لوگوی فرش ماشینی
جستجوی فرش براساس رنگ

صادرات فرش به کشور های ناحیه دریای خزر

iran-carpet-exporter.jpg

کشورایران از کشورهای قدرتمند و صاحب نام در صنعت فرش ماشینی است .  طبق آمار سال  1397ایران در بین 6 کشور صاحب نام و توانمند در عرصه فرش ماشینی است و با وجود همه مشکلات و تحریم های اقتصادی ، فعالان  این حوزه از صنعت توانسته اندصادرات فرش را فعال و تولیداتشان را بروز نگه دارند .
صادرات فرش ایران به 60 کشور جهان انجام می شود و شرکت در  نمایشگاه  های بین المللی فرش ماشینی می‌تواند در معرفی تولیدات صنایع فرش و افزایش صادرات فرش ایران موثر باشد . سال  گذشته طبق آمار گمرک ایران حدود 400 میلیون دلار صادرات فرش ماشینی انجام شده است .
اولین قدم برای صادر کردن فرش ، پیدا کردن خریداران قابل اعتماد خارجی برای تولید کنندگان فرش می باشد که کار آسانی نیست راهکار های زیادی برای این مسئله وجود دارد منتها  نیاز به تجربه علمی و عملی دارد از جمله : بهره گیری از نمایندگان فروش محلی  ، شرکت در نمایشگاه های تجاری فرش ، اتصال از طریق تجارت الکترونیک برون مرزی  و ماموریت های تجاری و ارائه خدمات سفارشی و ...
روشهای پیدا کردن خریدار قابل اعتماد خارجی
یکی از مهمترین مشکلات صادرات فرش شناسایی بهترین بازار و خریدارخارجی فرش است و موانع فرهنگی و اختلاف زبان با خریدار به این مشکل دامن میزند . ساده ترین  راه حل شرکت در یک نمایشگاه صادراتی فرش برای دیدار با رقیبان خود در حوزه فرش و خریداران خارجی  و شروع مذاکرات اولیه در محل نمایشگاه می باشد .
راه حل دیگر بازدید از کشور مورد  نظر به منظور صادرات فرش می باشد . در این سفر که بیشتر یک ماموریت تجاری است به بررسی بازار فرش و دیدار با شرکای  بالقوه بپردازید و تمایلات و سلایق مردم آن کشور را برای صادرات فرش مورد تحلیل و کاوش قرار دهید .
راه حل دیگر استفاده از تجارت الکترونیکی برون مرزی می باشد . می توانید یک فروشگاه اینترنتی فرش  برون مرزی ایجاد کنید به نحوی که مشتریان کشور های دیگر به صورت آنلاین بتوانند اقدام به  خرید فرش نمایند .
راه های دیگر برای فروش فرش در سطح بین المللی توسط شبکه های اجتماعی معروف ، تبلیغات  در وب سایت های معتبر جهانی  وجود دارد . بسیاری از صاحبان تولیدی در خارج از کشور بوسیله ترکیب موفق  کانال های فروش بیان شده در صادرات استفاده می کنند .


صادرات فرش ایرانی به کشورهای حوزه دریای خزر
صادرات فرش به کشور روسیه :
روسیه وسیع ترین کشور دنیا با داشتن 14 مرز زمینی و اتصال به دریای خزر ، دریای برینگ ، دریای ژاپن ،  دریای سیاه ، و دریای بالتیک یکی از  بزرگترین قدرت های اقتصادی ، نظامی و سیاسی دنیای امروز است که مدتی است از بهترین شرکای تجاری و سیاسی ایران به حساب می آید . تجارفرش ایرانی از دیرباز با صادرات فرش ماشینی و دستبافت با این کشورمعاملاتی داشته اند.
یکی از مشکلات موجود درروند صادرات به این کشور ترخیص موقت فرش برای حضور در نمایشگاه ها و حقوق گمرکی بالا است که باعث کم شدن استقبال صاحبان صنعت فرش ماشینی و بازرگانان برای حضور در بازارهای  روسیه شده است .
صادرات فرش به کشور آذربایجان :
کشور آذربایجان بزرگترین کشور قفقاز  و در گذرگاه آسیای شمال غربی و اروپا و در ساحل دریای خزر می باشد .
کشور ایران در جنوب این کشور واقع شده است . کشور آذربایجان تقریبا تا 200 سال پیش جز محدوده کشور ایران بود و پس از جنگ ایران و روسیه  از ایران جدا شد . اکثر مردم این کشور مسلمان هستند با این پیشینه تاریخی صادرات فرش به جمهوری آذربایجان برای تولید کنندگان و تجار ایرانی اهمیت زیادی دارد زیرا ایران با آذربایجان هم مرز است و دلیل دیگر اینکه  آذربایجان جز کشور های مصرفی یا وارد کننده محسوب میشود و پتانسیل وارد کردن فرش ایرانی  دارد . با توجه به به برنامه ریزی های صورت گرفته برای معرفی بهتر فرش ماشینی و فرش دستباف ایرانی  در جمهوری آذربایجان روند صادرات فرش به این کشور در حال بهبود است زیرا کشور ما  وجه تشابهات عمیق فرهنگی با کشور جمهوری آذربایجان دارد  و سلایق مردم آذربایجان از بعضی جهات به ایرانی ها نزدیک است .
فرش ماشینی و دستبافت  به علت تنوع  دررنگ، نقشه، کیفیت بالا و شکل گره های به کار گرفته شده در بافت آن، به عنوان یک کالای ارزشمند جهانی محسوب میشود و نه تنها مورد پسند مردم آذربایجان بلکه می تواند مورد توجه خاص گردشگران کشور آذربایجان قرار گیرد.
صادرات فرش به کشور قزاقستان و ترکمنستان
کشور قزاقستان در آسیای میانه واقع شده است . قزاقستان کشوری چندقومیتی است  . دین ۷۰ درصد از مردم  قزاق اسلام و مذهب بقیه آنها مسیحیت است . ترکمنستان با مساحت ۴۸۸٬۱۰۰ کیلومتر مربع پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان و کمی از کشور اسپانیا کوچکتر است در حدود 500 سال قبل از ميلاد به اين سو، سرزمين تركمنستان  بخشي از خاك ايران به شمار مي‌رفت . در تركمنستان زبان فارسي محبوبيت زيادي دارد بطوري كه تعداد زبان آموزان فارسي در عشق آباد بيش از 500 نفر مي باشد . حدود 80% درصد از جمعيت آن مسلمان هستند . اكثريت مردم حنفي مذهب هستند و اقليتي نيز شیعه مي باشند .
این دو کشور به خاطر وجه تشابهات فرهنگی  ، مذهبی ، زبان  و پیشینه تاریخی با کشور ایران میتوانند بازار هدف مناسب صادرات برای تولید کنندگان فرش ماشینی باشند .

'صادرات فرش ایران' , 'صادرات فرش ایرانی' , 'صادرات فرش ماشینی'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
امکان بافت فرش ماشینی به اندازه دلخواه و فرش بزرگ پارچه
فرش ماشینی جدید
دستگاه بافت فرش
قیمت فرش ماشینی در شهر فرش
استانداردهای کارخانه فرش ماشینی کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi