برای بررسی قیمت فرش 1200 شانه کاشان کلیک کنید .
فرش های ماشینی در بودجه خانواده نقش بسزایی دارند و چون از ملزومات هر خانه و منزلی به حساب می آیند بی شک خریداران در هنگام خرید ، آیتم قیمت را مد نظر قرار خواهند داد . فرش های ماشینی موجود در بازار از برند ها ، کیفیت ها ، جنس نخ ، دستگاه ها و … مختلفی تولید شده است و بنا بر هر مورد می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد . رفع نیاز خریداران با هر توان مالی مسئولیتی است که بازار های فرش و قالی به خوبی از پس آن برآمده اند .
می دانیم که یکی از عوامل مهم در رونق گرفتن خرید و فروش فرش های ماشینی داشتن قیمت بسیار ارزان تر نسبت به فرش های دستبافت است . پس این مورد به خوبی ما را از اهمیت قیمت در کف پوش مطلع می کند . هنگامی که اولین فرش های ماشینی وارد بازار شدند با وجود آنکه از جهت جنس و زیبایی یا به عبارتی ویژگی های فنی و ظاهری با فرش های دستبافت تفاوت های فاحشی داشتند اما باز هم به بهترین جایگزین برای آن ها تبدیل شدند . در حال حاضر که کیفیت فرش ها بسیار افزایش یافته است و زیبایی و طرح و نگاره ها تا حد زیادی به فرش های دستبافت شباهت پیدا کرده است این محصولات بیش از قبل در دل خانه های ایرانیان نفوذ یافته و محبوبیت گرفته اند .
برند های نامی و نوآوری مانند برند فرش دیوان در تولید انواع فرش های ماشینی 1200 شانه که بسیار شبیه قالی های دستباف است و زیبایی طرح و نگاره هایش چشم همگان را خیره می کند ، پیشقدم می باشد .
مقاله مربوطه : همه چیز در مورد فرش ماشینی 1200 شانه
کارخانه فرش دیوان ، توانسته است به طرق مختلف قیمت فرش های 1200 شانه تولیدی خود را تا حد زیادی کم کند . برای مثال تولید کننده فرش های دیوان مواد اولیه را عمده از صادرات کننده خارجی خریداری می کنند ، در تولید از دستگاه هایی استفاده می کنند که به روز بوده و بیشترین بازدهی و کم ترین درصد ریسک و خطا را دارند ، نیروی کار متخصص بکار می گیرند و بدین ترتیب نیازی به هزینه کردن جهت آموزش نیروی کار و جبران هزینه های ریسکی و خطاهای انسانی نخواهد بود . برند دیوان همه روزه مساحت زیادی فرش تولید می کند ، تولید بصورت عمده با ایحاد شرایط خاص مقرون به صرفه بودن تولید را تضمین خواهد نمود .
علاوه بر موارد گفته شده که در تولید و هزینه های تولید صرفه جویی می کند و در نهایت محصولی ارزان قیمت تر به ما می دهد ، تولید کننده فرش های دیوان با عرضه محصولات در فروشگاه اینترنتی دیوان پلی مستقیم بین تولید کننده و خریدار ایجاد می نماید . در فروشگاه اینترنتی دیوان فرش هایی عرضه می شوند که توسط تولید کننده و با نظارت مستقیم وی ارزش گذاری شده است پس با خیالی آسوده می توانیم از مطلوب بودن و معقول بودن قیمت فرش های 1200 شانه در فروشگاه دیوان صحبت کنیم .
اختلاف قیمت فرش های 1200 شانه دیوان در فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه های فیزیکی هزینه های واسطه و سودی است که دلالان و فروشندگان برای خود در نظر می گیرند ؛ از آنجایی که نظارتی بر خط عرضه فرش های ماشینی از تولید کننده تا منزل در بازار های سنتی وجود ندارد ، طبیعی است که قیمت گذاری ها در روش سنتی غیر منطقی باشد .
داشتن یک تخته فرش ماشینی 1200 شانه ناب ، درجه یک و با کیفیت که سال ها میزبان مهمان های شما باشد در طرح و رنگی زیبا و مد روز با قیمت ارزان از فروشگاه اینترنتی برند دیوان امکان پذیر خواهد بود .
عوامل موثر بر تعیین قیمت فرش ماشینی 1200 شانه
جنس مواد اولیه :
هر محصول در داشتن جنس و مواد اولیه اگر بهترین باشد ، قیمت بیشتری هم خواهد داشت . اما در بازار فرش و قالی می بینیم که گاها فرش های بی کیفیت تحت عنوان فرش های ناب و درجه یک با قیمت بالا به فروش می رسند . الزاما قیمت بالا دلیلی بر کیفیت ناب نخواهد بود اما در مقایسه با دو تخته فرش همسان که تنها تفاوت آن ها در کیفیت و جنس نخ خاب است ، فرش های  یا محصولات با کیفیت گران قیمت تر از فرش ها یا محصولات بی کیفیت هستند .  در بازار فرش ها قیمت برند های ناب و درجه یک مانند برند دیوان نسبت به محصولات بی کیفیت و برند های نامعتبر ارزانتر خواهد بود و این می تواند به خاطر فروش مستقیم فرش های درجه یک بافته شده با بهترین الیاف آکریلیک هیت ست شده باشد .
در کارخانه دیوان تمامی فرش های ماشینی از بهترین نخ خاب تولید می شوند . نخ خاب اکرولیک هیت ست ، که در عمده تولیدات مورد استفاده قرار می گیرد ، الیافی است وارداتی با قیمت بالا . برند دیوان با خرید عمده و مستقیم این الیاف تا حد زیادی در هزینه تولید صرفه جویی کرده است . از طرفی نکته مهم در جنس مواد اولیه تفاوت نخ خاب مورد استفاده برای فرش های 1200 شانه به عنوان فرش های لوکس با سایرین از جمله فرش های 700 شانه می باشد . نخ خاب فرش های 1200 شانه نازک تر و گران قیمت تر از نخ خاب فرش های 500 شانه ، 700 شانه و حتی 1000 شانه هستند . ظرافت بالا در بافت های 1200 شانه موجبات استفاده از نخ هایی نازک اما مستحکم را فراهم آورده است و الزام در بافت با این نوع نخ را ایجاد می کند .
حجم مواد اولیه مصرفی :
هرچه میزان مواد اولیه مورد استفاده بیشتر شود ، محصول گران قیمت تر خواهد بود  . فرش های برند دیوان در تمامی ابعاد استاندارد و غیر استاندارد به تولید می رسند . در مورد فرش ها با سایز استاندارد فرش های 6 متر ، 9 متر ، 12 متر و 24 متر به ترتیب با افزایش قیمت به علت افزایش حجم مواد اولیه مصرفی روبرو می شوند .
اما در بازار دیده می شود که قیمت فرش های 1200 شانه نسبت به محصولات 500 شانه ، 700 شانه و 1000 شانه بیشتر است . قدری از این افزایش قیمت توسط حجم مواد اولیه توجیه پذیر است . هرچه در فرش ها شانه و تراکم بیشتر شود ، یعنی تعداد گره طولی و عرضی بیشتر شده و با در هم تنیدگی و در هم فشردگی بیشتری روبرو هستیم . فشرده تر شدن نیازمند بکارگیری مواد اولیه بیشتری است .
طرح و نگاره :
در زیباتر بودن طرح و نگاره های بافته شده در فرش های 1200 شانه شکی نیست . فرش های 1200 شانه برند دیوان زیباترین محصولات موجود در بازار هستند که جدیدترین مدل ها بر روی آن ها نقش بسته اند . تیم تخصصی که در کارخانه دیوان در حال فعالیت هستند به خوبی می دانند که خریداران فرش های لوکس خواهان داشتن زیبایی و ظرافت برای تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل خود هستند از این رو طرح هایی خلق می کنند سرشار از نگاره های ریز و دشت . بی شک این طرح های به علت به روز بودن ، شلوغ بودن و تنوع در رنگ و نگاره نسبت به طرح های زده شده بر روی فرش ها با شانه و تراکم پایین ارزشمند تر و گران قیمت تر هستند .
برند : برند و نام و نشان تولید کننده تا حد زیادی بر قیمت فرش 1200 شانه موثر است . گران تر بودن قیمت فرش های 1200 شانه تولید شده در کارخانه جات نامی و صاحب اسم و رسم بیشتر بدان علت است که این تولید کننده محصولاتی عالی عرضه می کند اما در قدرت برند و ارزش افزوده شده بر قیمت فرش به لحاظ داشتن برند معروف شکی نیست .

  • admin divancarpet
  • اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸
  • 11 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه