کارخانه بزرگ دیوان یکی از بزرگترین تولید کننده فرش های ماشینی کاشان است . این شرکت ، طرح های بسیار زیبا را به صورت فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان و فرش 1200 شانه کاشان ارائه می دهد . جدیدترین طرح ها و نگاره ها از تولیدات شرکت دیوان است .
داشتن فرش ماشینی به عنوان کف پوش خانه را زیبا و قابل سکونت می کند . بی شک نداشتن هیچ کف پوشی برای خانه منطقی نبوده و امکان استفاده از هر فضایی بدون این کالای اساسی غیر ممکن خواهد بود . کف پوش ها و به معنای اختصاصی تر فرش ها راحتی و آسایش را فراهم می اوردند و فرش های با کیفیت عایقی هستند در برابر سرما و گرما .
کاشان پایتخت فرش جهان است . فرش های ماشینی کاشان ، بهترین محصولات از نظر زیبایی و کیفیت هستند . بازار فرش تمام دنیا در عرضه فرش های ماشینی کاشان فعال بوده و برتر بودن فرش ماشینی کاشان بر کسی پوشیده نیست . از همین رو یکی از گزینه های همیشگی در سبد خرید مشتریان ، فرش های ماشینی کاشان است .
انواع فرش های ماشینی کاشان را می توان از جهات مختلفی معین نمود . رایج ترین دسته بندی ، دسته بندی بر اساس شانه و تراکم است . فرش های 350 شانه کم ترین شانه و تراکم را دارند که در سال های 1350 تولید شده و پایه و اساس تولیدات فرش های ماشینی را شکل داده اند . در حال حاضر اثری از تولید فرش 350 شانه به چشم نمی خورد چراکه محصولات 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و حتی 1500 شانه جای آن ها را گرفته و بیش از پیش در زیبایی و کیفیت کاربرد دارند .
فرش های ماشینی کاشان
فرش های ماشینی کاشان طیف وسیعی از فرش و قالی را در بر می گیرد . هر محصولی که در کارخانه جات صنعتی کاشان تولید می شود و تحت یکی از برند های کاشانی وارد بازار می شود در دسته فرش های ماشینی کاشان قرار می گیرد . برند های کاشان حدود 700 مورد می باشد که سرسختانه با یکدیگر رقابت کرده و هر روز در تولید و ارائه فرش های مدرن و زیبا گامی جدید بر می دارند . انتخاب یک برند از بین 700 برند مطرح دنیا کار ساده ای نخواهد بود .
چیزی که این محصولات را تا این حد محبوب و مشهور کرده است ، ویژگی هایی است که درجه یک بودن فرش را تضمین می نماید . فرش های ماشینی کاشان بنابر داشتن ویژگی هایی که در ادامه اشاره خواهیم نمود ، بهترین بافته هایی ماشینی در سراسر دنیا به شمار می روند :
1 – فرش های کاشان از سه نوع نخ به عنوان اصلی ترین مواد اولیه تولید می شوند ، نخ های تار از جنس پلی استر ، نخ های پود از جنس پنبه و نخ های خاب از جنس اکرولیک  هیت ست . نخ های تار و پود در تمام بافته های مشترک بوده و آنچه نقطه تمایز بین فرش های کاشان با سایر محصولات است ، نخ خاب از جنس اکرولیک هیت ست است . می توان کاشان را تنها شهری دانست که در تولیدات فرش ماشینی از الیافت اکرولیک صددرصد خالص استفاده می کند .
2- مدرن ترین و به روز ترین فرش ها از برند های کاشان نشات می گیرند . بازار فرش پر است از طرح ها و انواع فرش ها . اما آنچه این تنوع را بوجود آورده نبوغ و ذکاوت تولید کنندگان کاشانی است . برای مثال فرش های 1500 شانه از جدیدترین محصولاتی هستند که در بازار فرش وجود داشته و منحصرا توسط چند تولید کننده از شهر کاشان در حال تولید هستند .
3- برند های کاشان به زیبایی فرش هم به اندازه کیفیت و مرغوبیت اهمیت می دهند . استفاده تیم های قوی طراحی و نقشه کشی دلیلی است جهت داشتن زیبایی نگاره ها و طرح ها . اگر در بازار دقت نمایید تنوع فرش های کاشان از نظر طرح و رنگ بر سایر تولیدات غالب می باشد . همچنین هارمون بودن رنگ ، رنگ زمینه هماهنگ با طرح و هماهنگی نگاره ها با یکدیگر ویژگی هایی است که در انواع فرش های کاشان به چشم می خورد .
4- به هیچ وجه در بافته های کاشان نخ در رفتگی ، تکرار سیلندر ، عدم قرینگی ، عدم اختلاف سایز با ابعاد استاندارد و … مشاهده نخواهد شد .
انواع فرش های کاشان
همانطور که عنوان شد ، رایج ترین دسته بندی از فرش های کاشان را می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- فرش های 500 شانه : عمدتا فرش های بزرگ پارچه در این شانه تولید شده و بنابر داشتن ضخامت بالا ، کلفتی نخ خاب و … این محصولات را برای مکان های عمومی مانند مساجد و … خریدای می کنند ولی به دلیل شانه و تراکم پایین زیبایی و ریز نقشی را ندارد . شرکت دیوان از تولید این محصولات خودداری می کند .
2- فرش های 700 شانه : این محصولات اندکی پس از محصولات 500 شانه تولید شده اند . فرش های 700 شانه کاشان پرمخاطب ترین و پر فروش ترین فرش هایی هستند که در بازار وجود دارد . مبادله این محصولات به حدی است که در بازار بصورت عمده تولید و عرضه می شوند . داشتن قیمت مناسب ، زیبایی مطلوب و مقاومت بالا لزوم حضور چند تخته فرش 700 شانه کاشان در قسمت هایی از خانه که تردد زیاد می باشد یا در دید مهمان ها نیست مانند هال ، اتاق خواب ، راهرو ها و … را مهم تلقی می کند .
3-فرش های 1000 شانه : فرش های 1000 شانه و محصولاتی که پس از آن پا به عرصه تولید گذاشتند در دسته فرش های پرشانه و پر تراکم واقع می شوند . فرش های ماشینی 1000 شانه وسایر محصولات پر شانه و پر تراکم زیبایی خاصی داشته و رفته رفته به سمت فرش های دستبافت گونه در حرکت اند . محصولات 1000 شانه کاشان طرح هایی دارند زیباتر از محصولات 700 شانه و ضخامت و مقاومتی بیشتر از فرش های 1200 شانه . این دو مورد کاربرد فرش 1000 شانه را بالا برده و خریداران را به سمت این محصول جذاب جلب می کند .
4- فرش های 1200 شانه : زیبایی فرش های 1200 شانه کاشان همگان را محصور نموده و عنوان فرش دستبافت گونه به خوبی به این محصولات داده شده است . فرش های 1200 شانه کاشان زیباترین محصولات موجدو در بازار هستند که مناسب برای مکان های لوکس خانه با دکوراسیون زیبا خواهند بود . ویژگی هایی در این محصولات وجوددارد مانند کوتاهی نخ خاب ، ضخامت اندک ، استفاده از الیاف نازک اما مستحکم و … که فرش را برای مکان های شلوغ خانه نا مناسب کرده است . استفاده از فرش های 1200 شانه کاشان باید با رعایت نکات مربوط به نگهداری باشد . چراکه ظرافت فرش ها بیشتر از سایر محصولات است . بد نیست بدانیم تمامی تابلو فرش ها بافته هایی هستند با شانه 1200 شانه و گاها 1000 شانه ، زیبایی شانه و تراکم بالا ان ها را در تولید تابلو فرش ها جایز ساخته است .
مقاله مربوطه : فرش 1200 شانه دستبافتگونه
5- فرش های 1500 شانه : این محصولات فراگیر نبوده و تکنولوژی آن هنوز بصورت انحصاری در اختیار تعدادی از تولید کنندگان کاشانی است . این محصولات لوکس ترین فرش های ماشینی و گران قیمت ترین محصول هستند . لوکس بودن این محصولات را می توان در بسته بندی آن ها هم مشاهده نمود . در کاور هایی درخشان قرار گرفته و بصورت کالایی فاخر به فروش می رسند .
شرکت دیوان فروش مستقیم فرش کاشان را انجام می دهد و به دلیل اینکه با مشتری در فروش حضوری و فروش اینترنتی فرش کاشان ، ارتباط مستقیم دارد ، توانسته است واسطه ها را حذف کند و قیمت فرش های کاشان را پایین آورد .

  • admin divancarpet
  • فروردین ۱۰, ۱۳۹۸
  • 29 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه