انواع فرش های فانتزی جدید

انواع مختلفی از فرش های ماشینی در فروشگاه ها وجود دارد و نیاز به خرید فرش برای تمام سلیقه ها و تمامی اقشار جامعه قابل رفع و رجوع خواهد بود . با وجود آنکه انتظار این همه تنوع در طی کم تر از 5 دهه از کارخانه های فرش ماشینی نوپا نمی رفت ، اما امروزه شاهد آن هستیم که بازار فرش های ماشینی ایران و خصوصا فرش های کاشان چنان تنوعی به خود گرفته است که در سراسر جهان به شهرت رسیده و نبض بازار جهانی را در دست گرفته است .
 در طی زمان به تدریج فرش ها از جهات مختلف رشد کردند . فرش های ماشینی 350 شانه با رنگ زمینه قرمز ، روناسی و لاکی که در حال حاضر هم در برخی از خانه ها یافت می شوند ، تولیداتی بودند که در سال های 1350 از اولین کارخانه ها خارج شده و با استقبال بی نظیری روبرو شدند . نگاهی به بازار کنونی بیاندازید . تنوع در رنگ و طرح فرش های ماشینی آنقدر زیاد است که شاید شمردن آن ها کار دشواری باشد . در این بین کیفیت هم ارتقا یافته و انواع محصولات 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه برای مکان های مختلف خانه و ادارات و … طراحی و تولید شده اند .
ما به عنوان خریدار وقتی وارد بازار می شویم و با چنین تنوعی روبرو می شویم قبل از هر چیز به گزینه های روی میز توجه نموده و سعی خواهیم نمود از بین این همه محصول مختلف ، محصولی را انتخاب کنیم که از هر جهت بهترین باشد . زمانی این امر امکان پذیر خواهد بود که بدانیم انواع محصولات موجود در بازار دقیقا چه هستند و علاوه بر آشنا بودن با ویژگی هر کدام ، با نیاز خود آشنا باشیم و در نهایت بتوانیم به خوبی محصولات موجود را با نیاز منزل به نوع کف پوش تطبیق بدهیم .
در گذشته خرید فرش های سنتی رایج بود و همواره هستند کسانی که به دنبال طرح های سنتی با نقشه های اصیل ایرانی هستند . اما به دلیل مدرنیته شدن برخی از دکوراسیون ها برخی از خریداران به سمت فرش های مدرن و فانتزی رفتند و سعی می کنند حال و هوای منزلشان را از سنتی و کلاسیک خارج کنند . استفاده از طرح های بسیار ساده با رنگ های شاد ، از مهمترین ویژگی های فرش های فانتزی جدید است . این فرش های مدرن ماشینی می توانند برای پذیرایی های مدرن و اتاق خواب  و یا بهترین فرش برای آشپزخانه تلقی شود .
مقاله حاضر به معرفی انواع فرش های فانتزی جدید کارخانه دیوان به عنوان یکی از بهترین برند هایی پرداخته است که تخصصا در زمینه تولید فرش های صادراتی عمل می کند . در فروشگاه فرش دیوان تمامی محصولات درجه یک و ناب بوده و از آنجایی که دیوان همواره در نوآوری و خلاقیت تولید حرفی برای گفتن دارد ، نوشتار حاضر بر برند دیوان تأکید نموده است . هرچند مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیوان و قیاس محصولات با سایر برند ها این اطمینان را در ما ایجاد می کند که بهترین محصولات و بهترین فرش ها را می توان در فروشگاه دیوان مشاهده کرد .
انواع فرش های فانتزی جدید
تقسیم فرش ها بر اساس طرح به سه دسته کلی : طرح سنتی ، طرح کلاسیک و طرح فانتزی یکی از انواع تقسیم بندی ها ست . این دسته بندی به خرید مناسب فرش برای دکوراسیون کمک کننده خواهد بود . همان طور که از نام طرح مشخص است ، فرش های سنتی برای فضاهای سنتی ، فرش های کلاسیک برای فضاهای کلاسیک و فرش های فانتزی برای سبک دکوراسیون فانتزی مناسب است . هرگز نباید فرش با طرح مدرن را در فضای سنتی پهن نمود چراکه به لحاظ تأثیر مهم فرش بر دکوراسیون ، این عدم هماهنگی تا حد زیادی فضا را نازیبا و بد شکل خواهد نمود .
هرچند طرح های کلاسیک و سنتی تا حد زیادی به یکدیگر شبیه بوده و گاها استفاده و جایگزینی آن ها امکان پذیر خواهد بود ، اما طرح فانتزی با دو طرح سنتی و کلاسیک بسیار متفاوت است .
طرح های فرش های مدرن و فانتزی شرکت دیوان
فرش های مدرن و فانتزی نوعی از محصولات ماشینی هستند که به تازگی جای خود را در دکوراسیون ایرانیان باز نموده و دارای طرح ها و نقش های جدید می باشند. روی کار آمدن فرش با طرح فانتزی یکی از نقاط عطف تولید فرش های ماشینی در طول 5 دهه فعالیت کارخانه های فرش ماشینی است . در تاریخ تولید فرش های ماشینی ، نظیر طرح فانتزی دیده نمی شود . تولید فرش های ماشینی با طرح فانتزی به سرعت غیر قابل باور مورد استقبال قرار گرفت و این نشان از نیاز بازار به طرح مد نظر بود . طرح های کلاسیک و سنتی مورد پسند جوانان و فضاهایی مانند آشپرخانه و اتاق کودک نبودند از همین رو هنگام تولید فرش های فانتزی خریداران ان را بهترین طرح برای فضاهایی دانستند که استفاده از طرح سنتی و کلاسیک باب نبود .
طرح فانتزی به دور از نگاره های پر پیچ و خم ، عمدتا از اشکال هندسی و نگاره های درشت با عدم قرینگی الزامی تشکیل شده است . در بازار فرش های ماشینی تشخیص طرح فانتزی از دو طرح کلاسیک و سنتی کاملا مشهود و امکان پذیر است . تنوع فرش های طرح فانتزی بسته به خلاقیت تولید کننده دارد و در بین تولید کنندگان ، برند دیوان توانسته است به خوبی تنوع را ایجاد کرده و خریداران به خوبی می دانند برای باز بودن دست در انتخاب و بالا برند گزینه های خرید باید به فروشگاه فرش دیوان مراجعه کنند .
در ادامه به معرفی فرش های فانتزی برند دیوان پرداخته ایم . همچنین می توانید برای آشنایی با به روزترین طرح های فرش دیوان به فروشگاه اینترنتی کارخانه مراجعه کرده و علاوه بر دیدن طرح ها از خدماتی مانند ، آشنایی با فروشگاه ، مقالات علمی ، دیکشنری فرش ، بررسی و انتقادات فرش ها ، تصاویر خط تولید ، پشتیبان آنلاین و … استفاده کنید .

1- فرش ماشینی مدرن طرح بنیامین کاشان : محصولی با تعداد 1200 گره عرضی و 3600 گره طولی که در رده فرش های لوکس قرار می گیرد . جنس نخ تار و پود این محصول از پنبه و جنس نخ خاب از الیاف اکرولیک است . اکرولیک بهترین نخ موجود در بازار است که در تولیدات فرش دیوان مورد استفاده قرار گرفته است . تعداد 8 رنگ اصلی در زمینه فرش طرح بنیامین کاشان بکار رفته است . ابعاد 12 متر ، 9 متر ، 6 متر و کوچک تر از فرش مورد بحث به رنگ زمینه لاکی ، سبز و سورمه ای در بازار های فیزیکی و آنلاین قابل تهیه است . این طرح به صورت فرش دایره ای نیز در وب سایت دیوان موجود است .
2- فرش ماشینی مدرن طرح الیزابت : ویژگی های فنی فرش طرح الیزابت تا حد زیادی به طرح بنیامین کاشان که در بالا معرفی شد شباهت دارد . این فرش مدرن ، 1200 شانه و تراکم 3600 است . جنس نخ تار و پود پنبه و نخ خاب اکرولیک تضمین کننده کیفیت بالای جنس فرش است . تعداد 8 رنگ اصلی در زمینه موجود است . ابعاد مختلف فرش تولید می شود که خریداران متناسب با نیاز خود سایز مورد نیاز خود را تهیه می کنند .
3- فرش ماشینی مدرن طرح المیا : فرشی 1200 شانه با ترکم 3600 که در رنگ زمینه یاسی ، نارنجی ، سبز ، لاکی و آبی با ویژگی های فنی مشابه با فرش های معرفی شده تولید می شود . ابعاد مختلفی از فرش توسط دستگاه HCIX2 تولید می شود .
4- فرش ماشینی مدرن طرح بهار کاشان : طرح این محصول ، گل های بهاری زیبا است
برای دیدن بقیه طرح های زیبای فرش مدرن کاشان به وب سایت دیوان مراجعه نمایید .
تنوع فرش های ماشینی با طرح های مدرن برند دیوان بسیار زیاد است که می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیوان از تمامی فرشها دیدن نموده و از ویژگی های خاص هر کدام مطلع شوید . برای آشنایی با فرش های فانتزی فروشگاه فرش دیوان که بسیار هم زیبا و جذاب هستند ، وارد فروشگاه اینترنتی دیوان شده و در دسته محصولات ، فرش های مدرن یا مدرنیته را انتخاب کنید .
فرش های فانتزی یا مدرنیته باز هم دسته بندی شده و به شاخه های مختلفی مانند طرح های مدرن ، آبرنگی ، کهنه نما و … تقسیم شده اند . ناگفته نماند قیمت فرش های فانتزی بنا بر طرحی که دارند از قیمت فرش های کلاسیک ارزان تر هستند . مطلوبیت خرید فرش های فانتزی از طریق فروشگاه های اینترنتی چند برابر خواهد شد . خرید از فروشگاه اینترنتی دیوان ، به منظور اطمینان از اصالت فرش ، راحتی خرید ، گارانتی و … مناسب ترین فروشگاه است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه