لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

تولید فرش ماشینی صادراتی

production-export-carpet.jpg

قدمت فرش ماشینی بسیار کمتر از فرش دستبافت است اما این محصول توانسته است به خوبی با داشتن آیتم‌های مشتری پسند در دل خانه ایرانیان و مشتاقان خرید فرش در سراسر دنیا جایگاه داشته باشد . تولید فرش ماشینی در ایران به عنوان بزرگ‌ترین صادر کننده فرش کمتر از 50 سال است اما اعداد و ارقام نشان می‌دهند که این عمر جوان مانعی جهت صادرات سالانه 30 میلیون مترمربع و ارزآوری 350 میلیون دلار نبوده است .
صنعت فرش ایران با راه اندازی صادرات کم نظیر خود توانسته است با در دست گرفتن بالاترین سطح اشتغال‌زایی در صنعت ، بالاترین میزان صادرات غیر نفتی و طبعاً بالاترین میزان ارزآوری غیر نفتی به اقتصاد کشور کمک نماید . در بین کشورهای تولید کننده فرش ماشینی کشور ایران و در بین شهرهای تولیدکننده فرش ماشینی شهر کاشان ، در صدر صادرات کنندگان دنیا قرار دارند . شهر کاشان که قطب اصلی تولید مدرن‌ترین فرش‌های ماشینی ایران محسوب می شود ، با داشتن تعداد زیادی کارخانه و کارگاه و با کمک گرفتن از دانش بومی ، مواد اولیه مرغوب و نیروی کار داخلی کشور را به مرز خودکفایی در صنعت فرش ماشینی رسانده است .
احداث حدود 1000 واحد کارخانه تولید فرش ماشینی در این منطقه و رقابت بالای تولید کنندگان موجب شده تا محصولات شهر کاشان روز به روز جهت صادرات بهتر و با کیفیت تر شوند . فرش ماشینی نماد کشور ایران است و از این رو قابل احترام است و باید در تولید و صادرات آن از تمام توان استفاده کرد . ارائه فرش های صادراتی باکیفیت بالا همراه با خلاقیت ، عدم به‌کارگیری روزمرگی و تکرار در فرش‌های ماشینی از جمله مهم‌ترین ارکانی ست که تولیدکنندگان فرش های صادراتی در دستور کار خود قرار داده‌اند .
در این فرصت قصد داریم تا در مورد فرش های ماشینی صادراتی و ویژگی‌های آن سخن بگوییم چراکه قالی های صادراتی علاوه بر اینکه در سراسر دنیا با نام ایران شناخته می‌شوند ، تأثیر بسیار عمیقی در اقتصاد کشور در تراز تجاری خارجی ایفا می‌کنند .


فرش ماشینی صادراتی
فرش ماشینی صادراتی از بهترین فرش‌هایی است که تا کنون تولید شده است ، یک فرش جهت رسیدن به مرحله صادرات باید بتواند به چهار ویژگی کلی یا اصلی دست پیدا کند . به اختصار این ویژگی‌ها شامل کیفیت بافت ، شانه و تراکم ، رنگ و طرح و نقشه می‌باشد . هر ویژگی خود به چندین و چند شاخه منشعب می‌شود و در نهایت عوامل متعددی باید دست به دست یکدیگر بدهند تا یک تخته قالی عنوان فرش ماشینی صادراتی را به خود بگیرد .

ویژگی‌های فرش ماشینی صادراتی
فرش های ماشینی از نظر کیفیت و مرغوبیت به 5 دسته از درجه یک تا درجه پنج تقسیم می شود ، محصولات ، از نوع درجه یک یا S  می باشند و به عبارتی تولید کنندگان بهترین محصولات خود را صادر می‌کنند . فرشهای صادراتی دارای خصوصیات بارز و ممتازی هستند ، در این قسمت به برخی از ویژگی‌های آن اشاره می‌کنیم :
مهم‌ترین ویژگی این است که فرشهای ماشینی صادراتی به هیچ وجه نباید هیچ گونه ایراد یا نقصی داشته باشند . در این محصولات تکرار سیلندر در هنگام بافت ، رخ نمی دهد و طرح قالی روی آن تکرار نمی شود و در هیچ کجای فرش جابجایی رنگ و گره دیده نمی‌شود . ممکن از در برخی از فرش‌ها خصوصاً آن‌هایی که کیفیت مطلوبی ندارند به دلیل استفاده از ماشین آلات قدیمی و عدم تکنولوژی مدرن سیلندر به اشتباه در یک نقطه چندین مرتبه بچرخد ، نقشه پیش نرود و تکرار داشته باشم . این مورد در فرش های درجه یکصادراتی عیب محسوب می‌شود اما در فرش های درجه دو و سه قابل چشم پوشی است .
نخ‌های بکار گرفته شده در بافت فرش های صادراتی معمولی نیستند و طی فرآیند هیت ست شده ویژگی‌های برتری نسبت به نخ های معمولی پیدا می‌کنند . الیافی که از فرآیند هیت ست گذر می‌کنند نسبت به نخ های معمولی پرزدهی کمتری دارند ، مقاوم تر هستند ، نسبت به شست و شو و فشار و پاخوردگی دیرتر آسیب میبینند . فرشهای صادراتی بافته شده با نخ هیت ست پا یکسان و یکنواخت حس میشوند .
ابعاد فرش ها همواره از یک حد استانداردی پیروی میکنند ، این ابعاد میتوانند تا ±5% اندازه فرش نوسان داشته باشند اما بیشتر از این میزان عیب خواهد بود  و برای طول فرش صادراتی مجاز نیست بعلاوه اینکه نقشه ی فرش باید مناسب با اندازه باشد این موردی است که باید در محصولات صادراتی مورد توجه قرار گیرد .
عدم بکارگیری چسب آهار در مرحله پرداخت ، عدم داشتن بیشتر یا کمتر از 10% نوسان در ارتفاع نخ خابی که از جنس هیت ستد شده است ، عدم رویت جای تیغ خوردگی و برش بر روی سطح فرش از دیگر مواردی است که جا دارد در اینجا به آن توجه شود . مقدار نخ خاب استفاده شده کاملا با مقدار مشخص شده در نقشه و میزان از پیش تعیین شده برابر است و کسری یا اضافی نداریم . پارگی ، سوراخ ، وصله یا تکه دوزی در فرش ها عیب بزرگی است که یک فرش صادراتی باید از آن ها مبرا باشد .
جای اصلی ریشه ها از قبل تعیین شده است و در یک قالی صادراتی به هیچ وجه جابجایی نداریم این امر ممکن است به علت عدم دقیق تنظیمات دستگاه رخ دهد اما دستگاه های مدرن و باتکنولوژی بالا به ندرت با این مشکل روبرو می شوند . قرار گرفتن ریشه در جای خود به معنای رعایت دقیق طول و عرض گره ها از یکدیگر است .

مرحله نهایی تولید فرش آهار ، شیرینگ یا پرداخت باید با دقت و تبحر خاصی انجام شود . در این مرحله کارشناسان به دقت بسیار زیاد فرش را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار میدهند و در صورت داشتن کوچکترین عیب سریع نسبت به رفع آن اقدام مینمایند ، گاها ممکن است این عیوب به گونه ای باشد که از کیفیت و مرغوبیت فرش بکاهد اما فرش ماشینی صادراتی نوعی است که توانسته است مرحله آهار یا شیرینگ را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد .
شرکت تولیدی فرش دیوان که تخصص بالایی در تولید بهترین فرش ماشینی صادراتی دارد از جمله تولیدکنندگان نامی در سطح جهان است ، فرش هایی که با برند دیوان وارد بازار می شوند بی شک از بی رقیب ترین محصولات هستند . این شرکت تولیدی تا کنون توانسته است با دقت و نظارت کارشناسان و خبرگان حرفه ای صنعت فرش و همچنین بکار گیری برترین تکنولوژی روز دنیا در کیفیت بافت و طراحی نقشه ها به ارائه فرش ماشینی ایرانی در دنیا اقدام نموده و با داشتن قدرتی مثال زدنی سهم بالایی از فرش های صادراتی را به خود اختصاص داده است .

این شرکت تولید کننده فرش های خاص نیز می باشد .

'بهترین فرش ماشینی' , 'فرش های ماشینی صادراتی' , 'فرش های صادراتی' , 'فرش ماشینی ایرانی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید فرش ۱۲۰۰ شانه از فروشگاه آنلاین
صادرات فرش ماشینی
فرش ۱۲۰۰ شانه اصیل کاشان
فرش 700 شانه ماشینی و نقش آن در دکوراسیون
خرید فرش 700 شانه از کارخانه فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi