با توجه به قدمت صنعت فرش ماشینی از ابتدا تا کنون برای بافت فرش ماشینی از دستگاه های بافت متفاوتی استفاده کرده اند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز به روز شاهد دستگاه ها و ماشین آلات به روز و مدرن تری می باشیم . در ادامه دو مورد از مدرن ترین دستگاه های بافت را معرفی می نماییم .

 

ماشین بافت  HCP

یکی از مدرن ترین دستگاه های بافت که ساخت شرکت وندوایل از کشور بلژیک می باشد HCP است که کلیه محصولات بافته شده با آن دارای درجه کیفیت بالا و درجه یک می باشند . به طور کلی سیستم بافت این دستگاه به صورت کامپیوتری می باشد می باشد که می توان انواع طرحهای مورد نظر را روی آن تنظیم نمود . یکی از بارزترین ویژگی هایی که فرش ماشینی درجه یک بافته شده بااین دستگاه دارد ریز بافت بودن ، دستبافتگونه و ظرافت بالای آن می باشد . مورد استفاده قرار دادن الیافی چون اکریلیک ، پلی استر ( ابریشم مصنوعی ) برای نخ خاب و پنبه و پلی استر برای نخ تار و پود در این دستگاه مرسوم می باشد . لازم به ذکر است که فرش ماشینی باکیفیت بافته شده با این دستگاه در مقایسه با محصولات تولید شده با ماشین شونهر آلمان بالاتر می باشد  .

 

ماشین بافت HCI

از جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های بافت فرش ماشینی hci می باشد که نقشی پر اهمیت در افزایش کیفیت آن دارد . ماشین بافت hci تولید شده شرکت وندوایل کشور بلژیک می باشد و اغلب برای بافت فرشهای با تراکم بالا مانند فرش 1000 شانه ،  فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه مورد استفاده قرار می گیرد . این دستگاه قابلیت بافت طرح های متنوع را دارا می باشد .

  • admin divancarpet
  • مهر ۱۸, ۱۳۹۷
  • 33 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه