لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بهترین فرش ماشینی چیه ؟

best-carpet-kashan.jpg

در ساختار این مقاله پس از معرفی و قیاس انواع فرش های ماشینی با یکدیگر از لحاظ کیفیت الیاف و جنس نخ ها ، طرح و بافت و ... به این موضوع می پردازیم که فرش های ماشینی از نظر شانه و تراکم با یکدیگر چه تفاوت هایی دارند و چگونه بر اساس موارد عنوان شده می توان در مورد بهترین فرش ماشینی نظر داد ؟
در ادامه به معرفی بهترین برندهای فرش های ماشینی پرداخته و با ارائه توضیحاتی بهترین فرش ماشینی را معرفی می نماییم . فرش ماشینی خوب از نکاتی که باید قبل از اقدام به خرید هر کالایی رعایت شود ، مشخص نمودن نوع کالای مورد نیاز است . در مورد فرش های ماشینی حتما باید بدانیم که قصد خرید چه نوع فرشی را داریم . انواع مختلف فرش ها در بازار وجود دارند که هر کدام انتخاب بهترین برای مکانی مختلف هستند چراکه هر محصول کاربردی متفاوت دارد . فرش ماشینی از نقطه نظر جنس الیاف و نخ خاب به چهار دسته کلی که عمده ترین موارد کاربرد را دارند تقسیم می شود . فرش‌های ماشینی با جنس الیاف پشم ، فرش‌های ماشینی با نخ اکریلیک یا اکریلیک هیت ست شده ، فرش‌های ماشینی از جنس پلی استر و نهایتا فرش‌های ماشینی که با نخ پلی پروپیلن بافته شده اند .از آنجایی که مهم ترین عامل در کیفیت و دوام فرش جنس نخ بکار رفته در بافت است ، بحث را با جنس الیاف آغاز می نماییم .
سه نوع نخ در هر قالی وجود دارد شامل نخ تار ، نخ پود و نخ خاب .
نخ خاب : نخ پرز يا همان نخی که در سطح قالی قابل دیدن است ، در بافت گره ها نقش مهمی دارد و تمام ظاهر و سطح فرش به نخ خاب بستگی دارد . نخ خاب به شكل U به دور نخ تار و پود پیچیده شده و تشکیل گره می دهد . نوع گره در استحکام فرش اهمیت دارد و جنس نخ خاب در دوام ، کیفیت ، درخشندگی و ظاهر زیبای فرش موثر است .در حال حاضر بهترین کیفیت را نخ اكريليك صددرصد خالصی دارد که فرایند هیت ست را هم گذرانده باشد . مخلوط نخ اكريليك و پلي پروپيلن نیز مرغوبیت بالایی دارد اما درجه خلوص آن کم است ، این الیاف ترکیبی از الياف اكريليك و پلي پروپيلن است که در هنگام فرآیند ریسندگی در هم تنیده شده اند . الیاف صددرصد پلي پروپيلن ( p.p يا بي.سي.اف (B.C.F ) ، الیاف پلی استر یا همان ابریشم مصنوعی نیز دیگر نخ های خابی هستند که به ترتیب کیفیت آن ها کمتر می شود . فرش آکریلیک ، نسبت به دیگر محصولات از کیفیت بالایی برخوردار است .
نخ تار فرش : اين نوع نخ ، عموما به صورت مخلوطی از پنبه و پلي استر است ، به عبارتی در این الیاف پنبه و پلی استر بصورت همزمان ریسیده شده اند . كيفيت تار و پود نسبت به الیاف خاب اهمیت کمتری دارد اما نوع ریس نخ های تار در استحکام فرش مهم تلقی می شود . عموما فرش هایی که از جنس اکریلیک بافته می شوند دارای نخ تار با جنس پنبه و پلی استر هستند . ترکیب نخ تار پنبه و پلی استر با نخ خاب اکریلیک بسیار مناسب و مرغوب است که در بافت بهترین فرش های ماشینی به چشم می خورد .
نخ پود : نخ پود در فرش درجه یک از جنسه پنبه خالص است . همانطور که در قبل هم اشاره شد کیفیت فرش به نخ خاب بستگی دارد و نخ های تار و پود جنبه نگهداری نخ خاب را به زمینه و عمق فرش ایفا می کنند .
مقایسه بهترین فرش ماشینی با دیگر فرش ماشینی
فرش های درجه یک مجموعه ای از ویژگی های مرغوب را در کنار یکدیگر دارند . از نظر جنس الیاف بهترین فرش ماشینی از نخ خاب اکریلیک خالص ، نخ تار پنبه و پلی استر و نخ پود پنبه خالص بافته می شود . یکی از دلایل بهتر بودن فرش های اکریلیکی دوام و ماندگاری بالای آن ها ست . این محصولات در برابر دما و حرارت مقاوم هستند ، نسبت به شست و شو و مواد شوینده از بین نمی روند ، جذب آلودگی ندارند ، بوی نفت و مواد مصنوعی نمی دهند ، حساسیت زاد نبوده و رنگی درخشان و براق دارند که با شست و شو از بین نمی رود . بهترین فرش های ساخت ایران تا بیش از ۳۰۰ سال هم در شرایط مناسب ماندگاری دارند .این موضوع در حالی ست که فرش های درجه دو و سه ، در برابر مواد شوینده واکنش نشان داده و آسیب می بینند ، پس از چند بار شست و شو درخشندگی اولیه خود را از دست داده و اگر کیفیت آن بسیار پایین باشد با رنگ دهی الیاف روبرو خواهیم بود ، حتی در موارد آبرفتگی مشاهده می شود ، نخ های خاب قابلیت ارتجاعی نداشته و می شکنند ، با پرزدهی بالا ایحاد حساسیت و بیماری می نمایند .
بهترین نوع فرش ماشینی چیست ؟
مهم ترین ویژگی تعیین کننده کیفیت قالی ، جنس الیاف است ؛ اگر دو فرش با جنس نخ یکسان داشته باشیم ، فرشی که شانه و تراکم بالاتری داشته باشد بهتر خواهد بود . شانه و تراکم با ایجاد در هم تنیدگی ، کاهش وزن و حجم ، ظرافت بافت و ... بهتر از فرش ها با شانه و تراکم پایین خواهد بود .  فرش های ماشینی درجه یک در تمام شانه ها و تراکم ها بافته می شوند ولی عموم فرش های صادراتی فرش های 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه در تراکم بالا هستند . بیشترین فروش فرش های ماشینی داخلی ، محصولات 700 شانه هستند . فرش های 700 شانه ای که با نخ اکرلیک هیت ست شده بافته و در طرح ها و رنگ ها زیبا وارد بازار می شوند .
بهترین برند فرش ماشینی چیه
طرح ها دارای اصالت و عقبه هستند . فرش های اصل یا بهترین محصولات دارای طرح هایی ارزشمند هستند . اگر فرش دارای تمام ویژگی های فنی مرغوب باشد اما طرح و نگاره ای نا مناسب بر روی آن حک شود ، نخواهد توانست عنوان بهترین فرش را به خود اختصاص دهد . طرح ها در کلی ترین حالت شامل طرح های سنتی ، کلاسیک و مدرن یا فانتزی است . طرح های تکراری یا طرح هایی که تنوع رنگی پایین دارند در دسته بهترین طرح ها نبوده و نمی تواند انتخاب مناسبی برای فرش های درجه یک باشد .بهترین کارخانه ها ، تولید کنندگانی هستند که طرح های به روز و نقشه های زیبا را در بافت فرش به کار می برند .شرکت دیوان ، یکی از برترین برندهای کاشان است که توانسته است با تولید بهترین محصولات هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی ، به خوبی بدرخشد .
برای خرید بهترین انوع فرش کلیک کنید .
بهترین فرش 1200 شانه
بهترین فرش مدرن
بهترین فرش لایت

'بهترین فرش ماشینی چیه' , 'بهترین نوع فرش ماشینی چیست' , 'بهترین برند فرش ماشینی چیه' , 'فرش ماشینی خوب' , 'فرش آکریلیک' , 'فرش درجه یک'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش ماشینی 1200 شانه کاشان با کیفیت بالا
خرید انواع فرش ماشینی
فرش 1200 شانه ماشینی کلاسیک
فرش ماشینی درجه یک
فرش ماشینی کاشان یا فرش ماشینی مشهد
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi