برای بررسی قیمت فرش های 1000 شانه کاشان کلیک کنید .
چرا این روزها خرید فرش های ماشینی دستبافتگونه زیاد شده است ؟

یکی از ملزومات هر خانه که سهم زیادی در بودجه خانوار دارد ، فرش ها هستند . فرش ها در دو نوع دستبافت و ماشینی برای پهن شدن در کف خانه مناسب هستند اما فرش های دستبافت قیمت بسیار بالایی داشته و ترجیح خریداران بر خرید فرش های ماشینی می باشند . حتی اعیان و اشراف نیز فرش های دستبافت را برای قسمت های خاصی از خانه خریداری می کنند . فرش های دستبافت از نظر ارزش هنری ، زمان بافت و … بسایر اعلا بوده و از همین جهت گران قیمت هستند اما فرش های ماشینی که در حال حاضر تنوع زیادی هم به خود گرفته اند با بافته شدن توسط ماشین آلات هزینه تمام شده کم تری نسبت به فرش های دستبافت دارند .
به علت سهم زیادی که فرش ها به عنوان بهترین کف پوش در بودجه خانوار دارند ، یکی از آیتم های خرید و گزینه های مد نظر مشتریان بررسی قیمت محصول و خرید فرشی است متناسب با توان مالی . خرید فرش های ماشینی با کیفیت و با دوام در قیمت مطلوب امکان پذیر است اما به شرط آن که این محصولات از برند های مناسب و روش های صحیح خریداری شود .
نوع فرش ماشینی و مواردی دیگر که در ادامه به آن ها اشاره می شود در تعیین قیمت محصول تأثیر بسزایی دارد . برای مثال شانه و تراکم که در مشخص کردن ویژگی های فرش اثر گذار است یکی از مهم ترین دلایل ارزان یا گران بودن فرش است . فرش های 500 شانه ارزان ترین و فرش های 1500 شانه گران ترین محصولات بازار هستند .
اگر قصد خرید فرشی زیبا و جذاب را برای مکان های پر رفت و آمد و پر تردد دارید فرش های 1000 شانه برند دیوان انتخاب خوبی هستند . با مطالعه ادامه مقاله از تحلیل قیمتی این محصول اطلاع کسب نمایید .
فرش های 1000 شانه
در رده بندی های موجود فرش های 1000 شانه پس از محصولات 700 شانه و قبل از فرش های 1200 شانه قرار دارند . فرش هایی زیبا و جذاب که توان پاخوردگی را هم دارند . در دسته بندی های مربوط به شانه و تراکم از تعداد گره ها صحبت می شود . تعداد گره موجود در هر متر عرض فرش شانه و تعداد گره موجود در هر متر طول فرش تراکم نامیده می شود . میدانیم که بالا برفتن تعداد گره ها موجب زیبایی ، ظرافت و جلوه گری بیشتر محصول شده اما از سوی دیگر باعث خواهد شد تا با کم شدن ارتفاع نخ خاب و نازکی فرش ، مقاومت و دوام کم تری نسبت به فرش ها با شانه و تراکم پایین در برابر فشار و … داشته باشد . فرش های 1000 شانه دارای تعداد گره عرضی به حد معقول و مطلوب هستند تا بتوان در تولید آن ها از طرح های اصیل و پر پریچ و خم استفاده نمود . زیبایی حاصل از طرح های پر پیچ و خم فرش های 1000 شانه برند دیوان را برای پذیرایی و مکان هایی از این دست مناسب نموده و داشتن مقاومت و دوام بیشتر نسبت به فرش های 1200 شانه و 1000 شانه ، اجازه پهن کردن فرش 1000 شانه دیوان در هال و … را می دهد . ناگفته نماند در تولید تابلو فرش های هم از بافت های 1000 شانه استفاده می شود .
قیمت گذاری فرش های 1000 شانه
اگر بخواهیم به جزئیات تعیین قیمت در مورد فرش ها بپردازیم عوامل بسیار زیادی در این موضوع دخیل خواهند بود که چه بصورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم بر قیمت اثر گذار هستند اما مهم ترین عوامل شامل :
1- شانه و تراکم : شانه و تراکم با اثر گذاری بر ابعاد مختلف مانند مواد مصرفی ، نوع طرح بکار رفته و … تعیین قیمت می نمایند . هرچه تعداد گره طولی و عرض یا شانه و تراکم در فرش های ماشینی بالاتر رود میزان نخ خاب مصرفی بیشتر خواهد شد . چراکه بالا رفتن تعداد گره ، در هم فشردگی فرش و در هم تنیدگی را باعث خواهد شد . مواد اولیه بکار رفته در فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه بیشتر و نسبت به فرش های 1200 شانه و 1500 شانه کم تر است . به یاد داشته باشید که فرش های 1000 شانه برند دیوان در دسته فرش های لوکس قرار دارند و فرش های لوکس با زیبایی و ظرافت بالا بوسیله نخ خاب نازک اما مقاوم و مستحکم تولید می شوند . تمامی فرش های برند دیوان از بهترین الیاف موجود یعنی نخ خاب اکرولیک هیت ست شده بافته شده اند اما نخ خاب اکرولیک فرش های لوکس نازک هستند چراکه نخ های ضخیم در دستگاه گیر کرده و بافت را متوقف می کند . همچنین فرش های 1000 شانه دیوان در طرح های ظریف و مد روز بافته می شوند . بر خلاف بافت های 500 شانه و 700 شانه که دارای طرح های ارزان قیمت و گاها تکراری هستند ، فرش های 1000 شانه دارای طرح هایی مد روز و گران قیمت تر از بافت های 700 شانه خواهند بود .
2- ابعاد فرش : طبیعی ست که فرش های 6 متری 1000 شانه دیوان از فرش های 9 متری 1000 شانه همین برند ارزان تر باشد . بالا رفتن مساحت فرش نیاز مند مواد اولیه بیشتر و زمان بیشتر جهت تولید است .
3-طرح و نقشه : به میزانی که طرح ها پیچیده تر و پر زرق و برق تر باشند قیمت محصول گران تر است . طرح فرش های لوکس نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه پر نگاره تر و از نظر رنگ و لعاب هم متنوع تر می باشد پس یکی دیگر از دلایل گران تر بودن قیمت فرش های 1000 شانه برند دیوان نسبت به فرش های 500 شانه و 700 شانه و از طرفی ارزان تر بودن فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 1200 شانه و 1500 شانه طرح و نگاره و تنوع رنگی است .
4- الیاف مصرفی : برند های معتبر و نامی کاشان مانند فرش دیوان در تولید فرش های ماشینی از نخ خاب اکرولیک هیت ست شده و از نخ تار و پود به جنس ابریشم استفاده می کنند از همین رو بهترین فرش ها از برند های معتبر و نامی کاشان است . در حالی که سایر تولید کنندگان نخ خاب ناخالص که ترکیبی از اکرولیک ، پلی استر و پلی پروپلین است را بکار می برند  . نخ اکرولیک هیت ست گران قیمت ترین نخ موجود در بازار است . برند دیوان الیاف را بصورت عمده و مستقیم خریداری می کند و بدین ترتیب تا حد زیادی در هزینه تولید صرفه جویی نموده است . مهم ترین نخ در فرش های ماشینی 1000 شانه ، نخ خاب است همان نخی که در ظاهر فرش نمایان بوده و رنگ و لعاب فرش را بر عهده دارد .
خرید فرش های 1000 شانه
در تعیین قیمت فرش ماشینی 1000 شانه نحوه خرید هم مهم است . خرید از روش های حضور در کارخانه ، نمایشگاه ، مراکز پخش و اینترنتی و آنلاین ارزان تر از خرید به روش های سنتی و غیر مستقیم است .
مقاله مربوطه : خرید اینترنتی فرش های 1000 شانه
در واقع فلسفه اولیه خرید مستقیم از نوع حضور در کارخانه خرید محصول به قیمت عمده یا قیمت تمام شده کارخانه است . فرش ها وقتی از کارخانه خارج می شوند و برای رسیدن به فروشگاه های جهت عرضه سنتی یا غیر مستقیم آماده می شوند از گذرگاره های زیادی عبور می کنند . گذرگاه هایی که عمدتا واسطه و بی دلیل هستند اما بر قیمت محصول می افزایند .
خرید مستقیم با حذف این گذرگاه ها تا حد زیادی به خرید ارزان قمیت کمک می کند . برای داشتن یکی تخته فرش ماشینی 1000 شانه ارزان قیمت از برند معتبر ونامی دیوان بهترین راه مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیوان است . به اتصال به اینترنت از هر جای دنیا ، و سرچ آدرس اینترنتی فروشگاه می توانید به تمامی خدماتی که در فروشگاه اینترنتی عرضه می شود دسترسی داشته باشید . خدماتی از جمله ، خرید محصولات ، دیدن انواع طرح ها و رنگ ها ، اطلاع از قیمت و ویژگی محصولات ، آشنایی با خط تولید و سابقه تولید کننده ، مقالات عملی و … که تها در فروشگاه های اینترنتی عرضه می شوند .
به یاد داشته باشید که مهم ترین خدمتی که تنها و تنها در فروشگاه اینترنتی قابل دریافت است ، مشاوره و صحبت با پشتیبان آنلاین و ارسال رایگان فرش درب منزل مشتری می باشد .
قیمت فرش های 1000 شانه کارخانه دیوان را با دیگر تولیدی ها و کارخانه ها مقایسه کنید .

  • admin divancarpet
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
  • 10 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه