لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

کارخانه تولید فرش کاشان

production-carpet-kashan.jpg

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا فرش ماشینی کاشان حرف اول را می زند ؟ چه ویژگی باعث شده تا تولید فرش ماشینی کاشان چنین رونق بگیرد ؟ چرا تولید فرش ماشینی کاشان در زمره بهترین صنایع ایران است ؟
پاسخ به این سوالات را باید در ویژگی تولید بررسی کرد . شهر کاشان از گذشته های دور همواره مورد توجه خریداران و متخصصین  فرش ماشینی بوده است . بهترین تولیدکنندگان و کارخانجات تولید فرش کاشان در این شهر متمرکز شده اند . شهری با قدمت طولانی که علاوه بر تولیدات ماشینی در بافت فرش های دستبافت هم دستی بر آتش دارد .
تعداد زیادی کارخانه نساجی و بافندگی در شهر کاشان وجود دارد که همگی ملزم به تولیداتی با بهترین کیفیت هستند چراکه اگر خلاف ای امر عمل نمایند دست بازار آن ها را از دور رقابت حذف نموده و توان ادامه فعالیت را نخواهند داشت .
می دانیم که تولیدات فرش ماشینی کاشان نام تمام فرش هایی که در این شهر بافته می شود و در این بین برند های مختلف از نظر ویژگی های فنی و ظاهری بافت با یکدیگر متفاوت هستند . به عبارتی در بین فرش های ماشینی کاشان نیز رده بندی و تعیین کیفیت وجود دارد در واقع انتخاب بین بهتر و بهترین خواهد بود .
تولید فرش ماشینی در کاشان ، قدمتی طولانی دارد که موضوع اصلی بحث این مقاله است . در ادامه پس از صحبت در مورد تولید فرش ماشینی کاشان به بررسی ویژگی های این محصولات پرداخته و به این سوال که چرا تولیدات کاشان در دسته بهترین ها هستند پاسخ می دهیم .
تاریخچه تولید فرش ماشینی در کاشان
تولید فرش در ایران مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد می باشد . کهن ترین و قدیمی ترین ، فرش جهان ، فرش پازیریک نام دارد که بافت آن به کشور ایران منسوب شده است . این موضوع بهترین دلیلی است برای قدمت و کیفیت قالی های ایرانی . فرش پازیریک اثری گران‌ بها و زیباست که در آن منسوجاتی ارزش مند و فاخر بکار رفته است . در همین راستا بسیاری از قالی های قدیمی بافته شده در ایران در اطراف تپه های سیلک کاشان پیدا شده است .
و اما تاریخچه تولید فرش های ماشینی در ایران حاکی از آن است که این محصول برای اولین بار حدود 4 دهه پیش در ایران تولید شد . تولید فرش ماشینی در ابتدای دهه 50 توسط کارخانه های مخمل بافی و ابریشم بافی شهر کاشان انجام شده است . قالی کاشان ، ابتدا توسط ماشین‌های مخمل بافی ژاکارد و با استفاده از الیاف مصنوعی که براق بوده اند صورت گفته است . الیافی که با داشتن پرز های نسبتاً کوتاه و وزن سبک جذابیتی خاصی برای دوران داشته اند .
پس از تولید اولین فرش های ماشینی و استقبال عموم از آن در مدت زمان کوتاهی بر تعداد تولیدی های فرش کاشان ، افزوده شد . به گونه ای که پس از گذشت 40 سال در شهرهای تبریز ، کرمان ، مشهد ، اصفهان ، یزد و ... تعداد زیادی تولید کننده فرش ماشینی وجود دارد . آمار ها نشان می دهد در شهرک ها سنعتی کاشان بالغ بر 700 گروه تولید فرش ماشینی وجود دارد که به صورت رسمی مشغول فعالیت هستند .
اولین کارخانه اختصاصی فرش ماشینی در این شهرستان ، با نام شرکت صنایع کاشان در سال 1353 تاسیس شد که این گروه توانست فرش های ماشینی با کیفیت بالایی وارد بازار نماید . از آنجایی که این محصول با الیاف پشمی بافته شده است ، شباهت زیادی به فرش های دستبافت داشته و مورد استقبال عموم قرار گرفت .
روند تولید فرش در سال 57 دچار تغییراتی شد . تعدادی از متخصصین به دنبال ایجاد فرش های ماشینی جدید ، کاخانجات جدید تاسیس نمودند . فرش های ماشینی که با استفاده از دستگاه هایی که در آن زمان تازه وارد کشور شده بود با نام وندویل ALD61 و AL1 و TEXTIMA تولید می شدند . این مورد شروعی بود برای تحول در زمینه فرش ماشینی .
تحول مهم دیگر در سال 65 رخ داد . زمانی که 1600 واحد کوچک و بزرگ تولید فرش ماشینی در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کرده و به رقابت با یکدیگر پرداختند .
ویژگی های تولیدات فرش ماشینی کاشان
اولین موردی که برای خریداران مورد توجه قرار می گیرد ، داشتن عمر طولانی و دوام بالا ست . در طرح این موضوع الیاف مصرفی عنصر مهمی هستند . هرچه نخ های مورد استفاده محکم تر باشد ، قالی دوام بیشتری داشته و در مقابل آسیب ها مقاوم تر خواهد بود .
الیاف آکریلیک هیت ست در حال حاضر مقاوم ترین و زیباترین نخی است که در تولیدات کاشان به عنوان نخ خاب مورد استفاده قرار می گیرد . الیاف اکریلیک هیت ست اگر در شرایط مناسب نگه داری شوند ، می توانند عمری نزدیک به 30 سال داشته باشند .
پس از اکریلیک هیت ست ، الیاف هایی مانند پلی استر ، پلی پروپیلن الیاف با کیفیت و موغوبی تلقی می شوند .
زیبایی و ظاهر فرش
فرش هایی که توسط تولید کنندگان فرش کاشان بافته می شود ظاهری زیبا و دارای نقشه های بسیار اصیل می باشد . زیبایی طرح و نگاره که هنر دستان طراحان خبره است در کنار شانه و تراکم بالا زیبایی چشم نوازی را به همراه می آورد . تولید محصولات با شانه و تراکم بالا تخصصی است که تولید کنندگان کاشانی در آن مهارت خاصی دارند .
خدمات پس از فروش
تولید کنندگان کاشانی محصولات خود را با دادن گارانتی و ضمانت نامه معتبر بیمه نموده و خریدار را از خرید محصولی باکیفیت مطمئن می سازند . خدمات پس از فروش این اطمینان را به خریدار می دهد که در صورت بروز مشکل می تواند به حل آن فکر کند و فرش آسیب دیده لزوما از کار افتاده نخواهد شد .
گروه تولید فرش دیوان به عنوان یکی از تولید کنندگان فرش ماشینی کاشان ، در زمینه تولیدات فرش های صادراتی و درجه تبحر داشته و سهم بزرگی از بازار را در داخل و خارج از کشور به خود اختصاص داده است . خرید از محصولات فرش دیوان علاوه بر تضمین کیفیت و دوام ، زیبایی و لوکس بودن را در خانه شما با کم ترین قیمت ممکن مهمان می نماید .
تولیدات این کارخانه ، اعم از فرش های مستطیل ، فرش های مربع ، بیضی و دایره ، فرش با باابعاد بزرگ می باشد .
توجه به سلایق دیگر کشورها ، شرکت در نمایشگاه های بین المللی فرش ، استفاده از بهترین الیاف ، واردات بهترین دستگاه های به روز دنیا ، سبب شده تا این تولیدی ، برتری بسیار بالایی نسیت به دیگر تولیدکنندگان داشته باشد و از نظر کشورهای عربی و اروپایی ، بهترین باشد .

تولید فرش ماشینی کاشان, فرش ماشینی کاشان, کارخانجات تولید فرش کاشان, تولیدی فرش کاشان, تولید کنندگان فرش کاشان, فرش صادراتی
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
صادرات فرش ماشینی به چین
خصوصیات فرش های 700 شانه واقعی
راهنمای خرید فرش اینترنتی کاشان
آموزش خرید قدم به قدم فرش های مدرن
فرش درجه یک
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi