لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

طرح های پرفروش فرش سنتی

kashan-traditional-carpet.jpg

از گذشته های دور در بافت فرش های دستباف ، شاهد حضور طرح هایی بوده ایم که با ترنج و محراب آذین بندی شده و به حد اعلایی ارزش مند بوده اند . فرش هایی که عموما دارای رنگ زمینه لاکی هستند از بارزترین ویژگی فرش های دستباف ، و طرح های سنتی در زمان های قبل بوده اند اما امروزه طرح های سنتی بر رنگ زمینه های مختلفی بافته شده و در بازار قابل خرید هستند . تنوع و تغییر سلایق باعث به وجود آمدن رنگ ها و طرح های مختلفی از فرش های ماشینی شده است اما هم چنان فرش های سنتی دارای محبوبیت و مرغوبیت خاصی هستند .
طرح های سنتی که با قرار گرفتن در دکور منازل اصالت و قدمت را به خانه ها هدیه می دهند . قدمت صنعت فرش ماشینی ایران به حدی است که توانسته است تنوع و طرح های متفاوتی را زده و از بین آن ها طرح های پرطرفدار و مناسب با بازار را انتخاب و حفظ نماید . طرح های و نقوش بافته شده بر فرش های ماشینی در کنار داشتن اصالت و قدمت به سمت و سوی مدرنیته نیز حرکت کرده است و این تلفیق موجب پوشش سلایق هم در قشر جوان و هم در قشر بزرگسال شده است .
وجود فرش های ماشینی با طرح فانتزی گامی بزرگ در صنعت فرش و قالی بود . نبود طرحی این چنینی باعث شد تا در کم ترین زمان مورد انتظار فرش های مدرن و فانتزی جای خود را در خانه ایرانیان باز کرده و به تعداد بالایی صادر شوند . این موضوع حاکی از اهمیت هر سه دسته فرش با طرح های سنتی ، طرح های کلاسیک و طرح های مدرن است .
در ادامه این نوشتار به صحبت در مورد فرش سنتی ماشینی کاشان خواهیم پرداخت چرا که با وجود آنچه تا به اینجا توضیح داده شد ، فرش طرح سنتی ماشینی نمادی از قدمت و اصالت ایران زمین است ، محصولی که در سراسر جهان با نام ایران شناخته شده است ، چراکه برند های ایرانی بهترین فرش های سنتی را ارائه می دهند .
طرح های سنتی فرش ماشینی
تولید کنندگان زیادی در سراسر کشور و حتی جهان به تولید فرش های ماشینی مشغول هستند اما بهترین محصولات ، اصیل ترین فرش ها ، نازل ترین قیمت ها و با کیفیت ترین ها فرش های بافته شده در کارخانه های فرش کاشان به تولید می رسند . فرش ترنج کاشان که از معروف ترین فرش های سنتی در سراسر دنیا ست کاملا بی همتا و یکه تاز بازار فرش و قالی است . علت اینکه فرش های سنتی کاشان خصوصا فرش های ترنج کاشان در رده بهترین قالی های سنتی جهان قرار می گیرند چندین عامل است که از مهم ترین آن ها می توان اشاره کرد به :
کیفیت بالای الیاف و دستگاه های بافت که مستقیما بر دوام و کیفیت فرش اثر گذار است
طرح های سنتی زیبایی که با حفظ اصالت دارای تنوع و تازگی هستند
شانه و تراکم بالا که محصول را به سان فرش های دستبافت جلوه می دهد
قیمت مناسب که به علت وجود رقابت شدید فرش ها در حدود هزینه تمام شده ، قیمت گذاری می شوند
فرش های ماشینی طرح افشان
طرح افشان یکی از سنتی ترین طرح های فرش های ماشینی است . در طرح افشان اشکال عمدتا حالت منقطع و منفک دارند . عدم قرینگی و پراکنده بودن نگاره ها در سطح فرش دیگر ویژگی بارز طرح افشان است . این طرح که در زیباترین فرش های سنتی بکار گرفته می شوند ، دارای تنوع فراوانی بوده است و شامل چندین دسته با نام های : طرح افشان اسلیمی ، طرح افشان شاخه پیج ، طرح افشان دست گل ، افشان طرح کیهان و … می شود .
فرش ماشینی طرح گل فرنگ
دیگری طرحی که در فرش های ماشینی سنتی کاشان به چشم می خورد ، طرح گل فرنگ است . فرش های سنتی زیبایی که با طرح گل فرنگ تولید می شوند ، دارای محوریت و پایه گدان های فرنگی با گل های طبیعی هستند . گل هایی با ترکیب رنگی بی نظیر . در فرش های سنتی کاشان با طرح گل فرنگ ، ترکیب رنگ های رز و سرخ به خوبی جلوه گری می کند .
طرح های گل فرنگ فرش بیجار ، گل فرنگ گل و بلبل و گل فرنگ دسته گلی از پرفروش ترین فرش های سنتی زیبای کاشان به شمار می روند .
فرش ماشینی طرح خشتی
سومین طرح سنتی فاخری که در فرش های سنتی کاشان دیده می شود ، طرحی است با نام خشتی . نام این طرح کاملا مناسب با نوع طرح انتخاب شده است ، در طرح شاهد وجود شبکه بندی ها و خانه خانه هایی هستیم که در هر خانه طرحی منحصر به فرد وجود دارد . عدم تکرار طرح ها و تنوع نگاره های هر خانه مرغوبیت و اصالیت فرش را بیشتر می کند .
خرید فرش سنتی کاشان
پس در یک جمله می توان طرح‌ سنتی و زیبای خشتی را چنین تعریف کرد : فرشی با چند ضلعی‌های منظم و طرح های متفاوت .
گروه تولیدی فرش دیوان که از برند های خوش نام در بازار های داخلی و خارجی است و هر ساله تعداد بسیار زیادی فرش صادراتی ماشینی تولید و صادر می نماید ، مانند همیشه در زمینه تولید فرش های سنتی هم به خوبی عمل کرده و زیبا ترین فرش های سنتی را در بهترین کیفیت و کمترین قیمت به مرحله بهره برداری رسانده است . از آنجایی که تنوع طرح و رنگ کیفیت بسیار بالا ست ، بهتر است جهت خرید یا دیدن محصولات از فروشگاه های اینترنتی به جای مغازه ها و فروشگاه های فیزیکی استفاده نماییم . در فروشگاه آنلاین و اینترنتی فرش دیوان انواع طرح های سنتی با توضیحاتی در مورد محصول قابل مشاهده خواهند بود . کارشناسان و متخصصین این حرفه بصورت آنلاین و تلفنی آماده خدمت رسانی به مشتریان بوده و در صورت داشتن هرگونه سوال تخصصی می توانید به آن ها مراجعه نموده و مشورت بگیرید .
فروشگاه آنلاین فرش دیوان به عنوان بهترین روش خرید ، در کنار انواع روش ها به مشتریان در راستای خریدی مطلوب و باب میل کمک خواهد کرد .

'فرش سنتی ماشینی کاشان' , 'فرش طرح سنتی ماشینی' , 'طرح های سنتی فرش ماشینی' , 'فرش ترنج کاشان' , 'فرش صادراتی ماشینی' , 'خرید فرش سنتی کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
معرفی زیباترین فرش های ایرانی
بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی
فروش فرش فانتزی جدید
فرش ماشینی درجه یک
تولید فرش ابعاد بزرگ و صادرات آن به دیگر کشورها
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi