دنیای اطراف ما همواره در حال تغییر و دگرگونی است . بسیاری از این تغییر و تحولات مربوط به بازار محصولات است . بازار محصولاتی که به لحاظ داشتن عرضه و تقاضا بین فروشندگان و خریداران بوجود آمده اند و هدفی جز رفع نیاز خریداران و امرار معاش تولید کنندگان ندارد .
در هر بازه ای از زمان ، نیاز افراد متناسب با شرایط رقم می خورد . در حال حاضر نیاز افراد به داشتن وسایلی است که هم کاربردی بوده و هم در زیبایی و رفاه نقش داشته باشد . این دگرگونی در بازار فرش کاملا مشهود است . امروزه خریداران به دنبال خرید فرش ارزان با کیفیت و زیبایی بالا هستند . آن ها به سراغ فروشندگانی می روند که تولید کننده باشند و بتوانند فرش به قیمت درب کارخانه بخرند . آن ها در خرید فرش ماشینی به مقوله ارزان قیمت بودن ، زیبایی و کیفیت بالا توجه می کنند و معدود کارخانه هایی هستند که بتوانند محصولی با این شرایط به دست مشتری برسانند .
جالب تر آن که تولید فرش های زیبا می تواند سهم بیشتر بازار را نصیب تولید کننده نماید و یکی از دلایل معروفیت برند های نامی از جمله برند دیوان زیبایی در کنار کیفیت و دوام و ارائه فرش ارزان قیمت است .
طبیعی است که خریداران قبل از خرید فرش ماشینی که نسبتا گران قیمت و با ارزش هستند ، زمانی را صرف تحقیق و بررسی کیفیت و قیمت محصولات بنمایند چراکه پس از خرید ، تغییر محصول و خرید مجدد کالا امری نشدنی خواهد بود . انتخاب برند در تعیین کیفیت و قیمت فرش ها نقش مستقیمی دارد ؛ که مشتریان خوب می دانند برند های برتر را بر اساس سهم بازار و سابقه و عملکرد باید انتخاب نمایند برای مثال گروه تولیدی دیوان ، از برند هایی است که در بازار های داخلی و خارجی سهم عمده ای داشته و همین موضوع توجه مشتریان را جلب نموده و در کنار خرید حضوری ، خرید اینترنتی فرش ارزان قیمت با کیفیت بالا را برای مشتریان فراهم آورده است .
از طرف دیگر موارد مختلفی هستند که خرید خوب و ارزان را می تواند تضمین نمایند . اما متأسفانه این روش ها آنطور که در کشور های پیشرفته جهان مورد استفاده قرار گرفته اند ؛ در کشور های جهان سوم رونق نداشته و مورد کاربرد نیستند . این عدم استفاده از روش های خرید نوین و اینترنتی بررسی شده و با حل ریشه ای مشکلات انتظار می رود طی سال های آتی خرید اینترنتی فرش های ماشینی و استفاده از فروشگاه های آنلاین از روش سنتی پیشی گرفته و مردم خرید با کیفیت و ارزان قیمت را از طرق روش های نوین تجربه نمایند .
قیمت گذاری فرش های ماشینی
ترجیح تمامی خریداران آن است که در عین کیفیت بالا بتوانند قیمتی پایین برای خرید پرداخت نموده و درگیر اختلاف قیمت های غیر منطقی بازار نشوند . از این رو لازم است مشتریان موارد موثر بر تعیین قیمت را دانسته و بر مواردی که بدون تاثیر منفی بر کیفیت ، قیمت را ارزان تر خواهد نمود واقف باشند . موارد ریز و درشت زیادی بر تعیین قیمت اثر گذار هستند اما مهم ترین ان ها به شرح زیر می باشد :
1- محصول زمانی با کیفیت است که از مواد اولیه با کیفیت تولید شده باشد . با کیفیت ترین الیاف موجود در بازار نخ هایی هستند با نام اکرولیک که فرایند هیت ست را پشت سر گذاشته اند . هیت ست فرایندی است جهت مقاوم سازی هرچه بیشتر نخ ها . این الیافت وارداتی بوده و گران قیمت هستند .
تولید کنندگان بزرگ و با سابقه مانند برند دیوان نخ اکرولیک را مستقیما از وارد کنندگان خارجی خریداری میکنند و به میزان زیادی در قیمت این الیاف صرفه جویی می نمایند . پس تا به این جا ارائه فرش ارزان قیمت با کسانی است که الیاف را بدون واسطه و ارزان از وارد کننده خریداری نمود و با خرید عمده تخفیف شامل آن ها می گردد . کارخانه فرش ماشینی دیوان و عمده تولید کنندگان نامی کاشان از این روش استفاده می کنند تا هم ارزان بودن و هم کیفیت و اصل بودن محصول را تضمین نمایند . روش خرید مسقیم الیاف اکرولیک هیت ست مانند روش خرید اینترنتی و مستقیم فرش ماشینی است که برای خریداران با مزایای زیاد همراه است .
2- نیروی متخصص و ارزان قیمت ، موردی است که در شهر کاشان وجود دارد و برند دیوان از آن استفاده می نماید . چراکه شغل عمده افراد در کاشان در صنعت نساجی رقم خورده و رقابت بالا موجب شده تا نیروی کار ، تخصص خود را ارزان تر از سایر شهرها عرضه نماید . داشتن تخصص و تأسیس کارخانه فرش بافی در شهرک هایی که سهم عمده ای از سرمایه و نیروی کار را در زمینه نساجی دارند ، تولید کننده را از هزینه های آموزش مبرا ساخته و با پایین آمدن خطای انسانی و ریسک تولید هزینه تولید و قیمت فرش را ارزان تر خواهد نمود .
مقاله مربوطه : فرش کاشان را از کارخانه فرش کاشان بخرید
3- موارد دیگری مانند استفاده از دستگاه ها و تکنیک های پر بازده نیز بر تعیین قیمت فرش موثر هستند که از کانال مشابه نیروی انسانی متخصص عمل می نمایند . برند دیوان با بکارگیری تکنولوژی نوین بازدهی بالایی در محصولات دارد که این امر در تولیدات برند نام برده قابل بررسی و مشاهده می باشد .
4- داشتن طرح و نقشه زیبا و غیر تکراری ، تنوع رنگی بالا و هارمون و در کل زیباتر بودن فرش عاملی است تا قیمت را بالا برده و فرش را با ارزش تر نماید .
5- هرچه شانه و تراکم فرش کم تر باشد ، محصول ارزان تر و هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد محصول گران تر خواهد بود . این مورد به کیفیت و داوم ربطی نداشته و صرفا به علت تفاوت مواد اولیه ، تفاوت نخ خاب و تفاوت هنری که در تولید فرش های کم شانه و فرش های پر شانه بکار می رود صورت گرفته است .
تا بدین مرحله دانستیم که در صورت انتخاب برند درست که به تمامی تکنیک های تولید واقف باشد می توان فرش ماشینی را به قیمت ارزان تر از سایر برند ها تهیه نمود . این مورد خصوصا در قیمت گذاری فرش های ماشینی کاشان نمود یافته است چراکه تمام تولید کنندگان با استفاده از نیروی متخصص ، دستگاه های روز اروپا مشغول فعالیت بوده و رقابت سختی بین آن ها برقرار است . موردی که بیشترین تأثیر را بر قیمت داشته و می توان روی آن در خرید فرش با کیفیت با قیمت بسیار ارزان حساب ویژه ای کرد روش خرید فرش ماشینی می باشد . 
خرید اینترتی فرش ارزان
در بین روش های خرید ، مراجعه به فروشگاه های آنلاین و خرید اینترنتی نسبت به سایر روش ها مطلوبیت بیشتری برای خریداران به همراه دارد . فرش های ماشینی که در بازار های اینترنتی عرضه می شوند در داشتن کیفیت چیزی کم از فرش های موجود در بازار های فیزیکی نداشته و علت ارزان قیمت بودن آن ها کسر هزینه هایی است که در خرید سنتی به قیمت کارخانه افزوده می شود . برند دیوان و سایر برند های برتر بازار فرش  در ایجاد فروشگاه اینترنتی جهت رفاه حال مشتریان ، کارآ نمودن بازار ها ، خرید ارزان قیمت ، سود بیشتر تولیدکنندگان ، راحتی فروش تولید کنندگان و در نهایت دو سر سود بود مبادله بین خریداران و تولید کنندگان اقدام نموده و فروشگاه اینترنتی برند دیوان با حداکثر خدمات در اختیار مشتریان قرار گرفته است .
در خرید اینترنتی فرش ارزان پس از مراجعه به فروشگاه برند دیوان که بودن صرف زمان و هزینه وارد آن شده اید و محدودیتی بابت ماندن در فروشگاه نخواهید داشت ، علاوه بر خرید فرش ارزان قیمت می توانید در قسمت های مختلف خدمات مختلفی دریافت نمایید . قسمت مقالات در زمینه کسب اطلاعات ، قسمت پشتیبان آنلاین در زمینه پاسخ به هر گونه سوالات ، قسمت درباره ما اطلاعاتی درباره تولید کننده و در نهایت دسته شاخه می تواند محصولات تولیدشده تحت عنوان برند دیوان را در اختیار شما قرار دهد . مقایسه بین قیمت و کیفیت محصولات برند دیوان با قیمت و کیفیت سایر برند ها و سایر روش های خرید به ما نشان می دهد که ارزان قیمت بودن از کیفیت نکاسته است بلکه محصولات ناب و درجه یک هستند که به علت کوتاه شدن مسیر عرضه با قیمتی ارزان و مطلوب در اختیار خریداران قرار می گیرد . در خرید اینترنتی فرش شما تنها هزینه مواد اولیه و نیروی صرف شده را پرداخت می نمایید و فروشنده بهایی اضافه تر از قیمت کارخانه دریافت نماید . پس با خیال راحت فرش موردنیاز خود را در بهترین کیفیت ، زیباترین دوام و ارزان ترین قیمت از فروشگاه اینترنتی دیوان خریداری کنید .

  • admin divancarpet
  • اسفند ۲۹, ۱۳۹۷
  • 14 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه