لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

جنس نخ خاب فرش

jute-yarn.jpg

از جمله ویژگی های فیزیکی فرش ماشینی مانند نرمی و لطافت ، بازگشت پذیری ، زیبایی و غیره به نخ خاب فرش ماشینی بستگی دارد . مهم ترین نخ که مصرف بالایی نیز در بافت فرش دارد نخ خاب است که بر جذابیت فرش ماشینی کاشان می افزاید . این نوع از نخ بین 70 تا 85 % وزن هر فرش ماشینی را تشکیل می دهد . جنس نخ خاب یکی از عوامل مهم در قیمت فرش ماشینی می باشد که هر چه الیاف مرغوب تر ، قیمت محصول مورد نظر بیشتر خواهد بود .

یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین الیاف مورد استفاده در بافت فرش ماشینی به عنوان نخ خاب ، الیاف اکریلیک می باشد . الیاف اکریلیک در صنعت فرش ماشینی بعضی از کشورهای تولید کننده مانند ایران ، ترکیه عربستان و مصر طرفداران زیادی دارد . با توجه به آمار موجود میزان استفاده از الیاف کریلیک در کشورمان به بالای 200 هزار تن می رسد . یکی از گران ترین الیاف مورد استفاده به عنوان نخ خاب در صنعت فرش ماشینی ایرانی الیاف اکریلیک هیت ست شده می باشد .

لازم به ذکر است برای افزایش استحکام در فرش ماشینی فرآیند هیت ست روی آن اعمال می شود . با حرارت دادن و دما روی نخ اکریلیک و تثبیت آن نقشی اساسی در استحکام ، افزایش دوام و ماندگاری ، افزایش طول عمر و غیره دارد .

'جنس نخ خاب فرش' , 'نخ خاب' , 'انواع نخ خاب' , 'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
بهترین برند فرش
کارخانه تولید فرش کاشان
فرش ماشینی 700 شانه
فرش ماشینی 1200 شانه
خرید فرش ماشینی کاشان بدون واسطه
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi