لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

صادرات فرش ایرانی به کشورهای عربی

iranian-carpet-export.jpg

فرش ایرانی در چند دهه اخیر به خاطر کیفیت و خلاقیت در ایجاد طرح های ناب و منحصر به فرد ، شهرت و آوازه جهانی پیداکرده است . به گونه ای که به 100 کشور جهان صادرات فرش ایرانی انجام می شود که %45 این محصولات صادراتی به کشور آمریکا و آلمان صادر می شود و % 15 درصد آن جذب کشورهای عربی ، از جمله ، امارات ، لبنان ، عربستان ، قطر ، بحرین و کویت می شود . البته هند و چین هم به عنوان رقیب برای ایران تلقی می شوند ، ولی فقط در امر خرید و فروش ، کیفیت فرش ایرانی قابل مقایسه با آن ها نمی باشد . خیلی از کشورها ، که قدرت رقابت با کیفیت و زیبایی فرش ایرانی را نداشتند ، اقدام به کم کردن قیمت ها کردند و با تولید فرش های ارزان قیمت و تقلیدی ، جای خود را در زمینه صادرات ، نگه داشتند .


علت صادرات ایران به کشورها ی عربی

فرش ایرانی ، مورد علاقه کشورهای عربی به ویژه کشورهای خلیج فارس می باشد . ما در این مقاله ، علت صادرات فرش ایران را به هر کشوری مورد بررسی قرار می دهیم .

یکی از مهم ترین موفقیت ایران در امر صادرات فرش این است که توانسته است مطابق سلایق هر کشوری اقدام به تولید و عرضه فرش ماشینی کند . صادرات فرش به امارات و کشورهای عربی دیگر ، مستلزم تولید طرح های خاص می باشد که شرکت دیوان ، با احترام به سلایق دیگر کشورها و خلق محصولات متناسب با سلیقه آن ها توانسته است درامر صادرات فرش موفق باشد .

کشور امارات :
کشور امارات ، از فرش های ایرانی به خاطر کیفیت بالا ، در مصرف داخلی خودش استفاده می کند . فرش رنگ روشن ، سفید و کرم ، فرش هایی با تم اصلی آبی تیره و طیف قرمز رنگ مورد علاقه  مردمان این کشور می باشد .
کشور لبنان:
علت گرایش مردم لبنان به فرش ایرانی ، به خاطر طرح و نقوش قالی ایرانی و رنگبندی آن مثل ، لاکی و کرم و سرمه ای و قرمز و روناسی می باشد .
کشور عربستان :
عربستان یکی از اولین مشتری فرش ایرانی می باشد . دلیل صادرات بسیار فرش ایرانی به عربستان موارد زیز می باشد :
فرش رنگ روشن ، قرمز ، طرفدار بسیار دارد .
فرش هایی که با الیاف ابریشم و پشم بافته می شود ، طرفدار بسیاری دارد .
فرش های با ابعاد بزرگ بسیار طرفدار دارد و برای مکان های مذهبی و مساجد ، از آن استفاده کنند .
کشور کویت :
علت جذابیت فرش ایرانی در کویت ، به خاطر قدمت و اصالت قالی های ایرانی در رنگ و طرح وجود دارد ، می باشد . مردم کویت به طرح های قدیمی محصولات ایراین خیلی علاقه مند هستند .فرش هایی که طرح های کمتری در آن ها به کار رفته و ساده تر می باشند 

شرکت دیوان ، سالیانه درصد صادرات محصولات اش ، به کشورهای عربی بسیار زیاد است . نمایشگاه های بسیاری دایر کرده ساست . این شرکت ، عرضه کننده فرش با طرح های خاص نیز می باشد . این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده و صادر کننده انواع فرش های ماشینی به کشورها و بازارهای بزرگ فرش در جهان بوده و امکان بازدید حضوری محصولات را در کارخانه خود ، نیز فراهم نموده است .

'صادرات فرش ایرانی' , 'صادرات فرش به امارات' , 'صادرات فرش' , 'علت صادرات فرش ایران'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
راهنمای خرید فرش 1200 شانه
توصیه هایی مهم در مورد انتخاب فرش ماشینی
جنس نخ پود فرش
فرش خوب کاشان چه فرشی است ؟
زیباترین فرش های مدرن برای دکوراسیون های مدرن
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi