لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

تحلیل قیمت انواع فرش ماشینی

price-type-carpet.jpg

عوامل بسیار زیادی در خرید فرش های ماشینی مورد توجه قرار می گیرد  . برخی از این عوامل عمومی و برخی دیگر به خصوصیات فردی هر شخص وابسته می باشد . برای خرید یک فرش که قرار است چندین سال در خانه شما بدرخشد در مرحله اول کیفیت و دوام آن باید مورد توجه قرار بگیرد . توجه به زیبایی برای داشتن دکوراسیون زیبا ، قیمت فرش با در نظر گرفتن بودجه و توان مالی و غیره از عوامل عمومی خرید فرش ماشینی می باشد .
دوام و کیفیت فرش های ماشینی با مواد اولیه بکار رفته در آن ها و دستگاه ها بافنده آن ها رابطه مسقیم دارد . برای بافت فرش های کاشان از نخ خاب با جنس اکریلیک استفاده می شود که جزء بهترین الیاف های موجود در بازار است . بین افراد تولید کننده فرش های ماشینی رقابت تنگاتنگی وجود دارد . بنابراین هر کدام از آن ها سعی می کنند که فرش هایی که تولید می کنند دارای بالاترین کیفیت و دوام باشد تا بتوانند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نمایند . طرح و نقشه بکار رفته در فرش های ماشینی در زیبایی آن ها بسیار تاثیر گذار می باشد . بنابراین تولید کنندگان فرش ماشینی سعی می کنند که با ابتکار  و نو آوری طرح های جدیدی را ارائه کنند . برای تولید فرش های ماشینی با طرح های زیبا تراکم و شانه فرش دارای اهمیت زیادی می باشد . برای مثال فرش های 1000 شانه و 1200 شانه جزء فرش های لوکس و ظریف در حد فرش های دست بافت محسوب می شوند اما فرش های 500 شانه و فرش های 700 شانه به ظریفی و لوکس بودن محصولات 1000 شانه و 1200 شانه نمی باشند .
بسیاری از خریداران هستند که قیمت فرش ماشینی برایشان بسیار مهم است و قبل از هر چیزی از فروشنده در مورد قیمت فرش سوال می کنند .
تحلیل قیمت انواع فرش ماشینی
در ابتدا لازم دانستیم که در مورد انواع فرش های ماشینی مختصری توضیح دهیم . فرش های ماشینی را می توان از جهات گوناگونی دسته بندی کرد . دسته بندی براساس سبک شامل سبک سنتی ، سبک فانتزی و سبک کلاسیک می شود . دسته بندی بر اساس رنگ ، دسته بندی بر اساس تعداد شانه و تراکم از انوع دسته بندی های فرش در بازار می باشند . اما در بین تمامی دسته بندی ها دسته بندی بر اساس تعداد شانه از رایج ترین دسته بندی ها در بازار است . این دسته بندی ها سبب تفاوت در قیمت فرش های ماشینی می شود . این دسته بندی شامل دسته های زیر می باشد .
قیمت فرش های 500 شانه
این دسته از فرش های ماشینی دارای بیشترین ارتفاع نخ خاب و کمترین ظرافت می باشد . از دوام بالایی برخوردارند بنابراین برای مکان های پر رفت و آمد بهترین گزینه می باشند . در بین سایر دسته های فرش های ماشینی ، فرش های 500 شانه ، ارزان ترین هستند . این محصولات به دلیل ظرافت کم و بافته شده با الیاف کلفت و ضخیم و به کار بردن نقشه ها و طرح های ساده تر ،از قیمت کمتری برخوردار هستند . شرکت دیوان به دلیل ظرافت بسیار کم این محصولات ، آن ها را تولید نمی کند .
قیمت فرش های 700 شانه
فرش های ماشینی 700 شانه را می توان از نظر قیمت بعد از محصولات 500 شانه قرار داد . این فرش ها جزء پرفروش ترین فرش های ماشینی می باشند . در هر یک متر از این نوع فرش 700 گره قرار دارد . فرش های 700 شانه نیز دارای دوام و مقاومت بالایی می باشند . این محصولات بهترین گزینه برای مکان های پررفت و آمد ، اتاق نشیمن و مکان های پررفت و آمد مناسب هستند .
فرش های 1000 شانه
زمانی که اولین فرش های 1000 شانه تولید و وارد بازار شد توجه زیادی از مشتریان را به خود جلب نمود . این نوع از فرش های ماشینی به دلیل تعداد شانه بالا دارای ظرافت و زیبایی بسیار زیادی می باشد . و یه همین دلیل نام فرش های دست بافت گونه را بر آن ها نهادند . فرش های 1000 شانه نسبت به فرش های 700 شانه دارای قیمت بالاتری می باشند .
فرش های 1200 شانه
فرش های 1200 شانه جزء فرش های لوکس می باشند . زیرا دارای تعداد گره و ظرافت بالای هستند . فرش های 1200 شانه دارای ارزش هنری والای بسیار می باشند و به دلیل ظرافت ، زیبایی ، به کا بردن الیاف بسیار ظریف و نازک و مستحکم و بافته شده با دستگاه hcix2 بالاتر است .
فرش های 1500 شانه
فرش های 1500 شانه به اندازه ای لوکس می باشند که در بسته بندی های متفاوتی به بازار عرضه می شوند و می توان گفت که گرانترین فرش ماشینی موجود در بازار هستند . 
قیمت گذاری فرش های ماشینی به عوامل بسیار زیادی وابسته است  ، دلایل زیادی وجود دارد که یک فرش 500 شانه ارزان تر از یک فرش 1200 شانه است .
یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت فرش ها مواد اولیه بکار رفته در آن ها می باشد ، مواد اولیه ای که فرش های ماشینی بکار می رود بسیار در قیمت فرش تاثیر گذار می باشد . برای مثال نخ های که هیت ست  می شوند از نخ های معمولی گرانی تر می باشند . همچنین نوع نخ اکریلیکی که در فرش های 500 شانه و 700 شانه بکار می رود با نوع نخ اکریلیک بکار رفته در فرش های 1000 شانه و 1200 و 1500 شانه متفاوت است در فرش های با تعداد تراکم و شانه بالا از نخ خاب بیشتری استفاده می شود . طبیعتا قیمت آن ها نیز نسبت به فرش های با شانه و تراکم پایین تر ، بیشتر است .
قیمت فرش در فروش آنلاین فرش
اما امروز پیشرفت علم و خرید کالا های مورد نیاز به صورت اینترنتی باعث شده است که قیمت محصولات نسبت به خرید فیزیکی کاهش پیدا کند . زیرا در خرید فرش به صورت اینترنتی دیگر دلالان و واسطه ها وجود ندارد و تولید کننده های فرش ماشینی بر اساس مواردی که بیان کردیم قیمت فرش را تعیین می کنند و در فروشگاه های آنلاین با همین قیمت بیان شده فرش ها به فروش می رسند اما در خرید از فروشگاه های سطح شهر ، قیمتی که توسط تولید کننده تعیین می شود زمانی که فرش از کارخانه خارج می شود به دلیل دست به دست شدن بی مورد ، قیمت آن افزایش می یابد . بنابراین خرید فرش به صورت مستقیم از فروشگاه های آنلاین به صرفه تر می باشد . 
شما می توانید برای تهیه فرش مورد نیاز خود به فروشگاه دیوان مراجعه و فرش خود را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه نمایید . فروشگاه دیوان علاوه بر فروش اینترنتی انواع فرش ماشینی ، فروش حضوری را نیز قرار داده است .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش قیمت مناسب را از کجا بخرم ؟
فرش ماشینی ظریف 1200 شانه
فرش 1200 شانه تراکم 3600 کاشان
سایت فروش فرش کاشان
فرش ابریشم گونه کاشان
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi