خرید فرش ماشینی یکی از مهم ترین و حساس ترین ملزوماتی ست که لزوم وجود آن در هر خانه و فضایی احساس می شود . فرش های ماشینی در درجه بندی های مختلف از یک تا پنج ، رده بندی شده که هر درجه بر اساس مجموعه ای از آیتم ها مشخص می گردد . فرش های درجه یک ، فرش های ماشینی خوب نام دارند که در داشتن ویژگی های کیفی ، فنی و ظاهری نسبت به سایر فرش ها خصوصیات مطلوب بیشتری به خود اختصاص داده اند . تمامی خریداران در بازار به دنبال خرید فرش ماشینی خوب هستند ، فرشی که در عین کیفیت و زیبایی با قیمت مناسبی عرضه شود و بتوان به برند و نام تولید کننده آن اطمینان نمود .
فرش های ماشینی کاشان ، بهترین فرش ها در سراسر جهان شناخته شده اند و عمده تولیدات شهر کاشان از فرش های ماشینی خوب به شمار می روند . فرش های خوب کاشان تمامی خصوصیات مثبت کیفی و ظاهری را در یک تخته محصول جمع کرده و توان رقابت سایرین را ربوده است . شناخت همگیر و جهانی فرش های تولید شده زیر نظر برند های شهر کاشان دلیلی ست بر خوب بود ، درجه یک بودن و در یک کلام صادراتی بودن فرش های کاشان .
مقاله پیش رو در پی پاسخ به این سوال که فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟ نوشته شده است و با بررسی تمامی روش های خرید و فروشگاه های خرید به بهترین روش و فروشگاه اشاره خواهد نمود . بد نیست بدانید ملاک پاسخ به این سوال که فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟ کیفیت ، درجه یک بودن فرش ، زیبایی و چشم نوازی و در نهایت مقرون به صرفه بودن خرید است . پیشنهاد می شود ادامه مقاله را مطالعه نمایید تا بتوانید به انتخاب بهترین فروشگاه جهت خرید فرش ماشینی خوب اقدام نمایید .  مقاله مرتبط : فرش ماشینی خوب کدام است ؟
فرش ماشینی خوب
همواره از فرش ماشینی خوب و درجه یک صحبت می شود ، اما به راستی فرش خوب چه فرشی است و چه ویژگی هایی می تواند محصولی را به فرش خوب یا فرش بد تبدیل نماید . خریداران به دنبال فرش خوب هستند و اگر از آن ها بپرسیم ویژگی های محصول مد نظر شما چیست بی شک به داشتن کیفیت بالا ، دوام و ماندگاری و ظاهری چشم گیر اشاره خواهند کرد . مواد اولیه مصرفی در تولید فرش به عنوان اولین و مهم ترین المان موثر بر کیفیت حائز اهمیت است . فرش ها از نخ و الیاف ساخته شده اند . فرش خوب الیاف خوب می طلبد و بهترین نخ موجود در بازار نخ اکرولیک هیت ست شده برای نخ خاب و نخ های پلی استر و پنبه برای بافت تار و پود در فرش هستند .
تولید کنندگان کاشانی با استفاده از نخ اکرولیک اصل و صد در صد خالص تولیداتی ناب وارد بازار کرده در حالی که بسیاری از برند های دیگر از الیاف خاب ناخالص کمک گرفته که دوام و ماندگاری کم تری نسبت به فرش های خالص اکرولیک دارند . استفاده از دستگاه های بافت با فناوری نوین مورد دیگری است بر دوام بالا و کیفیت بی نظیر فرش های خوب کاشان .

 

در کنار این موارد ، داشتن طرح و نگاره هایی زیبا و بافتی بی عیب و نقص که هنر تیم طراحی و نقشه کشی و نیروهای خبره خط تولید را می طلبد از دیگر موارد موثر بر تولید یک تخته فرش خوب به حساب می آید . شهر کاشان از دیرباز هنرپرور بوده و در طراحی و معماری و هنرهایی از این دست در محافل هنری حرفی برای گفتن داشته است ، این هنر و هنرمندی را می توان در طرح ها و نقشه های بی نظیر و نگاره های ناب و فاخر فرش های کاشان به وضوح مشاهده نمود .
فرش ها پس از تولید و خروج از دستگاه وارد مرحله ای به نام آهار یا پردازش می شوند . در این مرحله فرش برای درجه بندی بررسی خواهد شد . چندین و چند متخصص از حرفه های مختلف در مرحله آهار فرش را از نظر گذرانده و هر فرد متناسب با تخصص خود وجود یا عدم وجود عیوب در فرش را مد نظر قرار می دهد . در صورت وجود عیب در فرش اگر قابل رفع باشد ، توسط گروه رفوگری رفع شده و اگر عیب عمیق باشد از درجه بندی و کیفیت فرش کاسته خواهد شد . امکان ندارد فرش با هرگونه عیب و نقصی در مرحله آهار در دسته فرش های خوب و درجه یک قرار بگیرد . تیم بررسی در این مرحله بسیار وسواس داشته و با خصاصت تمام به فرش ها رتبه می دهند .
ویژگی هایی مانند داشتن تقارن در طرح و رنگ ، عدم بافت غلط ، عدم وجود سوراخ یا هر نوع نخ در رفتگی ، عدم تکرار بافت و نخ کوب شدن ، داشتن سایز دقیق ، برابر بودن ارتفاع نخ خاب در سراسر فرش و … موارد مورد بررسی در مرحله پردازش است .
به سوال اصلی مقاله بر می گردیم . فرش ماشینی خوب از کجا بخرم ؟
در پاسخ به این سوال باید داشتن ویژگی های فرش خوب را در نظر گرفت و در انتخاب برند و فروشگاه جنبه های مختلفی را لحاظ نمود . همانطور که می دانیم روش های خرید مستقیم در مقابل روش های خرید غیر مستقیم قد علم کرده و فروشگاه های  اینترنتی در حال رقابت با فروشگاه ها فیزیکی و روش های سنتی هستند . خرید فرش ماشینی خوب از فروشگاه های اینترنتی به شرط رعایت نکات امنیتی خرید از دیجیتال مارکتینگ ها به قیمت ارزان امکان پذیر خواهد بود . اما در بازار های سنتی به علت وجود تعداد زیادی از فروشندگان که تخصصی در این زمینه نداشته و صرفا جهت کسب سود در حال فعالیت هستند احتمال خریدی رضایت بخش کم تر خواهد بود .
فرش ماشینی خوب باید از برند خوب خریداری شود . در مرحله اول نیازمند انتخاب برند و پیدا کردن لینک فروشگاه اینترنتی معتبری هستیم که زیر نظر تیم کارشناسان فروش برند هدایت می شود . در هر زمان و مکان می توانید به فروشگاه اینترنتی رفته و از فرش های خوب و درجه یک آن دیدن نمایید . در فروشگاه های مجازی محصولات از طریق تصاویر و ذکر ویژگی های مورد نیاز معرفی شده و پشتیبان آنلاین اماده پاسخگویی به سوالات خریداران خواهد بود . اگر اندکی با دنیای اینترنت آشنایی داشته باشید به راحتی می توانید فرش خوب انتخاب شده را به سبد خرید خود افزوده و مراحل تولید را طی نمایید .
خرید خوب زمانی تکمیل می گردد که فرش در عین خوب بودن ، با کیفیت بودن و زیبا بودن قیمت مطلوبی داشته باشد ، در بازارهای فیزیکی به علت عبور فرش از مسیر طولانی عرضه و ارزش افزوده بالا فرش ها بسیار گران تر از قیمت فروش کارخانه هستند . در فروشگاه های اینترنتی تولید کنندگان با ارائه فرش های خوب و درجه یک توجه مشتریان را جلب نموده و با عرضه محصولات به قیمت پایین خریداران را به خرید وسوسه خواهند کرد .
تبلیغات هدفمند ، کمک گرفتن از نیروی انسانی پر بازده و تمامی مراحل تولید ، خرید مواد اولیه به صورت مستقیم از صادر کننده و به قیمت عمده ، تولید انبوه و استفاده از صرفه های مقیاس و …. از جمله مهم ترین دلایلی ست که یک تخته فرش ماشینی خوب در فروشگاه های اینترنتی به قیمت ارزان عرضه می شود .
فرش ماشینی خوب را به صورت اینترنتی از فروشگاه های مجازی و یا کانال های تلگرام و .. خریداری نمایید تا بدون نیاز به صرف زمان و هزینه و رفتن به فروشگاه در هر زمان تمایل داشته باشید فرش خوب را خریداری نموده و با ارسال رایگان درب منزل تحویل بگیرید . اطمینان از اصالت فرش و عدم هیچ گونه تقلب رضایت خاطر خرید را بالا برده و در حال حاضر روشی بهتر از خرید فرش ماشینی خوب از فروشگاه اینترنتی و مستقیما از تولید کننده وجود ندارد .
انتخاب برند ، دشوار ترین مرحله خرید فرش خوب به روش مذکور است . برای این مورد بهترین راهکار توجه به تعداد مشتریان ، رضایت خاطر یا عدم رضایت خاطر افرادی است که از محصولات برند خریداری نموده و توجه به ویژگی های فرش های تولیدی است . گروه تولیدی فرش دیوان در بازارهای داخلی و خارجی سهم عمده ای از فروش را در دست گرفته و تعدد مشتریان گواهی بر خوب بودن فرش های دیوان است . به فروشگاه اینترنتی دیوان سری زده و ویژگی های و قیمت های محصولات دیوان را با سایر برند ها مقایسه کنید و از برتر بودن فرش های تولید شده توسط این برند نامی اطمینان حاصل نمایید . محصولات برند دیوان صادراتی و درجه یک بوده و این گروه تولیدی با سابقه ای درخشان تخصصا در زمینه تولید فرش های خوب فعالیت می کند . خرید از برند دیوان می تواند فرشی درجه یک و عالی برای خانه شما به ارمغان داشته باشد .

 

  • admin divancarpet
  • اسفند ۲۷, ۱۳۹۷
  • 27 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه