لوگوی فرش ماشینی

جستجوی فرش براساس رنگ

بررسی انواع فرش ماشینی کاشان

types-machine-carpet-kashan.jpg

کارخانه بزرگ دیوان یکی از بزرگترین تولید کننده فرش های ماشینی کاشان است . این شرکت ، طرح های بسیار زیبا را به صورت فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان و فرش 1200 شانه کاشان ارائه می دهد . جدیدترین طرح ها و نگاره ها از تولیدات شرکت دیوان است .
داشتن فرش ماشینی به عنوان کف پوش خانه را زیبا و قابل سکونت می کند . بی شک نداشتن هیچ کف پوشی برای خانه منطقی نبوده و امکان استفاده از هر فضایی بدون این کالای اساسی غیر ممکن خواهد بود . کف پوش ها و به معنای اختصاصی تر فرش ها راحتی و آسایش را فراهم می اوردند و فرش های با کیفیت عایقی هستند در برابر سرما و گرما .
کاشان پایتخت فرش جهان است . فرش های ماشینی کاشان ، بهترین محصولات از نظر زیبایی و کیفیت هستند . بازار فرش تمام دنیا در عرضه فرش های ماشینی کاشان فعال بوده و برتر بودن فرش ماشینی کاشان بر کسی پوشیده نیست . از همین رو یکی از گزینه های همیشگی در سبد خرید مشتریان ، فرش های ماشینی کاشان است .
انواع فرش های ماشینی کاشان را می توان از جهات مختلفی معین نمود . رایج ترین دسته بندی ، دسته بندی بر اساس شانه و تراکم است . فرش های 350 شانه کم ترین شانه و تراکم را دارند که در سال های 1350 تولید شده و پایه و اساس تولیدات فرش های ماشینی را شکل داده اند . در حال حاضر اثری از تولید فرش 350 شانه به چشم نمی خورد چراکه محصولات 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و حتی 1500 شانه جای آن ها را گرفته و بیش از پیش در زیبایی و کیفیت کاربرد دارند .
فرش های ماشینی کاشان
فرش های ماشینی کاشان طیف وسیعی از فرش و قالی را در بر می گیرد . هر محصولی که در کارخانه جات صنعتی کاشان تولید می شود و تحت یکی از برند های کاشانی وارد بازار می شود در دسته فرش های ماشینی کاشان قرار می گیرد . برند های کاشان حدود 700 مورد می باشد که سرسختانه با یکدیگر رقابت کرده و هر روز در تولید و ارائه فرش های مدرن و زیبا گامی جدید بر می دارند . انتخاب یک برند از بین 700 برند مطرح دنیا کار ساده ای نخواهد بود .
چیزی که این محصولات را تا این حد محبوب و مشهور کرده است ، ویژگی هایی است که درجه یک بودن فرش را تضمین می نماید . فرش های ماشینی کاشان بنابر داشتن ویژگی هایی که در ادامه اشاره خواهیم نمود ، بهترین بافته هایی ماشینی در سراسر دنیا به شمار می روند :
1 - فرش های کاشان از سه نوع نخ به عنوان اصلی ترین مواد اولیه تولید می شوند ، نخ های تار از جنس پلی استر ، نخ های پود از جنس پنبه و نخ های خاب از جنس اکرولیک  هیت ست . نخ های تار و پود در تمام بافته های مشترک بوده و آنچه نقطه تمایز بین فرش های کاشان با سایر محصولات است ، نخ خاب از جنس اکرولیک هیت ست است . می توان کاشان را تنها شهری دانست که در تولیدات فرش ماشینی از الیافت اکرولیک صددرصد خالص استفاده می کند .
2- مدرن ترین و به روز ترین فرش ها از برند های کاشان نشات می گیرند . بازار فرش پر است از طرح ها و انواع فرش ها . اما آنچه این تنوع را بوجود آورده نبوغ و ذکاوت تولید کنندگان کاشانی است . برای مثال فرش های 1500 شانه از جدیدترین محصولاتی هستند که در بازار فرش وجود داشته و منحصرا توسط چند تولید کننده از شهر کاشان در حال تولید هستند .
3- برند های کاشان به زیبایی فرش هم به اندازه کیفیت و مرغوبیت اهمیت می دهند . استفاده تیم های قوی طراحی و نقشه کشی دلیلی است جهت داشتن زیبایی نگاره ها و طرح ها . اگر در بازار دقت نمایید تنوع فرش های کاشان از نظر طرح و رنگ بر سایر تولیدات غالب می باشد . همچنین هارمون بودن رنگ ، رنگ زمینه هماهنگ با طرح و هماهنگی نگاره ها با یکدیگر ویژگی هایی است که در انواع فرش های کاشان به چشم می خورد .
4- به هیچ وجه در بافته های کاشان نخ در رفتگی ، تکرار سیلندر ، عدم قرینگی ، عدم اختلاف سایز با ابعاد استاندارد و ... مشاهده نخواهد شد .
انواع فرش های کاشان
همانطور که عنوان شد ، رایج ترین دسته بندی از فرش های کاشان را می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- فرش های 500 شانه : عمدتا فرش های بزرگ پارچه در این شانه تولید شده و بنابر داشتن ضخامت بالا ، کلفتی نخ خاب و ... این محصولات را برای مکان های عمومی مانند مساجد و ... خریدای می کنند ولی به دلیل شانه و تراکم پایین زیبایی و ریز نقشی را ندارد . شرکت دیوان از تولید این محصولات خودداری می کند .
2- فرش های 700 شانه : این محصولات اندکی پس از محصولات 500 شانه تولید شده اند . فرش های 700 شانه کاشان پرمخاطب ترین و پر فروش ترین فرش هایی هستند که در بازار وجود دارد . مبادله این محصولات به حدی است که در بازار بصورت عمده تولید و عرضه می شوند . داشتن قیمت مناسب ، زیبایی مطلوب و مقاومت بالا لزوم حضور چند تخته فرش 700 شانه کاشان در قسمت هایی از خانه که تردد زیاد می باشد یا در دید مهمان ها نیست مانند هال ، اتاق خواب ، راهرو ها و ... را مهم تلقی می کند .
3-فرش های 1000 شانه : فرش های 1000 شانه و محصولاتی که پس از آن پا به عرصه تولید گذاشتند در دسته فرش های پرشانه و پر تراکم واقع می شوند . فرش های ماشینی 1000 شانه وسایر محصولات پر شانه و پر تراکم زیبایی خاصی داشته و رفته رفته به سمت فرش های دستبافت گونه در حرکت اند . محصولات 1000 شانه کاشان طرح هایی دارند زیباتر از محصولات 700 شانه و ضخامت و مقاومتی بیشتر از فرش های 1200 شانه . این دو مورد کاربرد فرش 1000 شانه را بالا برده و خریداران را به سمت این محصول جذاب جلب می کند .
4- فرش های 1200 شانه : زیبایی فرش های 1200 شانه کاشان همگان را محصور نموده و عنوان فرش دستبافت گونه به خوبی به این محصولات داده شده است . فرش های 1200 شانه کاشان زیباترین محصولات موجدو در بازار هستند که مناسب برای مکان های لوکس خانه با دکوراسیون زیبا خواهند بود . ویژگی هایی در این محصولات وجوددارد مانند کوتاهی نخ خاب ، ضخامت اندک ، استفاده از الیاف نازک اما مستحکم و ... که فرش را برای مکان های شلوغ خانه نا مناسب کرده است . استفاده از فرش های 1200 شانه کاشان باید با رعایت نکات مربوط به نگهداری باشد . چراکه ظرافت فرش ها بیشتر از سایر محصولات است . بد نیست بدانیم تمامی تابلو فرش ها بافته هایی هستند با شانه 1200 شانه و گاها 1000 شانه ، زیبایی شانه و تراکم بالا ان ها را در تولید تابلو فرش ها جایز ساخته است .
مقاله مربوطه : فرش 1200 شانه دستبافتگونه
5- فرش های 1500 شانه : این محصولات فراگیر نبوده و تکنولوژی آن هنوز بصورت انحصاری در اختیار تعدادی از تولید کنندگان کاشانی است . این محصولات لوکس ترین فرش های ماشینی و گران قیمت ترین محصول هستند . لوکس بودن این محصولات را می توان در بسته بندی آن ها هم مشاهده نمود . در کاور هایی درخشان قرار گرفته و بصورت کالایی فاخر به فروش می رسند .
شرکت دیوان فروش مستقیم فرش کاشان را انجام می دهد و به دلیل اینکه با مشتری در فروش حضوری و فروش اینترنتی فرش کاشان ، ارتباط مستقیم دارد ، توانسته است واسطه ها را حذف کند و قیمت فرش های کاشان را پایین آورد .

نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
فرش 700 شانه کاشان
فرش 1200 شانه با طرح های جدید و به روز
فرش ماشینی 1000 شانه درجه یک
فرش ماشینی درجه یک
راهنمای خرید فرش ماشینی
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش دیوان نماد اعتماد الکترونیکی نماد ضمانت پرداخت نماد ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه : کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش دیوان کاشان
واحد فروش : 9133647713 98+
تلفن ثابت : 03155534829
کد پستی : 8731653952
نماد اعتماد الکترونیکی
خرید اینترنتی فرش ماشینی
logo-samandehi