لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

نکاتی قبل از خرید فرش ماشینی

important-tips-before-buying-rug.jpg

همانطور که می دانید در دکوراسیون خانه ما ایرانی ها فرش نقش مهمی دارد و می توان گفت که فرش در دکوراسیون خانه ها حرف اول را می زند . بنابراین برای خرید یک فرش ماشینی مناسب علاوه بر طرح و رنگ باید به موارد دیگری از قبیل تعداد شانه ، تعداد تراکم ، جنس و غیره را نیز در نظر گرفت .
نکاتی قبل از خرید فرش ماشینی
از بین فرش های ماشینی کاشان فرش های 1200 شانه بسیار محبوب هستند و از نظر طرح و رنگ نیز دارای تنوع بالای می باشند . همچنین قیمت مناسبی نسبت به فرش های 1500 شانه دارند . از این فرش های ظریف و ریز بافت می توان در پذیرایی ها استفاده کرد .
همانطور که می دانید برای بات فرش های ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود . تعداد الیاف های مصنوعی که در فرش ها ماشینی استفاده می شوند عبارتند از الیاف پلی استر ، الیاف پروپیلن ، الیاف آکریلیک و غیره . که بین تمام این الیاف ها الیاف اکریلیک بهترین الیاف مصنوعی می باشد . به همین دلیل فرش های ماشینی که برای بافت آن ها از الیاف اکریلیک استفاده شده است دارای کیفت بالای است . می توان گفت برای بافت اکثر فرش های ماشینی کاشان از الیاف اکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند . فرش های اکرلیک هیت ست شده دارای مقاومت و استحکام بسیار زیادی می باشند . همچنین فرش های اکریلیک هیت ست شده در برابر نور و گرما نیز مقاوم می باشند به طوری که می توانند دمای یک اتو و یا قابلمه داغ را به مدت چند دقیقه تحمل کنند و دچار سوختگی و یا تغییر رنگ نشوند .
قبل از خرید فرش ماشینی رنگ مبلمان ها ، رنگ دیوار ها ، رنگ ها پرده ها ، وسعت محیط مورد نظر ،  میزان تردد ، سبک فضای منزل ، وسعت محیط  و میزان تردد را باید در نظر بگیرد .
فرش های روشن برای مکان های با فضای کوچه مناسب می باشد زیرا رنگ روشن باعث می شود که آن فضا بزرگتر به نظر برسد و فرش های با رنگ های تیره برای مکان های با فضای بزرگ مناسب می باشد زیرا باعث می شود که فضا گرم تر و صمیمت تر به نظر برسد .
اگر دارای پرده و مبلمان هستید که دارای طرح می باشد بهتر است که از فرش های ساده و خلوت استفاده کنید تا در فضای منزلتان تعادل ایجاد شود .
به مدرن و یا سنتی بودن فضا منزلتان نیر باید توجه کنید . برای مثال خانه ای که دارای دکوراسیون سنتی هستند بهتر است که از فرش هایی استفاده کننده که دارای ترنج و لچک هستند و فرش های سنتی را خریداری کنید و یا اگر خانه ای دارای سبک کلاسیک می باشد بهتر است از فرش های فانتزی استفاده شود
برای خرید فرش ماشینی کاشان دو روش وجود دارد یکی خرید به صورت فیزیکی و دیگری خرید به صورت اینترنتی که خرید به صورت اینترنتی و یا غیر حضوری نسبت به خرید حضوری دارای مزایای بیشتر می باشد . شما می توانید برای خرید فرش ماشینی کاشان به فروشگاه اینترنتی فرش دیوان مراجعه نمایید و از تمامی رنگ ها و طرح های آن ها دیدن نمایید و آن ها را با هم از نظر قیمت و طرح و رنگ مقایسه نمایید و سپس فرش مورد نظر خود را خریداری کنید . پس از ثبت سفارش می توانید فرش خود را در کمترین زمان ممکن درب منزلتان تحویل بگیرید .
شانه فرش های ماشینی
شانه به تعداد گره های که در یک متر از عرض فرش وجود دارد گفته می شود . به طور مثال می توان گفت که در یک متر از عرض فرش 700 شانه کاشان واقعی 700 گره وجود دارد یعنی در هر 10 سانتی متر از آن 70 گره قرار می گیرد . بنابراین شما می توانید در هنگام خرید به راحتی ، تعداد شانه در یک فرش را به دست بیاورید و پی ببرید که تعداد شانه درج شده در پشت فرش واقعی است یا خیر
تراکم فرش های ماشینی
تراکم به تعداد گره های که در یک متر از طول فرش وجود دارد گفته می شود . برای تشخیص آ ن نیز مانند تعداد شانه می توانید یک متر از آن را در نظر بگیرید و تعداد گره های موجود در این یک متر را بشمارید تا تعداد تراکم را نیز از این راه بدست بیاورید .
هر چه تعداد شانه و تعداد تراکم در یک فرش ماشینی افزایش یابد بر زیبایی و ظرافت فرش نیز افزوده می شود . در حال حاضر می توان گفت که فرش های 1500 شانه دارای بیشترین تعداد شانه و تراکم است و به همین دلیل نیز به فرش های دست بافت بسیار شبیه می باشند .
تاثیر تعداد شانه و تعداد تراکم بر فرش های ماشینی کاشان
قیمت فرش های ماشینی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها تعداد شانه و تعداد تراکم است هر چه تعداد تراکم و تعداد شانه در یک فرش افزایش یابد قیمت آن نیز افزود می شود . به این صورت که :
فرش های 700 شانه کاشان نسبت به فرش های 500 شانه دارای 20% افزایش قیمت می باشند .
فرش های 1000 شانه کاشان نسبت به فرش های 700 شانه دارای 15% افزایش قیمت می باشند .
فرش های 1200 شانه کاشان نسبت به فرش های 1000 شانه دارای 10 % افزایش قیمت می باشند .
همانطور که بیان کردیم قیمت فرش کاشان علاوه بر تعداد شانه و تعداد تراکم به عولمل دیگری نیز وابسته می باشد از قبل جنس الیاف بکار رفته در آن ، اندازه فرش و غیره . تمامی این اطلاعات در پشت فرش کاشان مندرج شده است و خریدارن می توانند به راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
جنس نخ خاب فرش
خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان از کارخانه بزرگ فرش کاشان
خرید فرش متناسب با دکوراسیون
خرید اینترنتی فرش 1000 شانه
انواع فرش ها با رنگ روشن
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi