فرش ها باعث می شوند که منازل زیبایی بیشتر به خود بگیرند و هر منزل می تواند متناسب با سبک دکوراسیون خود فرش های مختلفی داشته باشد . ما قصد داریم در ادامه این مقاله درباره زیبا ترین فرش ماشینی که همان فرش 1200 شانه می باشد توضیحاتی را بیان  می نماییم .

مشخصات ظاهری فرش های 1200 شانه :

فرش 1200 شانه مانند سایر فرش ها دارای ویژگی های منحصر بفردی است . که عبارتند از :

  • تراکم طولی و عرضی در فرش های 1200 شانه : تراکم طولی و عرضی در تمامی فرش ها جزء مهم ترین ویژگی ها می باشند . به طور کلی به تعداد گره های موجود در یک متر از طول فرش تراکم و به تعداد گره های موجود در یک متر از عرض فرش شانه گفته می شود . که فرش 1200 شانه همان گونه که می توان از نامش هم فهمید دارای 1200 گره در یک متر از عرضش می باشد . و اکثر آن ها دارای تراکم 3600 می باشند و به این معنی می باشد که در یک متر از طول آن ها 3600 گره وجود دارد . و به دلیل داشتن تعداد بالای شانه و تراکم به فرش دست بافت بسیار نزدیک می باشد و به آن فرش دست بافت گونه می گویند .
  • رنگبندی در فرش  1200 شانه : یکی دیگر از مشخصات فرش های 1200 شانه رنگبندی آن ها می باشد . رنگ بندی در فرش ها دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا در دکوراسیون نقش مهمی ایفا می کنند . در انتخاب رنگ آن ها باید به رنگ سایر وسایل مورد استفاده در دکواراسیون تان نیز توجه نمایید و رنگی را انتخاب نمایید که با سایر وسایل دارای هارمونی باشد . همانطور که مشخص است رنگ فرش به سلیقه ی هر فرد بستگی دارد . فرش ها دارای طیف رنگی متنوعی می باشند که عبارتند از تیره ، روشن و خنثی . فرش ها از یک رنگ غالب به نام رنگ زمینه تشکیل می شوند و سپس در بستر آن ها از رنگ های دیگر نیز استفاده می کنند . فرش 1200 شانه اغلب دارای 8 تا 10 رنگ می باشد .
  • سایز فرش 1200 شانه : برای بافت فرش ها اغلب از سایز و ابعاد استاندارد و یا تعیین شده ای استفاده می نمایند . در فرش های 1200 شانه نیز این گونه است و این ابعاد عبارتند از فرش 6 متری ، 9 متری و 12 متری . اما اگر شخصی ابعادی خارج از این ابعاد بخواهد نیز می تواند به شرکت های بافنده سفارش بدهد تا ابعاد مورد نیازش را ببافند این نوع فرش ها به فرش سفارشی معروف می باشند و قیمتشان بالاتر است .
  • طرح فرش 1200 شانه : برای تمامی افراد در هنگام خرید فرش طرح و نقشه بسیار مهم می باشد. طرح و نقشه های که در فرش 1200 شانه بافته می شوند بسیار متفاوت و متنوع هستند . به همبن خاطر اکثر سلایق را پوشش می دهد . و افراد زیادی را به سمت خود جذب نموده است . در فرش 1200 شانه به دلیل بالا بودن تعداد تراکم و شانه از طرح های شلوغ  و پر استفاده می شود .

عوامل تاثیر گذار در کیفیت فرش 1200 شانه :

برای خرید فرش ماشینی یکی از نکات مهم آن کیفیت می باشد و اکثر افراد به دنبال فرش باکیفیت می باشند . عواملی که در کیفیت فرش تاثیر گذار می باشند عبارتند از :
جنس الیاف فرش: برای بافت فرش های ماشینی اغلب از الیاف مصنوعی استفاده می کنند . الیاف های که برای بافت فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از پلی استر ، بی سی اف ، اکریلیک و یا ترکیبی از آن ها . در بین الیاف های نام برده شده الیاف اکریلیک دارای بالا ترین کیفت می باشد از خصوصیات این نوع الیاف می توان به نرمی ، لطافت ، طول عمر بالا ، بدون پرز بودن ، ضد حساسیت بودن ، در برابر پا خوردگی مقاوم است ، گرد و خاک را جذب نمی کند و در برابر حرارت مقاوم می باشد به صورتی که می تواند به مدت 10 دقیق گرمای یک قابلمه و یا اتوی داغ را تحمل کند بدون هیچ گونه سوختگی و یا تغییر رنگی . از این نوع فرش ها می توانید برای اتاق کودکان و یا افرادی که دارای حساسیت می باشند استفاده نمایید . دستگاه ها بافت فرش نیز در کیفیت فرش تاثیر گذار می باشد .  امروزه برای بافت فرش از دستگاه های پیشرفته و به روز استفاده می کنند . که عبارتند از HCPx2 و HCI . برای فرش  1200 شانه نیز از این دو دستگاه استفاده می کنند .

خرید فرش 1200 شانه :

برای خرید فرش 1200 شانه هم می توانید به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری اقدام نمایید . در خرید حضوری می توانید به نمایشگاه ها و یا فروشگاه های فرش بروید و در آنجا از فرش ها دیدن نمایید . اما در خرید غیر حضوری که خرید آنلاین فرش می باشد دیگر نیازی نست که به فروشگاه ها و یا نمایشگاه ها مراجعه نمایید . شما می توانید در هر کجا و یا هر زمانی وارد فروشگاه های آنلاین شوید و از  کلکسیون فرش ها دیدن نمایید . در فروشگاه آنلاین فرش می توانید از تمامی محصولات دیدن نماید این امکان در فروشگاه های حضوری نمی باشد زیرا در فروشگاه های حضوری به دلیل نداشتن فضای کافی نمی توانند تمامی محصولات خود را به نمایش بگدارند بنابراین سعی می کنند محصولات پر فروش خود را به نمایش بگذارند . شما می توانید در فروشگاه اینترنتی فرش از تمامی محصولات دیدن و به اطلاعات تمامی آن ها دسترسی داشته و آن ها را با هم مقایسه نمایید و همچنین قیمت فرش هایی که در فروشگاه اینترنتی فرش ارائه می شود  معادل قیمت کارخانه  یا قیمت عمده  فروش فرش می باشد .
شما می توانید برای خرید فرش 1200 شانه به فروشگاه آنلاین دیوان مراجعه نمایید و از تمامی طرح ها و نقش های آن دیدن نمایید و فرش 1200 شانه مورد نظر خود را انتخاب و با بهترین کیفیت خریداری نمایید .

  • admin divancarpet
  • دی ۵, ۱۳۹۷
  • 14 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه