لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

فرش قیمت مناسب را از کجا بخرم ؟

buy-suitable-price-carpet.jpg

خرید فرش به عنوان کف پوش برای هر خانه ای لازم است . فرش ها به عنوان محبوب ترین کف پوش ها از ابتدای تولید تا کنون رواج داشته اند اما خرید و رونق گرفتن آن ها در سال های 1350 و با تولید اولین فرش های ماشینی شکل گرفت و تقاضایی بیشتر از فرش های دستبافت که سال های زیادی است در حال بافته شدن هستند ، به خود گرفته است . در محبوبیت و مرغوبیت فرش های دستبافت شکی نیست اما قیمت بالا و گزاف این محصولات تا سال های 1350 خریداران را از داشتن این محصول منع کرده و به عبارتی فرش های دستبافت تنها برای اعیان و اشراف و قشر خاصی از جامعه بوده است .
با این حساب می دانیم که قیمت و بهای محصول برای خریداران مهم است و خرید با هر قیمتی امکان پذیر نخواهد بود . خریداران قبل از خرید از دوستان و آشنایان سوال می کنند که فرش قیمت مناسب از کجا بخرم ؟ اگر از بیشتر خریداران فرش بپرسیم که جهت خرید یک تخته فرش ماشینی به چه آیتم هایی دقت می نمایند ، در بین موارد ذکر شده نامی از قیمت فرش هم خواهد بود . تلاش برای انتخاب فروشگاهی که محصولات را به قیمت مناسبی عرضه می کند و در عین حال کیفیت و اصالت را تضمین می کند مهم ترین نکته در خرید است .
برای پاسخ به این سوال که فرش ارزان را از کجا بخرم ؟ باید دو آیتم برند و فروشگاه مد نظر قرار داده شود . خرید فرش با کیفیت و تشخیص جنس محصول امری است تخصصی که از عهده خریداران جزء بر نمی آید از این رو با اعتماد به برند و فروشگاه خریداران اقدام به خرید می کنند . شهرت و آوازه برند فرش ، رضایت مشتریان ، خدمات ارائه شده ، سابقه تولید ، تنوع محصولات ، سهم در بازار های داخلی و خارجی از جمله مهمات در تعیین بهتر بودن فروشگاه و برند نسبت به سایر رقباست .
مشتریان چگونه می توانند فرش باکیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنند ؟
خرید ارزان قیمت فرش ماشینی
روش های مختلفی برای خرید فرش ماشینی وجود دارد که ما با مهم ترین آن ها یعنی روش خرید سنتی به عنوان روشی غیر مستقیم ، روش خرید حضوری از کارخانه به عنوان قدیمی ترین روش خرید مستقیم و روش خرید اینترنتی به عنوان نوین ترین روش خرید مستقیم روبرو هستیم .
قیمت فرش درب کارخانه با قیمت فرش در فروشگاه های فیزیکی درخرید به روش سنتی اختلاف زیادی دارد . روش خرید سنتی گران ترین و پر دردسر ترین روش خرید است . دلیل بالا بودن قیمت محصولات در خرید های غیر مستقیم دست به دست شدن های بی مورد و عدم نظارت بر روند عرضه می باشد . در این روش تولید کننده نقشی در تعیین قیمت نهایی محصول نداشته و هر دلال و واسطه  به هر میزانی که بخواهد به قیمت محصول می افزاید .
خرید به روش مستقیم نسبت به روش خرید غیر مستقیم کم دردسر تر و ارزان قیمت تر خواهد بود . با این وجود در بین روش خرید حضوری از کارخانه با خرید اینترنتی نیز اختلافات زیادی وجود دارد . شباهت این دو روش در خرید به قیمت کارخانه و انتخاب از بین تمامی طرح های برند مد نظر است . اما بزرگ ترین تفاوت در عدم دغدغه های رفتن به کارخانه و حمل فرش از فروشگاه تا خانه می باشد . خرید اینترنتی فرش در کنار داشتن قیمت ارزان فرش که اصطلاحا قیمت کارخانه نام دارد ، با عدم نیاز به رفتن به فروشگاه فیزیکی در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی نموده و به لحاظ ارسال رایگان فرش درب منزل تا حد زیادی قیمت تمام شده خرید را کم می کند .
فروشگاه اینترنتی فرش دیوان ارزان ترین مکان برای خرید فرش ماشینی است . برای پی بردن به این مسئله مهم می توانید وارد فروشگاه اینترنتی دیوان شده و به مقایسه قیمت ها و کیفیت و ویژگی های فرش با سایر برند ها بپردازید . در خرید از برند های معتبر و نامی مانند برند دیوان به یاد داشته باشید که رقابت سنگین و کسب رضایت مشری به تولید کننده اجازه افزایش بی رویه قیمت و کاهش کیفیت کالا را نخواهد داد و تولید کننده برای حفظ نام و نشان و قدرت خود همواره در پی ارائه بهترین محصولات در کم ترین قیمت ها است . کارخانه بزرگ دیوان توانسته است زیباترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی را به قیمت درب کارخانه و قیمتی ارزانتر از کارخانه های دیگر ارائه دهد .
برای تشخیص فرش های باکیفیت مطالب زیر را بخوانید .
تعیین قیمت فرش
در تعیین قیمت هر محصول خصوصا فرش های ماشینی المان های زیادی دخالت دارند که به بررسی مهم ترین آن ها می پردازیم .
مواد اولیه : هرچه کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه بیشتر باشد ، قیمت بالاتری هم خواهند داشت . در تولیدات ناب و درجه یک الیاف اکرولیک هیت ست بکار می رود که بسیار گرانقیمت هستند . حال آنکه کارخانه دیوان با خرید مستقیم این الیاف از خارج و کسر تمامی هزینه های اضافی و سربار توانسته است تا حد زیادی در هزینه های تولید صرفه جویی نماید . خرید حجم زیادی از الیاف اکرولیک بصورت مستقیم و به قیمت عمده اولین دلیل و تولیدات ارزان قیمت با کیفیت از سوی برند دیوان است .
تخصص در تولید : در علم اقتصاد داشتن تخصص در تولید به یک اصل تبدیل شده است . به عبارتی می توان در تخصص تولیدات را بیشتر و بهتر تولید کرد . فرش های ماشینی کارخانه دیوان توسط تیم کاملا متخصص تولید می شوند و در گامی کلی تر می توان گفت به علت وجود نیروی متخصص و نامی در شهر کاشان و تعلق بیش از 50 درصد سرمایه این شهر به صنعت بافندگی فرش ، تولید کنندگان ناخواسته از نیرو هایی استفاده می کنند با بازدهی بالا . تولید بیشتر محصولات بدون ریسک و خطا سود بیشتری به همراه دارد . با این وجود نیروی کار در کنار مواد اولیه در تشکیل هزینه های تولید و قیمت فرش نقش دارد .
استفاده از تکنیک تولید : بسته به اینکه از دستگاه های فرسوده و قدیمی استفاده شود یا دستگاه های جدید و به روز ، قیمت محصولات تولیدی متفاوت خواهد بود . در کارخانه فرش دیوان مانند بسیاری از کارخانه های معتبر و نامی پیشرفت و تکنولوژی تولید حرف اول ار می زند . چنین تولید کنندگانی همواره به دنبال نوآوری و خلق محصولات جدید هستند . از این رو از به روز ترین تکنیک ها و دستگاه های بافت استفاده می کند که بازدهی خوبی دارد .
طرح و نگاره فرش ها : در بازار انواع مختلفی از فرش ها را می بینیم که در کلی ترین حالت به سه دسته سنتی ، کلاسیک و مدرن یا فانتزی تقسیم می شوند . فرش ها بنابر طرح و نقشه ای که دارند از نظر قیمت متفاوت خواهند بود . عموما فرش های مدرن از فرش های کلاسیک و سنتی ارزان تر است چراکه فرش های کلاسیک و سنتی در بکار گیری نگاره های پر پیچ و خم و شلوغ دست و دلباز تر هستند . در حالی که فرش های طرح مدرن ، خلوت و دارای نگاره هایی درشت و ساده هستند .
شانه و تراکم : شانه و تراکم که همان تعداد گره های عرضی و طولی را شکل می دهد هم به لحاظ میزان مواد اولیه بکار گرفته شده ، هم به لحاظ نوع نخ خاب مصرفی و هم به لحاظ نگاره و نقشه موجبات تفاوت قیمت را فراهم می آورد . یک تخته فرش 700 شانه  در مقایسه با یک تخته فرش 1200 شانه از جهات مختلفی متفاوت است . هرچه شانه و تراکم بیشتر شود ، میزان مواد اولیه مصرفی بیشتر خواهد شد و به جهت استفاده از الیاف اکرولیک نازک تر با گرانی مواد اولیه روبرو خواهیم بود . از جهتی برای تولید فرش های 1200 شانه از طرح هایی کمک گرفته می شود که ریز نقش تر و پر نگاره تر هستند و بنابر داشتن هنر بیشتر و ارزش والا تر گران تر هم خواهند بود . از این رو محصولات با شانه و تراکم پایین تر ، فرش های ارزان قیمت تر نسبت به محصولات با شانه و تراکم بالا تر هستند . در دنیای کنونی فرش هایی مانند محصولات 1200 شانه برند دیوان در دسته کالاهای لوکس جای دارند .
عرضه محصولات : مهم ترین عامل در خرید فرش ارزان قیمت مسیر عرضه و روشی است که تولید کننده برای عرضه و خریداران برای تقاضا انتخاب می کند . فرش ماشینی را از فروشگاه اینترنتی خریداری کنید تا ارزان قیمت تر باشد . فروشگاه اینترنتی مسیر عرضه را به حداقل ممکن رسانده و تمامی هزینه های مازاد ، سربار یا نمایشگاهی را حذف می کند .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
چگونگی چیدمان فرش و لوازم در منزل
چطور فرش ماشینی را مستقیم از کارخانه خریداری کنیم
کیفیت فرش ماشینی
جدیدترین طرح فرش
فروش عمده فرش کاشان و صادرات آن به دیگر کشورها
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi