لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

رنگ فرش ماشینی

machinary-carpet-color.jpg

رنگ فرش ماشینی یکی از مهم ترین خصیصه هایی است که در ظاهر فرش و انتخاب بیشتر آن از سوی مشتریان تاثیر می گذارد، به همین دلیل نوع رنگ، رنگ بندی و دوام و ثبات رنگ نخ های خاب فرش ماشینی دارای اهمیت ویژه ای می باشد.
امروزه با پیشرفت صنعت فرش در میان رقبای صاحبان این صنعت نیاز به طرح ها و نقوش متنوع و متفاوت در فرش ماشینی و باب سلیقه ی مشتریان خود از سوی آن ها به وفور دیده می شود و برای رفع این نیاز خود از رنگ خاب متنوع استفاده می شود. در این مقاله به بررسی انواع رنگ فرش ماشینی و همچنین بهترین رنگ فرش ماشینی و پرطرفدار در بین خانواده های ایرانی می پردازیم

رنگ فرش ماشینی
رنگ در به وجود آمدن فرهنگ‌های مختلف در دنیا تاثیر بسیاری داشته و دارد . رنگ قالی در محیط داخل خانه آرامش خاصی را ایجاد کرده و در روحیه ی اعضای خانه نیز تاثیر به سزایی دارد. هر رنگ در فرش میتواند به انسان روحیه و انرژی و قدرت خلاقیت بدهد. رنگ‌ فرش دو نوع است رنگ گرم و رنگ سرد. رنگ های گرم که شامل قرمز، نارنجی و زرد و رنگ‌های سرد نیز شامل سبز، آبی و بنفش هستند. و ترکیب این ها در کنار هم جلوه ی زیبایی را به نقوش فرش ماشینی می بخشد. انتخاب رنگ فرش ماشینی توسط هر مشتری از هر نقطه بستگی به شرایط آب و هوا، نوع زندگی، اقتصاد، سلیقه، مکان، کاربری فرش، فرهنگ و... دارد. به عنوان مثال مردم اروپا ، فرش ماشینی رنگ روشن مانند فرش ماشینی رنگ صورتی یا فرش ماشینی رنگ فیلی را می پسندند.  در حالی که مردم منطقه حاشیه خلیج فارس فرش ماشینی زمینه لاکی را ترجیح میدهند.

انواع رنگ فرش ماشینی

امروزه کارخانه های فرش، بویژه در کاشان فرش ها را با طرح ها و رنگ هایی با تنوع بالا به بازار عرضه می کنند تا بتوانند مشتریان با علایق و فرهنگ های مختلف را به سوی محصولات خود جذب نمایند. فرش ماشینی 8 رنگ و 10 رنگ و 12 رنگ در بازار موجود است که بسته به نوع شانه فرش رنگ بندی آن و بسته به جنس نخ خاب دوام و ثبات رنگ فرش و تداخل پیدا نکردن رنگ ها در اثر مواد شوینده متفاوت است. تولید کنندگان ، رنگ زمینه فرش ماشینی را در انواع مختلف تولید می کنند، فرش ماشینی رنگ روشن مانند فرش ماشینی کرم، فرش بادامی، گلبهی، آبی فیروزه ای و فرش ماشینی رنگ تیره مثل فرش ماشینی گردویی ، فرش ماشینی سورمه ای ، آبی، آبی کاربنی و رنگ لاکی که مشتریان محترم با توجه سلیقه ی خود و چیدمان منزل و حتی روحیه ی خود می توانند رنگ فرش مورد نظر خود را انتخاب نمایند .

روانشناسی رنگ فرش
علم روانشناسی به این نتیجه رسیده است که رنگ محیط اطراف بویژه رنگ فرش ماشینی بر روحیه و خلق و خوی افراد تاثیر بسزایی دارد.

  •     فرش ماشینی زرد : رنگ زرد روشن ترین رنگ و نماد روشنی و نور است و مظهر فهم و دانایی و نماد دانش و معرفت است. امروزه فرش زرد و طوسی طرفداران ویژه خود را دارد.
  •   فرش ماشینی لاکی : رنگ قرمز که از آن به عنوان لاکی یاد می شود ، رنگ انعطاف پذیر، مهیج و درخشندگی بالا و نشان حیات و شور زندگی است.
  • فرش ماشینی آبی :  رنگ آبی رنگی معنوی و ملکوتی و شادمان کننده ی روح و آرامش بخش اعصاب است. خانه ای با رنگ آبی بزرگتر از آنچه هست به نظر می رسد.
  • فرش ماشینی نارنجی : نارنجی ترکیب رنگ های زرد و قرمز دارای درخشندگی و تابندگی فوق‌العاده است، رنگ نشاط و ضد خستگی و باعث تحریک سیستم تنفس می‌گردد.
  • فرش ماشینی بنفش:  بنفش رنگ متضاد رنگ زرد نماد هوش و دانش و اثری آرام کننده بر قلب و تصفیه کننده بر خون دارد و ضد ترس است.
  • فرش ماشینی سبز  : سبز از ترکیب رنگ های آبی و زرد ساخته می شود و نشان دهنده‌ی آرامش و امیدواری است و نمادی از دانش و ایمان است و باعث هماهنگی جسم، روح و ذهن است و در کاهش فشار خون و فشار عصبی موثر است.

مطابقت رنگ فرش با دکوراسیون
ازآن جایی که رنگ دارای اهمیت ویژه ای از نظر روانشناسی است، پس برای استفاده از فرش در منازل باید با توجه به رنگ دکوراسیون، فرش نیز باید از نظر رنگ با دکوراسیون هم خوانی داشته باشد. بهترین رنگ فرش ، رنگی ساده، هماهنگ و تیره تر از دیوارها است چرا که فضای خانه شما را گرم و صمیمی، خانگی و دلچسب می کند. هم چنین استفاده از فرشی با نقوش و رنگ متنوع فضای خانه را کوچک نشان می دهد. اگر دیوارهای منزلتان تیره است، برای داشتن خانه ای روشن و دلباز پیشنهاد می شود در انتخاب خود از  فرش رنگ روشن و ساده استفاده نمایید. اگر خانه ای کوچک دارید و میخواهید از چیدمان وسایلتان طوری استفاده نمایید تا خانه تان بزرگ تر از آنچه که هست جلوه دهد از فرش ساده تک رنگ و یا فرش ساده بدون طرح استفاده کنید. بنابراین چون فرش یک نوع پوشش برای کف خانه می باشد تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی منزل دارد . و مطابقت رنگ فرش با دکوراسیون میتواند زیبایی چیدمان را چندین برابر نماید .

خرید اینترنتی فرش کاشان
 شرکت فرش دیوان با تولید و ارائه انواع محصولات فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی لایت و فرش مدرنیته ، فرش عروسکی و تابلو فرش و ... در انواع رنگ ها و طرح ها سعی در جلب رضایت انواع سلیقه ها و انواع فرهنگ ها در سراسر ایران و حتی سراسر دنیا دارد . با مراجعه به فروشگاه آنلاین فرش دیوان می توانید فرش ماشینی مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید زیرا این سایت امکان جستجوی فرش ماشینی را بر اساس رنگ در امکانات خود قرار داده است .

رنگ فرش ماشینی, بهترین رنگ فرش ماشینی, انواع رنگ فرش ماشینی, فرش ماشینی رنگ روشن, فرش ماشینی زمینه لاکی, فرش ماشینی رنگ فیلی, فرش ماشینی گردویی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
راهنمای خرید فرش ماشینی
انواع فرش های فانتزی جدید
انواع فرش ماشینی 1200 شانه کاشان
نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
خرید فرش 700 شانه از کارخانه فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi