فرش های ماشینی حدود 40 سال پیش پا به عرصه وجود گذاشتند و به سرعت بین مشتریان و خریداران جایگاه خوبی پیدا کردند به گونه ای که در حال حاضر خانه ای نیست که بدون فرش ماشینی قابل سکونت باشد و کف پوشی نیست که از فرش های ماشینی محبوبیت بیشتری داشته باشد . اصلی ترین دلیل رواج و فراگیر شدن فرش های ماشینی ، قیمت مناسب آن ها نسبت به قالی های دستبافت است . فرش هایی که در ظاهر و زیبایی بسیار مطلوب بوده و با داشتن قیمت مناسب و انواع و اقسام فراوان در دل خانه ها خصوصا منازل ایرانیان نفوذ کرده اند . علاوه بر خانه ، مکان های بسیاری وجود دارند که با محصولات ماشینی تزیین و پوشیده شده اند .
اولین دسته بندی که از قالی های ماشینی به ذهن می رسد دسته بندی بر اساس شانه و تراکم است و جالب است بدانید بیشترین اختلاف قیمت هم بر اساس همین دسته بندی بر اساس شانه و تراکم رخ می دهد . فرش های 350 شانه اولین فرش های ماشینی تولید شده بودند که در حال حاضر دیگر تولید نمی شوند و از دور حذف شده اند . فرش های 500 شانه ، ارزان قیمت ترین محصولات هستند که در دوام و کیفیت بسیار زبان زد بوده  اما از زیبایی ،  ظرافت بافت پایینی برخوردار هستند . محصولات 700 شانه دسته بالاتری از محصولات 500 شانه هستند که قیمتی بیشتر از آن ها داشته و در ظرافت ، ویژگی های ظاهری و تعداد گره طولی و عرضی رتبه بهتری دارند . فرش های 1000 شانه به عنوان محصولی ما بین فرش های 700 شانه و 1200 شانه ، ویژگی های فنی و ظاهری مابین این دو دسته قرار داشته و قیمت آن ها از قیمت فرش ماشینی 1200 شانه ارزان تر است . فرش های 1200 شانه معروف به فرش های شبه دستبافت در زیبایی ظاهری زبان زد خاص و عام بوده و در ظاهر ، چیزی از قالی های دستبافت کم ندارند . محصولاتی آنقدر زیبا که در دکوراسیون غوغا به پا کرده و البته قیمتی بالا تر از محصولات دیگر دارند . چند مدتی است که محصولاتی تحت عنوان فرش های 1500 شانه به بازار آمده و چون در تعداد اندکی تولید می شوند هنوز آنطور که باید و شاید در محصولات پر تقاضا جای نگرفته اند اما فرش های 1500 شانه هم قیمت بالایی دارند .
 مقاله در دست به بررسی قیمت فرش های ماشینی با تاکید و تمرکز بر فرش های 1200 شانه پرداخته و به دنبال پاسخ به این سوالات است که فرش ها بر چه اساسی قیمت گذاری می شوند ؟
چرا فرش های پرشانه و پر تراکم قیمت بالا تری دارند ؟
فرش 1200 شانه را از کجا خریداری نماییم که مقرون به صرفه و ارزان قیمت تر باشد ؟
فرش ماشینی 1200 شانه
ابتدا اندکی با فرش های 1200 شانه آشنا شویم . محصولاتی که در هر متر عرض خود توسط 1200 گره به نخ های تار و پود متصل شده و در هم تنیدگی و استحکام بالایی دارند . ظرافت بافت بی نظیر ، بارز ترین مشخصه این محصولات است . قیمت فرش ماشینی 1200 شانه به دلایل مختلفی بالاست . دلایلی از جمله لوکس بودن کالا گرفته تا بکارگیری نخ خاب و مواد اولیه گران قیمت تر نسبت به سایر فرش های ماشینی موجب شده تا قیمت فرش 1200 شانه بیشتر از سایر  محصولات ماشینی شود .
موارد موثر بر تعیین قیمت فرش های ماشینی 1200 شانه
در بررسی قیمت فرش ماشینی 1200 شانه باید به عواملی که در تعیین قیمت اهمیت دارند دقت نمود . در تعیین قیمت هر محصولی مواد اولیه نقش تعیین کننده ای دارند . مواد اولیه فرش های ماشینی ، نخ ها هستند . در تولید فرش های ماشینی 1200 شانه درجه یک نخ خاب از جنس الیاف اکرولیک هیت ست شده ، نخ پود از جنس پنبه و نخ تار از جنس پنبه و پلی استر می باشد که الیاف به کار رفته در نخ خاب ، بسیار ظریف و نازک و در عین حال مستحکم می باشند .
در کنار این عامل طرح و نقشه بکار رفته هم قیمت گذار است . محصولاتی که نقوش اصیل تر ، پیچیده تر و تو در تو دارند گران قیمت تر هستند ، چرا که طراحان برای تولید آن ها نیازمند صرف زمان و هنر بیشتری هستند . در فرش هایی که شانه و تراکم پایینی دارند از ظرافت بافت و ریز بافی خبری نیست و برای آنکه قالی ، زیبا به نظر برسد از طرح های خلوت و نگاره هایی که نیازمند ریزبافی و ظرافت نیستند استفاده شده است . عموما فرش های ماشینی 500 شانه در طرح هایی بسیار ساده و حتی تک رنگ تولید می شوند در حالی که نگاره ها و نقوش فرش های ماشینی 1200 شانه ، زیبایی خیره کننده ای دارند . همین عامل منطقی است در بالا رفتن قیمت فرش های 1200 شانه .
به یاد داشته باشیم که تکنولوژی بافت و دستگاه های تولید فرش های ماشینی 1200 شانه به روزتر و جدید تر از دستگاه بافت سایر محصولات هستند و گران تر بودن و کسر هزینه استهلاک هم می تواند در قیمت فرش ماشینی 1200 شانه موثر واقع شود .
مورد نهایی در بالا رفتن قیمت قالی 1200 شانه ، دلالان ، واسطه گران ، فروشندگان و افرادی هستند که در مسیر عرضه محصول قرار می گیرند . این افراد در هر مرحله با دست به دست کردن فرش ماشینی قدری به عنوان سود ، هزینه انبارداری ، هزینه کارگر و در کل هزینه های سربار به قیمت تمام شده کارخانه می افزایند این هزینه به قدری بالاست که تولید کنندگان و فروشندگان همواره روش های خرید و فروش مستقیم را ترجیح می دهند .
خرید ارزان قیمت فرش ماشینی 1200 شانه
تا اینجا در مورد بررسی قیمت فرش ماشینی 1200 شانه و گران تر بودن آن صحبت شد . اما امکان خرید فرش ماشینی 1200 شانه در قیمت مطلوب هم امکان پذیر است این موضوع زمانی تحقق می یابد که قیمت گذاری صرفا توسط تولید کننده انجام شود . در بررسی قیمت فرش ماشینی 1200 شانه شاهد آن هستیم که قیمت در خرید به روش اینترنتی و سایر روش های مستقیم نسبت به خرید سنتی و مراجعه به بازارهای فیزیکی بسیار متفاوت بوده و خرید های دیحیتال مارکتینگ ارزان ترین و پر مزیت ترین روش خرید فرش ماشینی 1200 شانه محسوب می شوند .
برای خرید ارزان قیمت فرش ماشینی 1200 شانه به فروشگاه اینترنتی دیوان ، مراجعه نمایید . در این فروشگاه علاوه بر فرش های با کیفیت و ارزان قیمت ، مطالب و مقالات مرتبط با فرش های ماشینی ، آرشیو تصاویر ، نظر سایر خریداران در رابطه با برند ، دریافت گارانتی ها ، آشنایی با نحو تأسیس کارخانه و … قابل دسترسی خواهند بود . در قسمت محصولات شاخه فرش های 1200 شانه را انتخاب نموده و بجای گشتن در بازارهای فیزیکی شلوغ و پر ترافیک به دیدن محصولات در صفحات وب سایت در کم ترین زمان ممکن و بدون صرف انرژی و هزینه جهت رفتن به بازار بپردازید . پس از انتخاب محصول مراحل خرید را طی نموده و منتظر دریافت محصول درب منزلتان باشد .
روش دیگر خرید ارزان قیمت محصولات 1200 شانه ، مراجعه به نمایشگاه ها و مراکز اصلی پخش است . نمایشگاه ها ، بهترین مکان برای تولیدکنندگان به لحاظ بازاریابی و معرفی محصولات و بهترین مکان برای خریداران به لحاظ خرید جدیدترین محصولات در ارزان ترین حالت ممکن است . همانطور که گفته شد در بررسی قیمت فرش 1200 شانه مسیر عرضه نقش دارد و کوتاه بودن مسیر عرضه در خرید از نمایشگاه موجبات قیمت مطلوب و ارزان را فراهم می آورد .
در کنار تمام عوامل یاد شده فراموش نکنیم که خرید فرش ماشینی باید از برند های معتبر صورت بگیرد . خصوصا در مورد خرید های اینترنتی که صرفا به برند اعتماد کرده و نام و نشانی از فروشگاه های فیزیکی نیست . انتخاب برند معتبر و نامی می تواند به روش سرچ ، پرس و جو از کارشناسان ، مشتریان برند ، مقایسه ویژگی ها و قیمت محصولات برند و … انجام گیرد . ما به عنوان کارشناسان فرش  و قالی به شما خرید فرش ماشینی 1200 شانه از برند نام آشنای دیوان را توصیه می نماییم . برندی که تخصصا در زمینه تولید فرش های صادراتی فعالیت می کند بی شک می تواند در جهت رفع نیاز ما به فرش با کیفیت و ارزان قیمت عملکرد خوبی ارائه دهد . قیمت گذاری فرش 1200 شانه در گروه تولیدی دیوان کاملا بر اساس موارد منطقی بازار بوده و دست هیچ دلالی در افزایش قیمت نخواهد بود از همین رو قیمت ها مطلوب و مقرون به صرفه هستند . به فروشگاه اینترنتی دیوان سری بزنید و با مقایسه فرش های 1200 شانه برند دیوان با سایر برند ها از خرید لذت بخش محصولات دیوان اطمینان حاصل نمایید .

  • admin divancarpet
  • اسفند ۱۴, ۱۳۹۷
  • 26 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه