لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

علت صادرات فرش ایرانی چیست ؟

persian-carpet-export.jpg

ایران در زمینه صادرات فرش ماشینی ایرانی ، در رده پنجم جهان ، قرار گرفته است . چین ، ترکیه ، هند ، بلژیک ، ایران به ترتیب بزرگ ترین صادرات فرش ماشینی در جهان هستند . اهمیت به بازار خارجی ، باعث پیشرفت این کشورها در زمینه صادرات شده است . برای مثال ، کشور چین و بلژیک ، از فرش به عنوان کف پوش کمتر استفاده می کنند و بیشتر از کف پوش های لمینیت ، پارکت و سرامیک برای منازل خود استفاده می کنند در حالی که بزرگترین تولید کنندگان فرش را در کشور خود دارند به دلیل آن که تولید کنندگان این کشورها ، بیشتر به صادارت فرش توجه دارند تا فروش داخلی .


علت پیشرفت فرش ایرانی در بین دیگر کشورها
فرش ایرانی  به کشورهای حوزه خلیج فارس ، چین و افغانستان صادر می شود . البته صادرات فرش ایرانی به آمریکا در سال 2003 میلادی نزدیک به 500 میلیون دلار بود و در سال 2009 260 میلیون دلار بود و ایران مقاوم اول را در زمینه صادرات فرش داشت . برای کشورهای واردکننده ، فرش ایرانی ، نشانه ای از تجمل و تفاخر و مباهات است . یکی از دلایل موفقی ایرانی در زمینه صادرات فرش دستبافت و ماشینی ، توجه به فرهنگ و سلایق آن ها می باشد . تولیدکنندگان ایرانی با سیر و سفر به کشورها و برگزاری نمایشگاه های فرش ، میزان درخواست آن ها را در زمینه فرش می سجندند و مطابق با میل و نظر آن ها اقدام به تولید فرش می کنند .  برای کشور آمریکا ، از رنگ های روشن ، بژ ، کرم ، پوست پیازی در فرش هایش استفاده می کند . نقشه و طرح فرش ایرانی یکی از مهمترین دلایل پیشرفت آن بوده است . نقشه ای ترنج و لچک ، طرح افشان نماد اصالت ایرانی است و این نقشه ها دارای هماهنگی و هارمونی هستند که دکوراتیوهای دیگر کشورها را به سوی خود جذب می کند . حضور در بازارهای بین المللی و ایجاد نمایشگاه های بین المللی یکی دیگر از پیشرفت و شناخت فرش ایرانی به سراسر جهان می باشد . در گذشته صادرات فرش ، فقط به قالی دستبافت محدود می شد ولی امروزه فرش ماشینی ایرانی هم به خاطر کیفیت بالا و رنگبندی جذاب و همچنین قیمت مناسب در کنار دستبافت صادر می شود .
شرکت دیوان یکی از بزرگترین صادرکننده فرش ماشینی در ایران می باشد . تجربه بالای این شرکت در زمینه تولید ، حضور در نمایشگاه های بین المللی ، استفاده از بهترین الیاف در بافت ، استخدام بهترین طراحان خبره فرش ، باعث پیشرفت این شرکت در زمینه صادرات شده است .توجه به درخواست و نیازهای دیگر کشورها ، سرلوحه اهداف این شرکت می باشد . چین ، قطر ، عمان و کشورهای عربی دیگر و حوزه دریای خزر از جمله کشورهای واردکننده فرش دیوان به آن ها می باشند .

'صادرات فرش ماشینی ایرانی' , 'صادرات فرش ماشینی' , 'صادارت فرش' , 'فرش ایرانی' , 'صادرات فرش کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
قیمت بهترین فرش ماشینی
فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ کاشان با قیمت مناسب
اصطلاحات فرش ماشینی
مدل های فرش ماشینی 1000 شانه
فرش ماشینی کاشان یا فرش ماشینی مشهد
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi