لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

خرید عمده فرش ماشینی کاشان و صادرات فرش ماشینی کاشان

export-kashan-carpet.jpg

خرید عمده فرش ماشینی
برای اینکه ذهن جستجو گر شما پذیرای اطلاعاتی در مورد خرید عمده فرش شود در ابتدا مختصری در مورد تاریخچه صادرات ایران و به ویژه واحد های تولیدی قطب فرش ماشینی ایران ، شهر کاشان ارائه می کنیم وسپس به بیان شرایط خرید عمده فرش از کاشان و عوامل موثر برای صادرات فرش ماشینی عمده به کشور های دیگر می پردازیم .

مختصری درباره صادرات فرش ماشینی
احتمالا نام فرش پازیریک به گوش تان خورده است . پازیریک از کهن ترین فرش های مرتبط به دوران هخامنشیان است که در نزدیکی مغولستان کشف شده است و تاریخ دانان این فرش را متعلق به دوره پارت ها یا ماد ها می دانند .
قالی ایرانی سابقه ای طولانی دارد ، برای اثبات این جمله می توان به کتاب سیرت کوروش از گزنفون اشاره کرد که در مورد ایرانیان این جمله را گفته : " ایرانیان برای اینکه بسترشان نرم باشد قالیچه زیر پای خود می انداختند"
همچنین در سالنامه چینی سوئی سو به واردات فرش پشمی ایران به چین اشاره کرده است . از گذشته های دور هنر ایرانی به ویژه فرش ایرانی شأن و منزلت زیادی در دنیا داشته است . ذهن ایرانی ها مبتکر و طراح  نقشه های ناب و بدیعی هست که از طبیعت اطرافشان الهام گرفته است .
آریایی ها به دلیل خدا پرستی از دیر باز در تمام نقش هایشان نمادی از معاد  و تجلی خداوند به چشم می خورد . در واقع تمدن و مذهب وجه تمایز آثار و ارجحیت انتخاب فرش ایرانی در دنیا شده است .
صادرات فرش یکی از عوامل مهم در توسعه اقتصاد ایران در بخش صادرات غیر نفتی می باشد . صادرات فرش به دو صورت فروش فرش ماشینی عمده و فروش فرش دستبافت در کشور ما رایج می باشد . در حال حاضر کشور ایران عضو ناظر سازمان جهانی WTO  است  و یکی از اهداف ایران پیوستن به آن است تا بتواند صادرات غیر نفتی خود را افزایش دهد .

در این مقاله به چگونگی وضعیت ایران در قسمت فرش ماشینی در بازارهای جهانی پرداخته ایم و شرایط فروش فرش عمده کاشان و خرید فرش عمده از کاشان را برای شما خواننده عزیز به تفصیل بیان می کنیم .

 

کاشان مهد فرش ماشینی
در حال حاضر ایران به بسیاری از کشورهای دنیا ، فرش صادر کرده است و علاقه مندان زیادی در کشور های مختلف به فرش ایرانی وجود دارد اما در این میان کشور های حوزه خلیج فارس از بقیه پیشی گرفته اند . قابل ذکر است که وجود تحریم ها تاثیر منفی بر روی صادرات فرش ماشینی بویژه به کشور های اروپایی و قاره آمریکا داشته است .
کاشان قطب تولید فرش ماشینی در ایران یا بهتر بگویم در دنیا می باشد . کاشان دارای 5 شهرک صنعتی بزرگ تولید فرش و بیش از 1300 کارخانه تولیدی فرش است که رقابت تنگاتنگی با فرش ترک دارد . تعداد کارخانه جات ریسندگی و بافنگی فرش ماشینی باعث افزایش اشتغال زایی در این شهر شده به طوری که مهاجران زیادی از شهر های دیگر برای کار به کاشان آمده و در کارخانجات  فرش ماشینی کاشان مشغول شده اند .
با این اوصاف کاشان قدرت زیادی درتولید دارد و در حال حاضر به بیش از 40 کشور دنیا فروش عمده فرش کاشان در حال انجام است .  مهمترین کشور های مورد هدف برای فروش عمده فرش کاشان ، چین ، استرالیا ، آلمان و انگلیس و افغانستان و پاکستان و امارات می باشد که هر کدام از کشور های یاد شده  سلیقه های خاصی برای انتخاب فرش با کیفیت دارند . تولید کنندگان و صاحبان این صنف در کاشان با خرید مدرن ترین دستگاه ها و ابزار های بافندگی مجهز به تکنولوژی روز دنیا و به کار گیری افراد مجرب و متخصص روز به روز فرش های باکیفیت بیشتری تولید کرده و امکان خرید عمده فرش از تولیدی را هم برای مشتریان داخل کشور و هم بازار جهانی فراهم کرده اند .
تولید کنندگان و صاحبان  کارخانجات بزرگ تولید فرش در کاشان با شرکت در نمایشگاه دموتکس المان توانسته اند فرش ماشینی اصل کاشان را بهتر و بیشتر به دنیا معرفی کنند . با توجه به اینکه ایران یکی از 5 کشور صادر کننده فرش عمده فرش ماشینی در دنیا محسوب می شود هر ساله در شهریور ماه به برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی اهتمام می ورزد و خریداران بسیاری را از نقاط مختلف جهان جذب می کند . و تولید کنندگان فرش ماشینی از سراسر ایران در این نمایشگاه شرکت می کنند تا تولیدات خود را به دنیا عرضه نمایند . صادرات فقط در انحصار فرش ماشینی نیست بلکه فروش عمده تابلو فرش ماشینی  و خرید تابلو فرش عمده  نیز از طرف کشورهای همسایه ایران در حال انجام است .


شرایط صادرات فرش ماشینی به کشور های مختلف
برای افزایش صادرات به کشور های خارجی باید عوامل بسیاری را در نظر گرفت . زیرا هر کشور بنا به تمدن و مذهب و فرهنگ و شرایط اقتصادی مردم آن کشور دارای نیاز ها و سلیقه های مختلفی در انتخاب فرش هستند و تعریف فرش با کیفیت و زیبا در کشور های مختلف با هم تفاوت دارد و حتی ممکن است  آمار سایز فرش درخواستی و صادر شده از یک کشور به کشور دیگر متفاوت باشد .
یکی از مهمترین نکات در صادرات فرش ماشینی به سایر کشورها قیمت خرید عمده فرش ماشینی می باشد .
کشور افغانستان
مثلا مردم کشور افغانستان خریدار فرش های با تراکم پایین مانند فرش 440 شانه و 350 شانه با تراکم 960 می باشند . تاجران افغانی به دنبال خرید فرش عمده ارزان هستند و قیمت فرش اولین عامل مهم در شکل گیری معامله میباشد .
کشور مالزی
نمونه دیگر کشور مالزی است که اکثر جمعیت آن مسلمان هستند و سلایق آنها شبیه به کشور های مسلمان نشین مانند ایران میباشد و طالب فرش ماشینی  با رنگ های گرم مانند قرمز و گلی و با نقشه های هندسی شکل ، مثل طرح های عشایری و خشتی هستند . بازرگانان و تجار فرش کشور مالزی  خواهان خرید عمده فرش ماشینی در دو سایز فرش ماشنی 6 متری برای محل سکونت و فرش ماشینی سایز بزرگ برای سالن های اجتماعات و سالن های مهمانی هستند .
کشور ایتالیا
این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود که سلایق مردم ایتالیا در این دو منطقه متفاوت است مردم بخش شمالی به دنبال فرش با رنگ لایت مانند فرش کرم ، نسکافه ای و ابی کم رنگ هستند و مردم بخش جنوبی به دنبال فرش با رنگ های گرم مانند قرمز و لاکی هستند . ایتالیایی ها چه شمالی و چه جنوبی فرش طرح هندسی و فرش بدون محراب و ترنج را می پسندند که در ایران با عنوان فرش ماشینی طرح افشان و فرش طرح خشتی معروف است .
قالی های تولیدی در کشور ایتالیا به صورت قالیچه در سایز های 1.5 *1 و 2*2 به صورت سفارشی به منظور صادرات می باشد و در فروش فرش با ابعاد بزرگ به دلیل عدم درخواست مشتری فعال نبوده اند .
کشور هلند
 به دلیل طبع لطیف مردم کشور هلند تمایل ویژه ای به رنگ های روشن و لایت دارند  و خریدار فرش سایز کوچک هستند و فرش بالای 6 متری را نمی خرند حتی اگر اتاق بزرگی داشته باشند تمام آن را فرش نمی اندازند .
کشور عراق
صادرات فرش به عراق این روزها در حال افزایش میباشد . مردم عراق علاقه مند به فرش ماشینی گردویی و قهوه ای سوخته و فرش های 500 شانه طرح 700 هستند . آنها ترجیح میدهند فرش زیر پایشان خاب بلندی داشته باشد .
و در نهایت کشور های حوزه خلیج فارس مانند اردن و قطر و عمان بیشترین صادرات فرش ماشینی را به خود اختصاص داده اند و علاوه بر خرید فرش سایز استاندارد به دنبال خرید فرش سایز بزرگ یا سایز های سفارشی هستند .
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان علاوه بر ارائه فرش ماشینی با کیفیت در اندازه های مورد نظر مشتریان مانند فرش 6 متری ، فرش 9 متری  و فرش 12 متری با قیمت درب کارخانه و ارسال سریع آن به دست مشتری به دنبال تقاضای مکرر مشتریان ، امکان خرید عمده فرش با قیمت ارزان را برای خریداران محترم داخل کشور و همچنین صادرات به کشورهای خارجی فراهم نموده است .

'خرید عمده فرش ماشینی کاشان' , 'صادرات فرش ماشینی کاشان' , 'خرید عمده فرش' , 'فروش فرش عمده کاشان' , 'فرش عمده فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
زیباترین فرش سال
تولید فرش های استاندارد
فروش تابلو فرش ماشینی به قیمت عمده
فرش کاشان انتخاب اول فرش ماشینی
بهترین فرش ماشینی چطوری پیدا میشه؟ همراه با نکات خواندنی از فرش هایبالک
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi