لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش خوب کاشان چه فرشی است ؟

buy-good-carpet-kashan.jpg

خوب بودن ویژگی است که در خرید تمام محصولات به دنبال آن هستیم اما به راستی معنای دقیق خوب بودن چیست ؟
در مورد کالاهای مختلف می توان از واژه خوب بودن برداشت های متفاوتی داشت ، برای مثال خوب بودن مواد غذایی با خوب بودن پوشاک بسیار متفاوت است . در هر مورد باید آیتم ها و ویژگی های خاصی را مد نظر قرار داد تا بتوان در مورد خوب بودن یا نبودن محصول اظهار نظر نمود . در مورد فرش و قالی یا هر کالای مصرفی دیگری که نیازمند صرف زمان و هزینه بالایی است . دقت در انتخاب یک محصول خوب اهمیت چندانی پیدا می کند . خریداران فرش ، همواره به دنبال خرید فرشی هستند که علاوه بر ماندگاری و دوام بالا زیبایی قابل توجهی نیز داشته باشد و در دکور منزل خوش بدرخشد .
در زمینه انتخاب فرش زمانی می توان ادعای خرید فرش خوب را داشت که ویژگی هایی در طرف کیفیت و ظاهر فرش رعایت شده باشد . جهت تولید یک فرش خوب موارد زیادی باید رعایت گردد ، مواردی از مرحله ساخت دستگاه گرفته تا آخرین مرحله که آهار یا پردازش است .
در این مقاله یک فرش خوب را از مرحله تولید تا انتخاب و ست شدن با دکوراسیون مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد .

تولید فرش خوب ماشینی
اولین مرحله در تولید فرش ماشینی انتخاب دستگاه است . دستگاه های تولید فرش که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند در کشور های اروپایی از جمله آلمان ساخته می شوند همان طور که می دانیم کشور های اروپایی به عنوان مهد صنعت و رشد تکنولوژی شناخته می شوند و بهترین و با کیفیت ترین دستگاه ها را تولید می نمایند . از زمان روی کار آمدن فرش های ماشینی شاهد رشد و بکار گرفته شدن انواع دستگاه ها با تکنولوژی بالا بوده ایم .
الیاف بکار گرفته شده دیگر ویژگی فنی است که جهت تولید یک فرش خوب باید مورد توجه قرار گیرد . در حال حاضر الیاف آکرولیک از مرغوب ترین الیاف هایی است که به عنوان نخ خاب مورد استفاده قرار می گیرد ، تنها ویژگی منفی الیاف آکرولیک پرزدهی آن است که می توان طی فرآیند هیت ست پرزدهی را به حداقل ممکن رسانید . فرآیند هیت است عملیاتی است که روی تمام الیاف ها قابل انجام است ، در این عملیات نخ را در دمای بالایی حرارت داده و طی این حرارت ویژگی هایی از جمله مقاومت بالا در برابر شست و شوی ، فشار و سایش ، حرارت غیر مستقیم ، نور مستقیم خورشید ، درخشندگی ، ثبات رنگ و .... به الیاف بخشیده می شود .  
در حالت کلی فرش هایی که با نخ هیت ست شده تولید می شوند بهتر از فرش هایی هستند که با نخ ها یا الیاف هیت ست نشده بافته شده اند .

بعضی اوقات برای خریدارن ، این سوال پیش می آید که فرش خوب چند شانه است ؟
شانه و تراکم هم بر ظاهر فرش و هم بر کیفیت فرش به طور مستقیم اثر گذار است . ازدیاد در شانه و تراکم ، محصول را زیبا تر ، ظریف تر و شبیه به فرش دستبافت می کند . از طرفی شانه و تراکم بالا موجب استحکام گره ها و فشردگی و مقاومت بیشتر فرش می شود . لازم است بدانیم جنس الیاف در کیفیت فرش تأثیر بیشتری نسبت به شانه و تراکم دارد از همین رو ممکن است فرش 700 شانه ای که دارای الیاف مرغوب است دوام و ماندگاری بیشتر از فرش 1500 شانه تولید شده با الیاف نامرغوب داشته باشد . پس به عبارتی شانه و تراکم در کنار سایر ویژگی ها به داشتن یک فرش خوب و با کیفیت منجر می شود .
نقشه و طرح اصلی ترین ویژگی است که در ظاهر فرش اثر گذار خواهد بود . نقوش تکراری ، بسیار ساده و یا بسیار پیچیده ، نگاره هایی که بدون هیچ ارتباطی با یکدیگر در یک قاب قرار می گیرند و ... از مواردی است که فرش را نازیبا جلوه می دهد . نکته قابل توجه این است : همان‌طور که گفته شد شانه و تراکم بالا در ارائه فرشی ظریف و ریز بافت مؤثر است ، از همین رو طرح و نقوش پر نگاره را باید با تراکم و شانه بالا بافت تا فرش بتواند به زیبایی و ظرافت تمام نمایشگر نگاره ها باشد . در صورت رعایت این نکته و بافت نقشه با شانه و تراکم مناسب می توان به بهتر جلوه داده شدن طرح کمک کرد .

خرید فرش خوب کاشان
در بازار خرید و فروش فرش و قالی انواع فرش های خوب و بد وجود دارد . اینکه ما بتوانیم در خرید خود بهترین فرش را انتخاب نماییم یا خیر نیازمند رعایت برخی نکات است .
ویژگی های فنی خرید یک فرش خوب همان مواردی است که در تولید فرش خوب ارائه شد . باید در نظر گرفت که الزاماً فرش با شانه و تراکم بالا نمی تواند خوب باشد و انتخاب شانه و تراکم کاملاً به نوع کاربرد محصول بستگی دارد . فرش ها با شانه و تراکم بالا جهت پوشاندن کف اتاق های پذیرایی و مکان های لوکس مناسب بوده و فرش ها با شانه و تراکم کمتر فرش خوبی برای آشپزخانه ، اتاق خواب ها و مکان های پر رفت و آمد خواهند بود .
اما در خرید فرش خوب باید در مرحله اول مشخص نماییم که چه طرح ، نقشه و سایزی با دکوراسیون منزل ما هارمونی دارد . فرش خوب از نظر ویژگی های ظاهری فرشی است که د دکور منزل خوب بنشیند و با سایر وسایل ست شود . طرح های سنتی ، کلاسیک و فانتزی هر کدام هنگامی که در فضای مناسب قرار بگیرند بسیار برازنده و فاخر خواهند بود . پس در گام اول باید مشخص نماییم که با توجه به سبک و نوع مبلمان ، پرده ، کاغذ دیواری و ... نیازمند چه نوع فرشی هستیم .
ابعاد و سایز فرش در گام دوم نمود پیدا خواهد کرد ، در زیبایی شناسی با این مقوله آشنا می شویم که نباید تمام فضای خانه را با فرش پوشاند ، فاصله داشتن لبه فرش با دیوار می تواند علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا ، اتاق را لوکس و جذاب تر نشان دهد . اگر فضای خانه بسیار بزرگ است بهتر است از چند تخته فرش کوچک به جای یک تخته فرش بزرگ استفاده کرد .
طرح و نقشه در کنار داشتن رنگی مناسب با رنگ سایر وسایل موردی است که باید در مرحله بعد به آن توجه نمود . اگر مبلمان و پرده ها طرح دار هستند ، انتخاب فرش با نقشه ای شلوغ فضا را خسته کننده جلوه خواهد داد و بکار گرفتن بافته ای با نگاره های اندک و طرحی خلوت فرش خوب محسوب خواهد شد . اگر در دکور منزل از رنگ های مختلفی استفاده کرده اید بهتر است فرشی با زمینه خنثی در کف پهن نمایید چراکه رنگ های خنثی به راحتی قابل ست شدن هستند .
موارد انتخاب و خری فرش خوب بسیار زیاد است و در اینجا به مهم ترین آن ها اشاره کردیم . خریداران عزیز می توانند با مراجعه به وب سایت فرش دیوان از تمامی ویژگی های خرید فرش خوب مطلع شده و پس از دیدن انواع طرح ها ، بررسی ویژگی های محصولات کارخانه دیوان ، کمک گرفتن از مشاورین آنلاین و سایر امتیازات سایت نسبت به خرید فرش خوب از محصولات دیوان اقدام نمایند . خدماتی از جمله ارسال رایگان فرش ، ضمانت و گارانتی ، تخفیف و فروش فرش خوب به قیمت عمده و ... از خدماتی ست که شرکت تولیدی فرش دیوان در اختیار خریداران اینترنتی خود قرار داده است .

شرکت بزرگ دیوان ، بنابر دلایل بسیاری ، قدرت فروش عمده فرش ماشینی کاشان و صادرات قالی کاشان به دیگر کشور ها را دارد .

فرش خوب , فرش خوب ماشینی , فرش خوب کاشان , خرید فرش خوب کاشان , فرش خوب چند شانه است ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
جنس نخ خاب فرش
فرش کاشان انتخاب اول فرش ماشینی
فرش مناسب پذیرایی
انواع فرش مدرن جدید
فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi