی برند مورد نظر است . با این حال در ادامه مقاله به راهنمای خرید فرش ماشینی خوب پرداخته و به شما خواهیم گفت چطور می توانید یک تخته فرش ماشینی خوب و درجه یک را به قیمت عمده و به آسان ترین روش ممکن خریداری نمایید . اگر دشواری های خرید ، تقلب های دیده شده در بازار ، کیفیت فرش ماشینی و قیمت بالای محصولات از دغدغه شما به حساب می آید بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نمایید .
فرش ماشینی خوب کدام است
فرش ماشینی مجموعه ای از هزاران ویژگی است که هر کدام تنوع بالایی را به خود اختصاص داده اند . برای مثال ویژگی رنگ یکی از این موارد است در فرش های ماشینی که امروزه فرش های ماشینی ، بی نهایت رنگ و طرح دیده می شود از طرفی نمی توان رنگ و طرح خاصی را به عنوان رنگ فرش ماشینی خوب برگزید و از طرف دیگر نمی توان تاثیر رنگ و طرح را بر درجه بندی فرش نادیده گرفت . فرش های ماشینی در 5 درجه تولید می شوند که فرش های مرغوب ، درجه یک بوده و به ترتیب هر جه به درجه 5 نزدیک می شویم از کیفیت فرش کم خواهد شد .
مهم ترین ویژگی در فرش های ماشینی که خوب بودن محصول را تضمین می نماید مواد اولیه و دستگاه بافت است . تمام فرش ماشینی از الیاف و نخ تولید شده و عمده ماده اولیه نخ خاب است که در ظاهر فرش با رنگ های مختلفی دیده می شود . فرش ماشینی خوب از نخ خاب خوب برخوردار است ، در حال حاضر فرش خوب از نخ خاب اکرولیک هیت ست شده بافته می شود . نخی که بصورت صادراتی به کارخانه های فرش رسیده و با بافته شدن در محصولات ، فرش با دوام ، مقاوم در برابر حرارت غیر مستقیم ، مقاوم در برابر شست و شو و فشار ، درخشان و … را به همراه خواهد داشت . نخ های تار و پود در وهله دوم اهمیت دارند ، الیافت پنبه و پلی استر برای بکارگیری تحت عنوان نخ تار و پود مناسب هستند . یکی از آیتم های رعایت شده در فرش خوب کاشان استفاده از نخ خاب اکرولیک هیت ست شده و نخ تار و پود پنبه و پلی استر است ، این در حالی است که بسیاری از محصولات سایر شهرها در نخ خاب خود ناخالصی دارند و هرچه میزان این ناخالصی بیشتر باشد، از کیفیت و مرغوبیت فرش کم خواهد شد .
دستگاه های بافت همگی ساخت کشورهای اروپایی بوده و در صورتی که از تکنولوژی روز برخوردار باشند با بازدهی بالا توان تولید فرش ماشینی خوب را دارند . فرش ها بر اساس شانه و تراکم توسط دستگاه های مختلفی تولید می شوند .
رنگ و طرح فرش ماشینی خوب
منظور از رنگ و طرح به طور ویژه بر کیفیت رنگ و فاخر بودن طرح است . فرش ماشینی خوب ، محصولی است که هنگام شست و شو دچار رنگ دهی نشود و تا سالیان سال خوش رنگ و لعاب در کف خانه ما خود نمایی کند . محصولات بی کیفیت از نظر رنگ در برخورد با مایعات ، رنگ داده و درخشندگی و شادابی خود را از دست می دهند . حال آنکه تنوع رنگ هم در درجه بندی فرش مهم است اما نه به اندازه کیفیت آن . فرش های درجه یک عموما تنوع رنگی داشته و جلوه گری خاصی دارند .
طرح فرش ماشینی خوب باید فاخر و دارای اصالت باشد . مهم نیست طرح بکار گرفته شده سنتی باشد یا کلاسیک یا فانتزی هم آن است که نقشه فرش بر اساس سبک زیبایی شناسی هارمون و جذاب باشد . انواع طرح ها و رنگ ها وقتی در فضای مناسب قرار بگیرند خوش درخشیده و زیبا خواهند بود و همچنین اگر در فضایی نامربوط پهن شوند نما توانند زیبایی خود را به نمایش بگذارند . برای مثال یک طرح سنتی هرچند هم که زیبا و اصیل باشد اگر در فضای مدرن بکار گرفته شود به علت عدم تطابق با سبک دکور و سایر وسایل نمی تواند فرش خوبی تلقی شود .
هنگام خرید به المان های زیبایی شناسی و نکات کاربردی خرید فرش خوب توجه نمایید . از مهم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- ابعاد فرش ماشینی نباید به گونه ای باشد که هنگام پهن شدن در فضا مقداری از فرش روی دیوار قرار بگیرد یا تا خورده شود . تا خوردگی و شکستگی در فرش به مرور موجب سوراخ شدن خواهد شد . فرش ماشینی خوب و درجه یک هم در صورت نگهداری و مراقبت نادرست ، عمر کافی نخواهد داشت . بهتر است فرش مقداری کوچک تر از ابعاد اتاق انتخاب شود تا هم جلوه بهتری داشته باشد و هم کناره های آن دچار آسیب نشود .
2- واژه شانه و تراکم پر کاربردترین واژه ها در بازرا فرش و قالی است . فرش ماشینی خوب در تمام شانه ها و تراکم ها تولید می شوند اما هنر خرید فرش با شانه و تراکم مناسب است که موجب طول عمر بالای فرش ماشینی خوب خواهد شد . برای مکان های پر تردد ، فرش ماشینی 700 شانه انتخابی خوب و برای مکان های خلوت و کم رفت و آمد خانه ، فرش ماشینی 1200 شانه ، محصولی خوب و مطلوب خواهد بود . فرش ها با شانه و تراکم مختلف ویژگی های متفاوتی به خود می گیرند که در کاربرد آن ها نمایان می شود . برای روشن شدن موضوع به مثال زده شده توجه نمایید . فرض کنید فرش ماشینی 1200 شانه را در جلوی درب ورودی که میزان رفت و آمد بالایی دارد پهن کرده اید ، فرش 1200 شانه به علت شانه و تراکم بالا ، استفاده از الیاف نازک و لطیف و ارتفاع کم نخ خاب ضخامت کمی داشته و نازک است . فرش 1200 شانه حتی اگر درجه یک هم باشد بر اثر فشار و سایش زیاد از بین می رود اما این فرش مختص فضاهای مهمان نشین و لوکس خانه است چراکه به فرش دستبافت گونه معروف بوده و زیبایی و جلوه گری ویژه ای دارد. اما فرش 700 شانه خوب و درجه یک تا ده ها سال می تواند در شلوغ ترین قسمت خانه پا بخورد و همچنان مانند روز اول با کیفیت باشد .
خرید فرش خوب
فرش خوب بدلیل استفاده از مواد اولیه خوب و درجه یک نسبت به محصولات درجه دو ، سه ، چهار و پنج گران قیمت تر خواهد بود . مبادله فرش های ماشینی به دلیل دست به دست شدن های بی جا و طولانی بودن مسیر عرضه ارزش افزوده فوق العاده بالایی به خود می گیرند ، پس بهترین روش برای کاهش قیمت این محصولات کوتاه کردن مسیر عرضه است .
خرید فرش ماشینی ، مستقیما از تولید کننده امکان پذیر است و پا گرفتن دیجیتال مارکتینگ منجر به خرید محصولات با کیفیت در قیمت ارزان شده است . تولید کنندگان فرش های ماشینی خوب جهت رفاه حال مشتریان ، عرضه بهتر محصولات ، از بین بردن هزینه های سربار و ارتباط مستقیم با خریدار بازار های اینترنتی را به وجود اورده اند . خرید از این بازار ها برای تولید کننده و خریدار مزایای بی شماری به همراه دارد که در کل می توان چنین گفت خرید فرش ماشینی خوب به قیمت مناسب ، مقرون به صرفه و اصل از فروشگاه های اینترنتی امکان پذیر است.
برند دیوان هم یکی از این تولید کنندگان فرش خوب کاشان است که با ایجاد فروشگاه اینترنتی ،  محصولات ناب و بی نظیر خود را همدفمند ارائه داده است . به فروشگاه اینترنتی فرش دیوان سری زده و از بین محصولات متنوع ، بهترین محصول را برای خانه خود انتخاب نمایید . آدرس کارخانه فرش خوب کاشان ، در سایت دیوان موجود است .

  • admin divancarpet
  • اسفند ۵, ۱۳۹۷
  • 21 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه