تولید و استفاده از فرش های ماشینی در وهله اول برای خریداران و در وهله دوم برای تولید کننده به جهت مزیت های اقتصادی مقرون به صرفه است . خرید و استفاده از فرش های ماشینی به خوبی توانسته است به عنوان بهترین جایگزین برای فرش های دستبافت در بین همگان جای بگیرد . در این میان علاوه بر تولید کنندگان و خریداران ، افراد و بنگاه های زیادی در غالب خدمات تأسیس شده  کار آن ها عرضه فرش های درجه یک و نابی ست که در کارخانه های فرش کاشان خصوصا کارخانه فرش دیوان تولید می شود . در کل می توان ادعا کرد که تولید و عرضه فرش های ماشینی در حد زیادی به اقتصاد ، اشتغال ، فعالیت بنگاه های تولیدی و …. کمک کرده است . اما توجه نمایید که تمام فعالین و حاضرین بازار های فرش های ماشینی الزاما در جهت مثبت فعالیت نکرده و با گسترده تر شدن بازارها و افزایش تعداد فروشندگان و تولید کنندگان ، رفته رفته بر تعداد محصولات تقلبی عرضه شده و فروشندگان و فروشگاه های غیر تخصصی که صرفا جهت کسب سود بیشتر مشغول فعالیت هستند افزوده می شود . اما بازار این محصولات به حدی رقابتی است که اندکی آگاهی در بین خریداران به خوبی می تواند مانع فعالیت فروشندگان غیرمتخصص و حذف فرش های ماشینی تقلبی شود . کافی است خریداران هنگام انتخاب محصول علاوه بر در نظر گرفتن ویژگی های فرش ماشینی اصل و مرغوب ، به فروشگاه ها و تولید کنندگان نامی و مشهور مراجعه کرده و برای خرید بهترین مکان را پیدا کنند .
خرید بهترین محصول از بهترین مکان قابل انجام خواهد بود و به دلیل اهمیت این موضوع متن نوشتار حاضر به انتخاب و پیدا کردن بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی اختصاص یافته است . بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی مزیت های زیادی برای خریداران به همراه دارد که یکی از آن ها داشتن فرش ماشینی اصل و ناب از برند های معتبر دنیاست . ایرانیان با داشتن امتیاز ایرانی بودن و دسترسی به محصولات تولید شده در کارخانه فرش کاشان به عنوان بهترین تولیدات فرش در سراسر دنیا ، خواهند توانست بهترین فرش های ماشینی را از بهترین مکان خریداری کرده و لذت و رضایت خرید بیشتری نسبت به سایر خریداران داشته باشند . ناگفته نماند که فرش های ماشینی ناب و درجه یک تولید شده در کارخانه جات کاشان در سراسر جهان عرضه شده و امکان خرید توسط مشتریان خارجی وجود دارد اما راحتی خرید برای مشتریان داخلی بیشتر خواهد بود .
در ادامه مقاله مفصلا توضیح داده شده است که چطور می توانیم فرش های ماشینی با کیفیت ، اصل ، زیبا و ارزان قیمت را از بهترین مکان خریداری نمود .
روش خرید فرش های ماشینی
 برای خرید یک تخته فرش ماشینی خوب باید آلمان های مختلفی را در نظر گرفت . خرید از برند مناسب ، قیمت ارزان ، کیفیت بالا ، زیبایی چشم نواز ، درجه یک بودن فروشگاه ، انتخاب روش مناسب و …. مواردی هستند که بی شک در بالا بردن رضایت خرید تأثیر دارند . پرداختن به هر آلمان نیازمند مقاله ای جداگانه و تخصصی خواهد بود . در این قسمت قصد داریم با توضیحی در رابطه با انواع روش های خرید ، بهترین روش خرید و روش های دستیابی به آن را معرفی نماییم .
از گذشته تا کنون تمامی ابعاد بازار های فرش ماشینی دچار تحولات اساسی شده است ، تحولاتی که ریشه در رفع نیاز خریداران و سوق پیدا کردن به سمت زندگی بهتر شده است . تنها روش موجود برای خریداران فرش های ماشینی در سال های 1350 که شروع فعالیت کارخانه های فرش های ماشینی بوده است ، مراجعه به بازار های فیزیکی و خرید از فروشگاه هایی بود که محصولات را با واسطه از تولید کنندگان خریداری نموده و عرضه می کردند . تاچندین سال این روش مناسب و مورد استفاده بود اما رفته رفته با ورود تعداد زیادی از تولید کنندگان به این عرصه و بالا گرفتن رقابت ، یکی از ابعاد مهم برای تولید کننده آن بود که بتواند فرش تولید شده در کارخانه خود را به قیمت ارزان عرضه نماید و جذب مشتری به واسطه قیمت مطلوب به یکی از آیتم های رقابتی در بین تولید کنندگان قدر و نامی مبدل شد . از این رو تلاش برای تغییر روش آغاز شد . اولین اقدام در این راستا حذف واسطه های فروش و دلالانی بود که نقشی جز انتقال فرش از کارخانه به فروشگاه نداشته اما در عین حال دست در افزایش قیمت ها می بردند . در این راستا تولیدکنندگان محصولات را به روش هایی عرضه کردند که روش های خرید و فروش مستتقیم نام گرفت . با آنکه خرید حضوری از کارخانه اولین روش خرید مستقیم فرش های ماشینی بود اما تنها روش نماند . مدتی گذشت و خریداران و تولیدکنندگان برای رفع دردسر های طی کردن مسافت از خانه تا کارخانه هایی که عمدتا در شهرک های صنعتی کاشان تأسیس شده بودند ، به فکر روش هایی دیگر افتادند . روش هایی که یکی پس از دیگری روی کار آمده و به مرور زمان بهتر و جذاب تر شدند .
در حال حاضر برای خرید یک تخته فرش ماشینی می توان از روش های زیر به عنوان روش های مستقیم خرید استفاده کرد :
1- مراجعه حضوری به کارخانه فرش دیوان به عنوان بهترین برند تولید فرش ماشینی .
2- خرید از نمایشگاه هایی که در طول سال در شهرهای بزرگ کشور بر پا می شود .
3- خرید از مراکز پخش اصلی فرش دیوان زیر نظر تولید کننده .
4- خرید از فروشگاه های اینترنتی دیوان که جدید ترین روش خرید مستقیم فرش ماشینی محسوب می شود .
در هرکدام از روش های بالا سمت فروش مبادله تولید کننده ای است که عهده دار تولید فرش بوده است و سمت خریدار مشتریانی هستند که فرش را برای مصرف خریداری می کنند البته کم نیستند تعداد واسطه های فروش و یا خریدارانی که فرش را برای عرضه در فروشگاه های خود خریداری می کنند . در کل بهترین روش خرید فرش های ماشینی ، روش آنلاین است چراکه در این روش بیشترین مزیت ها از سمت تولید کنندگان به سمت خریداران سرریز می شود .
بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی
بر اساس روش های خرید می توان انواع فروشگاه ها و مکان هایی را که برای خرید فرش های ماشینی دیوان وجود دارد پیدا کرد . از این رو فروشگاه های فیزیکی بازار های سنتی ، کارخانه فرش دیوان ، نمایشگاه هایی که محصولات دیوان را عرضه کرده ، مراکز پخش گروه تولیدی دیوان و فروشگاه های اینترنتی از مهم ترین مکان هایی هستند که فرش را مستقیما عرضه می کنند .
برخی از مزیت های خرید مستقیم که در خرید های غیر مستقیم و سنتی قابل دسترسی نیست و در بین تمامی روش های خرید مستقیم مشترک است ، شامل :
1- خرید فرش اصل و با کیفیت از برند مد نظر
2- خرید فرش به قیمت عمده فروشی یا به قیمت کارخانه و بدون تصرف واسطه ها و دلالان در تعیین قیمت
3- به همراه داشتن گارانتی و ضمانت نامه معتبر بر اساس استاندارد های جهانی
4- انتخاب از بین انواع مختلفی از طرح ها و نقشه ها از قدیمی ترین طرح تا جدید ترین طرح تولید شده توسط کارخانه
5- ارتباط مستقیم با تولید کننده و امکان انتقال نظرات ، پیشنهادات و ثبت سفارشات
در بین مکانهای عرضه مستقیم فرش ماشینی ، فروشگاه اینترنتی بهترین مکان برای خرید فرش ماشینی است . بر اساس ایرادات وارد شده و مزیت های برشمرده به شرح زیر بهتر بودن فروشگاه های اینترنتی مشخص خواهد شد :
1خرید حضوری فرش از کارخانه :
با وجود تمام مزیت های برشمرده در بالا به عنوان ویژگی و مزیت مشترک بین خریداران روش های مستقیم ، گاها بعد مسافت و دشواری رفتن تا کارخانه خصوصا برای ان دسته از مشتریانی که خارج از شهر کاشان زندگی می کنند به حدی ست که ترجیح به خرید غیر حضوری و سنتی خواهند داشت . شاید بهتر باشد چنین بگوییم که خرید حضوری از کارخانه فرش دیوان برای خریداران حاضر در شهر کاشان بهترین گزینه است .
2- خرید از نمایشگاه :
نمایشگاه ها محلی هستند برای معرفی برند ها و محصولات . عرضه فرش در نمایشگاه ها به پایین ترین قیمت ممکن و حتی کم تر از قیمت عمده فروشی دلیلی ست بر  ترغیب خرید مشتریان . اما ایراد وارد شده بر خرید از نمایشگاه ان است که دسترسی به نمایشگاه از بعد زمان و مکان دشوار است چراکه نمایشگاه تنها در ایام خاصی از سال و در شهرهای بزرگ برپا می شوند .
3- خرید از مراکز پخش :
مراکز پخش دقیقا مانند فروشگاه های فیزیکی هستند با این تفاوت که فرش ها را در تنوع بسیار بالا و در قیمت ارزان عرضه می کنند . مانند دو روش قبل محدودیت بعد زمانی و مکانی ایراد وارد شده بر این روش است .
4- خرید از فروشگاه اینترنتی فرش :
بهترین مکان برای خرید فروشگاه اینترنتی است چراکه هیچ زمان و مکان مشخصی برای ورود نداشته و خریداران با دسترسی راحت می توانند در هر زمان و مکانی وارد فروشگاه دیوان شوند .

  • admin divancarpet
  • خرداد ۲۶, ۱۳۹۸
  • 15 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه