لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش کهنه نمای مدرن را از کجا بخریم ؟

buy-modern-vintage-rug.jpg

فرش های کهنه نما همانگونه که از نامشان مشخص است فرش های کهنه ای می باشند که دارای قدمت بالای نیستند . اما از نظر ظاهری بسیار به فرش های کهنه شبیه هستند . شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا چنین فرش هایی باید تولید شود ؟ زیرا افرادی وجود دارند که طرفدار اصالت می باشند و دوست دارند که فضای خانه هایشان کلاسیک و سنتی باشد . فرش های از قبیل فرش های دستبافت ، گلیم فرش ها و فرش های کهنه نما از جمله این فرش ها می باشند .
فرش های کهنه نما جزء فرش هایی هستند که این روزها دارای طرفدارن بسیار زیادی می باشند . این نوع محصولات دارای طرح جدید و مدرن می باشند .
افرادی که در صنعت فرش ماشینی فعالیت دارند فرش های جدیدی تولید می کنند که به صورت کهنه طراحی شده اند و به روش های خاصی نیز آن ها را کهنه نما  می کنند .
تعریف فرش های کهنه نما یا فرش وینتیج
فرش های دست بافتی که رنگشان را از دست می دهند و به صورت کلی حالت اولیه خود را از دست می دهند به آن ها فرش های کهنه گفته می شود . این نوع فرش های کهنه دارای ارزش مالی و معنوی زیادی هستند و در خارج کشور نیز دارای طرفدارن زیادی می باشند .  البته فرش های کهنه دستبافت را می توان به راحتی از فرش های کهنه نما تشخیص داد و همانطور که بیان کردیم قیمت فرش های کهنه دست بافت نسبت به فرش های طرح کهنه بسیار بیشتر است .
فرش های کهنه نما دارای زیبایی خاصی می باشند  و افرادی که به دکوراسیون ها ی خاص علاقه دارند می توانند از فرش های کهنه نما استفاده کنند .
جلوه ی فرش های طرح کهنه در منزل
چه در زمان های گذشته و چه در زمان حال وسایل خاص و زیبا دارای قیمت بسیار بالای بوده اند و برای افرادی که خاص پسند هستند و همچنین دارای روحیه هنرمندان می باشند و دوست دارند که یک فضای خاص و دنج داشته باشند بسیار مناسب هستند . فرش ها کهنه نما زمانی که در فضا های خانه ها قرار می گیرند باید دارای وسایل کلاسیک باشند و زمانی که این نوع فرش ها با وسایل کلاسیک در کنار یکدیگر قرار می گیرند حال و هوای زمان های معاصر و گذشته های دور را زنده می کنند . 
شاید زمانی که برای خرید وسیله ای به بازار رفته اید مشاهده کرده باشید که جلوه ی حجره های فرش فروشی فرش های دست بافت را زیر پای عابران پهن کرده اند علت این کار این است که بعضی از فرش های دست بافتی که تازه بافته شده اند و نو می باشند دارای رنگ های درخشانی هستند و افراد دوست ندارند که از آن ها در خانه هایشان استفاده کنند و بیشتر به فرش های کهنه و قدیمی علاقه مند هستند . فروشنده ها با این کار باعث می شوند که فرش های دست بافت قدیمی به نظر برسند . در بعضی از مواقع نیز فرش های دست بافت نو را در زیر نور آفتاب قرار می دهند تا رنگ پریده شوند و رنگ بهتری به خود بگیرند .
 زمانی که فرش های نو پا خورده می شوند رنگ های خام و درخشان خود را از دست می دهند و به اصلاح جا افتاده می شوند و خودشان را بهتر نشان می دهند .
یکی دیگر از روش های کهنه نما کردن فرش ها این است که آن ها را با آب ، چوبک و خاکستر شست و شو می دهند و این کار باعث می شود که فرش دارای حالت کهنه شود .
فرش های کهنه نمای مدرن
امروزه تولید کننده های فرش برای رفع نیاز افرادی که به فرش های کهنه علاقه دارند اما توانایی خرید آن ها را ندارند دست به تولید فرش های کهنه نما زده انده . این نوع فرشهای ماشینی را از طریق طراحی کهنه می کنند یعنی هنرمندان طرح  و نقشه های این نوع فرش ها را به صورت کهنه طراحی می کنند و پس از طراحی آن ها را با نخ های خاص و در اندازه های مختلف تولید می کنند .
برای کهنه کردن این نوع فرش های ماشینی از مواد طبیعی و یا شیمیایی استفاده می کنند که در ادامه بیان می کنیم .
برای کهنه کردن فرش های ماشینی از ماده ای به نام هیپو کلریت کلسیم که یک ترکیب شیمیایی است و نام تجاری آن سود و پودر سفید گر است . برای استفاده از این ماده باید دقت کرد و مقداری از آن را به فرش اضافه کرد تا به فرش آسیب نرسد . از این ماده برای کلرینه کردن فرش ها نیز استفاده می کنند .
روش های طبیعی کهنه کردن فرش ها نیز همانی می باشد که در بالا ذکر کریم .
صادرات فرش های کهنه نما مدرن
همانطور که بیان کردیم فرش های کهنه در میان خارجی های طرفدارن زیادی دارند و به همین دلیل فرش های کهنه نما بسیار صادر می شوند . شرکت دیوان یکی از بزرگترین صادر کننده های فرش های طرح کهنه و فرش های وینتبج به کشورهای دیگر می باشد .
خرید فرش های کهنه نمای مدرن
خرید فرش های کهنه نما مانند سایر فرش های ماشینی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم می باشد . برای خرید مستقیم فرش های کهنه نمای مدرن شما باید به صورت مستقیم به کارخانه های فرش و یا نمایشگاه فروش فرش مراجعه نمایید و فرش خود را به صورت حضوری خریداری نمایید که در خرید از نمایشگاه ها قیمت فرش تمام شده برای شما بسیار بیشتر از قیمت تولید کارخانه آن می باشد . برای خرید به روش غیر مستقیم می توانید به فروشگاه های فرش آنلاین مراجعه نمایید و فرش مورد نظر خود را انتخاب و سپس خرید نمایید این نوع خرید دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به قیمت بسیار مناسب آن ها اشاره کرد .
شما می توانید برای خرید فرش های کهنه نما به فروشگاه آنلاین فرش دیوان مراجعه کنید و فرش کهنه نمای مدرن خود را انتخاب و سفارش دهید تا فرش کهنه نمای مدرن شما با مناسب ترین قیمت و بالا ترین کیفیت در مدت زمان کوتاهی برای شما ارسال شود . 

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش 1200 شانه طرح جدید
صادرات فرش به کشور های ناحیه دریای خزر
رنگ فرش ماشینی
سایت فروش فرش کاشان
تعداد رنگ فرش
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi