لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

تولید فرش های استاندارد

standard-rug.jpg

با وجود آنکه فرش های ماشینی قدمت چندانی ندارند اما توانسته اند در طول کم تر از 5 دهه به شهرت و اعتبار خوبی دست یابند . چنان که تولید کنندگان متعددی در سراسر دنیا به تولید فرش های ماشینی مشغول هستند . هدف اصلی هر تولید کننده ، ارائه بهترین محصولات و در دست گرفتن بازار فرش های ماشینی است اما بسیاری تولید کنندگان پس از ورود به بازار و دست و پنجه نرم کردن با شرایط سخت و رقابت سنگین توان ماندن در بین تولید کنندگان را نداشته و از دور خارج می شوند . برخی نیز در بازار می مانند اما به هدف اصلی خود یعنی تولید فرش های ماشینی استاندارد و درجه یک نایل نمی شوند و در این میان تعدادی از تولید کنندگان با شدت و قدرت فراوان به دنبال تولید بهترین ها بوده و محصولات آن ها در بازار های معتبر تحت عنوان بهترین فرش های ماشینی به فروش می رسد . اگر چه تعداد تولید کنندگان فرش های استاندارد اندک است اما تمرکز Hن ها در شهر کاشان موجب خوش نامی شهر شده و شهر زیبا و تاریخی کاشان در سراسر دنیای علاوه بر تولید عرقیجات و داشتن بناهای تاریخی ، به پایتخت تولید فرش های ماشینی شهرت یافته است .
از جمله بهترین فرش های ماشینی استاندارد تولید شده در شهر کاشان به کارخانه فرش دیوان مربوط است . کارخانه ای که از بدو تأسیس تاکنون خدمات و اثرات وافری را در پیشرفت شهر کاشان در زمینه تولید فرش های ماشینی داشته است . جالب است بدانیم که حضور تولید کنندگان نامی و توانمند مانند کارخانه تولید فرش ماشینی دیوان نه تنها از جانب تولیدی استاندارد برند دیوان ، بلکه به لحاظ بالا بردن رقابت و اثرات جانبی که در ادامه توضیح داده می شود به مراتب خواهند توانست در رشد و پیشرفته زمینه تخصصی خود موثر واقع شده و به بالا رفتن بازدهی صنعت منجر شوند .
چطور فرش ماشینی استاندارد را شناسایی کنیم ؟
هر تخته فرش ماشینی از سه نوع نخ تار ، پود و خاب بافته شده است . مرغوب بودن و استاندارد بودن فرش های ماشینی تا حد زیادی به مواد اولیه یا همان نخ تار و پود و خاب بستگی دارد اما ویژگی های دیگری مانند شانه و تراکم ، رنگ و نقشه ، اصالت نگاره ها و ... نیز در تعیین استاندارد بودن فرش بی اثر نیست . هرچند ویژگی فرش های ماشینی استاندارد بسیار تخصصی است اما در این قسمت سعی در ارائه و معرفی ویزگی هایی شده است که شناسایی آن ها برای مشتریان و خریداران قابل درک و آسان است . از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1-طرح و نگاره :
فرش های استاندارد دارای طرح و نقشه مشخصی هستند که بنا بر سه نوع طرح کلاسیک ، سنتی و یا فانتزی بافته شده است . فرش های ماشینی استاندارد فروشگاه دیوان از نگاره های اصیل و منسجمی تولید شده اند که حاکی از حضور یک تیم طراحی و نقشه کشی قوی و قدرتمند دارد . در مورد طرح و نگاره فرش های استاندارد می توان گفت این طرح ها از نظم خاصی پیروی کرده و غلط بافی ، عدم تقارن و ... در این بافته ها دیده نمی شود . هرچند در مورد فرش های فانتزی و مدرن قضیه کمی متفاوت است چراکه در این محصولات بنا بر طرح و نقشه اولیه عموما عدم قرینگی در طرح وجود دارد و این مورد به هیچ وجه دلیلی بر غیر استاندارد بودن فرش های دیوان محسوب نمی شود .
2- شانه و تراکم :
فرش های استاندارد دیوان در شانه 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 تولید می شوند . هیچ شانه و تراکمی بصورت مطلق بر دیگری ارجح نیست و انتخاب و مطلوبیت شانه و تراکم به نوع کاربرد فرش های ماشینی بستگی دارد . برای مثال فرش ماشینی 700 شانه دیوان برای هال و اتاق خواب و راهرو ها و ... استاندارد و مناسب است اما برای پذیرایی و مکان هایی که نیازمند زیبایی ویژه هستند ، چندان تناسب نخواهد داشت . استاندارد بودن شانه و تراکم زمانی حاصل می شود که تعداد گره های موجود در هر متر طول و عرض دقیقا به میزان عدد مطرح شده برای شانه و تراکم باشد . هر عددی خارج از تعداد گره های استاندارد برای ما به عنوان محصولاتی ناقص و غیر استاندارد شناسایی می شود .
3- فرش های استاندارد دیوان دارای تنوع رنگی بالا است .
تنوع رنگی در کنار هماهنگی و هارمون بودن را می توان به عنوان یکی از ویژگی های استاندارد برای فرش های ماشینی در نظر گرفت که تا حد زیادی در زیبایی و متحول ساختن دکوراسیون نقش دارد . تولید فرش های زیبا در طرح و نگاره ناب و تنوع رنگی چشم نواز و بی نظیر کار هر تولید کننده ای نیست ، از این رو شاید بتوان رنگ و لعاب فرش های ماشینی استاندارد دیوان را نقطه عطف و تمایز این گروه تولیدی با سایر تولید کنندگان دانست . در نظر داشته باشید که در کنار کیفیت بالای فرش های ماشینی کاشان ، طرح و رنگ خاص آن است که موجبات شهرت جهانی را فراهم آورده و تولید کنندگان کاشانی را صدر نشین کرده است .
4- کیفیت :
مورد دیگر کیفیت بافته هاست . بی شک فرش های ماشینی استاندارد باید از کیفیت بالا ، داوم و ماندگاری طولانی و ... برخوردار باشند .  عمده مباحث مربوط به کیفیت به مواد اولیه بستگی دارد . تولید کنندگان قدر و سابقه دار حاضر در شهرک های صنعتی کاشان به خوبی می دانند که برای تولید بهترین فرش ها از نظر کیفیت و دوام باید از نخ خاب اکرولیک هیت ست و نخ تار پلی استر یا پنبه و نخ پود جوت یا پنبه استفاده کنند . این دانش عمومی تمرکز رقابت بین تولید کنندگان را از کیفیت و مواد اولیه به سمت رقابت در ظاهر فرش و تنوع محصولات برده است .
5- تولید کننده استاندارد باید به خوبی بتواند محصولات جدید تولید کرده و نوآوری را به یکی از ویژگی های اصلی خود بدل نماید . همچنین در کنار تمام ویژگی های مطرح شده که باید در یک برند مطلوب و درجه یک حاضر باشد
6- به یاد داشته باشید که فرش ماشینی استاندارد به هیچ وجه دچار ایراداتی از قبیل بافت غلط ، نخ دررفتگی و کم و زیاد شدن گره ها ، کم و زیاد بودن ابعاد با سایز از پیش تعیین شده و ... نخواهد بود .
خرید فرش ماشینی استاندارد 
اگر در دسته خریداران عادی هستید که تخصص و مهارت خاصی در خرید و شناسایی فرش های ماشینی ندارید ، بهتر است برای داشتن فرش ماشینی ناب و درجه یک ، برند درستی را انتخاب کرده و تمام مسئولیت خرید و انتخاب فرش ماشینی درجه یک را به تولید کننده و فروشنده محول نمایید . برای انتخاب برند و گروه تولیدی صحیح کافی است از منابع آگاه در این زمینه مانند کارشناسان ، سهم هر فروشنده و تولید کننده در بازار و در نهایت تجربه خریداران قبل کمک بگیریم . در این میان گروه تولیدی فرش دیوان یکی از برترین برند هایی است که در تولید فرش های ماشینی صادراتی و استاندارد تخصص یافته است .
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان ، نوین ترین روش خرید فرش از گروه تولیدی معتبری است که سهم زیادی از بازار های خارجی و داحلی را قبضه کرده است . در دست داشتن سهم خرید و فروش در بازار های رقابتی و بزرگ بجز در حالت درجه یک بودن و مطلوب بودن محصولات برند امکان پذیر نیست و از این سهم می توان به عنوان نماد قدرت و شناسایی استفاده نمود .
برای رفتن به فروشگاه اینترنتی دیوان و خرید از فرش های استاندارد بدون محدودیت زمانی و مکانی به اینترنت متصل شده و لینک فروشگاه را سرچ نمایید . پس از ورود به فروشگاه و باز کردن قسمت محصولات خواهید توانست ویژگی های فنی و ظاهری هر محصول را دیده و از بین فرش های استاندارد موجود به انتخاب محصولی مناسب از لحاظ کاربرد و زیبایی برای خانه خود دست بزنید .
خرید از فروشگاه های اینترنتی هم برای خریداران و هم برای تولید کنندگان بسیار پر مزیت بوده و به جهت مرغوب بودن محصولات گروه تولیدی دیوان ، خرید اینترنتی از این تولید کننده را جهت داشتن فرش ماشینی استاندارد توصیه می کنیم .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
مقایسه فرش 700 شانه واقعی با 700 شانه تبدیلی
کیفیت فرش ماشینی
انواع فرش های ۷۰۰ شانه کاشان
صادرات فرش ایرانی به کشورهای عربی
خرید فرش 700 شانه از کارخانه فرش کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi