لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی

important-tips-buying-carpet.jpg

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در خانه ها رعایت شود کف پوش مناسب برای آن ها می باشد . با داشتن یک کف پوش مناسب آرامش و راحتی را می توانید از پاها به کل بدن منتقل کنید . اگر جزء افرادی می باشید که خانه برایتان یک مکان آرامش بخش و محل استراحت می باشد بهتر است که موقع انتخاب و خرید فرش برای منزلتان مقدارای وسواس به خرج بدهبد . تا بتوانید فضای ایده آلی را برای خود فراهم نمایید . فکر کردن درباره سبک زندگی  و همچنینی درباره عادت های روزمره تان به شما در انتخاب فرش مناسب با طول عمر بالا کمک می کند . بنابراین برای داشتن یک فرش ماشینی با ویژگی های خوب باید قدم های زیر را طی کنید
نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی
قدم اول :
اولین قدم برای داشتن یک فرش ماشینی خوب این است که شیوه استفاده از اتاق و نوع کاربرد آن را مشخص کنید . به طور مثال فرشی که در یک اتاق ناهار خوری شلوغ و یا یک اتاق پذیرای پر رفت و آمد انداخته می شود باید دارای قابلیت پا خور بودن داشته باشد و در استفاده طولانی مدت در برابر غبار و گرد و خاک مقاوم باشد اما برای اتاق های خوابی که مکان پر رفت و آمدی نمی باشد و مکانی است برای استراحت کردن بهتر است که از فرش های استفاده نمایید که داری جنس های لطیف تر و رنگ های روشن تر است . با استفاده از این فرش ها فضای اتاق خوابتان لطیف تر و ملایم تر می شود .
قدم دوم :
در قدم دوم بهتر است که سبک زندگیتان را مشخص کنید و اگر دارای فرزند و یا حیوان خانگی باشید و یا این که در خانواده تان ورزشکار داشته باشید بهتر است که از فرش با رنگ و طرح تیره و شلوغ استفاده کنید تا کثیفی روی آن ها نمایان نشود . این نوع از سبک زندگی با افرادی که تنها زندگی می کنند بسیار متفاوت می باشد . اگر دارای خانواده کم جمعیت می باشد و در خانه تان رفت و آمد زیادی صورت نمی گیرد بهتر است که فرش هایی با رنگ و نقش روشن و خلوت استفاده کنید .
قدم سوم :
فرش هایی که دارای  رنگ های تیره می باشند مانند رنگ های شکلاتی ، قهوهای ، مشکی ، آبی نفتی و غیره لکه های دوده ای و روشن به راحتی بر روی آن ها نمایان می شود و فرش هایی که دارای رنگ های روشن می باشند مانند کرم و سفید جای پا و گرد و غبار  به راحتی بر روی آن ها نمایان می شود . اگر برای محوطه بیرون خانه یتان می خواهید فرش ماشینی تهیه کنید باید میزان آلودگی  آن محیط را در نظر بگیرید و سپس فرش مناسبی را تهیه کنید . همچنین برای محیط داخلی خانه نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با آلودگی هایی که بیشتر در آن مکان ممکن است ایجاد شود فرش مناسبی را تهیه کرد هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح .
قدم چهارم :
اگر دارای خانه کوچکی می باشید برای این  که فضای خانه تان بزرگتر به نظر برسد بهتر است که از فرش های ماشینی رنگ روشن استفاده کنید زیرا رنگ های روشن به صورت معمول باعث می شود که فضا بزرگتر جلو کند . ولی اگر دارای خانه بسیار بزرگی می باشید بهتر است که فرش های ماشینی با رنگ تیره استفاه کنید زیرا رنگ های تیر باعث می شوند که فضای خانه یتان گرم تر و صمیمی تر به نظر برسد .
قدم پنجم :
قالی هایی که دارای طرح های تو در تو می باشند و یا از رنگ های مختلفی تشکیل شده اند گرد و غبار و ذرات کوچک را کمتر از سایر طرح ها نشان می دهند بنابراین اگر دارای خانه ای می باشید که در معرض دوده و گرد غبار قرار دارد بهتر است که از این نوع طرح های شلوغ استفاده کنید .
قدم ششم :
در هنگام خرید فرش ماشینی خوب باید به نوع کاربرد آن و مواد اولیه بکار رفته در آن دقت کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید . محصولاتی که در بافتشان از مواد اولیه نایلونی استفاده شده است و به اصلاح به آن ها فرش های نایلونی گفته می شود بسیار مقاوم می باشند و همچنین نسبت به سایر فرش های ماشینی دارای قیمت مناسب تری هستند . تنها ایرادی که دارند این است که به راحتی گرد و خاک را به اطراف منتقل می کنند . فرش های ماشینی که برای بافت آن ها از الیاف پشمی استفاده شده است دارای ماندرگاری بالایی می باشند و همچنین در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم هستند و ایراد آن ها این است که گرد و خاک از روی آن ها به سختی جدا می شود . از دیگر الیاف های بکار رفته در فرش های ماشینی می توان به الیاف اکریلیک اشاره کرد فرش های ماشینی که با این نوع از الیاف های بافته شده اند ممکن است در چند هفته اول دارای پرز دهی باشند . اما بعد از گذشت چند هفته دیگر پرزدهی ندارند . این نوع از فرش های ماشینی نسبت به دیگر فرش های ماشینی دارای قیمت بالا تری می باشند .
پس می توان نتیجه گرفت که فرش های آکریلیک بهترین نوع محصول هستند هم از نظر زیبایی و هم از نظر مقاومت و استحکام و جذب نکردن آلودگی .
قدم هفتم :
این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که اگر از فرشی استفاده نمی کنید بهتر است که را به حالت لوله در آورید زیرا در این صورت به حالت دست نخورده باقی می مانند .


در پایان می توان گفت که هر فرشی متناسب با محیطی که برای آن بافته شده است دارای ویژگی های خوبی است . بنابراین شما می توانید برای خرید فرش ماشینی مورد نظر خود به فروشگاه اینترنتی دیوان مراجعه و فرش مورد نظر خود را با بهترین کیفیت  و مناسب ترین قیمت خریداری کنید .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
مقایسه فرش 700 شانه واقعی با 700 شانه تبدیلی
فرش های ماشینی شیک و زیبا
خرید انواع فرش ماشینی
خرید اینترنتی فرش همراه با ارسال رایگان
جدید ترین مدل فرش 700 شانه
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi