لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

صادرات فرش ایرانی به کشورهای عربی

iranian-carpet-export.jpg

فرش ایرانی در چند دهه اخیر به خاطر کیفیت و خلاقیت در ایجاد طرح های ناب و منحصر به فرد ، شهرت و آوازه جهانی پیداکرده است . به گونه ای که به 100 کشور جهان صادرات فرش ایرانی انجام می شود که %45 این محصولات صادراتی به کشور آمریکا و آلمان صادر می شود و % 15 درصد آن جذب کشورهای عربی ، از جمله ، امارات ، لبنان ، عربستان ، قطر ، بحرین و کویت می شود . البته هند و چین هم به عنوان رقیب برای ایران تلقی می شوند ، ولی فقط در امر خرید و فروش ، کیفیت فرش ایرانی قابل مقایسه با آن ها نمی باشد . خیلی از کشورها ، که قدرت رقابت با کیفیت و زیبایی فرش ایرانی را نداشتند ، اقدام به کم کردن قیمت ها کردند و با تولید فرش های ارزان قیمت و تقلیدی ، جای خود را در زمینه صادرات ، نگه داشتند .


علت صادرات ایران به کشورها ی عربی

فرش ایرانی ، مورد علاقه کشورهای عربی به ویژه کشورهای خلیج فارس می باشد . ما در این مقاله ، علت صادرات فرش ایران را به هر کشوری مورد بررسی قرار می دهیم .

یکی از مهم ترین موفقیت ایران در امر صادرات فرش این است که توانسته است مطابق سلایق هر کشوری اقدام به تولید و عرضه فرش ماشینی کند . صادرات فرش به امارات و کشورهای عربی دیگر ، مستلزم تولید طرح های خاص می باشد که شرکت دیوان ، با احترام به سلایق دیگر کشورها و خلق محصولات متناسب با سلیقه آن ها توانسته است درامر صادرات فرش موفق باشد .

کشور امارات :
کشور امارات ، از فرش های ایرانی به خاطر کیفیت بالا ، در مصرف داخلی خودش استفاده می کند . فرش رنگ روشن ، سفید و کرم ، فرش هایی با تم اصلی آبی تیره و طیف قرمز رنگ مورد علاقه  مردمان این کشور می باشد .
کشور لبنان:
علت گرایش مردم لبنان به فرش ایرانی ، به خاطر طرح و نقوش قالی ایرانی و رنگبندی آن مثل ، لاکی و کرم و سرمه ای و قرمز و روناسی می باشد .
کشور عربستان :
عربستان یکی از اولین مشتری فرش ایرانی می باشد . دلیل صادرات بسیار فرش ایرانی به عربستان موارد زیز می باشد :
فرش رنگ روشن ، قرمز ، طرفدار بسیار دارد .
فرش هایی که با الیاف ابریشم و پشم بافته می شود ، طرفدار بسیاری دارد .
فرش های با ابعاد بزرگ بسیار طرفدار دارد و برای مکان های مذهبی و مساجد ، از آن استفاده کنند .
کشور کویت :
علت جذابیت فرش ایرانی در کویت ، به خاطر قدمت و اصالت قالی های ایرانی در رنگ و طرح وجود دارد ، می باشد . مردم کویت به طرح های قدیمی محصولات ایراین خیلی علاقه مند هستند .فرش هایی که طرح های کمتری در آن ها به کار رفته و ساده تر می باشند 

شرکت دیوان ، سالیانه درصد صادرات محصولات اش ، به کشورهای عربی بسیار زیاد است . نمایشگاه های بسیاری دایر کرده ساست . این شرکت ، عرضه کننده فرش با طرح های خاص نیز می باشد . این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده و صادر کننده انواع فرش های ماشینی به کشورها و بازارهای بزرگ فرش در جهان بوده و امکان بازدید حضوری محصولات را در کارخانه خود ، نیز فراهم نموده است .

'صادرات فرش ایرانی' , 'صادرات فرش به امارات' , 'صادرات فرش' , 'علت صادرات فرش ایران'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
شرایط صادرات فرش ماشینی به سایر کشورها
بهترین فرش های ماشینی ابریشم گونه
آموزش خرید قدم به قدم فرش های مدرن
فرش مربع شکل
خرید فرش ۱۲۰۰ شانه از فروشگاه آنلاین
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi