لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

فرش ماشینی ایرانی

best-persian-carpet.jpg

از دیرباز ، فرش ایرانی مورد محبوب جهانیان بوده است . بافت بهترین قالی های دستباف در ایران ، موجب گرایش میلیون ها توریست به این کشور شده است . یکی از مهمترین صارات غیر نفتی ایران ، قالی های ایرانی می باشد . در گذشته قالی در ایران به صورت دستباف توسط هنرمندان غیور کشورمان بافته می شد . فرش دستباف ایرانی ،علاوه بر زیبایی که دارد ، یک سرمایه محسوب می شود . طرح های بسیار زیبای آن که تجلی ایران و سرزمین مان است ، یکی از دلایل محبوبیت آن می باشد . ولی خرید این قالی نفیس از قدرت بسیاری از خانواده ها خارج است . قیمت بیش از اندازه آن ، تولید کنندگان را برآن داشت تا به تولید فرش های شبیه دستباف بپردازند . این فرش های ایرانی که بسیار ریز نقش و فاخر است ، مورد توجه ایرانیان و جهانیان قرار گرفت . اگر در هنگام انتخاب فرش ماشینی به دنبال زیبایی و ریز نقشی قالی هستید ، شما باید به سرغ فرش های با شانه و تراکم بالا بروید .
برای اطلاعات دقیق از شانه و تراکم ، کلیک کنید .
فرش های 500 شانه ، به علت پایین بودن شانه و تراکم و کم بودن تعداد گره ها ، از زیبایی بسیار کمی برخوردار می باشد . امروزه مشتریان ، به زیبایی فرش خیلی اهمیت می دهند و بیشتر خریداران به دنبال خرید فرش جدید هستند . تولید کنندگانی موفق هستند که بتوانند فرش های با شانه و تراکم بالا را با بهترین طرح ها ونقشه ها تولید کنند .
شرکت دیوان یکی از بزرگترین کارخانه تولید بهترین فرش ماشینی ایرانی است که توانسته است با کیفیت بالای محصولاتش و زیبایی محصولات دستبافتگونه اش ، بازارهای داخلی و خارجی را در قبظه خود بگیرد .
بهترین فرش ماشینی ایرانی کدام است ؟
1 . فرش سنتی ایرانی ، بسیار لوکس و فاخر است و برای مکان های مجلل مناسب می باشد . طرح های سنتی به علت داشتن گل های بسیار ریز و به عبارتی نقشه های شلوغ ، بهتر است به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 بافته شود . ریز نقشی این گونه محصولات زبانزد جهانیان است . در اینجا به ذکر انواع طرح های سنتی فرش ایرانی می پردازیم .
• لچک ترنج : در خانه های بیشتر ما ایرانی ها ، فرش ترنج مرکزی وجود دارد .از گذشته تا به امروز یکی از محبوب ترین طرح های قالی ایرانی که هم در قالی دستباف و هم در قالی ماشینی به کار می رفت ، طرح لچک ترنج است . این نقشه به گونه ای طراحی شده است که حاشیه های پهن ، دور تا دور فرش را احاطه کرده است . ترنج که در مرکز قالی قرار می گیرد ، در قالب اشکال هندسی دایره ای و یا بیضی است و درچهار گوشه قالی ، لچک قرار می گیرد . لچک به معنای گوشه است . اندازه ترنج ، در هر فرشی مختلف است . ترنج قالی های کاشان و اصفهان کوچک تر از قالی های تبریز است . بسیاری از فرش های ایرانی هستند فقط ترنج و حاشیه دارند و لچک ندارند . کارخانه بزرگ دیوان ، تولید کننده فرش های سنتی ایرانی ، با نقوش بسیار زیبا و اصیل ایرانی می باشد .
• طرح افشان :  در این محصول ، ترنج و لچک وجود ندارد و در کل فرش ، پیوستگی وجود دارد و تمام گل ها و برگ ها در فرش پراکنده شده اند . به گونه ای که طراح ، در هنگام کشیدن طرح افشان ، از اول تا اتمام کار قلم را از روی کاغذ برنداشته است .
طرح های قالی های ایرانی بسیار است از جمله : طرح ترکمن ، طرح قابی ، طرح ماهی درهم ، طرح بته جقه ، طرح اقتباسی ، طرح شاه عباسی ، طرح شکارگاه . طرح های قالی های ایرانی ، بسیار متنوع و زیباست . شرکت دیوان تواسته است طرح های ایرانی را در رنگبندی بسیار زیبا و به صورت 1200 شانه با تراکم 3600 ، عرضه کند .
ویژگی بهترین فرش ماشینی ایرانی
در بالا به زیبایی فرش ایرانی پرداختیم ولی در کنار زیبایی ، کیفیت فرش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . در اینجا به ذکر کیفیت فرش ماشینی ایرانی می پردازیم .
آنچه که کیفیت یک فرش ماشینی ایرانی را بالا می برد به شرح زیر می باشد :
1. در ابعاد فرش نباید تخلف صورت گیرد .
2. با تاکردن فرش ماشینی ، باید تقارن در طرح وجود داشته باشد .
3. دورنگی یا چند رنگی یک عیب محسوب می شود .
4. فرش باکیفیت ماشینی باید دارای پرزهای بسیار کم یا بدون پرز باشد . اصولا بهترین الیاف برای بافت بهترین قالی ماشینی ، الیاف آکریلیک است که این الیاف را قبل از بافت ، هیت ست می کنند تا مقاومت قالی در برابر پاخور شدن و حرارت ها و نور خورشید بالا رود
5. فرش های با شانه و تراکم بالا : محصولاتی که از شانه و تراکم بالا برخوردار هستند ، دارای کیفیت بیشتری می باشند چون تعداد گره ها بالاست و فشردگی بین ریشه ها زیاد است .
خرید فرش ماشینی ایرانی آنلاین
شرکت دیوان با وارد کردن دستگاه های مدرن و مجهز از شرکت وندویل ، توانسته است در تولید فرش های اصیل ایرانی با شانه و تراکم بالا موفق عمل کند . استفاده از بهترین الیاف مصنوعی آکریلیک هیت ست شده ، استفاده از تعداد رنگ های بالا ، بالا بودن شانه و تراکم محصولات این شرکت ، استخدام بهترین طراحان نقشه برای طراحی جدید ترین و به روز ترین مدل های فرش های سنتی ایرانی ، این کارخانه را جزء محبوب ترین تولید کنندگان ایرانی در کاشان قرار داده است . این شرکت در کنار فروش حضوری ، فروش اینترنتی فرش های ایرانی را در حیطه کاری خود قرار داده است .

'بهترین فرش ماشینی ایرانی' , 'طرح های سنتی فرش ایرانی' , 'فرش ترنج' , 'فرش ماشینی ایرانی' , 'فرش باکیفیت ماشینی' , 'خرید فرش ماشینی ایرانی' , 'مدل های فرش های سنتی ایرانی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش ماشینی کاشان بدون واسطه
کارخانه فرش کاشان انتخاب یک فرش خوب
فروش فرش ماشینی 1200 شانه
بهترین نخ خاب فرش
بررسی انواع فرش ماشینی کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi