لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

تولید فرش های استاندارد

standard-rug.jpg

با وجود آنکه فرش های ماشینی قدمت چندانی ندارند اما توانسته اند در طول کم تر از 5 دهه به شهرت و اعتبار خوبی دست یابند . چنان که تولید کنندگان متعددی در سراسر دنیا به تولید فرش های ماشینی مشغول هستند . هدف اصلی هر تولید کننده ، ارائه بهترین محصولات و در دست گرفتن بازار فرش های ماشینی است اما بسیاری تولید کنندگان پس از ورود به بازار و دست و پنجه نرم کردن با شرایط سخت و رقابت سنگین توان ماندن در بین تولید کنندگان را نداشته و از دور خارج می شوند . برخی نیز در بازار می مانند اما به هدف اصلی خود یعنی تولید فرش های ماشینی استاندارد و درجه یک نایل نمی شوند و در این میان تعدادی از تولید کنندگان با شدت و قدرت فراوان به دنبال تولید بهترین ها بوده و محصولات آن ها در بازار های معتبر تحت عنوان بهترین فرش های ماشینی به فروش می رسد . اگر چه تعداد تولید کنندگان فرش های استاندارد اندک است اما تمرکز Hن ها در شهر کاشان موجب خوش نامی شهر شده و شهر زیبا و تاریخی کاشان در سراسر دنیای علاوه بر تولید عرقیجات و داشتن بناهای تاریخی ، به پایتخت تولید فرش های ماشینی شهرت یافته است .
از جمله بهترین فرش های ماشینی استاندارد تولید شده در شهر کاشان به کارخانه فرش دیوان مربوط است . کارخانه ای که از بدو تأسیس تاکنون خدمات و اثرات وافری را در پیشرفت شهر کاشان در زمینه تولید فرش های ماشینی داشته است . جالب است بدانیم که حضور تولید کنندگان نامی و توانمند مانند کارخانه تولید فرش ماشینی دیوان نه تنها از جانب تولیدی استاندارد برند دیوان ، بلکه به لحاظ بالا بردن رقابت و اثرات جانبی که در ادامه توضیح داده می شود به مراتب خواهند توانست در رشد و پیشرفته زمینه تخصصی خود موثر واقع شده و به بالا رفتن بازدهی صنعت منجر شوند .
چطور فرش ماشینی استاندارد را شناسایی کنیم ؟
هر تخته فرش ماشینی از سه نوع نخ تار ، پود و خاب بافته شده است . مرغوب بودن و استاندارد بودن فرش های ماشینی تا حد زیادی به مواد اولیه یا همان نخ تار و پود و خاب بستگی دارد اما ویژگی های دیگری مانند شانه و تراکم ، رنگ و نقشه ، اصالت نگاره ها و ... نیز در تعیین استاندارد بودن فرش بی اثر نیست . هرچند ویژگی فرش های ماشینی استاندارد بسیار تخصصی است اما در این قسمت سعی در ارائه و معرفی ویزگی هایی شده است که شناسایی آن ها برای مشتریان و خریداران قابل درک و آسان است . از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1-طرح و نگاره :
فرش های استاندارد دارای طرح و نقشه مشخصی هستند که بنا بر سه نوع طرح کلاسیک ، سنتی و یا فانتزی بافته شده است . فرش های ماشینی استاندارد فروشگاه دیوان از نگاره های اصیل و منسجمی تولید شده اند که حاکی از حضور یک تیم طراحی و نقشه کشی قوی و قدرتمند دارد . در مورد طرح و نگاره فرش های استاندارد می توان گفت این طرح ها از نظم خاصی پیروی کرده و غلط بافی ، عدم تقارن و ... در این بافته ها دیده نمی شود . هرچند در مورد فرش های فانتزی و مدرن قضیه کمی متفاوت است چراکه در این محصولات بنا بر طرح و نقشه اولیه عموما عدم قرینگی در طرح وجود دارد و این مورد به هیچ وجه دلیلی بر غیر استاندارد بودن فرش های دیوان محسوب نمی شود .
2- شانه و تراکم :
فرش های استاندارد دیوان در شانه 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 تولید می شوند . هیچ شانه و تراکمی بصورت مطلق بر دیگری ارجح نیست و انتخاب و مطلوبیت شانه و تراکم به نوع کاربرد فرش های ماشینی بستگی دارد . برای مثال فرش ماشینی 700 شانه دیوان برای هال و اتاق خواب و راهرو ها و ... استاندارد و مناسب است اما برای پذیرایی و مکان هایی که نیازمند زیبایی ویژه هستند ، چندان تناسب نخواهد داشت . استاندارد بودن شانه و تراکم زمانی حاصل می شود که تعداد گره های موجود در هر متر طول و عرض دقیقا به میزان عدد مطرح شده برای شانه و تراکم باشد . هر عددی خارج از تعداد گره های استاندارد برای ما به عنوان محصولاتی ناقص و غیر استاندارد شناسایی می شود .
3- فرش های استاندارد دیوان دارای تنوع رنگی بالا است .
تنوع رنگی در کنار هماهنگی و هارمون بودن را می توان به عنوان یکی از ویژگی های استاندارد برای فرش های ماشینی در نظر گرفت که تا حد زیادی در زیبایی و متحول ساختن دکوراسیون نقش دارد . تولید فرش های زیبا در طرح و نگاره ناب و تنوع رنگی چشم نواز و بی نظیر کار هر تولید کننده ای نیست ، از این رو شاید بتوان رنگ و لعاب فرش های ماشینی استاندارد دیوان را نقطه عطف و تمایز این گروه تولیدی با سایر تولید کنندگان دانست . در نظر داشته باشید که در کنار کیفیت بالای فرش های ماشینی کاشان ، طرح و رنگ خاص آن است که موجبات شهرت جهانی را فراهم آورده و تولید کنندگان کاشانی را صدر نشین کرده است .
4- کیفیت :
مورد دیگر کیفیت بافته هاست . بی شک فرش های ماشینی استاندارد باید از کیفیت بالا ، داوم و ماندگاری طولانی و ... برخوردار باشند .  عمده مباحث مربوط به کیفیت به مواد اولیه بستگی دارد . تولید کنندگان قدر و سابقه دار حاضر در شهرک های صنعتی کاشان به خوبی می دانند که برای تولید بهترین فرش ها از نظر کیفیت و دوام باید از نخ خاب اکرولیک هیت ست و نخ تار پلی استر یا پنبه و نخ پود جوت یا پنبه استفاده کنند . این دانش عمومی تمرکز رقابت بین تولید کنندگان را از کیفیت و مواد اولیه به سمت رقابت در ظاهر فرش و تنوع محصولات برده است .
5- تولید کننده استاندارد باید به خوبی بتواند محصولات جدید تولید کرده و نوآوری را به یکی از ویژگی های اصلی خود بدل نماید . همچنین در کنار تمام ویژگی های مطرح شده که باید در یک برند مطلوب و درجه یک حاضر باشد
6- به یاد داشته باشید که فرش ماشینی استاندارد به هیچ وجه دچار ایراداتی از قبیل بافت غلط ، نخ دررفتگی و کم و زیاد شدن گره ها ، کم و زیاد بودن ابعاد با سایز از پیش تعیین شده و ... نخواهد بود .
خرید فرش ماشینی استاندارد 
اگر در دسته خریداران عادی هستید که تخصص و مهارت خاصی در خرید و شناسایی فرش های ماشینی ندارید ، بهتر است برای داشتن فرش ماشینی ناب و درجه یک ، برند درستی را انتخاب کرده و تمام مسئولیت خرید و انتخاب فرش ماشینی درجه یک را به تولید کننده و فروشنده محول نمایید . برای انتخاب برند و گروه تولیدی صحیح کافی است از منابع آگاه در این زمینه مانند کارشناسان ، سهم هر فروشنده و تولید کننده در بازار و در نهایت تجربه خریداران قبل کمک بگیریم . در این میان گروه تولیدی فرش دیوان یکی از برترین برند هایی است که در تولید فرش های ماشینی صادراتی و استاندارد تخصص یافته است .
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان ، نوین ترین روش خرید فرش از گروه تولیدی معتبری است که سهم زیادی از بازار های خارجی و داحلی را قبضه کرده است . در دست داشتن سهم خرید و فروش در بازار های رقابتی و بزرگ بجز در حالت درجه یک بودن و مطلوب بودن محصولات برند امکان پذیر نیست و از این سهم می توان به عنوان نماد قدرت و شناسایی استفاده نمود .
برای رفتن به فروشگاه اینترنتی دیوان و خرید از فرش های استاندارد بدون محدودیت زمانی و مکانی به اینترنت متصل شده و لینک فروشگاه را سرچ نمایید . پس از ورود به فروشگاه و باز کردن قسمت محصولات خواهید توانست ویژگی های فنی و ظاهری هر محصول را دیده و از بین فرش های استاندارد موجود به انتخاب محصولی مناسب از لحاظ کاربرد و زیبایی برای خانه خود دست بزنید .
خرید از فروشگاه های اینترنتی هم برای خریداران و هم برای تولید کنندگان بسیار پر مزیت بوده و به جهت مرغوب بودن محصولات گروه تولیدی دیوان ، خرید اینترنتی از این تولید کننده را جهت داشتن فرش ماشینی استاندارد توصیه می کنیم .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
خرید و فروش عمده فرش با شرایط ویژه
فروش فرش کاشان زیر قیمت بازار
خرید عمده فرش
راهنمای خرید فرش 1200 شانه
تولید فرش ابعاد بزرگ و صادرات آن به دیگر کشورها
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi