لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

خرید انواع فرش ماشینی

buy-types-1200-reeds-carpet.jpg

برای خرید فرش ماشینی باید نکاتی را درنظر بگیرید که ما در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت . برای این که انتخاب اقتصادی تری داشته باشید بهتر است که قبل از خرید ، نکاتی را در نظر بگیرید . همانطور که می دانید فرش های ایرانی در تمام دنیا زبان زد هستند .
قطعا زمانی که برای خرید فرش به بازار مراجعه کرده اید فرش های مختلفی را چه ایرانی و چه خارجی مشاهده کرده اید و رنگ و طرح های آن ها باعث شده که شما شیفته ی آن ها شوید و بعد از شیفته شدن از روی ظاهر و زیبایی ، سریع اقدام به خرید آن ها کرده اید بدون آن که به کاربرد آن ها توجه ای داشته باشید و بعد از خرید آن ها دچار پشیمانی شدید .
به دلیل این که نمی توان خرید فرش را هر سال انجام داد باید در زمان خرید نهایت دقت و حسایت را بخرج بدهید و متناسب با بودجه ای که در نظر گرفته اید در میان تمامی فرش های ماشینی ، دست بافت ، مدرن و یا فانتزی بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنید .
 خرید فرش در چه سبک و طرحی ؟
در بیشتر مواقع ممکن است خرید فرش تمام چیزی باشد که ما به آن احتیاج داریم . ممکن است قطعه ی گمشده خانه و یا اتاقتان یک تخته فرش با طرح خاص و مناسب با دکوراسیون منزلتان باشد و ممکن است با یک انتخاب نامناسب و خرید فرش انتظار شما را از اتاقتان دور نمایید . برای خرید فرش مناسب با سبک دکوراسیون خانه تان باید صبور باشید تا بتوانید دکوراسیون جذاب و شیکی را در خانه تان بوجود بیاورید . دکوراسیون ها دارای سبک های متفاوتی عم از سنتی ، مدرن و کلاسیک هستند و امروز بیشتر خانه ها دارای سبک مدرن هستند و برای این سبک فرش های فانتزی و مدرن  مناسب تر می باشد . همچین فرش های سنتی نیز می توانند در خانه های با دکوراسیون مدرن جذاب باشد .
منظر از فرش های مدرن ، فرش های ترک ، فانتزی و غیره می باشد اما تعداد فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی از فرش های مدرن بیشتر می باشد و فرش های کلاسیک و سنتی از فرش های دست بافت الگو بردارای کرده اند . گرچه تعداد طرح ها و تنوع آن ها در فرش ماشینی از دست بافت بیشتر است اما اکثر آن ها از طرح های معروف گرفته شده اند . که طرح های افشان ، لچک و ترنج و خشتی می باشند . اگر دارای سبک دکور کلاسیک هستید فرش های با طرح های افشان و فرش دارای لچک و ترنج بسیار مناسب می باشد . حتی می توانید در این سبک از گلیم فرش ها نیز استفاده نمایید .
قبل از خرید فرش حتما باید کاربرد آن را بدانید و یا جایگاهی که قرار است در آن قرار بگیرد به طور مثال فرش های 1200 شانه بهتر است که در پذیرایی مورد استفاده قرار بگیرند زیرا هم زیبایی خاصی داراند و هم برای مکان های پر رفت و آمد مناسب نمی باشد و یا از فرش های 700 شانه بهتر است در اتاق نشیمن استفاده شود و برای اشپزخانه از گلیم فرش ها استفاده نمایید زیرا در آشپزخانه ها آلودگی زیاد می باشد و شستشوی گلیم فرش ها به راحتی انجام می گیرد . به طور کلی هر فرش با هر نقش و نگار و تعداد شانه ای برای مکان های معیین خود کاربرد دارند .
 نکات لازم در هنگام خرید فرش های ماشینی
بررسی کیفیت :
برای خرید فرش ماشینی ایرانی حتما به فروشگاه های معتبر بروید تا بتوانید از کیفیت آن مطمئن شوید و از خریدتان راضی باشید ، زیرا وجود دارند شرکت ها و یا کارخانه های فرشی که آن قدر که از محصولاتشان تعریف می کنند ، محصولاتشان دارای کیفیت نیستند . برای پی بردن به کیفیت فرش می توانید از پرز های آن بفهمید پس باید پرز های آن را مورد بررسی قرار دهید . پرز های بکار رفته در فرش باید درخشان ، با دوام ، نرم و انعطاف پذیر باشد . فرش های که دارای پرز های نرم  هستند نسبت به فرش های که دارای پرز های ضخیم می باشند از دوام کمتری برخوردارند . و تمیز کردن آن ها دیرتر انجام می گیرد .
بررسی رنگ
در هنگام خرید به نور بکار رفته در فضا نیز باید دقت داشته باشد و سعی کنید فرشی را که می خواهید خریدارای کنید حتما در زیر نور طبیعی ببینید . و همچنین فرش را در زوایه های مختلف مورد بررسی قرار دهید . رنگ بکار رفته در فرش باید در کل قالی به صورت یکنواخت باشد . رنگ آن ها باید ثابت باشد تا در زمان شستشو رنگ آن پخش نشود.
بررسی جنس فرش
فرش های ماشینی دارای جنس های متنوع زیادی می باشند یعنی برای بافت آن ها از الیاف های مصنوعی زیادی استفاده می کنند . از مرغوب ترین الیاف مصنوعی می توان اکریلیک را نام برد . که دارای قیمت بالا تری نسبت به سایر الیاف های مصنوعی می باشند . جنس مرغوب به جنسی گفته می شود که دارای ماندگاری بالایی باشد تا بتان از آن ها سال های زیادی استفاده کرد .
بررسی شانه و تراکم
یکی دیگر از موارد مهم در خرید فرش های ماشینی شانه و تراکم فرش ها می باشد هر چه تعداد شانه و تراکم در یک فرش بیشتر شود آن فرش به فرش های دست بافت نزدیک تر می شود و به آن ها فرش های دست بافت گونه نیز گفته می شود مانند فرش های 1200 شانه و 1000 شانه . تراکم و شانه بالا باعث می شود که از ضخامت فرش کاسته شود . فرش های 700 شانه در مقابل 1200 شانه دارای ضخامت بیشتری می باشد ، بنابراین اگر از آن دسته از افرادی می باشید که ضخامت فرش برایتان دارای اهمیت بشتری است پس فرش های 700 شانه را خریداری کنید در غیر این صورت اگر زیبایی فرش برایت مهمتر است بهتر است که فرش های 1200 شانه را خریداری نمایید .
کارخانه فرش ماشینی کاشان ، دیوان ، توانسته است با استخدام بهترین طراحان زبر دست و خبره ایران و استفاده از نظرات روان شناسان ، طرح جدید فرش سال 97 را در به صورت فرش 1200 شانه با تراکم 3600 در بالاترین کیفیت ، تولید کند .

خرید فرش ماشینی ایرانی , خرید فرش مناسب , فرش های ماشینی کلاسیک , فرش های سنتی , فرش های 1200 شانه , طرح جدید فرش سال 97
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
صادرات فرش ماشینی به چین
نکات مهم خرید اینترنتی فرش ماشینی
بررسی قیمت فرش 1200 شانه
خرید مستقیم بهترین فرش ماشینی کاشان
فروش فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi