عوامل بسیار زیادی در خرید فرش های ماشینی مورد توجه قرار می گیرد  . برخی از این عوامل عمومی و برخی دیگر به خصوصیات فردی هر شخص وابسته می باشد . برای خرید یک فرش که قرار است چندین سال در خانه شما بدرخشد در مرحله اول کیفیت و دوام آن باید مورد توجه قرار بگیرد . توجه به زیبایی برای داشتن دکوراسیون زیبا ، قیمت فرش با در نظر گرفتن بودجه و توان مالی و غیره از عوامل عمومی خرید فرش ماشینی می باشد .
دوام و کیفیت فرش های ماشینی با مواد اولیه بکار رفته در آن ها و دستگاه ها بافنده آن ها رابطه مسقیم دارد . برای بافت فرش های کاشان از نخ خاب با جنس اکریلیک استفاده می شود که جزء بهترین الیاف های موجود در بازار است . بین افراد تولید کننده فرش های ماشینی رقابت تنگاتنگی وجود دارد . بنابراین هر کدام از آن ها سعی می کنند که فرش هایی که تولید می کنند دارای بالاترین کیفیت و دوام باشد تا بتوانند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نمایند . طرح و نقشه بکار رفته در فرش های ماشینی در زیبایی آن ها بسیار تاثیر گذار می باشد . بنابراین تولید کنندگان فرش ماشینی سعی می کنند که با ابتکار  و نو آوری طرح های جدیدی را ارائه کنند . برای تولید فرش های ماشینی با طرح های زیبا تراکم و شانه فرش دارای اهمیت زیادی می باشد . برای مثال فرش های 1000 شانه و 1200 شانه جزء فرش های لوکس و ظریف در حد فرش های دست بافت محسوب می شوند اما فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه به ظریفی و لوکس بودن محصولات 1000 شانه و 1200 شانه نمی باشند .
بسیاری از خریداران هستند که قیمت فرش ماشینی برایشان بسیار مهم است و قبل از هر چیزی از فروشنده در مورد قیمت فرش سوال می کنند .
تحلیل قیمت انواع فرش ماشینی
در ابتدا لازم دانستیم که در مورد انواع فرش های ماشینی مختصری توضیح دهیم . فرش های ماشینی را می توان از جهات گوناگونی دسته بندی کرد . دسته بندی براساس سبک شامل سبک سنتی ، سبک فانتزی و سبک کلاسیک می شود . دسته بندی بر اساس رنگ ، دسته بندی بر اساس تعداد شانه و تراکم از انوع دسته بندی های فرش در بازار می باشند . اما در بین تمامی دسته بندی ها دسته بندی بر اساس تعداد شانه از رایج ترین دسته بندی ها در بازار است . این دسته بندی ها سبب تفاوت در قیمت فرش های ماشینی می شود . این دسته بندی شامل دسته های زیر می باشد .
قیمت فرش های 500 شانه
این دسته از فرش های ماشینی دارای بیشترین ارتفاع نخ خاب و کمترین ظرافت می باشد . از دوام بالایی برخوردارند بنابراین برای مکان های پر رفت و آمد بهترین گزینه می باشند . در بین سایر دسته های فرش های ماشینی ، فرش های 500 شانه ، ارزان ترین هستند . این محصولات به دلیل ظرافت کم و بافته شده با الیاف کلفت و ضخیم و به کار بردن نقشه ها و طرح های ساده تر ،از قیمت کمتری برخوردار هستند . شرکت دیوان به دلیل ظرافت بسیار کم این محصولات ، آن ها را تولید نمی کند .
قیمت فرش های 700 شانه
فرش های ماشینی 700 شانه را می توان از نظر قیمت بعد از محصولات 500 شانه قرار داد . این فرش ها جزء پرفروش ترین فرش های ماشینی می باشند . در هر یک متر از این نوع فرش 700 گره قرار دارد . فرش های 700 شانه نیز دارای دوام و مقاومت بالایی می باشند . این محصولات بهترین گزینه برای مکان های پررفت و آمد ، اتاق نشیمن و مکان های پررفت و آمد مناسب هستند .
فرش های 1000 شانه
زمانی که اولین فرش های 1000 شانه تولید و وارد بازار شد توجه زیادی از مشتریان را به خود جلب نمود . این نوع از فرش های ماشینی به دلیل تعداد شانه بالا دارای ظرافت و زیبایی بسیار زیادی می باشد . و یه همین دلیل نام فرش های دست بافت گونه را بر آن ها نهادند . فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 700 شانه دارای قیمت بالاتری می باشند .
فرش های 1200 شانه
فرش های 1200 شانه جزء فرش های لوکس می باشند . زیرا دارای تعداد گره و ظرافت بالای هستند . فرش های 1200 شانه دارای ارزش هنری والای بسیار می باشند و به دلیل ظرافت ، زیبایی ، به کا بردن الیاف بسیار ظریف و نازک و مستحکم و بافته شده با دستگاه hcix2 بالاتر است .
فرش های 1500 شانه
فرش های 1500 شانه به اندازه ای لوکس می باشند که در بسته بندی های متفاوتی به بازار عرضه می شوند و می توان گفت که گرانترین فرش ماشینی موجود در بازار هستند . 
قیمت گذاری فرش های ماشینی به عوامل بسیار زیادی وابسته است  ، دلایل زیادی وجود دارد که یک فرش 500 شانه ارزان تر از یک فرش 1200 شانه است .
یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت فرش ها مواد اولیه بکار رفته در آن ها می باشد ، مواد اولیه ای که فرش های ماشینی بکار می رود بسیار در قیمت فرش تاثیر گذار می باشد . برای مثال نخ های که هیت ست  می شوند از نخ های معمولی گرانی تر می باشند . همچنین نوع نخ اکریلیکی که در فرش های 500 شانه و 700 شانه بکار می رود با نوع نخ اکریلیک بکار رفته در فرش های 1000 شانه و 1200 و 1500 شانه متفاوت است در فرش های با تعداد تراکم و شانه بالا از نخ خاب بیشتری استفاده می شود . طبیعتا قیمت آن ها نیز نسبت به فرش های با شانه و تراکم پایین تر ، بیشتر است .
قیمت فرش در فروش آنلاین فرش
اما امروز پیشرفت علم و خرید کالا های مورد نیاز به صورت اینترنتی باعث شده است که قیمت محصولات نسبت به خرید فیزیکی کاهش پیدا کند . زیرا در خرید فرش به صورت اینترنتی دیگر دلالان و واسطه ها وجود ندارد و تولید کننده های فرش ماشینی بر اساس مواردی که بیان کردیم قیمت فرش را تعیین می کنند و در فروشگاه های آنلاین با همین قیمت بیان شده فرش ها به فروش می رسند اما در خرید از فروشگاه های سطح شهر ، قیمتی که توسط تولید کننده تعیین می شود زمانی که فرش از کارخانه خارج می شود به دلیل دست به دست شدن بی مورد ، قیمت آن افزایش می یابد . بنابراین خرید فرش به صورت مستقیم از فروشگاه های آنلاین به صرفه تر می باشد . 
شما می توانید برای تهیه فرش مورد نیاز خود به فروشگاه دیوان مراجعه و فرش خود را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه نمایید . فروشگاه دیوان علاوه بر فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی ، فروش حضوری را نیز قرار داده است .

  • admin divancarpet
  • اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
  • 20 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه